Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingborg SWE: 9.7.2017

M 100 m    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +0.5
Vind: +0.5
4
Henning André
Henning André ('97)
SWE11.54
  
 SB
5
Filip La Fleur
Filip La Fleur ('97)
SWE11.59
  
 SB
Indledende 2
Vind: +0.8
Vind: +0.8
2
Felix Ericsson
Felix Ericsson ('95)
SWE11.20
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
2
Josef Wallenlind
Josef Wallenlind ('01)
SWE52.56
  
 PB
3
Viktor Fredriksson
Viktor Fredriksson ('99)
SWE52.07
  
 PB
3
Carl Jälknäs
Carl Jälknäs 
SWE54.48
  
 PB
4
Eric Nilsson
Eric Nilsson ('99)
SWE52.64
  
 SB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Samuel Melin
Samuel Melin ('02)
SWE2:18.95
  
 PB
7
Arvid Backteman
Arvid Backteman ('02)
SWE2:12.06
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
3
Jens Mattisson
Jens Mattisson ('85)
SWE6.63
+1.7
  
 SB
K 60 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1
Elvira Tanderud
Elvira Tanderud ('04)
SWE7.89 w
  
 
7
Matilda Åkerman
Matilda Åkerman ('04)
SWE8.30 w
  
 
K 80 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
4
Emma Gerdes
Emma Gerdes ('03)
SWE10.59
  
 PB
Finale B
Vind: +1.9
Vind: +1.9
1
Sandra Åberg
Sandra Åberg ('03)
SWE10.65
  
 PB
5
Tilda Lilja
Tilda Lilja ('03)
SWE10.79
  
 PB
K 100 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
5
Lisa Skagersten
Lisa Skagersten ('92)
SWE12.89
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE58.43
  
 PB
4
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE59.30
  
 PB
Helene Holm GottliebHelene Holm Gottlieb ('98)DEN57.29
  
 PB
Silje KristensenSilje Kristensen ('97)DEN1:03.80
  
 PB
Finale B
1
Sara Liljegren
Sara Liljegren ('81)
SWE59.51
  
 PB
2
Olivia Kempi
Olivia Kempi ('98)
SWE1:02.18
  
 SB
3
Linda Åkerman
Linda Åkerman ('71)
SWE1:02.45
  
 SB
4
Klara Torbjörn
Klara Torbjörn ('01)
SWE1:03.84
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
4
Paulina Wikemar
Paulina Wikemar ('02)
SWE2:23.08
  
 PB
5
Nicole Ljungström
Nicole Ljungström ('03)
SWE2:25.99
  
 PB
Finale B
1
Lovisa Kjellén
Lovisa Kjellén ('02)
SWE2:34.19
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen DEN5.15 w
+2.8
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
4
Erika Wärff
Erika Wärff 
SWE12.11
  
 PB
6
Jeanette Särnevång
Jeanette Särnevång ('69)
SWE9.98
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Annika Jönsson
Annika Jönsson ('96)
SWE30.30
  
 PB
7
Jennifer Rudberg
Jennifer Rudberg ('98)
SWE38.78
  
 SB
D19 100 m    
Vind: +2.7

Finale A

Finale
Vind: +2.7
3
Arvid Persson
Arvid Persson ('99)
SWE11.45 w
  
 
4
Erik Dahlqvist
Erik Dahlqvist ('98)
SWE11.63 w
  
 
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
Anna Lukic
Anna Lukic ('02)
SWE5.03
+2.0
  
 PB
2
Klara Ekelund
Klara Ekelund ('99)
SWE5.49 w
+3.4
  
 
5
Anna Lukic
Anna Lukic ('02)
SWE5.10 w
+2.6
  
 
7
Amanda Backlund
Amanda Backlund ('99)
SWE4.81
+1.0
  
 PB
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
4
Jennifer Rudberg
Jennifer Rudberg ('98)
SWE10.96
  
 SB
5
Nicole Ridegård
Nicole Ridegård ('99)
SWE10.86
  
 PB
7
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE9.92
  
 PB
D17 100 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
6
Marcus Andersson
Marcus Andersson 
SWE11.80
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +3.4
Vind: +3.4
4
Filip Engström
Filip Engström ('01)
SWE11.84 w
  
 
Indledende 2
Vind: +1.3
Vind: +1.3
3
Johan Claeson
Johan Claeson ('01)
SWE11.76
  
 PB
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
5
Andreas Henriksson
Andreas Henriksson ('02)
SWE36.49
  
 PB
P17 100 m    
Indledende heats
Indledende 2
Vind: +2.7
Vind: +2.7
4
Alva Bengtsson
Alva Bengtsson ('01)
SWE13.10 w
  
 
6
Hilda Gyldén
Hilda Gyldén ('01)
SWE13.42 w
  
 
Indledende 3
Vind: +2.1
Vind: +2.1
6
Malin Persson
Malin Persson ('01)
SWE13.45 w
  
 
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
Ronja Bökmark
Ronja Bökmark ('01)
SWE5.11
+1.2
  
 PB
5
Hanna Falck
Hanna Falck ('01)
SWE5.36
+1.6
  
 PB
6
Ronja Bökmark
Ronja Bökmark ('01)
SWE5.20 w
+2.9
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
5
Emma Ekberg
Emma Ekberg ('01)
SWE10.91
  
 SB
D15 80 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1
Adam Landén
Adam Landén ('02)
SWE9.40
  
 PB
2
Erik Isaksson
Erik Isaksson ('02)
SWE9.49
  
 PB
4
Erik Ljungberg Bergelin
Erik Ljungberg Bergelin ('02)
SWE9.62
  
 PB
5
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE9.65
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +3.1
Vind: +3.1
4
Marcus Blixt
Marcus Blixt ('02)
SWE10.00 w
  
 
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
3
Daniel Adolfsson
Daniel Adolfsson ('02)
SWE42.89
  
 PB
6
Peter Svensson
Peter Svensson ('02)
SWE36.16
  
 PB
P15 80 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Selma Jönsson
Selma Jönsson ('02)
SWE10.20
  
 PB
2
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE10.20
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +4.2
Vind: +4.2
1
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE10.10 w
  
 
3
Tilde Gudmundsson
Tilde Gudmundsson ('02)
SWE10.82 w
  
 
4
Selma Löfman
Selma Löfman ('02)
SWE10.82 w
  
 
Indledende 2
Vind: +2.7
Vind: +2.7
5
Hanna Persson
Hanna Persson ('02)
SWE10.90 w
  
 
D14 80 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE9.48
  
 PB
2
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE9.49
  
 PB
D14 Længdespring    

Finale A

Finale
4
David Thid
David Thid ('03)
SWE5.33
+1.7
  
 PB
P14 80 m    
Indledende heats
Indledende 4
Vind: +3.1
Vind: +3.1
2
Emma Gerdes
Emma Gerdes ('03)
SWE10.54 w
  
 
3
Lovis Mathisson
Lovis Mathisson ('04)
SWE10.75 w
  
 
Indledende 5
Vind: +3.8
Vind: +3.8
3
Emilia Wamsler
Emilia Wamsler ('03)
SWE10.80 w
  
 
P14 Stangspring    

Finale A

Finale
5
Svea Eklundh
Svea Eklundh ('05)
SWE2.01
  
 PB
P12 60 m    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +3.5
Vind: +3.5
1
Ella Engman
Ella Engman ('05)
SWE8.21 w
  
 
Indledende 2
Vind: +1.7
Vind: +1.7
1
Emilia Johansson
Emilia Johansson ('05)
SWE8.14
  
 PB

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive