Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingborg SWE: Öresundsspelen 5‐7.7.2019

M 100 m    
7.7. Vind: +0.2

Finale A

Finale
7.7.Vind: +0.2
1
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE10.88
  
 
Indledende heats7.7.
Indledende 1
7.7. Vind: +3.3
7.7.Vind: +3.3
1
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE10.76 w
  
 
2Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN10.89 w
  
 
Indledende 2
7.7. Vind: +1.9
7.7.Vind: +1.9
1
Filip Schwartz
Filip Schwartz ('98)
SWE10.96
  
 SB
M 400 m hæk    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Gustav Karlsson
Gustav Karlsson 
SWE53.63
  
 PB
M Længdespring    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('95)
SWE7.62 w
+2.8
  
 
 
7.55
 4.6
7.62
 2.8
  X7.56
 3.2
  X  X  
M Kuglestød 7.26 kg    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Viktor Gardenkrans
Viktor Gardenkrans ('95)
SWE17.08
  
 
2
John Kelly
John Kelly ('96)
IRL17.01
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Simon Pettersson
Simon Pettersson ('94)
SWE63.23
  
 SB
 
61.9759.76  X  X63.23 SB  X  
2
Axel Härstedt
Axel Härstedt ('87)
SWE59.83
  
 
3
Jakob Gardenkrans
Jakob Gardenkrans ('97)
SWE59.50
  
 SB
4Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)DEN57.73
  
 PB
5Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)DEN56.58
  
DUR-20 PB
6Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)DEN52.24
  
 SB
K 100 m    
7.7. Vind: +1.1

Finale A

Finale
7.7.Vind: +1.1
1
Kajsa Kjellergren
Kajsa Kjellergren ('01)
SWE12.11
  
 
Indledende heats7.7.
Indledende 1
7.7. Vind: +4.6
7.7.Vind: +4.6
1
Fanny Runheim
Fanny Runheim ('99)
SWE11.93 w
  
 
Indledende 2
7.7. Vind: +2.0
7.7.Vind: +2.0
1
Kajsa Kjellergren
Kajsa Kjellergren ('01)
SWE11.83
  
 PB
K 400 m    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Josephine Risberg Thoor
Josephine Risberg Thoor ('95)
SWE56.76
  
 
K 3000 m    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Almida Thörjesson
Almida Thörjesson ('01)
SWE10:13.99
  
 
K Stangspring    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
1
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE3.85
  
 
2
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE3.72
  
 
K Længdespring    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Malin Olsson
Malin Olsson ('90)
SWE5.94
+0.9
  
 SB
2
Moa Ullgren
Moa Ullgren ('96)
SWE5.82 w
+3.0
  
 
K Trespring     
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
1
Jasmin Sabir
Jasmin Sabir ('92)
SWE12.36
+1.0
  
 
2
Madeleine Nilsson
Madeleine Nilsson ('91)
SWE12.09
+1.0
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1Maria SløkMaria Sløk ('83)DEN15.24
  
 
2
Maria Nilsson
Maria Nilsson ('95)
SWE14.65
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)DEN54.67
  
 
 
49.4453.9052.8453.4854.6752.34  
2
Lotta-Kaisa Eliander
Lotta-Kaisa Eliander ('85)
FIN53.71
  
 
 
53.71  X53.30  X  X  X  
3
Emma Ljungberg
Emma Ljungberg ('94)
SWE51.15
  
 
4
Daniella Persson
Daniella Persson 
SWE49.24
  
 
5Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen DEN47.98
  
 
6Maria SløkMaria Sløk ('83)DEN46.46
  
 SB
7
Ella Andersson
Ella Andersson 
SWE45.70
  
 
8
Jennifer Rudberg
Jennifer Rudberg ('98)
SWE44.52
  
 
9Cathrine TrodsøeCathrine Trodsøe ('99)DEN42.81
  
 PB
10Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)DEN42.46
  
 
11
Elin Rubin
Elin Rubin ('95)
SWE41.23
  
 
Finale 2
6.7.
6.7.
1
Lotta-Kaisa Eliander
Lotta-Kaisa Eliander ('85)
FIN51.37
  
 
 
  X  X  X51.3749.25  X  
K Hammerkast 4.0 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Ida Storm
Ida Storm ('91)
SWE65.65
  
 
 
  X  X60.4665.65  X  X  
2
Anna Maria Orel
Anna Maria Orel ('96)
EST65.47
  
 
 
  X65.47  X65.1264.81  X  
3
Tracey Andersson
Tracey Andersson ('84)
SWE61.98
  
 
4
Jennifer Quick
Jennifer Quick 
SWE54.74
  
 
5Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)DEN53.22
  
 
6Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)DEN51.36
  
 
7
Luana Lund Klaric
Luana Lund Klaric ('99)
SWE50.74
  
 
K Spydkast 600 gram    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
1
Matilda Elfgaard
Matilda Elfgaard ('92)
SWE44.72
  
 
K22 Stangspring    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE3.85
  
 
2
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE3.85
  
 
P19 Højdespring    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Janne Ohrt
Janne Ohrt ('03)
GER1.72
  
 PB
P19 Længdespring    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Janne Ohrt
Janne Ohrt ('03)
GER6.02 w
+2.1
  
 
2
Angel Richmore
Angel Richmore ('01)
SWE5.90 w
+3.7
  
 
P19 Diskoskast 1.0 kg    
6.7.

Finale A

Finale
6.7.
1
Amanda Fridberg
Amanda Fridberg ('02)
SWE41.62
  
 
D17 Højdespring    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Mohamed Khalifa Nuh
Mohamed Khalifa Nuh ('03)
QAT2.02
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
7.7.

Finale A

Finale
7.7.
1
Julia Scharnell
Julia Scharnell ('03)
SWE14.57
  
 
P17 Hammerkast 3.0 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)DEN54.48
  
 
2
Molly Skugge
Molly Skugge ('03)
SWE52.69
  
 
3
Amanda Fridberg
Amanda Fridberg ('02)
SWE52.44
  
 
4
Thea Löfman
Thea Löfman ('03)
SWE51.47
  
 

Seneste resultater

13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet