Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: 19.8.2017

M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Mads LundMads Lund Sparta11.25
  
 =PB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.75
  
 
Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)KIF12.01
  
 
Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja12.14
  
 PB
M 200 m    
Vind: +3.9

Finale A

Finale
Vind: +3.9
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik25.48 w
  
 
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta30.24 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
5
Adrian Mehic
Adrian Mehic ('94)
/ SWE51.46
  
 SB
Pau FraderaPau Fradera ('87)Sparta / ESP48.71
  
 
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM51.97
  
 
Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC1:17.44
  
 SB
Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19001:38.80
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Max Kuuttanen
Max Kuuttanen 
/ SWE4:30.52
  
 PB
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja14.51
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik14.58
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta14.79
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta14.87
  
 PB
Oskar VejlgårdOskar Vejlgård ('02)SAK7714.91
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik15.04
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190015.31
  
 PB
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM15.42
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta15.54
  
 
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)Sparta15.98
  
 PB
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC16.34
  
 PB
Oscar LøwensteinOscar Løwenstein ('02)Helsingør IF17.24
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta17.88
  
 
Lehn WildmooreLehn Wildmoore ('03)Aarhus 190021.19
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta2.50
  
 
K 80 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta11.58
  
 PB
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta11.67
  
 
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)Sparta12.01
  
 PB
K 100 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)Hvidovre AM12.36
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik12.63
  
 PB
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta13.05 w
  
 
K 200 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta26.19
  
 
K 300 m    

Finale A

Finale
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta42.75
  
 
K 400 m    

Finale A

Finale
Frida UhrskovFrida Uhrskov ('01)Helsingør IF1:05.85
  
 PB
K 600 m    

Finale A

Finale
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta1:42.58
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta20.76
  
 
K 300 m hæk    

Finale A

Finale
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DELTA48.88
  
 SB
Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 190049.99
  
 =PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta1.73
  
 
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta1.66
  
 
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta1.66
  
 PB
Mai R WærnessMai R Wærness ('02)Aalborg AM1.45
  
 =PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta5.33
+1.9
  
 PB
K Trespring     

Finale A

Finale
Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF11.87
+2.0
  
 SB
Maren HøgbergetMaren Høgberget ('89)Sparta / NOR11.63
-1.7
  
 
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta50.67
  
 
D15 100 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
2
Isac Engman
Isac Engman ('02)
/ SWE12.12
  
 PB
Indledende heats
Indledende 2
Vind: +1.3
Vind: +1.3
1
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
/ SWE11.87
  
 PB
P13 80 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1
Ella Engman
Ella Engman ('05)
/ SWE10.68
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m