Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Leiria POR: European Champion Clubs Cup Juniors, Group A 21.9.2019

D19 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1
Jeriel Quainoo
Jeriel Quainoo ('03)
GBR10.78
  
 PB
2
Umut Uysal
Umut Uysal ('02)
TUR10.87
  
 
3
Stefano Twumasi Quarshie
Stefano Twumasi Quarshie 
ITA10.90
  
 
4
Jarod Maury
Jarod Maury ('01)
SUI10.99
  
 
5
Guilherme Santos
Guilherme Santos 
POR11.05
  
 
6
Juan Gonzalez
Juan Gonzalez 
ESP11.21
  
 
7
Jernej Gumilar
Jernej Gumilar ('03)
SLO11.29
  
 
8Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN11.50
  
 
Finale B
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1
Fernando Jesus Alabau
Fernando Jesus Alabau ('01)
ESP11.07
  
 
2
Chizute Ogbedeh
Chizute Ogbedeh 
GBR11.32
  
 PB
3
Mark Aleksander Šarman
Mark Aleksander Šarman ('03)
SLO11.67
  
 PB
4
Jan Duhovnik
Jan Duhovnik ('03)
SLO11.72
  
 PB
5
Christophe Kaczmarek
Christophe Kaczmarek 
SUI11.73
  
 PB
6
Samo Bergant
Samo Bergant ('03)
SLO11.95
  
 PB
7
Coleman Corry
Coleman Corry ('01)
GBR12.08
  
 PB
Myles Xavier
Myles Xavier ('01)
GBR DNS
  
 
D19 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Kennedy Luchembe
Kennedy Luchembe ('01)
ZAM21.51
  
 SB
2Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN21.64
  
 SB
3
Jeriel Quainoo
Jeriel Quainoo ('03)
GBR21.70
  
 
4
Jarod Maury
Jarod Maury ('01)
SUI21.83
  
 
5
Stefano Twumasi Quarshie
Stefano Twumasi Quarshie 
ITA22.42
  
 
6
Joao Manero
Joao Manero ('01)
POR22.54
  
 PB
7
Jernej Gumilar
Jernej Gumilar ('03)
SLO22.67
  
 
8
Aşkın Sadi Aşkın
Aşkın Sadi Aşkın 
TUR22.85
  
 
D19 400 m    

Finale A

Finale
1
Kennedy Luchembe
Kennedy Luchembe ('01)
ZAM46.25
  
 
2
Ilyas Çanakçı
Ilyas Çanakçı ('01)
TUR46.61
  
 
3
Ethan Brown
Ethan Brown ('01)
GBR46.61
  
 
4Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN48.04
  
 PB
5
Kenny Congo
Kenny Congo ('02)
ECU48.91
  
 PB
6
Xavier Mirailles
Xavier Mirailles ('01)
SUI49.95
  
 PB
7
Massimo Avitabile
Massimo Avitabile ('02)
ITA51.65
  
 PB
8
Nejc Lipovec
Nejc Lipovec ('02)
SLO52.04
  
 PB
D19 800 m    

Finale A

Finale
1William DevantierWilliam Devantier DEN1:54.07
  
 
2
Angus Harrington
Angus Harrington ('01)
GBR1:54.13
  
 
3
Antonio Carlos Fernandez
Antonio Carlos Fernandez ('01)
ESP1:55.22
  
 
4
Mustafa Polat
Mustafa Polat 
TUR1:55.84
  
 
5
Nathan Wanner
Nathan Wanner ('02)
SUI1:55.86
  
 
6
Hugo Cruz
Hugo Cruz ('02)
POR1:59.85
  
 
7
Pietro Marangon
Pietro Marangon ('01)
ITA2:00.44
  
 PB
8
Pino Sekač
Pino Sekač ('02)
SLO2:05.09
  
 PB
D19 1500 m    

Finale A

Finale
1
Oliver Bright
Oliver Bright ('03)
GBR4:12.17
  
 PB
2William DevantierWilliam Devantier DEN4:13.14
  
 
3
Jose Ignacio Perez
Jose Ignacio Perez ('01)
ESP4:13.63
  
 PB
4
Ahmet Mutlu
Ahmet Mutlu 
TUR4:14.62
  
 
5
joao Pedro
joao Pedro 
POR4:17.33
  
 PB
6
Tobi Gaberšček
Tobi Gaberšček ('02)
SLO4:18.12
  
 
7
Melkias Afeworki
Melkias Afeworki ('01)
ERI4:20.33
  
 PB
8
Andrea Zamperetti
Andrea Zamperetti ('02)
ITA4:27.66
  
 PB
D19 3000 m    

Finale A

Finale
1
Ayetullah Aslanhan
Ayetullah Aslanhan ('01)
TUR8:43.99
  
 
2
Duarte Gomes
Duarte Gomes 
POR8:50.24
  
 
3
Nicola Cristofori
Nicola Cristofori ('02)
ITA8:52.02
  
 
4
Callum Myatt
Callum Myatt ('01)
GBR8:58.55
  
 PB
5Conrad LindConrad Lind ('01)DEN9:12.84
  
 SB
6
Diego Menendez
Diego Menendez 
ESP9:38.84
  
 PB
7
Urh Ušeničnik
Urh Ušeničnik 
SLO9:39.05
  
 PB
8
Romain Gabioud
Romain Gabioud ('01)
SUI9:47.72
  
 PB
D19 2000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Etson Barros
Etson Barros ('01)
POR6:07.63
  
 SB
2
Pierre Perruchoud
Pierre Perruchoud ('02)
SUI6:11.29
  
 
3
Alvaro Garcia
Alvaro Garcia ('02)
ESP6:17.09
  
 PB
4
Lewis Mills
Lewis Mills 
GBR6:19.85
  
 PB
5
Abdullah Yildiz
Abdullah Yildiz ('02)
TUR6:27.13
  
 
6Louis CantbyLouis Cantby ('01)DEN6:36.00
  
 SB
7
Tine Sedej
Tine Sedej 
SLO6:36.01
  
 PB
8
Giulio Dal Prà
Giulio Dal Prà ('03)
ITA6:37.50
  
 PB
D19 110 m hæk 99.1 cm    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1
Angel Díaz
Angel Díaz 
ESP13.99
  
 
2
Joshua Watson
Joshua Watson ('01)
GBR14.39
  
 PB
3
Edgar Campre
Edgar Campre 
POR14.44
  
 
4
Atakan Güneş
Atakan Güneş 
TUR14.65
  
 
5
Massimo Avitabile
Massimo Avitabile ('02)
ITA14.87
  
 PB
6
Louis Müller
Louis Müller ('02)
SUI14.95
  
 PB
7Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)DEN15.79
  
 PB
8
Tilen Ulčar
Tilen Ulčar ('02)
SLO16.39
  
 PB
D19 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Berke Akçam
Berke Akçam ('02)
TUR52.89
  
 SB
2
Paulo Soares
Paulo Soares 
POR53.60
  
 
3
Alex O'Callaghan-Brown
Alex O'Callaghan-Brown ('01)
GBR53.62
  
 
4
Lorenzo Frivoli
Lorenzo Frivoli ('02)
ITA54.84
  
 PB
5
Héctor Gasulla
Héctor Gasulla ('01)
ESP56.39
  
 PB
6
Bruno Šulman
Bruno Šulman 
SLO58.07
  
 
7
Mathis Pellaz
Mathis Pellaz ('01)
SUI1:00.27
  
 PB
8Linus LindquistLinus Lindquist ('02)DEN1:04.07
  
 PB
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Manuel Lando
Manuel Lando 
ITA2.04
  
 
 
1.89
  O
1.92
  O
1.95
  O
1.98
  O
2.00
  O
2.02
 XO
2.04
 XO
 
2
Kelechi Aguocha
Kelechi Aguocha ('01)
GBR2.02
  
 
 
1.80
  O
1.83
  O
1.86
  O
1.89
  O
1.92
  X
1.95
  O
1.98
  O
2.00
  O
2.02
 XO
2.04
XXX
      
3
Gonçalo Veloso
Gonçalo Veloso ('01)
POR2.02
  
 
 
1.86
  O
1.89
  O
1.92
  O
1.95
 XO
1.98
  O
2.00
 XO
2.02
XXO
2.04
XXX
4
Bedirhan Alpağu
Bedirhan Alpağu ('02)
TUR1.95
  
 
 
1.86
 XO
1.89
  O
1.92
  O
1.95
XXO
1.98
  Xp
2.00
  XX
  
5
Jorge Dávila
Jorge Dávila 
ESP1.89
  
 
 
1.70
  O
1.75
  O
1.80
  O
1.83
 XO
1.86
  O
1.89
XXO
1.92
XXX
 
6Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)DEN1.86
  
 
 
1.75
  O
1.80
  O
1.83
  O
1.86
XXO
1.89
XXX
   
7
Gašper Verk
Gašper Verk ('01)
SLO1.80
  
 PB
 
1.70 SB
  O
1.75 =PB
  O
1.80 PB
  O
1.83
XXX
    
8
Adrien Farquet
Adrien Farquet ('02)
SUI1.75
  
 PB
 
1.65 PB
  O
1.70 PB
  O
1.75 PB
XXO
1.80
XXX
    
D19 Stangspring    

Finale A

Finale
1
Javier Fernandez
Javier Fernandez 
ESP4.70
  
 
 
4.30
XXO
4.40
  O
4.50
  O
4.70
 XO
    
2
Edgar Campre
Edgar Campre 
POR4.50
  
 =PB
 
4.00
  O
4.15
  O
4.30
XXO
4.40
XXO
4.50 =PB
  O
4.70
XXX
  
3Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)DEN4.40
  
 PB
 
3.80
  O
4.00
  O
4.15
  O
4.30 =PB
 XO
4.40 PB
 XO
4.50
XXX
  
4
Pedro Gleadall
Pedro Gleadall ('01)
GBR4.15
  
 
 
4.00
  O
4.15
 XO
4.30
XXX
     
5
Ömer Faruk Çanakçı
Ömer Faruk Çanakçı 
TUR4.15
  
 
 
4.00
 XO
4.15
XXO
4.30
XXX
     
6
Marco Todesco
Marco Todesco ('01)
ITA3.80
  
 PB
 
3.20 PB
 XO
3.40 PB
  O
3.60 PB
  O
3.80 PB
  O
4.00
XXX
   
7
Jakob Klokočovnik
Jakob Klokočovnik ('01)
SLO3.40
  
 PB
 
3.20 PB
  O
3.40 PB
  O
3.60
XXX
     
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Yunus Emre Gümüş
Yunus Emre Gümüş ('01)
TUR6.96
-0.5
  
 
 
6.61
 0.6
6.96
 -0.5
6.78
 -0.5
  X    
2
Angel Díaz
Angel Díaz 
ESP6.96
+0.5
  
 
 
  X  X6.58
 -1.0
6.96
 0.5
    
3
Theo Adesina
Theo Adesina ('02)
GBR6.87
+0.2
  
 
 
5.53
 1.1
4.74
 -0.2
6.50
 -0.5
6.87
 0.2
    
4
Mamadu Jaló
Mamadu Jaló ('01)
POR6.79
-1.0
  
 
 
6.59
 0.6
6.79
 -1.0
6.65
 -0.1
6.60
 -0.1
    
5
Carlo Santaca'
Carlo Santaca' ('02)
ITA6.73
+1.0
  
 
 
6.22
 -0.9
6.73
 1.0
  X  X    
6
Tan Cernigoj
Tan Cernigoj ('01)
SLO6.70
-0.2
  
 
 
6.62
 0.5
  X6.64
 -0.6
6.70
 -0.2
    
7Bertram CostaBertram Costa ('02)DEN6.42
-0.3
  
 
 
  X6.42
 -0.3
  X6.38
 0.2
    
8
Louis Kokoura
Louis Kokoura 
SUI6.01
+0.6
  
 PB
 
5.82 PB
 1.0
5.81
 -0.8
6.01 PB
 0.6
5.84
 -0.7
    
D19 Trespring    

Finale A

Finale
1
Batuhan Çakır
Batuhan Çakır ('01)
TUR14.62
0.0
  
 
 
14.0214.5314.6214.34
 0.3
    
2
Júlio Almeida
Júlio Almeida 
POR14.55
0.0
  
 
 
  X14.5514.53  X    
3
Francisco Manrique
Francisco Manrique ('02)
ESP14.12
0.0
  
 
 
13.2214.12  X13.36    
4
Joshua Gbagbo
Joshua Gbagbo ('01)
GBR13.28
0.0
  
 PB
 
13.28 PB  X  X  X    
5Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN13.15
0.0
  
 PB
 
12.90 SB13.15 PB12.7812.65
 0.4
    
6
Nicola Pozza
Nicola Pozza ('02)
ITA13.03
0.0
  
 SB
 
13.03 SB  X  X  X    
7
Luka Arsić
Luka Arsić ('03)
SLO12.64
0.0
  
 PB
 
  X11.93 PB12.64 PB12.44
 0.5
    
8
Louis Kokoura
Louis Kokoura 
SUI12.16
0.0
  
 PB
 
  X12.16 PB  X  X    
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1
Alperen Karahan
Alperen Karahan 
TUR20.35
  
 
 
20.3520.0120.24  X    
2
Victor Faus
Victor Faus 
ESP16.43
  
 
 
15.1116.4315.6816.31    
3
Leandro Ramos
Leandro Ramos 
POR14.86
  
 PB
 
13.37 PB14.24 PB  X14.86 PB    
4
Matic Dobrovoljc
Matic Dobrovoljc 
SLO14.14
  
 PB
 
13.05 SB13.60 PB14.14 PB  X    
5
Catalin Bodean
Catalin Bodean 
ROU13.87
  
 SB
 
12.89 SB13.73 SB  X13.87 SB    
6Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN12.54
  
 
 
10.9312.54  X12.21    
7
Philip Bartlett
Philip Bartlett 
GBR11.64
  
 PB
 
11.61 PB11.64 PB10.8911.20    
8
Martin Perruchoud
Martin Perruchoud 
SUI9.37
  
 PB
 
9.15 PB8.699.37 PB8.62    
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1
Burak Dertli
Burak Dertli 
TUR49.84
  
 
 
45.1049.84  X  X    
2
Victor Faus
Victor Faus 
ESP47.71
  
 
 
  X47.7147.07  X    
3
Lorenzo Crestani
Lorenzo Crestani ('02)
ITA42.18
  
 PB
 
42.18 PB  X37.1237.08    
4
Afonso Jantarada
Afonso Jantarada ('01)
POR41.03
  
 PB
 
38.89 PB41.03 PB  X38.46    
5
Gaj Černigoj
Gaj Černigoj ('01)
SLO36.79
  
 PB
 
  X36.79 PB  X  X    
6
Dillon Claydon
Dillon Claydon ('03)
GBR36.63
  
 PB
 
  X36.63 PB33.2835.05    
7Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN30.28
  
 
 
  X30.28  X28.63    
8
Samuel Roh
Samuel Roh 
SUI26.94
  
 PB
 
26.37 PB  X22.2326.94 PB    
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1
Mehmet Kaş
Mehmet Kaş ('01)
TUR62.51
  
 
 
61.8762.2162.5161.77    
2
Catalin Bodean
Catalin Bodean 
ROU60.33
  
 
 
57.7160.33  X57.93    
3
Gaj Černigoj
Gaj Černigoj ('01)
SLO59.08
  
 
 
58.5458.3557.5259.08    
4
Sam Illsley
Sam Illsley ('02)
GBR53.57
  
 PB
 
52.43 PB53.57 PB  X  X    
5
Josep Guinot
Josep Guinot ('01)
ESP46.20
  
 PB
 
43.43 PB44.80 PB43.9346.20 PB    
6Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)DEN44.25
  
 PB
 
40.93 PB42.62 PB44.25 PB41.91    
7
Afonso Jantarada
Afonso Jantarada ('01)
POR43.98
  
 
 
  X  X  X43.98    
8
Martin Perruchoud
Martin Perruchoud 
SUI30.53
  
 PB
 
30.53 PB24.5621.9330.14    
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1
Martin Florian
Martin Florian ('01)
CZE74.38
  
 PB
 
67.3169.3169.7974.38 PB    
2
Leandro Ramos
Leandro Ramos 
POR69.00
  
 
 
69.0067.6964.8068.35    
3
Ömer Faruk Avan
Ömer Faruk Avan 
TUR57.97
  
 
 
55.7656.9757.97  X    
4Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)DEN55.13
  
 
 
51.8255.1352.1145.69    
5
Pedro Gleadall
Pedro Gleadall ('01)
GBR53.99
  
 
 
51.0353.8250.9153.99    
6
Edwin Adeku
Edwin Adeku ('01)
ITA48.13
  
 PB
 
48.13 PB44.4344.41  X    
7
Cédric Gaillard
Cédric Gaillard 
SUI46.71
  
 PB
 
46.71 PB44.3743.0743.94    
8
Matic Dobrovoljc
Matic Dobrovoljc 
SLO43.39
  
 SB
 
43.39 SB41.7840.92  X    
D19 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1
Blackheath & Bromley H. AC 
Blackheath & Bromley H. AC  
GBR41.77
  
 
  Chizute Ogbedeh, Myles Xavier, Matthew Knight, Jeriel Quainoo
2
Fenerbahce SC 
Fenerbahce SC  
TUR41.94
  
 
  Martin Perruchoud, Jarod Maury, Louis Kokoura, Cédric Gaillard
3
Atletica Vicentina C 
Atletica Vicentina C  
ITA42.87
  
 
  Vicet Schiavetto, Davide Guidolin, Simone Bisortole, Stefano Twumasi Quarshie
4
Sport Lisboa e Benfica 
Sport Lisboa e Benfica  
POR43.13
  
 
  Rodrigo Rosa, João Geadas, Joao Pedro Rodrigues, Rodrigo Rito
5Sparta AM Sparta AM  43.40
  
 
  Bertram Costa, Andreas Christoffersen, Dhruv Mehrotra, Tobias Gorgone Larsen
6
AD Mass Ljubljana 
AD Mass Ljubljana  
SLO43.77
  
 
  Tilen Ulčar, Jan Duhovnik, Mark Aleksander Šarman, Jernej Gumilar
Playas de Castellon 
Playas de Castellon  
ESPDQ
  
 
  Adrian Fernandez, Óscar Andrés, Pau Mesa, Fernando Jesus Alabau
COA Valais Romand 
COA Valais Romand  
SUIDNF
  
 
  Martin Perruchoud, Jarod Maury, Louis Kokoura, Cédric Gaillard
D19 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1
Blackheath & Bromley H. AC 
Blackheath & Bromley H. AC  
GBR3:14.90
  
 
  Alex O'Callaghan-Brown, Oliver Briars, Benjamin Gardiner, Ethan Brown
2
Fenerbahce SC 
Fenerbahce SC  
TUR3:15.41
  
 
  Emirhan Koş, Mustafa Polat, Berke Akçam, Ilyas Çanakçı
3
Playas de Castellon 
Playas de Castellon  
ESP3:15.55
  
 
  Andreu Boix, Eliezer Zolawo, Juan Gonzalez, Kennedy Luchembe
4
Atletica Vicentina C 
Atletica Vicentina C  
ITA3:23.69
  
 
  Lorenzo Frivoli, Simone Bisortole, Francesco Barattini, Pietro Marangon
5
COA Valais Romand 
COA Valais Romand  
SUI3:24.98
  
 
  Xavier Mirailles, Nathan Wanner, Jaurès Pellaz, Louis Müller
6
AD Mass Ljubljana 
AD Mass Ljubljana  
SLO3:27.54
  
 
  Bruno Šulman, Nejc Lipovec, Pino Sekač, Samo Bergant
7
Sport Lisboa e Benfica 
Sport Lisboa e Benfica  
POR3:31.34
  
 
  Joao Pires, David García, Edgar Campre, Paulo Soares
8Sparta AM Sparta AM  3:37.52
  
 
  Nikolaj Grønbech, Linus Lindquist, Conrad Lind, William Devantier
P19 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Magdalena Stefanowicz
Magdalena Stefanowicz 
POL11.94
  
 
2
Marcia Sey
Marcia Sey ('01)
GBR12.15
  
 SB
3
Julia Niederberger
Julia Niederberger 
SUI12.26
  
 SB
4Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)DEN12.35
  
 
5
Janine Verhaar
Janine Verhaar 
NED12.38
  
 
6
Andrea Zabloudilová
Andrea Zabloudilová ('01)
CZE12.43
  
 
7
Melike Malkoç
Melike Malkoç 
TUR12.47
  
 
8
Iza Zakošek
Iza Zakošek ('03)
SLO12.88
  
 SB
Finale B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Zoe Austridge
Zoe Austridge ('02)
GBR13.09
  
 PB
2
Patricia Yeste
Patricia Yeste 
ESP13.10
  
 PB
3
Ana Garitaonandia
Ana Garitaonandia ('01)
ESP13.14
  
 PB
4
Denise Bächler
Denise Bächler ('01)
SUI13.28
  
 PB
5
Lieke Cox
Lieke Cox ('03)
NED13.50
  
 PB
6
Holly Platt
Holly Platt ('01)
GBR13.68
  
 PB
7
Sofie Thomas
Sofie Thomas ('03)
NED14.03
  
 PB
8
Sarina Widmer
Sarina Widmer 
SUI15.33
  
 PB
P19 200 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1
Mizgin Ay
Mizgin Ay 
TUR23.56
  
 PB
2
Magdalena Stefanowicz
Magdalena Stefanowicz 
POL24.49
  
 
3
Julia Niederberger
Julia Niederberger 
SUI24.57
  
 PB
4
Emma Zapletalová
Emma Zapletalová 
SVK24.79
  
 SB
5Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)DEN24.93
  
DUR-16 PB
6
Zsiriah Thomas
Zsiriah Thomas ('03)
GBR25.38
  
 PB
7
Tinkara Jakopič
Tinkara Jakopič ('01)
SLO25.57
  
 
8
Lieke Cox
Lieke Cox ('03)
NED28.36
  
 PB
P19 400 m    

Finale A

Finale
1
Andrea Jimenez
Andrea Jimenez ('01)
ESP54.93
  
 
2
Louise Evans
Louise Evans 
GBR56.06
  
 
3
Věra Holubářová
Věra Holubářová 
CZE56.26
  
 
4
Lara Bezgovšek
Lara Bezgovšek ('03)
SLO58.23
  
 
5
Oral Zehra
Oral Zehra ('03)
TUR59.73
  
 
6Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)DEN1:00.17
  
 PB
7
Noa Wingbermuhle
Noa Wingbermuhle ('03)
NED1:01.39
  
 PB
8
Samira Odermatt
Samira Odermatt 
SUI1:10.62
  
 PB
P19 800 m    

Finale A

Finale
1
Daniela Garcia
Daniela Garcia ('01)
ESP2:13.05
  
 
2
Pavla Štoudková
Pavla Štoudková ('03)
CZE2:13.29
  
 
3
Tija Ocvirk
Tija Ocvirk 
SLO2:14.96
  
 
4
Noemi Jakober
Noemi Jakober 
SUI2:15.31
  
 
5
Zakia Mossi
Zakia Mossi ('03)
GBR2:15.60
  
 
6
Azime Alan
Azime Alan 
TUR2:16.53
  
 SB
7Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)DEN2:17.58
  
 SB
8
Maartje Arnold
Maartje Arnold ('02)
NED2:22.59
  
 PB
P19 1500 m    

Finale A

Finale
1Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)DEN5:05.88
  
 
2
Inci Kalkan
Inci Kalkan ('01)
TUR5:07.88
  
 
3
Barbara Kok
Barbara Kok 
SLO5:08.00
  
 
4
Adéla Hluchá
Adéla Hluchá ('01)
CZE5:08.25
  
 
5
Ailbhe Barnes
Ailbhe Barnes ('03)
GBR5:11.62
  
 PB
6
Andrea Alvarez
Andrea Alvarez ('01)
ESP5:13.95
  
 SB
7
Silke Brakkee
Silke Brakkee 
NED5:27.99
  
 PB
8
Samira Odermatt
Samira Odermatt 
SUI5:53.32
  
 PB
P19 3000 m    

Finale A

Finale
1
Emine Akbingöl
Emine Akbingöl 
TUR9:59.37
  
 
2
Adéla Koláčková
Adéla Koláčková ('01)
CZE10:14.41
  
 
3
Karin Gošek
Karin Gošek 
SLO10:24.40
  
 SB
4
Anna Jurt
Anna Jurt ('01)
SUI10:30.54
  
 PB
5
Maria Nieves Campos
Maria Nieves Campos ('01)
ESP10:36.71
  
 SB
6
Anwen Thomas
Anwen Thomas ('03)
GBR10:38.07
  
 PB
7Sarah GladSarah Glad ('03)DEN11:11.53
  
 SB
8
Teuntje Uiters
Teuntje Uiters ('03)
NED12:40.83
  
 PB
P19 2000 m forh.    

Finale A

Finale
1
Yasmin Austridge
Yasmin Austridge 
GBR7:09.31
  
 SB
2
Lucie Filipová
Lucie Filipová 
CZE7:12.33
  
 SB
3
Esra Doğan
Esra Doğan ('03)
TUR7:22.03
  
 
4
Nara Elipe
Nara Elipe ('02)
ESP7:31.51
  
 
5
Nicole Niederberger
Nicole Niederberger ('03)
SUI7:53.68
  
 PB
6
Sanne van Beek
Sanne van Beek 
NED8:10.33
  
 PB
7
Gaja Ahtik
Gaja Ahtik ('03)
SLO8:16.73
  
 PB
8Isabella Matilda JensenIsabella Matilda Jensen ('01)DEN8:24.78
  
 PB
P19 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1
Marcia Sey
Marcia Sey ('01)
GBR13.81
  
 
2
Andrea Zabloudilová
Andrea Zabloudilová ('01)
CZE13.98
  
 
3
Şevval Ayaz
Şevval Ayaz 
TUR14.24
  
 
4Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN14.65
  
 PB
5
Carla Garcia
Carla Garcia ('01)
ESP14.66
  
 
6
Femke Frijters
Femke Frijters 
NED15.05
  
 SB
7
Fabia Judith Küchler
Fabia Judith Küchler 
SUI15.30
  
 PB
8
Ana Grajžl
Ana Grajžl ('03)
SLO16.26
  
 PB
P19 400 m hæk    

Finale A

Finale
1
Emma Zapletalová
Emma Zapletalová 
SVK59.91
  
 
2
Tina Baumgartner
Tina Baumgartner ('01)
SUI1:01.15
  
 
3
Femke Frijters
Femke Frijters 
NED1:01.25
  
 
4
Carla Garcia
Carla Garcia ('01)
ESP1:02.23
  
 
5
Leyla Yanardağ
Leyla Yanardağ 
TUR1:04.71
  
 
6
Grace Scopes
Grace Scopes 
GBR1:05.29
  
 PB
7
Ana Kenda
Ana Kenda ('02)
SLO1:10.59
  
 PB
8Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)DEN1:10.91
  
 PB
P19 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Michaela Horváthová
Michaela Horváthová ('02)
CZE1.74
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.68
 XO
1.71
  O
1.74
  O
1.77
  Xp
2
Nadine Odermatt
Nadine Odermatt ('01)
SUI1.71
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.68
  O
1.71
  O
1.74
XXX
   
3Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN1.68
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.68
 XO
1.71
  XP
1.74
  XX
 
4
Danielle Hopkins
Danielle Hopkins ('01)
GBR1.65
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
 XO
1.65
  O
1.68
XXX
   
5
Raquel Vidal
Raquel Vidal ('03)
ESP1.60
  
 PB
 
1.55 PB
  O
1.60 PB
  O
1.65
XXX
     
5
Rümeysa Ökdem
Rümeysa Ökdem 
TUR1.60
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXX
  
7
Ana Grajžl
Ana Grajžl ('03)
SLO1.60
  
 PB
 
1.45 PB
  O
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.60 PB
 XO
1.65
XXX
   
8
Anne Zuijdgeest
Anne Zuijdgeest ('03)
NED1.55
  
 PB
 
1.45 PB
  O
1.50 PB
  O
1.55 PB
XXO
1.60
XXX
    
P19 Stangspring    

Finale A

Finale
1Klara Skriver LoesslKlara Skriver Loessl ('02)DEN3.60
  
 
 
3.00
  O
3.20
  O
3.40
 XO
3.50
  Xp
3.60
  O
3.70
  XX
  
2
Kristina Tergau
Kristina Tergau ('03)
NED3.60
  
 
 
3.20
 XO
3.40
 XO
3.50
  O
3.60
XXO
3.70
XXX
   
3
Mesure Tutku Yılmaz
Mesure Tutku Yılmaz 
TUR3.50
  
 
 
3.20
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
XXP
3.70
  X
   
4
Natálie Paťavová
Natálie Paťavová ('03)
CZE3.20
  
 PB
 
2.60 PB
  O
2.80 PB
  O
3.00 PB
  O
3.20 PB
XXO
3.40
XXX
   
5
Lola Cortina
Lola Cortina ('02)
ESP3.00
  
 
 
2.60
  O
2.80
  O
3.00
  O
3.20
XXX
    
6
Céline Zumbühl
Céline Zumbühl ('03)
SUI2.40
  
 PB
 
2.00 PB
  O
2.20 PB
  O
2.40 PB
 XO
2.60
XXX
    
7
Lara Podergajs Suissi
Lara Podergajs Suissi ('01)
SLO2.20
  
 PB
 
2.00 PB
 XO
2.20 PB
XXO
2.40
XXX
     
Lois Warden
Lois Warden ('02)
GBR NH
  
 
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Eva Pepelnak
Eva Pepelnak 
SLO5.91
  
 
 
5.91
 0.5
5.79
 0.4
5.90
 0.6
5.85
 0.9
    
2
Funminiyi Olajide
Funminiyi Olajide ('02)
GBR5.58
  
 
 
  X5.52
 0.8
5.58
 -0.5
  X    
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)DEN5.47
  
 
 
5.27
 1.0
5.47
 0.5
5.46
 0.3
5.29
 0.2
    
4
Nefise Karatay
Nefise Karatay 
TUR5.46
  
 
 
4.94
 0.7
  X5.46
 1.3
5.17
 0.2
    
5
Lucie Sedláčková
Lucie Sedláčková ('01)
CZE5.30
  
 PB
 
  X  X5.30 PB
 -0.6
5.11
 -0.9
    
6
Joyce van Welie
Joyce van Welie ('03)
NED5.25
  
 
 
5.02
 0.8
5.17
 0.6
5.02
 -0.3
5.25
 0.9
    
7
Pepa Gombau
Pepa Gombau ('02)
ESP5.00
  
 PB
 
4.62 PB
 -0.5
4.71 PB
 1.3
  X5.00 PB
 0.3
    
8
Tina Baumgartner
Tina Baumgartner ('01)
SUI4.91
  
 SB
 
  X  X  X4.91 SB
 -0.5
    
P19 Trespring     

Finale A

Finale
1
Eva Pepelnak
Eva Pepelnak 
SLO12.50
-0.1
  
 
 
12.24
 -0.1
12.50
 -0.1
  X11.41    
2
Esra Yilmaz
Esra Yilmaz 
TUR12.04
0.0
  
 
 
12.02
 -0.5
  X12.04  X    
3
Funminiyi Olajide
Funminiyi Olajide ('02)
GBR11.61
-1.1
  
 PB
 
11.14 PB
 -0.7
11.61 PB
 -1.1
  X11.54    
4
Lenka Burianová
Lenka Burianová 
CZE11.42
-1.5
  
 SB
 
11.29
 -0.6
11.42 SB
 -1.5
11.2411.18    
5Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN11.41
0.0
  
 PB
 
11.0911.27 PB  X11.41 PB    
6
Marina Fernandez
Marina Fernandez ('01)
ESP11.05
-1.1
  
 PB
 
11.05 PB
 -1.1
  X11.00  X    
7
Janaisah Baah
Janaisah Baah 
NED10.07
0.0
  
 PB
 
  X9.90 PB10.07 PB9.52    
Sarina Widmer
Sarina Widmer 
SUI NM
  
 
 
  X  X  X  X    
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Pınar Akyol
Pınar Akyol ('03)
TUR15.00
  
 
 
11.9014.6015.0013.55    
2
Alida van Daalen
Alida van Daalen ('02)
NED14.71
  
 
 
13.6314.46  X14.71    
3
Ewa Różańska
Ewa Różańska 
POL14.27
  
 
 
13.99  X14.27  X    
4
Nana Gyedu
Nana Gyedu ('02)
GBR13.37
  
 PB
 
  X11.91 PB13.16 PB13.37 PB    
5Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)DEN11.45
  
 
 
11.29  X  X11.45    
6
Veronika Vallová
Veronika Vallová ('01)
CZE11.28
  
 PB
 
10.22 PB11.28 PB10.54  X    
7
Emma Meissner
Emma Meissner ('02)
SUI9.53
  
 PB
 
9.34 PB9.069.53 PB8.79    
8
Esma Pajt
Esma Pajt 
SLO9.10
  
 PB
 
9.10 PB8.99  X8.85    
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Özlem Becerek
Özlem Becerek ('02)
TUR52.41
  
 
 
  X47.2548.7352.41    
2
Alida van Daalen
Alida van Daalen ('02)
NED47.12
  
 
 
  X  X47.12  X    
3
Ewa Różańska
Ewa Różańska 
POL44.88
  
 
 
42.7642.9844.88  X    
4
Hannah Macaulay
Hannah Macaulay ('01)
GBR41.07
  
 
 
38.9240.8940.1541.07    
5Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)DEN40.25
  
 
 
39.2439.99  X40.25    
6
Hana Urankar
Hana Urankar ('01)
SLO36.40
  
 
 
  X34.4936.2736.40    
7
Michaela Vedrová
Michaela Vedrová 
CZE31.83
  
 PB
 
31.11 PB31.83 PB31.03  X    
8
Pascale Durrer
Pascale Durrer ('01)
SUI29.29
  
 PB
 
26.15 PB  X26.34 PB29.29 PB    
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1
Aitana Safont
Aitana Safont ('01)
ESP56.20
  
 
 
55.1356.2054.6652.75    
2
Molly Walsh
Molly Walsh 
GBR51.62
  
 
 
51.62  X  X51.42    
3
Esma Pajt
Esma Pajt 
SLO49.11
  
 
 
  X47.7448.7549.11    
4
Gizem Ilgar
Gizem Ilgar ('01)
TUR46.78
  
 PB
 
42.59 PB46.78 PB46.6646.03    
5
Lotte Smink
Lotte Smink 
NED46.09
  
 PB
 
45.81 PB  X46.09 PB43.95    
6Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)DEN46.00
  
 SB
 
45.96 SB46.00 SB45.9444.50    
7
Kathrin Budmiger
Kathrin Budmiger ('02)
SUI41.55
  
 
 
39.1541.5540.66  X    
8
Michaela Vedrová
Michaela Vedrová 
CZE30.86
  
 PB
 
  X27.15 PB29.69 PB30.86 PB    
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Esra Türkmen
Esra Türkmen ('02)
TUR45.51
  
 
 
40.6344.6943.6845.51    
2Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)DEN41.68
  
 
 
39.7741.2441.68  X    
3
Veronika Vallová
Veronika Vallová ('01)
CZE40.26
  
 
 
37.8139.4740.26  X    
4
Lauren Farley
Lauren Farley ('01)
GBR39.59
  
 
 
39.5938.44  X38.44    
5
Joyce van Welie
Joyce van Welie ('03)
NED37.06
  
 PB
 
34.72 PB35.51 PB32.7037.06 PB    
6
Paola Lavernia
Paola Lavernia ('02)
ESP36.81
  
 
 
34.6436.48  X36.81    
7
Pascale Durrer
Pascale Durrer ('01)
SUI33.23
  
 PB
 
33.23 PB33.0329.2531.62    
8
Hana Urankar
Hana Urankar ('01)
SLO16.45
  
 PB
 
16.45 PB  –  –  –    
P19 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1
Fenerbahce SC 
Fenerbahce SC  
TUR47.36
  
 
  Melike Malkoç, Şevval Ayaz, Nefise Karatay, Mizgin Ay
2
Blackheath & Bromley H. AC 
Blackheath & Bromley H. AC  
GBR47.54
  
 
  Mallory Cluley, Marcia Sey, Zsiriah Thomas, Louise Evans
3
AK Olymp Brno 
AK Olymp Brno  
CZE48.13
  
 
  Andrea Zabloudilová, Kateřina Dlabajová, Natálie Křížková, Věra Holubářová
4Sparta AM Sparta AM  49.14
  
 
  Victoria Lendal, Josephine Koch Jacobsen, Marie Høgh Larsen, Ida Beiter Bomme
5
Playas de Castellon 
Playas de Castellon  
ESP49.57
  
 
  Gema Garcia, Elena Cruceta, Carmen Ferrara, Magdalena Stefanowicz
6
AD Kladivar 
AD Kladivar  
SLO49.92
  
 
  Eva Pepelnak, Ana Šegota, Tinkara Jakopič, Iza Zakošek
7
LG Unterwalden 
LG Unterwalden  
SUI51.35
  
 
  Pascale Durrer, Denise Bächler, Fabia Judith Küchler, Nadine Odermatt
8
PAC Rotterdam 
PAC Rotterdam  
NED52.34
  
 
  Lieke Cox, Sofie Thomas, Kristina Tergau, Noa Wingbermuhle
P19 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
1
AK Olymp Brno 
AK Olymp Brno  
CZE3:49.23
  
 
  Věra Holubářová, Pavla Štoudková, Kateřina Dlabajová, Emma Zapletalová
2
Playas de Castellon 
Playas de Castellon  
ESP3:51.04
  
 
  Ana Garitaonandia, Andrea Jimenez, Daniela Garcia, Rocío Rodríguez
3
Fenerbahce SC 
Fenerbahce SC  
TUR3:54.23
  
 
  Leyla Yanardağ, Azime Alan, Oral Zehra, Mizgin Ay
4
Blackheath & Bromley H. AC 
Blackheath & Bromley H. AC  
GBR3:54.46
  
 
  Natasha Bennett, Grace Scopes, Zakia Mossi, Holly Mpassy
5
AD Kladivar 
AD Kladivar  
SLO3:55.42
  
 
  Tinkara Jakopič, Barbara Kok, Lara Bezgovšek, Tija Ocvirk
6
LG Unterwalden 
LG Unterwalden  
SUI3:58.87
  
 
  Tina Baumgartner, Noemi Jakober, Fabia Judith Küchler, Julia Niederberger
7Sparta AM Sparta AM  3:59.73
  
 
  Josephine Koch Jacobsen, Karla Schärfe, Marie Falkebo Jensen, Elena Grøndahl Johansen
8
PAC Rotterdam 
PAC Rotterdam  
NED4:06.51
  
 
  Joyce van Welie, Femke Frijters, Silke Brakkee, Maartje Arnold

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m