Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Växjö SWE: 23.1.2016 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Erik Johansson
Erik Johansson ('99)
SWE7.12
  
 PB
2
Gustav Karlsson
Gustav Karlsson 
SWE7.35
  
 PB
Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN7.03
  
 
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.17
  
 PB
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN7.20
  
 PB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)DEN7.34
  
 PB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)DEN7.37
  
 
Finale B
3
Dennis Karanda
Dennis Karanda ('89)
SWE7.12
  
 SB
Indledende heats
Indledende 4
3
Daniel Örevik
Daniel Örevik ('97)
SWE7.22
  
 SB
Indledende 6
3
Victor Koch
Victor Koch ('98)
SWE7.19
  
 PB
4
Mikael Gerlach
Mikael Gerlach ('84)
SWE7.28
  
 PB
Indledende 7
4
Oscar Hjerm
Oscar Hjerm ('97)
SWE7.15
  
 PB
7
Eric Andreasson
Eric Andreasson ('97)
SWE7.41
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN22.35
  
 PB
Alexandre GuidjeAlexandre Guidje ('94)DEN22.51
  
 SB
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)DEN22.77
  
 PB
Martin JohansenMartin Johansen ('95)DEN23.46
  
 PB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN23.46
  
 PB
Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)DEN23.64
  
 PB
Fuad Ahmad RagaFuad Ahmad Raga ('96)DEN25.42
  
 SB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Martin JohansenMartin Johansen ('95)DEN49.92
  
 PB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)DEN52.12
  
 PB
Fuad Ahmad RagaFuad Ahmad Raga ('96)DEN57.77
  
 SB
Finale B
1
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE49.67
  
 PB
3
Simon Wallenlind
Simon Wallenlind ('97)
SWE51.32
  
 PB
3
Simon Hultén
Simon Hultén 
SWE55.88
  
 PB
Finale C
1
Daniel Sjölin
Daniel Sjölin 
SWE54.11
  
 PB
2
Josef Wallenlind
Josef Wallenlind ('01)
SWE54.70
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)DEN1:59.86
  
 SB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Salman Said
Salman Said ('97)
SWE4:01.56
  
 PB
5
Mohammed Mohamoud
Mohammed Mohamoud ('97)
SWE4:12.28
  
 PB
7
Adam Kagebeck
Adam Kagebeck ('97)
SWE4:13.73
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Magnus Ugilt RasmussenMagnus Ugilt Rasmussen ('97)DEN6.04
  
 
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
9
Viktor Johansson
Viktor Johansson ('97)
SWE12.54
  
 SB
Magnus Ugilt RasmussenMagnus Ugilt Rasmussen ('97)DEN12.85
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Alma Svanberg
Alma Svanberg ('02)
SWE8.14
  
 =PB
6
Sofie Cedergrund
Sofie Cedergrund ('01)
SWE8.24
  
 
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen DEN7.84
  
 PB
Marie Caroline VermundMarie Caroline Vermund ('95)DEN8.01
  
 PB
Ann-Sophie GouyenAnn-Sophie Gouyen ('94)DEN8.13
  
 
Finale B
3
Sofia Johnsson
Sofia Johnsson ('94)
SWE7.91
  
 PB
4
Madeleine Söderlund
Madeleine Söderlund ('99)
SWE8.25
  
 SB
5
Moa Sjödell
Moa Sjödell ('99)
SWE8.26
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
3
Madeleine Eriksson
Madeleine Eriksson ('93)
SWE7.88
  
 SB
Indledende 2
2
Rebecca Larsson
Rebecca Larsson ('94)
SWE7.84
  
 =PB
4
Emma Stenlöf
Emma Stenlöf ('96)
SWE7.99
  
 SB
5
Jessica Bloodworth
Jessica Bloodworth ('93)
SWE8.25
  
 SB
Indledende 3
5
Matilda Nilsson
Matilda Nilsson ('93)
SWE8.28
  
 PB
Indledende 5
3
Vendela Rydbäck
Vendela Rydbäck ('97)
SWE7.97
  
 =PB
6
Wilma Nordkvist
Wilma Nordkvist ('98)
SWE8.25
  
 SB
Indledende 6
4
Lisa Olsson
Lisa Olsson ('97)
SWE8.20
  
 PB
Indledende 7
6
Marion Sackey Mensah
Marion Sackey Mensah ('98)
SWE8.21
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen DEN25.46
  
 PB
Freja WærnessFreja Wærness DEN26.47
  
 SB
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN26.65
  
 SB
Eliska MaslanovaEliska Maslanova ('95)SVK26.89
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Frida Johansson
Frida Johansson ('99)
SWE59.30
  
 SB
Freja WærnessFreja Wærness DEN57.52
  
 PB
Eliska MaslanovaEliska Maslanova ('95)SVK1:00.88
  
 PB
Finale B
6
Maria Ulfsparre
Maria Ulfsparre 
SWE1:05.29
  
 PB
Finale C
1
Lina Hansson
Lina Hansson ('90)
SWE1:02.05
  
 PB
3
Sara Ezra
Sara Ezra ('97)
SWE1:04.97
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sarah Julie MichelsenSarah Julie Michelsen ('95)DEN2:25.03
  
 SB
K 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Maja Jönsson
Maja Jönsson ('02)
SWE3:09.47
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
8
Emma Gustafsson
Emma Gustafsson ('97)
SWE4:55.33
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Marie Caroline VermundMarie Caroline Vermund ('95)DEN8.72
  
 
Marie Caroline VermundMarie Caroline Vermund ('95)DEN8.79
  
 
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN9.11
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Wilma Nordkvist
Wilma Nordkvist ('98)
SWE1.60
  
 SB
1
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE1.64
  
 PB
1
Emilia Stenström
Emilia Stenström ('97)
SWE1.60
  
 SB
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Klara Pedersen
Klara Pedersen ('97)
SWE5.06
  
 PB
1
Matilde Andersson
Matilde Andersson ('96)
SWE5.04
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Emma Söderström
Emma Söderström ('98)
SWE9.81
  
 PB
D17 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 2
1
Emil Nilsson
Emil Nilsson ('99)
SWE7.36
  
 SB
D17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Filip Anell
Filip Anell ('99)
SWE4.24
  
 PB
7
Casper Borgström
Casper Borgström 
SWE3.44
  
 SB
D17 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ludvig Jönsson
Ludvig Jönsson 
SWE11.09
  
 
6
André Magnusson
André Magnusson ('99)
SWE12.45
  
 PB
9
Gustav Mattsson
Gustav Mattsson ('99)
SWE11.24
  
 
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
8
André Magnusson
André Magnusson ('99)
SWE11.52
  
 PB
P17 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 1
2
Ellinor Kleiven
Ellinor Kleiven ('99)
SWE8.14
  
 
Indledende 4
1
Julia Frisk
Julia Frisk ('99)
SWE7.86
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
5
Saga Sjöberg
Saga Sjöberg ('99)
SWE1.60
  
 SB
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
8
Johannes Lilius
Johannes Lilius ('01)
SWE2.84
  
 PB
D15 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Axel Henriksson
Axel Henriksson ('02)
SWE10.52
  
 PB
6
Karl Wållgren
Karl Wållgren ('01)
SWE11.48
  
 PB
P15 60 m    
Inde
Inde
Indledende heats
Indledende 2
2
Anja Olsson
Anja Olsson ('01)
SWE8.28
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ebba Hager
Ebba Hager ('01)
SWE1.51
  
 
2
Mea Gedin
Mea Gedin ('01)
SWE1.60
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Anna Edwardsson
Anna Edwardsson ('01)
SWE5.09
  
 PB
P14 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Molly Johansson
Molly Johansson ('02)
SWE10.74
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Fabian Steene
Fabian Steene ('03)
SWE1.68
  
 PB
P13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3
Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall ('04)
SWE2.34
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint