Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: Pokalstævne FIF-BAK 14.5.2019
Frederiksberg Stadion

K 80 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
Asta HøjbergAsta Højberg ('06)Frederiksberg IF13.25
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Gaia LambertGaia Lambert ('07)BAK5.14
  
 PB
D13 80 m    
Finale 1
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Villads LindVillads Lind ('06)Frederiksberg IF11.21
  
 PB
2Noah HenriksenNoah Henriksen ('06)Frederiksberg IF12.56
  
 PB
3Jens Arthur BritzJens Arthur Britz ('07)Frederiksberg IF12.65
  
 PB
4Wadah Mohamed AbdeljelilWadah Mohamed Abdeljelil ('06)BAK12.79
  
 PB
Finale 2
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Edwin RouaultEdwin Rouault ('06)Frederiksberg IF11.39
  
 PB
2Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK11.60
  
 PB
3Bror SiemBror Siem ('07)Frederiksberg IF12.39
  
 PB
4Mikkel Gry-JensenMikkel Gry-Jensen ('07)Frederiksberg IF12.44
  
 PB
D13 400 m    

Finale A

Finale
1Villads Emil RosenstandVillads Emil Rosenstand ('06)Frederiksberg IF1:06.79
  
 PB
2Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF1:11.78
  
 PB
3Wadah Mohamed AbdeljelilWadah Mohamed Abdeljelil ('06)BAK1:15.56
  
 =PB
4Mikkel Gry-JensenMikkel Gry-Jensen ('07)Frederiksberg IF1:21.04
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Edwin RouaultEdwin Rouault ('06)Frederiksberg IF4.70
+0.6
  
 PB
2Villads LindVillads Lind ('06)Frederiksberg IF4.43
+0.6
  
 PB
3Mikkel Gry-JensenMikkel Gry-Jensen ('07)Frederiksberg IF4.05
+0.6
  
 PB
4Bror SiemBror Siem ('07)Frederiksberg IF3.89
+0.6
  
 PB
5Noah HenriksenNoah Henriksen ('06)Frederiksberg IF3.87
+0.6
  
 PB
6Jens Arthur BritzJens Arthur Britz ('07)Frederiksberg IF3.80
+0.6
  
 PB
7Wadah Mohamed AbdeljelilWadah Mohamed Abdeljelil ('06)BAK3.78
+0.6
  
 PB
8Alfred BredstenAlfred Bredsten ('07)Frederiksberg IF2.65
+0.6
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK10.23
  
 
2Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF8.41
  
 PB
3Villads LindVillads Lind ('06)Frederiksberg IF7.87
  
 PB
4Noah HenriksenNoah Henriksen ('06)Frederiksberg IF6.40
  
 PB
5Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF5.87
  
 PB
6Jens Arthur BritzJens Arthur Britz ('07)Frederiksberg IF4.83
  
 PB
P13 80 m    
Finale 1
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF11.76
  
 PB
2Greta KeisalaGreta Keisala ('06)Frederiksberg IF11.84
  
 PB
3Stella LangergaardStella Langergaard ('06)Frederiksberg IF12.30
  
 PB
4Lise Quaade ZeuthenLise Quaade Zeuthen ('06)Frederiksberg IF12.86
  
 PB
5Petra ElgaardPetra Elgaard ('07)Frederiksberg IF12.90
  
 PB
6Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF13.02
  
 PB
7Ivy Perez Storm-JørgensenIvy Perez Storm-Jørgensen ('07)Frederiksberg IF13.92
  
 PB
Finale 2
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK11.71
  
 PB
2Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF11.91
  
 
3Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK12.16
  
 
4Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK12.41
  
 
5Selma Munk PlumSelma Munk Plum ('07)Frederiksberg IF12.91
  
 PB
6Elin Barenholdt GötzeElin Barenholdt Götze ('06)Frederiksberg IF12.93
  
 PB
7Gaia LambertGaia Lambert ('07)BAK14.61
  
 
Finale 3
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF11.75
  
 
2Esther Alice RavnEsther Alice Ravn ('06)Frederiksberg IF12.4h
  
 
3Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF13.25
  
 PB
5Ingrid Sander ClausenIngrid Sander Clausen ('06)Frederiksberg IF13.45
  
 SB
5Karoline Thillemann JørgensenKaroline Thillemann Jørgensen ('07)Frederiksberg IF13.51
  
 PB
6Filippa KlinggaardFilippa Klinggaard ('07)Frederiksberg IF15.05
  
 PB
P13 400 m    
Finale 1
1Greta KeisalaGreta Keisala ('06)Frederiksberg IF1:09.72
  
 PB
2Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK1:11.65
  
 
3Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF1:15.12
  
 PB
4Mathiesen ClaraMathiesen Clara ('07)Frederiksberg IF1:23.39
  
 PB
Finale 2
1Petra ElgaardPetra Elgaard ('07)Frederiksberg IF1:11.62
  
 PB
2Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK1:14.34
  
 PB
3Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK1:14.55
  
 PB
4Cathrin StrandgaardCathrin Strandgaard ('07)Frederiksberg IF1:15.49
  
 PB
5Asta HindborgAsta Hindborg ('07)Frederiksberg IF1:18.13
  
 PB
6Asta HøjbergAsta Højberg ('06)Frederiksberg IF1:21.11
  
 PB
7Alma Lynge SkjerningAlma Lynge Skjerning ('06)Frederiksberg IF1:21.14
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF4.60 w
+2.1
  
 
2Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF4.37 w
+2.1
  
 
3Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK4.34 w
+2.1
  
 
4Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.05 w
+2.1
  
 
5Elin Barenholdt GötzeElin Barenholdt Götze ('06)Frederiksberg IF3.87 w
+2.1
  
 
6Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK3.61 w
+2.1
  
 
7Selma Munk PlumSelma Munk Plum ('07)Frederiksberg IF3.60 w
+2.1
  
 
8Ingrid Sander ClausenIngrid Sander Clausen ('06)Frederiksberg IF3.49 w
+2.1
  
 
9Filippa KlinggaardFilippa Klinggaard ('07)Frederiksberg IF3.20 w
+2.1
  
 
10Ivy Perez Storm-JørgensenIvy Perez Storm-Jørgensen ('07)Frederiksberg IF3.16 w
+2.1
  
 
11Karoline Thillemann JørgensenKaroline Thillemann Jørgensen ('07)Frederiksberg IF3.04 w
+2.1
  
 
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF8.49
  
 PB
2Mathilde Meedom KløvMathilde Meedom Kløv ('06)Frederiksberg IF8.40
  
 SB
3Ida StrandosIda Strandos ('06)Frederiksberg IF7.94
  
 PB
4Esther Alice RavnEsther Alice Ravn ('06)Frederiksberg IF7.84
  
 
5Greta KeisalaGreta Keisala ('06)Frederiksberg IF7.42
  
 PB
6Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK7.41
  
 PB
7Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF7.27
  
 PB
8Alma Lynge SkjerningAlma Lynge Skjerning ('06)Frederiksberg IF6.67
  
 PB
9Asta Maria OlsenAsta Maria Olsen ('07)Frederiksberg IF6.64
  
 PB
10Ingrid Sander ClausenIngrid Sander Clausen ('06)Frederiksberg IF6.38
  
 PB
11Ingrid AdsersenIngrid Adsersen ('06)Frederiksberg IF6.17
  
 SB
12Asta HøjbergAsta Højberg ('06)Frederiksberg IF5.70
  
 PB
13Lambert GaiaLambert Gaia ('07)BAK5.14
  
 PB
14Karoline Thillemann JørgensenKaroline Thillemann Jørgensen ('07)Frederiksberg IF5.06
  
 
15Lise Quaade ZeuthenLise Quaade Zeuthen ('06)Frederiksberg IF4.82
  
 PB
16Filippa KlinggaardFilippa Klinggaard ('07)Frederiksberg IF4.28
  
 PB
17Ivy Perez Storm-JørgensenIvy Perez Storm-Jørgensen ('07)Frederiksberg IF3.78
  
 PB
D11 60 m    
Finale 1
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Jonatan HorsholtJonatan Horsholt ('08)Frederiksberg IF9.18
  
 PB
2Lucien RescanLucien Rescan ('08)Frederiksberg IF10.15
  
 PB
3Linus Salomon BakLinus Salomon Bak ('08)BAK10.18
  
 PB
4William Sejr NissenWilliam Sejr Nissen ('09)Frederiksberg IF10.27
  
 PB
5Tom Kold HenriksenTom Kold Henriksen ('09)Frederiksberg IF11.57
  
 PB
Finale 2
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF9.29
  
 PB
2Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK9.37
  
 
3Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF9.59
  
 PB
4Emi LehrhartEmi Lehrhart ('08)Frederiksberg IF9.70
  
 PB
5Louis VallatLouis Vallat ('08)Frederiksberg IF9.78
  
 PB
6Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF10.22
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF1:21.11
  
 PB
2Jonatan HorsholtJonatan Horsholt ('08)Frederiksberg IF1:21.66
  
 PB
3Sneholt-Ottesen ErikSneholt-Ottesen Erik ('08)Frederiksberg IF1:27.62
  
 PB
4Lucien RescanLucien Rescan ('08)Frederiksberg IF1:27.67
  
 PB
5Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF1:34.54
  
 PB
6Tom Kold HenriksenTom Kold Henriksen ('09)Frederiksberg IF1:36.72
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF1.05
  
 PB
2Linus Salomon BakLinus Salomon Bak ('08)BAK1.00
  
 PB
3Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF0.95
  
 PB
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Jonatan HorsholtJonatan Horsholt ('08)Frederiksberg IF38.91
  
 PB
2Luka MeldgaardLuka Meldgaard ('08)Frederiksberg IF34.24
  
 PB
3Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK34.10
  
 PB
4William Sejr NissenWilliam Sejr Nissen ('09)Frederiksberg IF33.98
  
 PB
5Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF30.65
  
 PB
6Lucien RescanLucien Rescan ('08)Frederiksberg IF30.08
  
 PB
7Tom Kold HenriksenTom Kold Henriksen ('09)Frederiksberg IF24.64
  
 PB
8Emi LehrhartEmi Lehrhart ('08)Frederiksberg IF23.45
  
 PB
9Sneholt-Ottesen ErikSneholt-Ottesen Erik ('08)Frederiksberg IF22.17
  
 PB
P11 60 m    
Finale 1
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF9.68
  
 PB
2Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK10.27
  
 
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF10.53
  
 PB
4Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF10.58
  
 PB
5Mynthe Allinham MånssonMynthe Allinham Månsson ('09)Frederiksberg IF10.87
  
 PB
6Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF10.90
  
 PB
Finale 2
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF9.76
  
 PB
2Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF10.27
  
 PB
3Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF10.28
  
 PB
4Maj Holst JensenMaj Holst Jensen ('08)Frederiksberg IF10.62
  
 PB
5Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF10.71
  
 PB
6Emilia Milt MikkelsenEmilia Milt Mikkelsen ('09)BAK10.85
  
 PB
P11 400 m    

Finale A

Finale
1Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF1:11.73
  
 PB
2Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF1:24.27
  
 PB
3Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF1:27.08
  
 PB
4Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF1:32.25
  
 PB
5Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF1:35.28
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.37
  
 PB
2Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF1.05
  
 PB
3Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF1.05
  
 PB
4Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK1.00
  
 PB
5Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF1.00
  
 PB
6Emilia Milt MikkelsenEmilia Milt Mikkelsen ('09)BAK0.90
  
 PB
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF39.23
  
 PB
2Mynthe Allinham MånssonMynthe Allinham Månsson ('09)Frederiksberg IF30.54
  
 PB
3Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF24.82
  
 PB
4Emilia Milt MikkelsenEmilia Milt Mikkelsen ('09)BAK23.76
  
 PB
5Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF16.30
  
 PB
6Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK14.90
  
 PB
7Gertrud Sander ClausenGertrud Sander Clausen ('08)Frederiksberg IF14.40
  
 PB
D9 40 m    
Finale 1
Vind: +1.4
Vind: +1.4
1Carstens CarlCarstens Carl ('10)Frederiksberg IF7.65
  
 PB
2
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF7.85
  
 PB
3
Silas Salomon Bak
Silas Salomon Bak ('11)
BAK7.96
  
 PB
4
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF8.05
  
 PB
5
Jeberg Theodor
Jeberg Theodor ('11)
Frederiksberg IF8.67
  
 PB
Finale 2
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Storm LauritzenStorm Lauritzen ('10)Frederiksberg IF7.14
  
 PB
2Helk VilhelmHelk Vilhelm ('10)Frederiksberg IF7.36
  
 PB
3Broksche FrederikBroksche Frederik ('10)BAK7.54
  
 PB
4
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK7.55
  
 PB
5Jens Westfall BønnelandJens Westfall Bønneland ('10)Frederiksberg IF8.04
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1Helk VilhelmHelk Vilhelm ('10)Frederiksberg IF1:27.89
  
 PB
2Frederik BrokscheFrederik Broksche ('10)BAK1:28.01
  
 PB
3
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK1:34.86
  
 
4
Johns Jakob
Johns Jakob ('11)
Frederiksberg IF1:37.45
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Helk VilhelmHelk Vilhelm ('10)Frederiksberg IF3.54
+0.8
  
 PB
2Storm LauritzenStorm Lauritzen ('10)Frederiksberg IF3.28
+0.8
  
 PB
3Carstens CarlCarstens Carl ('10)Frederiksberg IF3.19
+0.8
  
 PB
4
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK3.02
+0.8
  
 PB
5Jens Westfall BønnelandJens Westfall Bønneland ('10)Frederiksberg IF2.81
+0.8
  
 PB
6
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF2.80
+0.8
  
 PB
7
Silas Salomon Bak
Silas Salomon Bak ('11)
BAK2.74
+0.8
  
 PB
8
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF2.67
+0.8
  
 PB
9
Johns Jakob
Johns Jakob ('11)
Frederiksberg IF2.38
+0.8
  
 PB
10
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF2.06
+0.8
  
 PB
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Carstens CarlCarstens Carl ('10)Frederiksberg IF6.29
  
 PB
2Frederik BrokscheFrederik Broksche ('10)BAK4.60
  
 PB
3
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF4.27
  
 PB
4
Johns Jakob
Johns Jakob ('11)
Frederiksberg IF4.12
  
 PB
5
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF4.06
  
 PB
6
Silas Salomon Bak
Silas Salomon Bak ('11)
BAK3.98
  
 PB
7
Jeberg Theodor
Jeberg Theodor ('11)
Frederiksberg IF3.92
  
 PB
8Jens Westfall BønnelandJens Westfall Bønneland ('10)Frederiksberg IF3.58
  
 PB
P9 40 m    
Finale 1
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1Vigga Breum Helweg-LarsenVigga Breum Helweg-Larsen ('10)Frederiksberg IF7.39
  
 PB
2Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF8.05
  
 PB
3Beyer-Flodin NoraBeyer-Flodin Nora ('10)Frederiksberg IF8.25
  
 PB
4
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF8.53
  
 PB
5Kathrine Filtenborg MadsenKathrine Filtenborg Madsen ('10)Frederiksberg IF8.53
  
 PB
Finale 2
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Signe Westfall BønnelandSigne Westfall Bønneland ('10)Frederiksberg IF8.31
  
 PB
2
Ella Aslan
Ella Aslan ('12)
Frederiksberg IF8.49
  
 PB
3
Eleonora Sørine Dasi Jen
Eleonora Sørine Dasi Jen ('11)
Frederiksberg IF8.57
  
 PB
4Evenly Seeger PedersenEvenly Seeger Pedersen ('10)Frederiksberg IF8.57
  
 PB
5
Alma Wilhelm
Alma Wilhelm ('12)
Frederiksberg IF8.84
  
 PB
6
Vera Thers Hansen
Vera Thers Hansen ('12)
Frederiksberg IF9.25
  
 PB
Finale 3
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF7.10
  
 PB
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF7.40
  
 PB
3
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF8.23
  
 PB
4Mie Leonora KobberøMie Leonora Kobberø ('10)Frederiksberg IF8.56
  
 PB
5Cornelia KlinggaardCornelia Klinggaard ('10)Frederiksberg IF8.56
  
 PB
6
Vårlid Ville
Vårlid Ville ('11)
Frederiksberg IF8.69
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF1:26.24
  
 PB
2Vigga Breum Helweg-LarsenVigga Breum Helweg-Larsen ('10)Frederiksberg IF1:27.55
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FabildKarla Kathrine Viggers Fabild ('10)Frederiksberg IF3.62
0.0
  
 PB
2Vigga Breum Helweg-LarsenVigga Breum Helweg-Larsen ('10)Frederiksberg IF3.03
0.0
  
 PB
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF3.02
0.0
  
 PB
4Beyer-Flodin NoraBeyer-Flodin Nora ('10)Frederiksberg IF3.01
0.0
  
 PB
5Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF3.01
0.0
  
 PB
6Cornelia KlinggaardCornelia Klinggaard ('10)Frederiksberg IF2.98
0.0
  
 PB
7Kathrine Filtenborg MadsenKathrine Filtenborg Madsen ('10)Frederiksberg IF2.75
0.0
  
 PB
8Mie Leonora KobberøMie Leonora Kobberø ('10)Frederiksberg IF2.68
0.0
  
 PB
9Signe Westfall BønnelandSigne Westfall Bønneland ('10)Frederiksberg IF2.59
0.0
  
 PB
10
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF2.58
0.0
  
 PB
11
Ella Aslan
Ella Aslan ('12)
Frederiksberg IF2.56
0.0
  
 PB
12
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF2.47
0.0
  
 PB
13
Vera Thers Hansen
Vera Thers Hansen ('12)
Frederiksberg IF2.32
0.0
  
 PB
14Evenly Seeger PedersenEvenly Seeger Pedersen ('10)Frederiksberg IF2.31
0.0
  
 PB
15
Alma Wilhelm
Alma Wilhelm ('12)
Frederiksberg IF2.30
0.0
  
 PB
16Bredsten KatinkaBredsten Katinka ('10)Frederiksberg IF1.87
0.0
  
 PB
17
Vårlid Ville
Vårlid Ville ('11)
Frederiksberg IF1.75
0.0
  
 PB
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF4.82
  
 PB
2Ella Kristine Meyer JørgensenElla Kristine Meyer Jørgensen ('10)Frederiksberg IF4.67
  
 PB
3Beyer-Flodin NoraBeyer-Flodin Nora ('10)Frederiksberg IF3.65
  
 PB
4Bredsten KatinkaBredsten Katinka ('10)Frederiksberg IF3.56
  
 PB
5Mie Leonora KobberøMie Leonora Kobberø ('10)Frederiksberg IF3.50
  
 PB
6
Eleonora Sørine Dasi Jen
Eleonora Sørine Dasi Jen ('11)
Frederiksberg IF3.17
  
 PB
7
Vera Thers Hansen
Vera Thers Hansen ('12)
Frederiksberg IF3.08
  
 PB
8Signe Westfall BønnelandSigne Westfall Bønneland ('10)Frederiksberg IF3.04
  
 PB
9
Alma Wilhelm
Alma Wilhelm ('12)
Frederiksberg IF2.99
  
 PB
10Kathrine Filtenborg MadsenKathrine Filtenborg Madsen ('10)Frederiksberg IF2.84
  
 PB
11Cornelia KlinggaardCornelia Klinggaard ('10)Frederiksberg IF2.76
  
 PB
12Evenly Seeger PedersenEvenly Seeger Pedersen ('10)Frederiksberg IF2.73
  
 PB
13
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF2.47
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne