Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: 20.8.2016

M 80 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta11.93
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta12.03
  
 
M 100 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.64
  
 
Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65)Hvidovre AM11.79
  
 
Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)KIF12.03
  
 
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta13.39
  
 
M 150 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC17.20
  
 PB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC17.23
  
 PB
Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)KIF18.07
  
 PB
M 200 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta29.07
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
5
Adrian Mehic
Adrian Mehic ('94)
/ SWE50.21
  
 SB
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)Hvidovre AM49.73
  
 
Steffen SjørslevSteffen Sjørslev ('97)Greve Atletik1:00.81
  
 PB
Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 1:01.48
  
 PB
Mathias SørensenMathias Sørensen ('96)Roar Atletik1:02.17
  
 
Kim LeeKim Lee ('76)AGF Atletik1:05.08
  
 PB
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1:07.49
  
 SB
Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja1:09.78
  
 SB
Finale B
3
Dennis Forsgren
Dennis Forsgren ('93)
/ SWE52.96
  
 SB
M 600 m    

Finale A

Finale
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta1:49.88
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta1:55.17
  
 
Nikolaj DonsNikolaj Dons ('02)Hvidovre AM2:16.29
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
3
Emil Tostrup
Emil Tostrup ('95)
/ SWE4:04.76
  
 PB
4
Marc Lövgren Karlsson
Marc Lövgren Karlsson ('74)
/ SWE4:09.21
  
 PB
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik15.04
  
 PB
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta15.29
  
 
Jeppe Ege NielsenJeppe Ege Nielsen ('02)Aarhus 190015.62
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta15.92
  
 
Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190015.95
  
 
Kasper HørmanKasper Hørman ('01)Aarhus 190016.04
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik16.20
  
 PB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 190016.34
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta16.76
  
 PB
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 190016.82
  
 =PB
Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC16.86
  
 PB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF17.60
  
 
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190018.11
  
 PB
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190018.63
  
 PB
Sebastian StejlgaardSebastian Stejlgaard ('02)Trongårdens IF 19.75
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19001.58
  
 =PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
Michael ChristiansenMichael Christiansen ('88)Aarhus 19004.70
  
 
Oliver DurafourOliver Durafour ('97)BAK4.40
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta3.90
  
 =PB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta3.50
  
 =PB
Jonathan ThulstrupJonathan Thulstrup ('01)Sparta2.70
  
 =PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Mathias SørensenMathias Sørensen ('96)Roar Atletik5.34
0.0
  
 =PB
Elia Noél LattaElia Noél Latta ('02)Hvidovre AM5.06
-0.1
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF51.08
  
 
M Tikamp    

Finale A

Finale
Oliver Ryborg KjeldsenOliver Ryborg Kjeldsen ('95)Frederiksberg IF6552
  
 PB
Sebastian SkejøSebastian Skejø ('91)Aarhus 19006071
  
 
Jannick BaggeJannick Bagge ('94)KIF6044
  
 PB
 
12,146,7911,391,7955,0834,503,7051,085.03,04
M Tikamp U20    

Finale A

Finale
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta6347
  
 PB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta5985
  
 PB
Jacob Aagaard JensenJacob Aagaard Jensen ('97)Aalborg AM5978
  
 PB
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM5559
  
 PB
Steffen SjørslevSteffen Sjørslev ('97)Greve Atletik4289
  
 SB
M Tikamp U18    

Finale A

Finale
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta5092
  
 PB
Tobias RendbækTobias Rendbæk Odense Atletik 4330
  
 PB
Andreas LandAndreas Land Odense Atletik 4240
  
 PB
Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 3910
  
 PB
K 80 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta11.34
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta11.46
  
 
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)Sparta12.75
  
 PB
K 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja12.61
  
 PB
Idamarie OlsenIdamarie Olsen ('97)Fredensborg AK12.65
  
 PB
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)Sparta13.99
  
 =SB
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)Sparta14.30
  
 
Line Bjørn LarsenLine Bjørn Larsen ('01)AK Holstebro14.73
  
 
K 150 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
Idamarie OlsenIdamarie Olsen ('97)Fredensborg AK19.86
  
 PB
K 200 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta26.17
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta28.67
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF58.71
  
 
Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard Sparta1:00.07
  
 
Cecilie Anna NæsbyCecilie Anna Næsby Sparta1:00.88
  
 
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DELTA1:02.17
  
 PB
Johanne Wiedemann SimonsenJohanne Wiedemann Simonsen ('99)Sparta1:03.47
  
 SB
Tine ØstergaardTine Østergaard BAC1:03.53
  
 
Sarah HansenSarah Hansen AK Holstebro1:06.04
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta2:27.57
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
Karoline MangorKaroline Mangor ('98)Sparta15.01
  
 
K 300 m hæk    

Finale A

Finale
Lili KökényLili Kökény ('01)Sparta49.27
  
 
Alberthe Wiedemann SimonsenAlberthe Wiedemann Simonsen ('02)Sparta53.56
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta1.61
  
 =SB
Maja Hjorth AntvorskovMaja Hjorth Antvorskov ('02)Frederiksberg IF1.49
  
 =PB
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)Sparta1.41
  
 
Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik1.30
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik3.00
  
 
Nicola MallingNicola Malling ('01)Sparta2.80
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg BAC5.61
+0.5
  
 PB
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta5.34
0.0
  
 
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)Sparta4.70
+1.7
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)Køge Atletik44.23
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Anna K DahlgrenAnna K Dahlgren ('93)Odense Atletik 38.06
  
 
K Syvkamp    

Finale A

Finale
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19005120
  
 
 
15,731,7612,1127,245,3637,682.21,65
Karoline MangorKaroline Mangor ('98)Sparta3939
  
 
K Syvkamp U18    

Finale A

Finale
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta5209
  
 
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta4425
  
 PB
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta4408
  
 PB
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta4044
  
 SB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF3656
  
 PB
 
18,24/-1,01,4011,6228,51/+0,34,69/0,032,042.50,24
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik3373
  
 PB
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
4
Sara Grahn
Sara Grahn 
/ SWE27.76
  
 PB
D15 100 m    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1
Erik Bengtsson
Erik Bengtsson ('01)
/ SWE12.15
  
 PB

Seneste resultater

1.2KøbenhavnKuglestøds Challenge 2
28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters