Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Frederiksberg: 27.6.2019

M 100 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
Bernie BengtssonBernie Bengtsson ('62)Hvidovre AM12.4h
  
 
Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)Frederiksberg IF13.2h
  
 
Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC13.4h
  
 
Henrik SørensenHenrik Sørensen ('70)BAC14.2h
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Joakim Andersson
Joakim Andersson ('92)
/ SWE1:50.7h
  
 
3
Warsame Doley
Warsame Doley ('98)
/ SWE1:51.9h
  
 SB
Gustav Berlin
Gustav Berlin ('95)
/ SWE1:51.7h
  
 SB
Theis LæssøeTheis Læssøe ('93)Amager AC1:54.0h
  
 PB
Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF1:58.1h
  
 PB
Andreas Holst LangeAndreas Holst Lange ('02)KIF2:03.4h
  
 
Villads SchouVillads Schou ('01)KIF2:04.3h
  
 
Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta2:04.5h
  
 SB
Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF2:05.4h
  
 SB
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM2:05.6h
  
 SB
M 3000 m    

Finale A

Finale
Simon Holbek KønigsfeldtSimon Holbek Kønigsfeldt ('86)HRC8:33.7h
  
 PB
Marcus RønnMarcus Rønn ('93)Blovstrød Løverne8:36.4h
  
 PB
Alex MogensenAlex Mogensen ('94)SÅN8:40.9h
  
 PB
Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)THS8:50.2h
  
 SB
Thomas Møller LorentzenThomas Møller Lorentzen ('86)Sparta8:51.8h
  
 PB
Morten Puggaard RavnMorten Puggaard Ravn ('84)Sparta8:53.6h
  
 SB
Jonas Frimer KristiansenJonas Frimer Kristiansen ('90)Sparta8:54.6h
  
 
Jeppe SideniusJeppe Sidenius ('92)Trongårdens IF 8:55.2h
  
 PB
Thomas Svare EhlersThomas Svare Ehlers ('89)NBRO8:58.1h
  
 
Frederik Bruun JensenFrederik Bruun Jensen ('94)NBRO8:59.1h
  
 
Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF9:00.2h
  
 PB
Henrik Søgaard KristensenHenrik Søgaard Kristensen ('90)NBRO9:18.0h
  
 PB
Christian NielsenChristian Nielsen ('84)Sparta9:24.7h
  
 PB
Rasmus VidøRasmus Vidø ('80)Team DistanceRunning.dk9:25.5h
  
 PB
Anders GötzeAnders Götze ('77)Sparta9:27.2h
  
 PB
Malthe PoulsenMalthe Poulsen Blovstrød Løverne9:27.5h
  
 SB
Rasmus JessingRasmus Jessing ('78)NBRO9:28.7h
  
 PB
Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)9:29.2h
  
 PB
Thomas Ho PedersenThomas Ho Pedersen ('87)NBRO9:31.0h
  
 PB
Oliver GranhøjOliver Granhøj ('88)Sparta9:36.4h
  
 PB
Christoffer VienbergChristoffer Vienberg ('94)Blovstrød Løverne9:38.7h
  
 
René Anda NielsenRené Anda Nielsen ('83)NBRO9:40.5h
  
 PB
Alex PedersenAlex Pedersen ('93)klubløs9:47.6h
  
 
Hans-Henrik DamgaardHans-Henrik Damgaard ('79)AGF Atletik9:55.4h
  
 SB
Finn AdserFinn Adser ('72)BAC9:55.9h
  
 SB
Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne9:56.3h
  
 PB
Dan Gilling BrunholtDan Gilling Brunholt ('83)Frederiksberg IF9:56.5h
  
 SB
Frank O’CarrollFrank O’Carroll ('77)Sparta / IRL9:57.2h
  
 
Valdemar Laurits BaltzerenValdemar Laurits Baltzeren ('05)IK Hellas10:03.3h
  
 PB
Bo RahbækBo Rahbæk ('81)Sparta10:05.4h
  
 
Simon JuulSimon Juul ('90)NBRO10:13.5h
  
 PB
Ole Gram ClausenOle Gram Clausen ('72)Sparta10:20.0h
  
 SB
Henrik HansenHenrik Hansen ('75)BAC10:21.8h
  
 SB
Carsten SiggaardCarsten Siggaard ('64)Blovstrød Løverne10:23.5h
  
 SB
Søren WedelSøren Wedel ('87)Sparta10:24.9h
  
 SB
Jacob Søgaard HansenJacob Søgaard Hansen ('70)NBRO10:26.7h
  
 SB
Mikkel HøeghMikkel Høegh ('77)Trongårdens IF 10:34.4h
  
 PB
Jesper HøgsvigJesper Høgsvig ('69)IK Hellas12:32.0h
  
 SB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle