Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: 13.6.2015

M 80 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta10.94
  
 PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta11.17
  
 
M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Lukas BredoLukas Bredo ('97)BAK11.08
  
 PB
Kasper StærkKasper Stærk ('83)Sparta11.10
  
 
Emil StrømEmil Strøm ('93)Sparta11.11
  
 
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.21
  
 PB
Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)Hvidovre AM11.33
  
 
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.35
  
 
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta13.52
  
 PB
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta13.58
  
 
Nikolaj DonsNikolaj Dons ('02)Hvidovre AM15.21
  
 PB
M 200 m    
Vind: +4.5

Finale A

Finale
Vind: +4.5
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM22.22 w
  
 
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC22.42 w
  
 
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta28.67
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF57.34
  
 PB
Olaf DammOlaf Damm ('86)AGF Atletik1:01.61
  
 PB
Anders BangAnders Bang ('02)BAC1:02.01
  
 PB
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta1:03.11
  
 PB
Hans Erland ThomsenHans Erland Thomsen ('03)Bragdið1:05.55
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik1:05.75
  
 PB
Johan Chr HolstJohan Chr Holst ('03)Amager AC1:07.33
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta1:07.58
  
 PB
Nikolaj DonsNikolaj Dons ('02)Hvidovre AM1:08.76
  
 PB
Elia Noél LattaElia Noél Latta ('02)Hvidovre AM1:09.65
  
 PB
Sebastian BergmanSebastian Bergman ('01)Hvidovre AM1:10.88
  
 PB
Hugin JacobsenHugin Jacobsen ('02)Færøerne1:11.99
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta1:12.28
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Peter GlansPeter Glans ('93)Odense Atletik 3:52.3h
  
 PB
Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 3:52.9h
  
 PB
Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik3:53.5h
  
 SB
Christoffer BollChristoffer Boll ('92)Sparta3:56.1h
  
 PB
Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik3:56.6h
  
 
Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik4:00.6h
  
 PB
Jonathan M. AdamsenJonathan M. Adamsen ('95)KIF4:05.9h
  
 PB
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta4:06.4h
  
 SB
Khavaquiah RasmusenKhavaquiah Rasmusen ('92)Sparta4:07.9h
  
 SB
Christoffer MadsenChristoffer Madsen ('92)KIF4:08.5h
  
 PB
Jesper PedersenJesper Pedersen ('75)Aalborg AM4:09.1h
  
 SB
Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF4:37.6h
  
 
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta17.37
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM55.59
  
 PB
M 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta16.05
  
 
M Højdespring    

Finale A

Finale
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta1.33
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
5
Viktor Kjellsson
Viktor Kjellsson ('98)
/ SWE4.22
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta4.84
0.0
  
 PB
K 80 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta11.76
  
 PB
K 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Idamarie OlsenIdamarie Olsen ('97)Fredensborg AK12.95
  
 
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja13.20
  
 
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið14.06
  
 PB
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta14.17 w
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta14.26 w
  
 
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas17.11
  
 PB
K 200 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja26.89
  
 
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið28.82 w
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta30.86
  
 
K 300 m    

Finale A

Finale
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta41.40
  
 PB
Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta41.85
  
 PB
Olivia TuokilaOlivia Tuokila Sparta / FIN42.03
  
 SB
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið47.69
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
Mathilde SardalMathilde Sardal ('97)Korsør AM1:01.70
  
 
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta1:02.59
  
 PB
Tessa June StrandTessa June Strand ('98)Hvidovre AM1:03.27
  
 
Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK1:03.47
  
 PB
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DELTA1:04.20
  
 
Jasmin GadeJasmin Gade ('99)Frederiksberg IF1:05.06
  
 
Cecilie BoesdalCecilie Boesdal ('01)Sparta1:05.11
  
 SB
Tine ØstergaardTine Østergaard BAC1:05.47
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM1:06.37
  
 
Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC1:06.96
  
 PB
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið1:07.62
  
 PB
Hervør NiclasenHervør Niclasen ('03)Hvidovre AM1:08.19
  
 PB
Lærke Natascha LundLærke Natascha Lund ('01)Sparta1:09.01
  
 PB
Veronica JanningVeronica Janning ('01)Frederiksberg IF1:09.60
  
 
Unna Ró JacobsenUnna Ró Jacobsen ('02)Frederiksberg IF1:09.87
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik1:09.97
  
 PB
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)KIF1:10.30
  
 PB
Sofie ChristensenSofie Christensen BAK1:10.33
  
 PB
Sevval ErkuSevval Erku ('01)Hvidovre AM1:11.18
  
 PB
Andrea Kirstina MøllerAndrea Kirstina Møller ('02)Hvidovre AM1:11.42
  
 PB
Nanna ElmerNanna Elmer ('03)KIF1:11.85
  
 PB
Regitze SteenbergRegitze Steenberg ('03)Sparta1:13.32
  
 PB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik1:13.33
  
 
Asta HornbækAsta Hornbæk ('01)Hvidovre AM1:14.01
  
 PB
Lia Palmberg NordhaldLia Palmberg Nordhald ('03)BAC1:14.29
  
 PB
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið1:14.70
  
 PB
Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK1:14.73
  
 PB
Laura Juul PallesenLaura Juul Pallesen ('03)Amager AC1:14.88
  
 PB
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)Sparta1:15.08
  
 PB
Emilie Mossin NørregaardEmilie Mossin Nørregaard ('03)Sparta1:15.22
  
 PB
Josefine MunksdorffJosefine Munksdorff ('02)Hvidovre AM1:16.59
  
 PB
Rebecca Dahl KokkegårdRebecca Dahl Kokkegård ('03)Sparta1:17.12
  
 PB
Annika IsaksenAnnika Isaksen ('02)Færøerne1:17.56
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
Sophie RoesslerSophie Roessler ('96)Frederiksberg IF14.44
  
 PB
K 300 m hæk    

Finale A

Finale
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta48.55
  
 PB
Ellen Eva BalslevEllen Eva Balslev ('01)KIF50.73
  
 PB
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DELTA50.89
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik53.79
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
Louise Kjærulff TietzeLouise Kjærulff Tietze ('93)Amager AC1:08.18
  
 SB
Klara EigtvedKlara Eigtved ('99)KIF1:08.44
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Tina Bischoff GellinTina Bischoff Gellin ('98)Holte Atletik1.69
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Bjørg NowackBjørg Nowack ('99)Odense Atletik 3.02
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
Sofie RasmussenSofie Rasmussen KIF10.95
-1.4
  
 SB
D15 100 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
1
Bimo Soenarso
Bimo Soenarso ('01)
/ SWE11.55 w
  
 
2
Erik Johansson
Erik Johansson ('01)
/ SWE11.56 w
  
 
Indledende heats
Indledende 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Erik Johansson
Erik Johansson ('01)
/ SWE11.80
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
3
Filip Lindeberg
Filip Lindeberg ('01)
/ SWE2:13.78
  
 PB
D13 80 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1
Oscar Taha
Oscar Taha ('02)
/ SWE10.22
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Lisa Fröberg
Lisa Fröberg ('02)
/ SWE1.56
  
 PB
2
Madeleine Aulio
Madeleine Aulio ('02)
/ SWE1.51
  
 PB
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1
Olivia Hugosson Svensson
Olivia Hugosson Svensson ('02)
/ SWE25.32
  
 PB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2