Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: H.C. Andersen Marathon 29.9.2019

M Halvmaraton    

Finale A

Finale
1
Dmytro Didovodyuk
Dmytro Didovodyuk ('87)
/ UKR1:06:15
  
 PB
M Maraton    

Finale A

Finale
1
Meseret Aragaw
Meseret Aragaw ('98)
/ ETH2:16:27
  
 PB
2
Masresha Bire
Masresha Bire ('98)
/ ETH2:16:32
  
 PB
3
Paul Matheka
Paul Matheka ('93)
/ KEN2:16:32
  
 SB
4
Emmanuel Kemboi
Emmanuel Kemboi ('84)
/ KEN2:18:26
  
 PB
5
Sefe Wendimu
Sefe Wendimu 
/ ETH2:20:09
  
 SB
5
Robert Nilsson
Robert Nilsson ('84)
/ SWE2:54:42
  
 SB
6Simon Holbek KønigsfeldtSimon Holbek Kønigsfeldt ('86)HRC2:20:23
  
 =PB
7Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)HRC2:21:11
  
 PB
8Jesper FaurschouJesper Faurschou ('83)Herning LK2:24:01
  
 SB
9Thorkild SundstrupThorkild Sundstrup ('80)Aarhus Fremad2:27:24
  
 SB
10
Frode Stenberg
Frode Stenberg ('86)
/ NOR2:28:27
  
 PB
11Tore Deleuran NielsenTore Deleuran Nielsen ('84)HRC2:29:11
  
 PB
12Jesper Andkjær LarsenJesper Andkjær Larsen ('77)HRC2:29:11
  
 
13Rasmus JessingRasmus Jessing ('78)NBRO2:29:57
  
 PB
Brian StrandbyBrian Strandby ('76)Kolding Tri2:32:24
  
 PB
Asser Vittrup NielsenAsser Vittrup Nielsen ('88)HMRC2:34:57
  
 
Max BoderskovMax Boderskov ('87)Aarhus 19002:35:40
  
 PB
Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik2:36:17
  
 PB
Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)2:37:41
  
 PB
David WestermannDavid Westermann ('84)TRI42:38:16
  
 PB
Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM2:38:29
  
 PB
Guillermo Salinas OrtegaGuillermo Salinas Ortega ('69)HVRunners2:38:32
  
 
Jens Dohn ThomsenJens Dohn Thomsen ('86)AGF Atletik2:38:40
  
 PB
Jonas BergJonas Berg ('87)Herning LK2:38:47
  
 SB
Jesper GreveJesper Greve ('77)VEXA HLM Running2:38:52
  
 PB
Jesper EberhardJesper Eberhard ('88)(NULL) 2:39:07
  
 PB
David Flaskager AdelskovDavid Flaskager Adelskov ('87)Herning LK2:39:34
  
 PB
Frank BarritFrank Barrit ('75)Esbjerg AM2:39:54
  
 SB
Andreas Brasen KidmoseAndreas Brasen Kidmose ('91)Sparta2:41:16
  
 PB
Henrik AndersenHenrik Andersen ('85)Esbjerg AM2:42:13
  
 
Henrik DahlHenrik Dahl ('83)Skive AM2:43:23
  
 PB
Thomas Merrild JensenThomas Merrild Jensen ('69)THS2:44:02
  
 PB
Martin Skovgaard PedersenMartin Skovgaard Pedersen ('84)2:44:26
  
 PB
Gustav KrøllGustav Krøll ('96)HRC2:45:21
  
 PB
Jesper Frederik AndersenJesper Frederik Andersen ('97)AGF Atletik2:46:23
  
 PB
Flemming AndreettoFlemming Andreetto ('79)KIF2:47:14
  
 PB
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
1
Oksana Rayta
Oksana Rayta ('93)
/ UKR1:17:06
  
 =SB
K Marathon    

Finale A

Finale
1
Peris Jerubet
Peris Jerubet ('99)
/ KEN2:30:49
  
 PB
1
Caroline Lidebjer
Caroline Lidebjer ('79)
/ SWE3:15:07
  
 PB
2
Etalemahu Habtewold
Etalemahu Habtewold ('90)
/ ETH2:31:28
  
 
2
Sigrid Andersson
Sigrid Andersson ('91)
/ SWE3:20:23
  
 PB
3
Gelane Senbete
Gelane Senbete ('90)
/ ETH2:32:22
  
 PB
4
Kidsan Alema
Kidsan Alema ('95)
/ ETH2:38:25
  
 PB
5
Kaisa Kukk
Kaisa Kukk ('84)
/ EST2:49:14
  
 SB
6
Hannah Oldroyd
Hannah Oldroyd ('87)
/ GBR2:51:09
  
 
7
Purity Kimeto
Purity Kimeto 
/ KEN2:54:27
  
 SB
Nanna Løvborg HansenNanna Løvborg Hansen ('90)Sparta3:00:59
  
 SB
Carina JessenCarina Jessen ('90)PI – KBH3:02:37
  
 PB
Begitte HansenBegitte Hansen ('89)Team Meins RL3:02:54
  
 PB
Katrine BrockKatrine Brock ('92)3:05:08
  
 
Malissa Dawn ThomsenMalissa Dawn Thomsen ('84)Aarhus Fremad3:08:20
  
 PB
Mille ReeMille Ree ('79)NBRO3:08:43
  
 
Marlene Grønnegaard SørensenMarlene Grønnegaard Sørensen ('86)3:08:49
  
 PB
Michelle Lyngåe GallMichelle Lyngåe Gall ('89)3:09:58
  
 PB
Louise Pernille ChristensenLouise Pernille Christensen ('80)3:10:00
  
 PB
Rikke HeinesenRikke Heinesen ('81)THS3:10:19
  
 PB
Karen Haugaard GlerupKaren Haugaard Glerup ('82)3:13:56
  
 PB
Katja BjerreKatja Bjerre ('76)3:15:20
  
 PB
Tina RisbjergTina Risbjerg ('79)3:15:29
  
 PB
Pernille RadstedPernille Radsted ('68)Vejle IF3:17:44
  
 PB
Britt Drud SørensenBritt Drud Sørensen ('86)5 Tårns Motion3:20:01
  
 
Linnea Marie SjöbergLinnea Marie Sjöberg ('92)3:20:11
  
 PB
Lisbeth DandanellLisbeth Dandanell ('65)IK Hellas3:20:18
  
 PB
Anne-Mette GrevsenAnne-Mette Grevsen ('82)3:20:46
  
 PB
Mette BrinckMette Brinck ('65)Aarhus 19003:22:15
  
 
Lisa Skov NielsenLisa Skov Nielsen ('83)PI – KBH3:24:51
  
 PB
Lotte Høj ThomsenLotte Høj Thomsen ('79)3:25:57
  
 
Natacha VidalNatacha Vidal ('76)3:26:13
  
 PB
Emma Boie Østergaard MikkelsenEmma Boie Østergaard Mikkelsen ('96)3:27:12
  
 PB
Maria BillensteinMaria Billenstein ('84)3:27:16
  
 PB
Linette Juel BækgaardLinette Juel Bækgaard ('73)3:27:53
  
 PB
Bee AndersenBee Andersen ('69)Høng GF LK3:28:23
  
 SB
Sofie BreinholtSofie Breinholt ('96)AGF Atletik3:28:52
  
 PB
Grethe SchønebeckGrethe Schønebeck ('66)Aarhus 19003:29:24
  
 PB
Emilie LarsenEmilie Larsen ('97)AGF Atletik3:29:25
  
 PB
Stephanie LauritsenStephanie Lauritsen ('90)3:29:27
  
 PB
Anne OstenfeldAnne Ostenfeld ('78)3:29:45
  
 PB
Sofie MørkSofie Mørk 3:30:12
  
 PB
Inger MadsenInger Madsen ('70)IK Hellas3:31:52
  
 SB
Mette GraversgaardMette Graversgaard ('72)3:32:55
  
 PB
Jette FløjborgJette Fløjborg ('61)3:33:35
  
 SB
Heidi NormanHeidi Norman ('74)Sanderum Motion3:33:36
  
 PB
Solveig ThomsenSolveig Thomsen ('68)3:34:01
  
 PB
Miriam WietzMiriam Wietz ('90)3:34:07
  
 PB
Marianne BeyerMarianne Beyer ('53)Ribe Motion3:34:16
  
 PB

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb