Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Sparta Copenhagen Games 17‐18.8.2019

M 100 m    
17.8. Vind: -0.4

Finale A

Finale
17.8.Vind: -0.4
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.47
  
 
2Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM10.62
  
 =PB
3Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik10.82
  
 SB
4Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik10.99
  
 
Indledende heats17.8.
Indledende 1
17.8. Vind: -0.6
17.8.Vind: -0.6
1Emil Mader KjærEmil Mader Kjær ('99)Skive AM10.65
Q
  
 SB
2Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik11.13
q
  
 
Indledende 2
17.8. Vind: +0.3
17.8.Vind: +0.3
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190010.91
Q
  
 
Indledende 3
17.8. Vind: -0.7
17.8.Vind: -0.7
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik10.90
Q
  
 =SB
M 150 m    
18.8. Vind: -0.6

Finale A

Finale
18.8.Vind: -0.6
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190015.65
  
 PB
2Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM16.04
  
 PB
3Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta16.09
  
 SB
4Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta16.47
  
 
Indledende heats18.8.
Indledende 1
18.8. Vind: +0.4
18.8.Vind: +0.4
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190016.24
Q
  
 PB
2Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta16.38
q
  
 SB
2Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta16.38
q
  
 PB
Indledende 2
18.8. Vind: +1.0
18.8.Vind: +1.0
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM16.11
Q
  
 PB
M Diskoskast 2.0 kg    
18.8.

Finale A

Finale
18.8.
1Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 55.04
  
 
2Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta53.56
  
 
3Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik49.59
  
 
M Spydkast 800 gram    
18.8.

Finale A

Finale
18.8.
1Jacob SlipsagerJacob Slipsager ('93)Sparta61.19
  
 
K 100 m    
17.8. Vind: +1.5

Finale A

Finale
17.8.Vind: +1.5
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF11.71
  
 
2
Ingvild Meinseth
Ingvild Meinseth ('99)
/ NOR11.90
  
 
K 150 m    
18.8. Vind: -0.3

Finale A

Finale
18.8.Vind: -0.3
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 190017.78
  
 PB
2
Ingvild Meinseth
Ingvild Meinseth ('99)
/ NOR17.96
  
 PB
3
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
/ SWE19.37
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
18.8. Vind: +0.7

Finale A

Finale
18.8.Vind: +0.7
1Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta13.55
  
 
Indledende heats18.8.
Indledende 1
18.8. Vind: +1.4
18.8.Vind: +1.4
1Thea HaahrThea Haahr ('91)Sparta13.54
Q
  
 
K Højdespring    
18.8.

Finale A

Finale
18.8.
1Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta1.70
  
 
K Stangspring    
17.8.

Finale A

Finale
17.8.
1Line Renée JensenLine Renée Jensen ('92)Sparta3.81
  
 
K Længdespring    
18.8.

Finale A

Finale
18.8.
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER5.99
+1.0
  
 PB
2Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.73
+0.9
  
 
3Stella JørgensenStella Jørgensen ('96)Aarhus 19005.68
+0.7
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    
17.8.

Finale A

Finale
17.8.
1Anna Sofia MikkelsenAnna Sofia Mikkelsen ('91)Odense Atletik 14.01
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    
18.8.

Finale A

Finale
18.8.
1Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta53.56
  
 
 
  X50.9653.1853.56  X50.72  
2Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)Køge Atletik41.60
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    
17.8.

Finale A

Finale
17.8.
1Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta52.22
  
 

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1