Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: 20.8.2019

M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93)Frederiksberg IF11.54
  
 
Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.54
  
 
Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF12.08
  
 
Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC12.20
  
 
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC12.56
  
 
Kristian KolbyeKristian Kolbye ('96)Amager AC12.98
  
 SB
Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)Frederiksberg IF13.30
  
 
Max Henning BoisenMax Henning Boisen ('88)Hvidovre AM13.88
  
 
Henrik SørensenHenrik Sørensen ('70)BAC14.23
  
 
David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM14.84
  
 PB
Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC15.37
  
 
M 300 m    

Finale A

Finale
Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC40.15
  
 PB
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC41.12
  
 SB
Christian MøllerChristian Møller ('61)Sparta41.75
  
 PB
Kristian KolbyeKristian Kolbye ('96)Amager AC43.32
  
 SB
Henrik SørensenHenrik Sørensen ('70)BAC45.91
  
 SB
David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM50.07
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Nick JensenNick Jensen ('91)Sparta3:49.55
  
 
2Christoffer BollChristoffer Boll ('92)Sparta3:51.77
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Marcus RønnMarcus Rønn ('93)Blovstrød Løverne14:50.75
  
 PB
2Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta14:50.90
  
 PB
3Morten GreenMorten Green ('87)Sparta14:50.98
  
 PB
Mark OlsenMark Olsen ('95)NBRO15:13.58
  
 PB
Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Frederiksberg IF15:29.01
  
 SB
Rasmus Lunn JensenRasmus Lunn Jensen ('96)15:53.10
  
 PB
Rasmus VidøRasmus Vidø ('80)Team DistanceRunning.dk15:54.52
  
 PB
Andreas ÆrenlundAndreas Ærenlund ('97)VO2RC15:58.55
  
 PB
Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)16:05.25
  
 PB
Alexander Lilja CyronAlexander Lilja Cyron ('84)Sparta16:08.31
  
 PB
Emil SkovhøjEmil Skovhøj ('91)Amager AC16:17.25
  
 
Mads Martinus BredtoftMads Martinus Bredtoft ('94)Sparta16:29.98
  
 PB
K 100 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF13.26
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Stina TroestStina Troest ('94)Sparta4:22.93
  
 
Emily Oron LexnerEmily Oron Lexner ('97)Blovstrød Løverne5:01.76
  
 PB
K 5000 m    

Finale A

Finale
Stine Muldbak AndersenStine Muldbak Andersen ('91)Sparta17:54.33
  
 PB
Kathrine Højgaard HansenKathrine Højgaard Hansen ('95)Sparta18:03.68
  
 PB
Julie Ryg NielsenJulie Ryg Nielsen ('92)18:48.65
  
 PB
Laura MelanderLaura Melander ('93)VO2RC19:04.72
  
 PB
Sidsel HorsholtSidsel Horsholt ('89)THS19:41.88
  
 PB

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp