Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ribeira Brava POR: European Team Championships Combined Events 2nd League 6‐7.7.2019

M Tikamp    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Niels Pittomvils
Niels Pittomvils ('92)
BEL7837
  
 SB
 
11,32/+1,17,15/+0,613,721,8949,6114,63/-0,145,534,8058,614.35,69
2
Michael Bowler
Michael Bowler ('92)
IRL7379
  
 PB
 
11,10/+1,17,12/+0,412,841,9550,0915,06/-0,138,514,5051,394.48,36
3
Sander Maes
Sander Maes ('92)
BEL7303
  
 SB
 
11,14/+0,97,17/+0,813,721,9851,1114,98/+1,144,484,4047,685.16,93
4
Shane Aston
Shane Aston ('94)
IRL7231
  
 PB
 
11,37/0,06,99/-0,213,381,9551,0615,03/+1,337,764,1059,054.54,49
5
Benjamín Jóhann Johnsen
Benjamín Jóhann Johnsen ('96)
ISL7146
  
 PB
 
11,46/+1,16,56/+1,112,151,9850,4615,32/-0,134,244,4058,474.40,95
6Oliver ChabertOliver Chabert ('99)DEN7128
  
 PB
 
11,12/+1,16,37/-0,111,261,8349,4414,77/-0,132,764,9052,214.41,27
7
Henrik Holmberg
Henrik Holmberg ('89)
NOR7080
  
 SB
 
11,08/+1,17,01/0,012,981,9550,1015,00/+1,337,033,8050,194.56,44
8
Samuel Remédios
Samuel Remédios ('92)
POR7031
  
 SB
 
11,16/+1,17,18/+0,412,681,9852,3615,03/-0,138,864,4043,665.11,70
9
Manuel Dias
Manuel Dias ('99)
POR7023
  
 PB
 
11,27/0,07,08/+0,911,661,8050,1215,94/+1,135,034,5050,424.35,61
10
Konstadínos Logdanídis
Konstadínos Logdanídis ('98)
GRE6818
  
 
 
11,59/+0,96,68/+0,911,491,8953,0515,63/+1,139,174,3058,865.03,54
11
Stijn Dom
Stijn Dom ('99)
BEL6780
  
 
 
11,20/+0,96,92/+0,211,081,8651,4714,81/+1,133,194,2049,515.04,28
12
Razvan George Roman
Razvan George Roman ('93)
ROU6725
  
 
 
11,50/+1,16,90/+0,911,751,9551,1015,92/-0,137,944,1047,765.10,26
13
Ísak Óli Traustason
Ísak Óli Traustason ('95)
ISL6695
  
 PB
 
11,18/0,06,83/-0,111,751,7750,3715,17/+1,333,984,0041,504.43,94
14
Rolus Olusa
Rolus Olusa ('96)
IRL6626
  
 PB
 
11,36/+0,96,77/+0,311,441,8051,8415,28/+1,137,884,0045,824.58,08
15
Yunus Pehlevan
Yunus Pehlevan ('94)
TUR6600
  
 PB
 
11,70/0,06,88/+0,512,121,8352,3716,32/+1,334,594,5047,955.00,22
16Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN6599
  
 PB
 
11,41/+0,96,40/-0,212,661,6550,9015,78/+1,137,674,3046,054.49,59
17Christian GundersenChristian Gundersen ('99)DEN6466
  
 
 
11,57/0,06,07/+0,411,251,6850,8016,06/+1,338,793,8052,174.35,33
18Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)DEN6401
  
 SB
 
11,67/+0,96,36/+0,711,391,7751,9815,07/+1,136,283,9041,374.46,71
19
Ahmet Mustafa Yılmaz
Ahmet Mustafa Yılmaz ('94)
TUR6164
  
 SB
 
11,54/+1,16,51/0,011,321,7754,4515,22/-0,139,973,8034,945.08,03
20
Yusuf Pehlevan
Yusuf Pehlevan ('92)
TUR6016
  
 SB
 
11,53/+0,96,04/+0,811,391,8954,0316,28/+1,136,453,6040,935.10,05
21
Mihai Vlad Chiorpec
Mihai Vlad Chiorpec ('97)
ROU5928
  
 PB
 
11,35/+0,96,80/+0,510,801,8052,3515,22/+1,127,602,6045,455.14,16
22
Ramazan Can
Ramazan Can ('93)
TUR5855
  
 SB
 
11,64/+0,96,66/+1,19,821,6853,8416,06/+1,126,294,0038,184.53,52
23
Ionut Grecu
Ionut Grecu ('94)
ROU5694
  
 PB
 
11,33/0,07,19/+0,29,761,8654,0216,03/+1,326,992,7034,915.16,77
24
Andri Fannar Gíslason
Andri Fannar Gíslason ('90)
ISL4661
  
 SB
 
11,79/+0,96,39/+0,712,331,7151,5016,00/+1,138,63NH
Ariel Attias
Ariel Attias ('99)
ISRDNF
  
 
 
11,41/0,06,53/-0,213,811,92DNF16,63/+1,141,054,0054,20
Willem Geuskens
Willem Geuskens ('95)
BELDNF
  
 
 
11,26/0,06,50/+0,113,651,80DNFNM/+1,3
Sindri Magnússon
Sindri Magnússon ('97)
ISLDNF
  
 
 
11,49/+0,95,80/+0,810,311,77
K Syvkamp    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Noor Vidts
Noor Vidts ('96)
BEL6027
  
 
 
13,69/-0,11,7812,8824,35/+0,66,39/-0,434,002.17,31
2
Lucia Vadlejch
Lucia Vadlejch ('88)
SVK5755
  
 SB
 
14,42/+0,11,6911,5024,81/+0,66,16/+0,342,422.18,20
3
María Rún Gunnlaugsdóttir
María Rún Gunnlaugsdóttir ('93)
ISL5562
  
 PB
 
14,46/+0,11,7511,9425,51/+0,65,44/-1,343,452.20,50
4
Beatrice Puiu
Beatrice Puiu ('86)
ROU5425
  
 
 
14,15/-0,11,7513,7726,61/+0,65,75/+0,435,002.30,89
5
Stilianí Tzikanoúla
Stilianí Tzikanoúla ('92)
GRE5375
  
 
 
14,95/-0,11,6912,3626,69/-0,15,33/-0,645,492.18,97
6
Yoika De Pauw
Yoika De Pauw ('95)
BEL5168
  
 SB
 
14,86/+0,31,6613,3926,41/+0,65,35/+0,642,402.36,19
7
Anna McCauley
Anna McCauley ('01)
IRL5114
  
 PB
 
14,72/-0,11,7211,0825,12/+0,65,50/+0,725,132.22,11
8
Sietske Lenchant
Sietske Lenchant ('93)
BEL5050
  
 
 
15,30/+0,11,7212,6926,10/-0,15,39/0,038,942.41,20
9
María Zaharoúdi
María Zaharoúdi ('98)
GRE5036
  
 
 
14,72/+0,21,6311,5726,88/+0,25,41/-0,238,572.28,12
10Sandra BöllSandra Böll ('94)DEN4994
  
 SB
 
15,03/-0,11,6612,0326,17/+0,65,55/+0,632,902.32,85
11
Sarah Connolly
Sarah Connolly ('96)
IRL4990
  
 
 
14,85/+0,11,7210,2725,48/-0,15,48/+1,427,252.26,27
12
Georgiana Muscalu
Georgiana Muscalu ('88)
ROU4872
  
 
 
15,03/+0,11,7810,9026,79/-0,15,50/+1,524,802.30,68
13
Glódís Edda Þuríðardóttir
Glódís Edda Þuríðardóttir ('03)
ISL4777
  
 PB
 
14,69/+0,21,429,5325,60/+0,25,46/-0,85,46/-0,832,332.20,33
14
Cassandre Evans
Cassandre Evans ('01)
BEL4731
  
 
 
14,97/+0,21,5710,2626,25/+0,25,79w/+2,232,732.42,06
15
Mariana Bento
Mariana Bento ('01)
POR4692
  
 
 
15,02/+0,31,4511,5826,35/+0,65,26/-0,639,702.38,15
16Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)DEN4627
  
 
 
17,09/+0,31,5112,5626,58/+0,65,16/+0,45,16/+0,438,682.27,90
17
Florentina Budica
Florentina Budica ('95)
ROU4616
  
 
 
15,29/+0,31,7510,3327,65/+0,65,30/-0,228,942.38,83
18
Ezgi Şayır
Ezgi Şayır ('93)
TUR4603
  
 
 
15,24/-0,11,459,6726,72/+0,65,70/+1,433,252.30,43
19
Emine Selda Kirdemir
Emine Selda Kirdemir ('98)
TUR4539
  
 
 
15,81/+0,11,699,0428,03/-0,15,47w/+3,432,762.33,95
20
Laura Frey
Laura Frey ('89)
IRL4481
  
 
 
15,32/+0,31,549,7125,83/+0,64,88/-0,621,172.17,72
21Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN4426
  
 
 
14,95/+0,21,4510,4226,40/+0,25,19/-0,129,322.36,33
22
Buket Katya Orhonsayin
Buket Katya Orhonsayin ('99)
TUR4370
  
 SB
 
15,63/+0,31,548,0127,01/+0,65,65/0,026,152.30,61
23
Asya Çulhaoğlu
Asya Çulhaoğlu ('99)
TUR4057
  
 PB
 
16,48/+0,21,578,5629,00/+0,25,02/+1,034,322.38,97
Lecabela Quaresma
Lecabela Quaresma ('89)
PORDNF
  
 
 
14,41/-0,11,6913,9725,78/-0,15,73/+1,4
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DENDNF
  
 
 
15,12/+0,11,6011,6026,14/-0,15,17/-0,4

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m