Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Amager: TRACKS T5 banestævne 28.5.2019
Tårnby Stadion

M 100 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.30
  
 PB
2Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.37
  
 SB
3Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM11.40
  
 SB
4Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.72
  
 SB
5Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC11.73
  
 PB
6Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)KIF11.86
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Yusuf AlinYusuf Alin ('95)Amager AC51.31
  
 SB
2Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM51.84
  
 SB
3Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF53.07
  
 PB
Finale B
1Villads SchouVillads Schou ('01)KIF54.47
  
 PB
2Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM55.29
  
 SB
3Yousef BellouchYousef Bellouch ('98)Frederiksberg IF58.12
  
 PB
4Martin Højland NielsenMartin Højland Nielsen ('93)KIF1:00.01
  
 SB
Finale C
1Jesper NørremarkJesper Nørremark ('72)Hvidovre AM1:01.27
  
 SB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 1:55.07
  
 
2Marquis CaldwellMarquis Caldwell ('90)If Gullfoss / USA1:58.59
  
 PB
3Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC1:58.88
  
 SB
4Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 2:02.59
  
 SB
5Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM2:03.46
  
 SB
6
Marc Lövgren Karlsson
Marc Lövgren Karlsson ('74)
/ SWE2:04.04
  
 SB
7Henrik GregersenHenrik Gregersen ('80)Amager AC2:05.58
  
 SB
Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta DNF
  
 
Mads JørgensenMads Jørgensen ('88)Frederiksberg IF DNF
  
 
Emil SkovhøjEmil Skovhøj ('91)Amager AC DNF
  
 
Finale B
1Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC2:09.48
  
 PB
2Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)Fremad Holbæk2:09.81
  
 PB
3Simon LessélSimon Lessél ('90)AK Brøndby2:14.91
  
 PB
4Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:20.12
  
 SB
5Henrik LarsenHenrik Larsen ('64)Blovstrød Løverne2:29.83
  
 SB
Finale C
1Henrik Saaby ChristensenHenrik Saaby Christensen ('49)Blovstrød Løverne2:36.81
  
DR70 SB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC8:28.97
  
DUR-16 PB
2Theis LæssøeTheis Læssøe ('93)Amager AC8:39.24
  
 PB
3Patrick LeesePatrick Leese ('88)Frederiksberg IF8:40.15
  
 SB
4Axel Vang ChristensenAxel Vang Christensen ('04)FIF Hillerød8:41.06
  
 PB
5Jeppe HarboeJeppe Harboe ('92)Sparta8:45.93
  
 SB
6Thomas Svare EhlersThomas Svare Ehlers ('89)NBRO8:50.63
  
 SB
7Morten GreenMorten Green ('87)8:50.88
  
 PB
8Mads HenriksenMads Henriksen ('94)Sparta8:52.45
  
 PB
9Jonas Frimer KristiansenJonas Frimer Kristiansen ('90)Sparta8:52.57
  
 PB
10Frederik Bruun JensenFrederik Bruun Jensen ('94)NBRO8:53.20
  
 PB
11Frederik Tronier KapperFrederik Tronier Kapper ('95)Sparta8:59.50
  
 SB
12Gustav MørchGustav Mørch ('02)Blovstrød Løverne9:01.77
  
 PB
13Emil SkovhøjEmil Skovhøj ('91)Amager AC9:09.17
  
 PB
14Philip Grundt HansenPhilip Grundt Hansen ('04)BAC9:15.47
  
 PB
15Christoffer VienbergChristoffer Vienberg ('94)Blovstrød Løverne9:16.79
  
 PB
16Jonas BrandsbjergJonas Brandsbjerg ('76)Blovstrød Løverne9:28.49
  
 
17Malthe PoulsenMalthe Poulsen Blovstrød Løverne9:31.22
  
 SB
Anton ØstdalAnton Østdal ('01)BAC DNF
  
 
Finale B
1Jeppe HaghfeltJeppe Haghfelt ('03)Sparta9:31.82
  
 PB
2Alex PedersenAlex Pedersen ('93)klubløs9:36.35
  
 PB
3Nikolaj Holdt MikkelsenNikolaj Holdt Mikkelsen ('73)Sparta9:39.03
  
 SB
4Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)IK Hellas9:40.14
  
 PB
5René Anda NielsenRené Anda Nielsen ('83)NBRO9:46.04
  
 PB
6Anders SpanggaardAnders Spanggaard ('82)Sparta9:47.35
  
 PB
7Jakob Lund FriskJakob Lund Frisk ('03)Blovstrød Løverne9:51.00
  
 PB
8Kent NørmarkKent Nørmark ('71)Sparta9:51.54
  
 SB
9Sebastian HansenSebastian Hansen ('01)Hvidovre AM9:52.04
  
 PB
10Oliver BredgaardOliver Bredgaard ('96)Sparta9:52.44
  
 PB
11Frank O'CarrollFrank O'Carroll ('77)Sparta / IRL9:52.62
  
 SB
12Theis MunktvedTheis Munktved ('02)Blovstrød Løverne9:53.31
  
 PB
13Mathias SikoraMathias Sikora Hvidovre AM9:58.45
  
 SB
14Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta9:59.77
  
 PB
15Finn AdserFinn Adser ('72)BAC10:00.44
  
 SB
16Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)Frederiksberg IF10:31.18
  
 
17Jakob Rønhoff HyllegaardJakob Rønhoff Hyllegaard ('78)BAC10:33.51
  
 SB
18Lucas JeppesenLucas Jeppesen ('04)Korsør AM11:00.81
  
 SB
Finale C
1Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne10:28.98
  
 PB
2Laurits PantmannLaurits Pantmann ('03)BAC10:29.70
  
 PB
3Carsten SiggaardCarsten Siggaard ('64)Blovstrød Løverne10:31.29
  
 SB
4Mattias KalvågMattias Kalvåg ('85)Blovstrød Løverne10:39.02
  
 PB
5Jacob Søgaard HansenJacob Søgaard Hansen ('70)NBRO10:42.05
  
 SB
6Per le Fevre HansenPer le Fevre Hansen ('68)Blovstrød Løverne10:43.30
  
 SB
Finale D
1Christian ThodsenChristian Thodsen ('75)Blovstrød Løverne11:05.79
  
 PB
2Christian HaslundChristian Haslund ('77)Blovstrød Løverne11:32.30
  
 PB
3Jens LarsenJens Larsen ('63)Trongårdens IF 11:41.86
  
 SB
4Thyge ArumThyge Arum ('61)Greve Atletik11:47.96
  
 PB
K 100 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 12.46 w
  
 
2Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)KIF12.75 w
  
 
3Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK12.84 w
  
 
Finale B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF13.45
  
 
2Kirstine RædkjærKirstine Rædkjær ('91)Hvidovre AM13.56
  
 
3Rebekka LütkenRebekka Lütken ('97)AK Brøndby13.82
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
1Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK58.76
  
 
2Freja Blom ThomsenFreja Blom Thomsen ('99)Odense Atletik 58.77
  
 
3Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)KIF58.91
  
 
4Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)Frederiksberg IF1:03.43
  
 
Finale B
1Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF1:02.16
  
 PB
2Maria VenborgMaria Venborg ('91)KIF1:05.92
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Cecilie Møller-JensenCecilie Møller-Jensen ('01)BAC2:16.81
  
 
2Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta2:18.88
  
 
3Elisabeth Thorsti Møller RønnstadElisabeth Thorsti Møller Rønnstad ('04)Sparta2:25.33
  
 
4
Filippa Zäll
Filippa Zäll ('03)
/ SWE2:26.17
  
 
Finale B
1Wilma Birch JohanssonWilma Birch Johansson ('99)KIF2:30.44
  
 PB
2Clara SpaanhedenClara Spaanheden ('05)Korsør AM2:33.05
  
 PB
3Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC2:35.39
  
 PB
4Laura NielsenLaura Nielsen ('04)Korsør AM2:36.55
  
 PB
5Annika WintherAnnika Winther ('72)Blovstrød Løverne2:36.96
  
 PB
6Kathrine Dahl LarsenKathrine Dahl Larsen ('79)Frederiksberg IF2:39.69
  
 PB
7Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta2:42.58
  
 
8Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC2:45.02
  
 PB
K 3000 m    

Finale A

Finale
1Caroline Amalie JensenCaroline Amalie Jensen ('99)Holte Atletik10:33.41
  
 
2Kathrine Højgaard HansenKathrine Højgaard Hansen ('95)Sparta10:41.55
  
 
3Laura Amira KassemLaura Amira Kassem ('97)10:47.08
  
 
4Asta Lunde LarsenAsta Lunde Larsen ('03)Holte Atletik10:50.97
  
 
5Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta10:57.70
  
 
6Emily Oron LexnerEmily Oron Lexner ('97)Blovstrød Løverne11:01.86
  
 
7Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne11:26.23
  
 
Finale B
1Karina Berner-MagnussonKarina Berner-Magnusson ('74)Sparta11:26.81
  
 
2Simone MarerSimone Marer ('03)Blovstrød Løverne11:35.01
  
 
3Freja Lunde LarsenFreja Lunde Larsen Holte Atletik11:52.34
  
 
4Tine BroksøTine Broksø ('71)Blovstrød Løverne11:56.75
  
 

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive