Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: 3.8.2019

M 800 m    

Finale A

Finale
1Christoffer Frost JohansenChristoffer Frost Johansen ('97)BAC1:52.64
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Theophile BigirimanaTheophile Bigirimana ('93)Aalborg AM / RWA14:43.34
  
 PB
Niels Peter NielsenNiels Peter Nielsen ('87)AGF Atletik15:09.79
  
 SB
Morten StillingMorten Stilling ('87)VEXA HLM Running15:21.16
  
 PB
Thorkild SundstrupThorkild Sundstrup ('80)Aarhus Fremad15:22.74
  
 SB
Henrik Strange BrokHenrik Strange Brok ('89)VEXA HLM Running15:31.00
  
 
Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 190015:53.44
  
 
Lars Rossen HansenLars Rossen Hansen ('98)16:12.20
  
 PB
Mads KlinksgaardMads Klinksgaard ('79)Aalborg Øst RRC16:13.24
  
 PB
Amanuel GoitomAmanuel Goitom ('91)VEXA HLM Running16:29.93
  
 
Martin PatwaryMartin Patwary ('97)AGF Atletik17:30.63
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Maja AlmMaja Alm ('88)AGF Atletik4:21.77
  
  Mixed competition
Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19005:52.94
  
 PB
Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM6:08.92
  
 PB
Finale B
1Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC4:31.29
  
  Mixed competition
2Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 19004:37.70
  
  K Mixed competition
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Alberte Kjær PedersenAlberte Kjær Pedersen ('98)AGF Atletik16:41.74
  
  Mixed competition
Lea TybirkLea Tybirk ('89)Aarhus Fremad18:04.17
  
 PB
Hanne LoffHanne Loff ('85)AGF Atletik20:49.34
  
 PB
Asta Hubeck-GraudalAsta Hubeck-Graudal ('80)Skanderborg LK22:45.20
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m