Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Copenhagen Open 8.6.2019

M 80 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta10.49
  
 PB
Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta10.57
  
 PB
Gustav BrokGustav Brok ('06)Gentofte IK10.60
  
 PB
Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC10.69
  
 PB
Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK10.75
  
 PB
Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC10.76 w
  
 
August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF10.95
  
 PB
Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta10.95
  
 PB
Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK10.95 w
  
 
Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta10.96 w
  
 
August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF11.09 w
  
 
Alexander HellesAlexander Helles ('06)Gentofte IK11.11
  
 PB
Alexander HellesAlexander Helles ('06)Gentofte IK11.12
  
 PB
Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta11.15
  
 SB
Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta11.23
  
 
Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta11.28
  
 
Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta11.45
  
 PB
Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta11.49
  
 PB
Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF11.49 w
  
 
Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta11.53 w
  
 
Bertram Wolff LarsenBertram Wolff Larsen ('06)Helsingør IF11.58
  
 PB
Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF11.64
  
 PB
Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC11.88
  
 PB
Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC12.00 w
  
 
Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik12.01 w
  
 
Aksel Birk StjernstrømAksel Birk Stjernstrøm ('07)Sparta12.09 w
  
 
Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC12.56 w
  
 
Victor Visan BahnVictor Visan Bahn ('07)Sparta12.58 w
  
 
M 100 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
/ SWE11.30
  
 PB
3
Philip Nilsson
Philip Nilsson ('95)
/ SWE10.76 w
  
 
6
Bimo Soenarso
Bimo Soenarso ('01)
/ SWE11.04 w
  
 
Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190010.44 w
  
 
Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 190010.61 w
  
 
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190010.74 w
  
 
Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)Hvidovre AM10.92 w
  
 
Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190010.94 w
  
 
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik11.02
  
 SB
Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)Hvidovre AM11.11 w
  
 
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik11.14 w
  
 
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik11.20
  
 SB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.24 w
  
 
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta11.26
  
 PB
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta11.29
  
 
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.29 w
  
 
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.31 w
  
 
Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Odense Atletik 11.32
  
 
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF11.32 w
  
 
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.33 w
  
 
Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta11.36
  
 PB
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF11.36 w
  
 
Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Odense Atletik 11.44 w
  
 
Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta11.45
  
 SB
Kilian M DavidKilian M David ('02)Aabenraa IG 11.53
  
 PB
Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.55 w
  
 
Emil GrovnEmil Grovn ('98)Frederiksberg IF11.61
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta11.62
  
 PB
Kilian M DavidKilian M David ('02)Aabenraa IG 11.70
  
 PB
Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)KIF11.70 w
  
 
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta11.75
  
 =PB
Simon ThomsenSimon Thomsen ('99)Randers Freja11.75 w
  
 
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta11.76
  
 PB
Simon ThomsenSimon Thomsen ('99)Randers Freja11.79 w
  
 
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta11.80
  
 SB
Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC11.80 w
  
 
Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC11.81
  
 
Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)KIF11.87 w
  
 
Dlovan BakerDlovan Baker IK Hellas11.94
  
 
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta11.95
  
 PB
Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF12.05 w
  
 
Dlovan BakerDlovan Baker IK Hellas12.07
  
 
Filmonm MerbhratomFilmonm Merbhratom ('99)Roar Atletik / ERI12.07 w
  
 
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta12.08
  
 PB
Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF12.11
  
 SB
Hakeem AliHakeem Ali ('05)Sparta12.16
  
 =PB
Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk12.16
  
 
Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk12.19
  
 
Hakeem AliHakeem Ali ('05)Sparta12.20
  
 
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF12.35
  
 PB
Mathias SchultzMathias Schultz ('05)IK Olympia12.43
  
 PB
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF12.43
  
 PB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas12.44
  
 
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas12.49
  
 
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF12.50
  
 PB
Viktor BokmandViktor Bokmand ('04)Trongårdens IF 12.53
  
 
Viktor BokmandViktor Bokmand ('04)Trongårdens IF 12.55
  
 
Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik12.62
  
 
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF12.67
  
 PB
Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik12.67
  
 
Kasper SchellerKasper Scheller ('03)Greve Atletik12.67
  
 PB
Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA12.77
  
 PB
Kasper SchellerKasper Scheller ('03)Greve Atletik12.80
  
 PB
Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA12.87
  
 PB
Christian MersebachChristian Mersebach ('04)Gentofte IK13.05
  
 PB
Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC13.51 w
  
 
Julius Claville SørensenJulius Claville Sørensen ('04)IK Hellas13.54
  
 PB
Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC13.55
  
 SB
Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK13.57
  
 PB
Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC13.78 w
  
 
Jesper NielsenJesper Nielsen ('76)Gentofte IK14.38
  
 
M 200 m    
Vind: +2.9

Finale A

Finale
Vind: +2.9
Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik25.83 w
  
 
Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta26.66 w
  
 
Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC26.83
  
 PB
Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta27.69
  
 PB
Kasper MørchKasper Mørch ('06)Holte Atletik27.78 w
  
 
Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta27.92 w
  
 
August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF27.98
  
 PB
Hayden HodgeHayden Hodge ('06)CIS Sports Club28.23 w
  
 
Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK28.37 w
  
 
Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta28.46 w
  
 
Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC29.75 w
  
 
Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK29.86 w
  
 
Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF30.35 w
  
 
Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF30.66
  
 PB
Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik31.02
  
 PB
M 300 m    

Finale A

Finale
Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta37.03
  
 
Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta39.15
  
 PB
Markus NederschierMarkus Nederschier ('05)FIF Hillerød39.37
  
 PB
Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK45.33
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
Philip BraunPhilip Braun ('90)Sparta49.99
  
 SB
Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre AM50.18
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta50.49
  
 SB
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190050.58
  
 
Sebastian LarvadSebastian Larvad ('01)Hvidovre AM51.63
  
 PB
Rasmus Thornbjerg KlausenRasmus Thornbjerg Klausen Sparta51.96
  
 PB
Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja52.00
  
 
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM52.17
  
 
Mads MørchMads Mørch ('01)Holte Atletik53.09
  
 SB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas54.37
  
 PB
Sebastian S.P. GaarnSebastian S.P. Gaarn ('92)Frederiksberg IF54.65
  
 =PB
Miso BuhaMiso Buha ('03)Hvirlan55.12
  
 SB
Anton Juhl SeitzbergAnton Juhl Seitzberg ('03)Fremad Holbæk55.40
  
 PB
Magnus Munk RosenbeckMagnus Munk Rosenbeck ('01)Holte Atletik57.61
  
 PB
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF57.69
  
 
Daniel Rømer MatthiesenDaniel Rømer Matthiesen ('99)Hvidovre AM58.07
  
 PB
Jesper NørremarkJesper Nørremark ('72)Hvidovre AM1:00.92
  
 SB
M 600 m    

Finale A

Finale
Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM1:42.37
  
 PB
William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta1:42.92
  
 PB
Anders SilleborgAnders Silleborg ('07)Sparta1:45.56
  
 PB
Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1:49.96
  
 PB
David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM1:50.79
  
 PB
Hayden HodgeHayden Hodge ('06)CIS Sports Club1:50.80
  
 PB
Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas2:07.74
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF2:06.81
  
 
Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC2:08.78
  
 
Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)Fremad Holbæk2:09.27
  
 PB
Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 2:10.79
  
 PB
Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas2:11.11
  
 
Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM2:12.63
  
 PB
Lucas BendtsenLucas Bendtsen ('04)Fremad Holbæk2:14.98
  
 
Carl da Cunha LassenCarl da Cunha Lassen ('05)Hvidovre AM2:26.64
  
 PB
Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM2:26.73
  
 
Cilius JørgensenCilius Jørgensen ('04)Gentofte IK2:28.19
  
 PB
Gustav Bodekær ThomsenGustav Bodekær Thomsen ('05)Fremad Holbæk2:36.50
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
2
Julius Mördrup
Julius Mördrup ('02)
/ SWE4:13.82
  
 PB
Theis LæssøeTheis Læssøe ('93)Amager AC3:58.19
  
 PB
Michael Nordahl
Michael Nordahl ('01)
/ SWE4:17.35
  
 SB
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta14.72 w
  
 
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta14.91
  
 
Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik15.02 w
  
 
Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik15.21
  
 
Julius Claville SørensenJulius Claville Sørensen ('04)IK Hellas16.13
  
 PB
Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas17.23 w
  
 
Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas17.39
  
 PB
M 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +2.6

Finale A

Finale
Vind: +2.6
Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM13.29 w
  
 
Bertram Wolff LarsenBertram Wolff Larsen ('06)Helsingør IF14.13 w
  
 
August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK14.25
  
 PB
Mads Varnike SchiffMads Varnike Schiff ('07)Amager AC14.93
  
 PB
David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM15.08 w
  
 
Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta15.26
  
 PB
Laurits Læbo Rehhoff ThomsenLaurits Læbo Rehhoff Thomsen ('06)Hvidovre AM16.40 w
  
 
Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC17.91
  
 
Marvin JensenMarvin Jensen ('07)KIF18.27
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta3.72
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik3.52
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19006.96
+0.6
  
 SB
Emil FrændeEmil Frænde Sparta6.70
+0.9
  
 SB
Patrick WolfPatrick Wolf ('01)Esbjerg AM6.58
+0.6
  
 SB
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta6.52 w
+2.8
  
 
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik6.35
+1.1
  
 
Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta6.35
+1.3
  
 
William KorsgaardWilliam Korsgaard ('01)Aarhus 19006.35
+2.0
  
 
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM6.23
+0.1
  
 SB
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta6.18
+0.8
  
 
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta6.06 w
+2.2
  
 
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta6.05
+0.8
  
 PB
Simon ThomsenSimon Thomsen ('99)Randers Freja5.63
+1.4
  
 
Lucas BendtsenLucas Bendtsen ('04)Fremad Holbæk5.44
+0.7
  
 PB
Viktor BokmandViktor Bokmand ('04)Trongårdens IF 5.43 w
+2.6
  
 
Viktor BokmandViktor Bokmand ('04)Trongårdens IF 5.41
+0.6
  
 
Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas5.35
+1.8
  
 PB
Hakeem AliHakeem Ali ('05)Sparta5.26
+1.0
  
 
Kasper SchellerKasper Scheller ('03)Greve Atletik5.02
+0.9
  
 PB
Markus NederschierMarkus Nederschier ('05)FIF Hillerød4.64
+2.0
  
 
Lucas LaustsenLucas Laustsen ('05)IK Hellas4.19
+1.6
  
 
Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas4.12
+0.5
  
 
Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM3.88
+1.0
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik51.77
  
 SB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK55.24
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM53.86
  
 
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia50.98
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Jacob SlipsagerJacob Slipsager ('93)Sparta56.78
  
 SB
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM54.84
  
 
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta50.89
  
 SB
Till MaulTill Maul ('95)Frederiksberg IF41.62
  
 PB
Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk40.44
  
 
Wojciech BielenicaWojciech Bielenica ('72)IK Hellas34.21
  
 
K 80 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas10.59 w
  
 
Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas10.69
  
 
Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta10.77 w
  
 
Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta10.83
  
 PB
Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC10.92 w
  
 
Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC10.93
  
 PB
Grace DahiGrace Dahi ('07)Greve Atletik11.06 w
  
 
Grace DahiGrace Dahi ('07)Greve Atletik11.10
  
 PB
Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC11.25 w
  
 
Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK11.29 w
  
 
Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC11.32
  
 PB
Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF11.32
  
 PB
Malika B. JensenMalika B. Jensen ('06)KIF11.36 w
  
 
Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta11.44
  
 PB
Frederikke JensenFrederikke Jensen ('06)HGATM 11.44
  
 PB
Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK11.44
  
 
Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta11.47 w
  
 
Frederikke JensenFrederikke Jensen ('06)HGATM 11.48 w
  
 
Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF11.66
  
 
Natasha BurkalNatasha Burkal ('06)Helsingør IF11.68
  
 PB
Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta11.84
  
 PB
Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF11.87
  
 
Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF12.09
  
 PB
Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia12.25
  
 PB
Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta12.26 w
  
 
Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia12.36 w
  
 
Christine Emilie NæsbyChristine Emilie Næsby ('07)Sparta12.42
  
 PB
Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC12.52
  
 
Selma Munk PlumSelma Munk Plum ('07)Frederiksberg IF12.54
  
 PB
Cecilia NielsenCecilia Nielsen ('07)IK Hellas12.97
  
 PB
Cecilia Bjørn HansenCecilia Bjørn Hansen ('07)HGF AM13.10
  
 PB
Sandra GhateiSandra Ghatei ('07)Amager AC13.66
  
 
K 100 m    
Vind: +3.8

Finale A

Finale
Vind: +3.8
1
Filippa Sivnert
Filippa Sivnert ('01)
/ SWE11.88 w
  
 
2
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
/ SWE11.88 w
  
 
2
Klara Persson
Klara Persson ('04)
/ SWE12.61
  
 PB
5
Lisa Björklund
Lisa Björklund ('98)
/ SWE12.28 w
  
 
Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF12.04 w
  
 
Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF12.07 w
  
 
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.09 w
  
 
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.12 w
  
 
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta12.39
  
 PB
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta12.40
  
 PB
Ida BoelIda Boel Esbjerg AM12.47 w
  
 
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja12.51
  
 SB
Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.52
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF12.52 w
  
 
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja12.52 w
  
 
Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.56
  
 SB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.69
  
 =PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta12.73
  
 PB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF12.73
  
 SB
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF12.78 w
  
 
Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM12.84
  
 PB
Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)Sparta12.91
  
 
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 12.91
  
 
Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)Frederiksberg IF12.95 w
  
 
Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM12.96
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta12.97
  
 
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik13.02
  
 PB
Maria Skov KraghMaria Skov Kragh ('01)Sparta13.04
  
 SB
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK13.05
  
 
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 13.08
  
 
Alda Sigurðsdóttir LamhaugeAlda Sigurðsdóttir Lamhauge ('98)Frederiksberg IF13.09
  
 PB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta13.09
  
 PB
Sara OlssonSara Olsson ('02)Greve Atletik13.10
  
 SB
Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF13.11 w
  
 
Angela TimmAngela Timm ('03)Frederiksberg IF13.12 w
  
 
Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF13.13 w
  
 
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik13.13 w
  
 
Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK13.15
  
 
Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF13.31
  
 PB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)Sparta13.34
  
 
Signe RaahaugeSigne Raahauge ('02)Aabenraa IG 13.38 w
  
 
Emilie Fayl von HentallerEmilie Fayl von Hentaller ('02)Sparta13.41 w
  
 
Angela TimmAngela Timm ('03)Frederiksberg IF13.44
  
 SB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik13.45
  
 
Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK13.45 w
  
 
Emilie Fayl von HentallerEmilie Fayl von Hentaller ('02)Sparta13.48
  
 SB
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM13.48
  
 SB
Signe RaahaugeSigne Raahauge ('02)Aabenraa IG 13.49
  
 
Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)Sparta13.50
  
 =PB
Kirstine RædkjærKirstine Rædkjær ('91)Hvidovre AM13.50 w
  
 
Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)Sparta13.51
  
 SB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik13.53 w
  
 
Kirstine RædkjærKirstine Rædkjær ('91)Hvidovre AM13.58 w
  
 
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC13.61
  
 PB
Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta13.64
  
 PB
Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC13.78
  
 PB
Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF13.85
  
 
Amalie BrokAmalie Brok ('04)Gentofte IK13.86 w
  
 
Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK13.87
  
 PB
Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC13.91
  
 PB
Amalie BrokAmalie Brok ('04)Gentofte IK13.93
  
 PB
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta13.99 w
  
 
Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK14.08
  
 PB
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta14.10
  
 SB
Emma FokdalEmma Fokdal ('04)Gentofte IK14.13
  
 PB
Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta14.14
  
 PB
Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)Helsingør IF14.14 w
  
 
Johanna Køncke KofodJohanna Køncke Kofod ('04)Køge Atletik14.16
  
 PB
Katrine AmtoftKatrine Amtoft ('05)Frederiksberg IF14.18
  
 
Johanna Køncke KofodJohanna Køncke Kofod ('04)Køge Atletik14.34
  
 PB
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta14.42
  
 
Emma FokdalEmma Fokdal ('04)Gentofte IK14.52
  
 
Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta14.78
  
 PB
Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF15.45
  
 PB
Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM16.48
  
 PB
Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM16.71
  
 
Indledende heats
Indledende 3
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
/ SWE11.94 w
  
 
K 200 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas27.41 w
  
 
Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta27.82 w
  
 
Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK28.67 w
  
 
Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC28.79 w
  
 
Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC30.64 w
  
 
Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC30.67 w
  
 
Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF30.81 w
  
 
Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF31.59 w
  
 
Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC31.65 w
  
 
Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF31.73 w
  
 
Selma Munk PlumSelma Munk Plum ('07)Frederiksberg IF32.40 w
  
 
Cecilia Bjørn HansenCecilia Bjørn Hansen ('07)HGF AM32.70 w
  
 
K 300 m    

Finale A

Finale
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro41.39
  
 SB
Carla Marie FrandsenCarla Marie Frandsen ('04)Sparta45.74
  
 PB
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)Sparta46.05
  
 
Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta47.54
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
Sarah SækmoseSarah Sækmose ('02)Vejle IF58.16
  
 
Katrine LundKatrine Lund ('90)KIF1:01.90
  
 PB
Nanna ElmerNanna Elmer ('03)KIF1:02.40
  
 PB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik1:03.51
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)Aarhus 19001:04.58
  
 PB
Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC1:04.85
  
 PB
K 600 m    

Finale A

Finale
Greta KeisalaGreta Keisala ('06)Frederiksberg IF1:48.26
  
 PB
Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF1:53.87
  
 PB
Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC1:54.45
  
 PB
Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1:59.96
  
 PB
Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF2:00.13
  
 PB
Cecilia Bjørn HansenCecilia Bjørn Hansen ('07)HGF AM2:00.77
  
 PB
Emilie JægerEmilie Jæger ('06)IK Hellas2:10.83
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta2:18.53
  
 
Sofia ThirupSofia Thirup ('04)Viborg AM2:20.03
  
 
Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM2:20.17
  
 
Amalie Bro PedersenAmalie Bro Pedersen ('04)Viborg AM2:26.65
  
 PB
Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta2:27.43
  
 
Ida KiilIda Kiil ('05)Gentofte IK2:31.86
  
 PB
Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne2:33.52
  
 SB
Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta2:43.27
  
 
Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF2:43.62
  
 PB
Emma FokdalEmma Fokdal ('04)Gentofte IK2:52.04
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
Lykke Sjöbeck
Lykke Sjöbeck ('03)
/ SWE4:56.55
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
Ida BoelIda Boel Esbjerg AM14.42
  
 PB
Maja Maunsbach
Maja Maunsbach ('01)
/ SWE14.50
  
 
Bettina MeyerBettina Meyer ('88)KIF / SUI15.62
  
 PB
Bettina MeyerBettina Meyer ('88)KIF / SUI15.80
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik16.37
  
 PB
K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro12.13
  
 SB
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM12.31 w
  
 
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta12.76 w
  
 
Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM12.90
  
 SB
Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)Sparta13.07 w
  
 
Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)Sparta13.31
  
 PB
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta13.47
  
 
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta13.49 w
  
 
Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta13.91
  
 
Andrea Skov LarsenAndrea Skov Larsen ('05)Hvidovre AM14.06 w
  
 
Marie-Louise Levy PaezMarie-Louise Levy Paez ('79)Hvidovre AM / SWE14.40 w
  
 
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta14.94 w
  
 
Andrea Skov LarsenAndrea Skov Larsen ('05)Hvidovre AM22.15 w
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.58
  
 PB
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta1.52
  
 
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta1.49
  
 
Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)Amager AC1.49
  
 
Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta1.46
  
 PB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta1.46
  
 PB
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)Sparta1.46
  
 SB
Mikaela Medina SørensenMikaela Medina Sørensen ('06)Sparta1.45
  
 PB
Grace DahiGrace Dahi ('07)Greve Atletik1.40
  
 PB
Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC1.39
  
 PB
Johanna Køncke KofodJohanna Køncke Kofod ('04)Køge Atletik1.34
  
 
Siv OlsenSiv Olsen ('04)IK Olympia1.34
  
 PB
Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.33
  
 
Anna Braad OlesenAnna Braad Olesen ('05)BAC1.31
  
 =PB
Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.26
  
 
Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF1.26
  
 PB
Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF1.24
  
 PB
Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1.24
  
 SB
Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM1.24
  
 
Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK1.21
  
 
Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF1.21
  
 SB
Kinga BielenicaKinga Bielenica ('06)IK Hellas1.11
  
 SB
Ellen VingaardEllen Vingaard ('06)Hvidovre AM1.11
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
/ SWE4.05
  
 =PB
Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF3.62
  
 PB
Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM3.12
  
 PB
Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC2.82
  
 PB
Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK2.72
  
 
Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC1.62
  
 PB
Anna Braad OlesenAnna Braad Olesen ('05)BAC1.62
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Esbjerg AM / GER12.83
+1.9
  
 PB
Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC9.19
+1.8
  
 
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC8.89
+1.4
  
 PB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta12.53
  
 
Grace DahiGrace Dahi ('07)Greve Atletik10.57
  
 PB
Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas10.49
  
 PB
Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta10.38
  
 
Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC9.36
  
 
Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM8.63
  
 PB
Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM8.47
  
 SB
Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF8.32
  
 PB
Malou BondeMalou Bonde ('07)IK Olympia8.02
  
 PB
Amara Mol RomeroAmara Mol Romero ('07)Gentofte IK7.22
  
 PB
Kinga BielenicaKinga Bielenica ('06)IK Hellas6.80
  
 PB
Emilie JægerEmilie Jæger ('06)IK Hellas6.67
  
 SB
Cecilia NielsenCecilia Nielsen ('07)IK Hellas6.38
  
 
Louise C. B. JessenLouise C. B. Jessen ('07)Sparta6.05
  
 
Sandra GhateiSandra Ghatei ('07)Amager AC5.40
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
4
Karolina Wamsler
Karolina Wamsler ('98)
/ SWE9.53
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta55.84
  
 PB
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM48.76
  
 
Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)Køge Atletik44.76
  
 PB
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta42.44
  
 
Cathrine TrodsøeCathrine Trodsøe ('99)Odense Atletik 42.25
  
 PB
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta39.85
  
 SB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta33.20
  
 
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM31.41
  
 
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM25.66
  
 SB
K 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
Idrætsklubben Hellas, Roskilde Idrætsklubben Hellas, Roskilde  55.69
  
 
P19 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Nellie Erlandsson
Nellie Erlandsson ('01)
/ SWE14.55
  
 PB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
3
Amanda Sörensson
Amanda Sörensson ('03)
/ SWE14.94
  
 PB
D15 100m Hurdles (84cm, 8.25m)    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
/ SWE13.98 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
/ SWE14.45
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +2.5

Finale A

Finale
Vind: +2.5
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
/ SWE13.98 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +1.6
Vind: +1.6
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
/ SWE14.45
  
 PB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2