Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: TRACKS T14 30.8.2019

M 100 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
Patrick Monga BifukoPatrick Monga Bifuko ('96)Aarhus 1900 / NOR11.32
  
 
Frederik RegliFrederik Regli ('90)Frederiksberg IF11.38
  
 
Sebastian Kordt LassenSebastian Kordt Lassen ('93)Frederiksberg IF11.41
  
 =SB
Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.50
  
 
Rinalds Valts ZarinsRinalds Valts Zarins Aalborg AM / LAT11.56
  
 PB
Christian HarritzChristian Harritz ('91)Aarhus 190011.57
  
 PB
Amar KrsoAmar Krso ('89)Kolding KFUM / BIH11.70
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Nick JensenNick Jensen ('91)Sparta1:53.98
  
 SB
2William DevantierWilliam Devantier Sparta1:54.26
  
 
3Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik 1:54.92
  
 SB
4Christoffer BollChristoffer Boll ('92)Sparta1:55.55
  
 SB
Rasmus GregersenRasmus Gregersen ('95)Odense Atletik 1:56.20
  
 
Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 1:56.27
  
 SB
Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:56.70
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Jens Søndergaard JensenJens Søndergaard Jensen ('86)AGF Atletik13:57.90
  
 PB
2Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik14:00.39
  
 PB
4Magnus DewettMagnus Dewett ('95)Herning LK14:18.42
  
 PB
5Axel Vang ChristensenAxel Vang Christensen ('04)FIF Hillerød14:23.05
  
 PB
6Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik14:30.98
  
 PB
7Marcus RønnMarcus Rønn ('93)Blovstrød Løverne14:44.62
  
 PB
Omar HassanOmar Hassan ('90)AGF Atletik / ETH14:06.29
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 14.34
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 55.61
  
 
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta53.00
  
 
Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190051.71
  
 
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM45.41
  
 PB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM61.01
  
 
Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190046.68
  
 
Steffen MertovSteffen Mertov ('94)Odense Atletik 46.30
  
 PB
Nicolai MatthiesenNicolai Matthiesen ('97)Odense Atletik 43.36
  
 SB
K 100 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)Odense Atletik 12.47
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Kolding KFUM 2:08.53
  
 
2Josefine RytterJosefine Rytter ('94)BAC2:14.05
  
 
K 5000 m    

Finale A

Finale
1Maja AlmMaja Alm ('88)AGF Atletik15:37.89
  
 
2Laura Valgreen PetersenLaura Valgreen Petersen Odense Atletik 16:18.89
  
 
3Klara HansenKlara Hansen ('03)Viking Atletik17:17.66
  
 
Annika FabrinAnnika Fabrin ('96)Odense Atletik 19:12.01
  
 PB
Mie Sørup KnutsonMie Sørup Knutson ('85)21:30.33
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta56.32
  
 PB
Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta55.57
  
 
Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 46.86
  
 
Cathrine TrodsøeCathrine Trodsøe ('99)Odense Atletik 40.50
  
 
Kristel Høj WaltherKristel Høj Walther ('87)Odense Atletik 34.14
  
 SB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 60.20
  
 

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon