Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: TRACKS T2 banestævne 13.5.2019
Spar Nord Arena

M 100 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190011.23 w
  
 
2Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 190011.50 w
  
 
3Roy EkkelRoy Ekkel ('92)Aalborg AM11.85 w
  
 
4Simon ThomsenSimon Thomsen ('99)Randers Freja11.86 w
  
 
Finale B
Vind: +2.1
Vind: +2.1
1Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)Aarhus 1900 / NOR11.37 w
  
 
2Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)Skive AM11.66 w
  
 
3Ali Basim Al-TimimiAli Basim Al-Timimi ('03)Skive AM11.74 w
  
 
4Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM11.77 w
  
 
5Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7712.36 w
  
 
6Linus CochranLinus Cochran ('05)SAK7713.82 w
  
 
M 200 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190021.88
  
 SB
2Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)Aarhus 1900 / NOR22.76
  
 SB
3Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 190023.94
  
 SB
4Linus CochranLinus Cochran ('05)SAK7729.01
  
 PB
Finale B
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Ali Basim Al-TimimiAli Basim Al-Timimi ('03)Skive AM24.66
  
 PB
2Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7725.22
  
 PB
3Simon KristensenSimon Kristensen ('94)Skive AM26.26
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Simon ThomsenSimon Thomsen ('99)Randers Freja54.78
  
 PB
2Stinus Dolmer NielsenStinus Dolmer Nielsen ('03)BAC58.02
  
 SB
Finale B
4Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM1:10.09
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Oliver BjørslevOliver Bjørslev Aalborg AM3:53.60
  
 PB
2Alexander Tengblad NikolaisenAlexander Tengblad Nikolaisen ('01)Viborg AM3:54.26
  
 PB
3Magnus DewettMagnus Dewett ('95)Herning LK3:56.10
  
 PB
4Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK773:57.25
  
 SB
5Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM3:57.35
  
 PB
6Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)Aalborg AM4:03.89
  
 PB
7Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik4:04.74
  
 SB
8Andreas Eidorff MadsenAndreas Eidorff Madsen Viborg AM4:06.79
  
 PB
9Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM4:07.00
  
 PB
10Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM4:12.87
  
 PB
11Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM4:16.02
  
 SB
12Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM4:20.08
  
 PB
Christian Jørn HansenChristian Jørn Hansen ('91)BAC DNF
  
 
Finale B
1Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM4:16.81
  
 PB
2Martin PatwaryMartin Patwary ('97)AGF Atletik4:18.30
  
 PB
3Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK774:29.09
  
 PB
4Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK774:29.09
  
 PB
5Lars LindbjergLars Lindbjerg ('94)Aalborg AM4:29.15
  
 PB
9Johan EnevoldsenJohan Enevoldsen ('01)Viborg AM4:45.49
  
 PB
10Lars VelsLars Vels ('74)Viborg AM4:48.74
  
 PB
Finale C
1Rune Ib HansenRune Ib Hansen ('05)Viborg AM4:39.09
  
 PB
4Kim HansenKim Hansen ('75)Viborg AM4:59.14
  
 SB
5Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM5:06.57
  
 PB
6Nikolaj MadsenNikolaj Madsen ('06)Viborg AM5:15.88
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Henrik GehlertHenrik Gehlert ('94)AGF Atletik15:28.78
  
 SB
2Henrik Strange BrokHenrik Strange Brok ('89)VEXA HLM Running15:36.05
  
 SB
3Ivan RiiseIvan Riise ('95)Viborg AM15:41.04
  
 PB
4Martin Skytte GlerupMartin Skytte Glerup ('03)SAK7716:19.54
  
 PB
5Robin Lenz OstenfeldtRobin Lenz Ostenfeldt ('99)SAK7716:20.31
  
 PB
7Hans MygindHans Mygind ('65)VEXA HLM Running16:53.24
  
 PB
8Simon SchmidtSimon Schmidt ('97)Aarhus Fremad17:03.46
  
 PB
9Markus Hedegaard MadsenMarkus Hedegaard Madsen ('03)Skive AM17:10.46
  
 PB
10Jacob Koch-HansenJacob Koch-Hansen ('02)Odense Atletik 17:11.86
  
 PB
11Tobias Mørkeberg PoulsenTobias Mørkeberg Poulsen ('02)Hvidovre AM17:25.14
  
 PB
13Darren LuxfordDarren Luxford ('73)VEXA HLM Running18:34.64
  
 PB
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)BAC DNF
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM9:18.56
  
 PB
2Jeppe Kejser Dahl JensenJeppe Kejser Dahl Jensen Aarhus 190010:22.25
  
 PB
Magnus DewettMagnus Dewett ('95)Herning LK DNF
  
 
Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik DNF
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
Peter KjeldsteenPeter Kjeldsteen ('73)Viborg AM1.35
  
 SB
Per FløjgaardPer Fløjgaard ('66)SAK771.30
  
 SB
Henry AndersenHenry Andersen ('34)Skive AM1.15
  
DR85 SB
Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19001.00
  
 SB
M Stangspring    

Finale A

Finale
Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM3.30
  
 SB
Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja2.70
  
 SB
Peter KjeldsteenPeter Kjeldsteen ('73)Viborg AM2.50
  
 =PB
Søren MunchSøren Munch ('62)SAK772.10
  
 SB
Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19001.70
  
 SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Niels JuulNiels Juul ('75)SAK775.12
  
 SB
Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM4.49
  
 SB
Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 19004.31
  
 SB
Peter KjeldsteenPeter Kjeldsteen ('73)Viborg AM4.19
  
 SB
Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja3.86
  
 SB
Per FløjgaardPer Fløjgaard ('66)SAK773.69
  
 SB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Mick ThistedMick Thisted ('75)HGF AM22.24
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja43.23
  
 SB
K 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja13.02
  
 
2Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM13.28
  
 SB
3Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM13.57
  
 SB
K 200 m    
Vind: +2.8

Finale A

Finale
Vind: +2.8
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM28.55 w
  
 
2Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM29.04 w
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
3Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM1:00.49
  
 SB
Finale B
1Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM1:01.89
  
 PB
2Caroline VegebergCaroline Vegeberg ('98)Aalborg AM1:02.78
  
 PB
3Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1:05.34
  
 PB
5Laura HastrupLaura Hastrup ('02)Blovstrød Løverne1:10.41
  
 PB
K 1500 m    
6Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19004:33.34
  
 PB
7Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM4:39.28
  
 PB
8Sofia ThirupSofia Thirup ('04)Viborg AM4:39.73
  
 PB
11Mie Gam NielsenMie Gam Nielsen ('01)Viborg AM4:50.65
  
 SB
12Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)Viborg AM4:57.01
  
 SB
Finale C
2Sofie HintzSofie Hintz Aalborg Øst RRC4:55.56
  
 PB
3Sophie Olivia KortnumSophie Olivia Kortnum ('04)Viborg AM4:59.06
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
6Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad16:49.72
  
 PB
12Nanna Buch PedersenNanna Buch Pedersen ('96)AGF Atletik17:35.98
  
 PB
14Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM18:57.60
  
 PB
Susanne PallesenSusanne Pallesen ('67)Aarhus 190017:40.75
  
 PB
Lene FiskerLene Fisker ('65)Skive AM21:06.14
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Ulla HovgaardUlla Hovgaard ('45)Aalborg AM1.00
  
 SB
Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande1.00
  
 SB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Ingela BluhmIngela Bluhm ('46)HGF AM3.13
  
 SB
Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM2.80
  
 SB
Anne-Marie SimonsenAnne-Marie Simonsen ('64)Aalborg AM2.52
  
 SB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande8.07
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM29.34
  
 
Karin BønnerupKarin Bønnerup ('49)Hvide Sande21.40
  
 SB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle