Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vallensbæk: Phønixmarchen 4.5.2019

M 5 km kapgang    

Finale A

Finale
1
Christer Svensson
Christer Svensson ('69)
/ SWE29:45
  
 PB
2Hans Bruun JensenHans Bruun Jensen ('69)Holbæk LMK36:00
  
 PB
3
Peter Karlsson
Peter Karlsson ('62)
/ SWE29:36
  
 PB
4Henrik EgedeHenrik Egede ('59)Phønix35:37
  
 PB
5Birger S. MadsenBirger S. Madsen ('51)Phønix35:40
  
 SB
Andreas NielsenAndreas Nielsen ('88)Aarhus 190024:39
  
 SB
Asbjørn BirkelundAsbjørn Birkelund ('02)KIF28:02
  
 PB
Peer A. JensenPeer A. Jensen ('57)Phønix32:58
  
 SB
Benoit RottembourgBenoit Rottembourg ('65)Phønix / FRA DQ
  
 
M 10 km kapgang    

Finale A

Finale
Andreas NielsenAndreas Nielsen ('88)Aarhus 190049:12
  
 SB
Peer A. JensenPeer A. Jensen ('57)Phønix1:06:12
  
 SB
M 15 km kapgang    

Finale A

Finale
Andreas NielsenAndreas Nielsen ('88)Aarhus 19001:14:35
  
 PB
Peer A. JensenPeer A. Jensen ('57)Phønix1:39:30
  
 SB
M 20 km kapgang    

Finale A

Finale
1
Anders Hansson
Anders Hansson ('92)
/ SWE1:40:13
  
 SB
2Andreas NielsenAndreas Nielsen ('88)Aarhus 19001:40:15
  
 SB
3
Christer Svensson
Christer Svensson ('69)
/ SWE1:51:40
  
 SB
4Peer A. JensenPeer A. Jensen ('57)Phønix2:12:44
  
 SB
K 3 km kapgang    

Finale A

Finale
1Birgit KlaprothBirgit Klaproth ('73)Phønix / GER24:41
  
 SB
2Helle JensenHelle Jensen ('63)BAK22:29
  
 SB
K 5 km kapgang    

Finale A

Finale
Helle JensenHelle Jensen ('63)BAK34:46
  
 SB
Birgit KlaprothBirgit Klaproth ('73)Phønix / GER38:27
  
 SB
K 10 km kapgang    

Finale A

Finale
1Helle JensenHelle Jensen ('63)BAK1:11:01
  
 PB
2Birgit KlaprothBirgit Klaproth ('73)Phønix / GER1:18:18
  
 SB
D17 10 km kapgang    

Finale A

Finale
1Asbjørn BirkelundAsbjørn Birkelund ('02)KIF56:46
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne