Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Växjö SWE: 22.1.2017 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)DEN7.13
  
 SB
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN7.19
  
 SB
Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN7.21
  
 SB
Simon MathiasenSimon Mathiasen ('96)DEN7.31
  
 SB
Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)DEN7.39
  
 PB
Josef Abu-EesaJosef Abu-Eesa ('75)DEN7.42
  
 SB
Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)DEN7.60
  
 
Haris KhanHaris Khan DEN7.67
  
 PB
Haris KhanHaris Khan DEN7.73
  
 
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)DEN7.80
  
 PB
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Samuel Olsson Lundh
Samuel Olsson Lundh ('95)
SWE23.71
  
 PB
2
Emil Lyrberg
Emil Lyrberg ('93)
SWE22.46
  
 SB
2
Viktor Bondesson
Viktor Bondesson ('98)
SWE22.81
  
 SB
3
Bimo Soenarso
Bimo Soenarso ('01)
SWE23.29
  
 PB
4
Svante Wester
Svante Wester ('99)
SWE23.45
  
 PB
5
Jonatan Hirsh
Jonatan Hirsh ('98)
SWE23.76
  
 PB
Peter TrajkovskiPeter Trajkovski ('96)DEN22.31
  
 SB
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN22.50
  
 SB
Albert RanningAlbert Ranning ('98)DEN22.73
  
 PB
Tummas Napoleon ArgeTummas Napoleon Arge ('95)DEN24.28
  
 PB
Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)DEN24.39
  
 PB
Navid BazgirNavid Bazgir ('95)DEN25.46
  
 PB
Indledende ?
1
Joel Thölix
Joel Thölix ('95)
FIN23.22
  
 PB
M 800 m    
Inde
Inde
Finale B
1
Jonatan Skagerberg
Jonatan Skagerberg 
SWE2:03.04
  
 PB
2
Ludvig Bjurelid
Ludvig Bjurelid 
SWE2:03.27
  
 PB
3
Oliver Wykman
Oliver Wykman ('94)
SWE2:03.48
  
 PB
5
Alexander Bucht
Alexander Bucht ('01)
SWE2:04.59
  
 PB
Finale C
1
Linus Nilssen
Linus Nilssen 
SWE2:09.86
  
 PB
4
Robin Strömberg
Robin Strömberg 
SWE2:13.30
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Marcus Nilsson
Marcus Nilsson ('91)
SWE8.30
  
 PB
Indledende heats
Indledende 2
6
Sebastian Holmberg
Sebastian Holmberg ('87)
SWE9.50
  
 SB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Simon Larsson
Simon Larsson ('98)
SWE6.61
  
 SB
6
Max Hejdenberg
Max Hejdenberg ('98)
SWE6.95
  
 PB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)DEN6.63
  
 PB
Christian LaugesenChristian Laugesen ('86)DEN6.48
  
 SB
Magnus Ugilt RasmussenMagnus Ugilt Rasmussen ('97)DEN6.19
  
 
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Magnus Ugilt RasmussenMagnus Ugilt Rasmussen ('97)DEN13.31
  
 
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN8.31
  
 SB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Linnéa Agefjäll
Linnéa Agefjäll ('97)
SWE25.79
  
 PB
2
Caroline Nilsson
Caroline Nilsson ('99)
SWE25.55
  
 PB
2
Klara Magnusson
Klara Magnusson 
SWE26.50
  
 PB
2
Judith Sjöman
Judith Sjöman ('99)
SWE27.26
  
 SB
3
Emelie Öberg
Emelie Öberg ('97)
SWE26.82
  
 SB
3
Freja Richardson
Freja Richardson 
SWE27.50
  
 PB
4
Lisa Skagersten
Lisa Skagersten ('92)
SWE26.14
  
 SB
4
Sofie Persson
Sofie Persson ('98)
SWE26.97
  
 PB
5
Madeleine Björlin-Delmar
Madeleine Björlin-Delmar ('96)
SWE27.19
  
 SB
1
Nikki Anderberg
Nikki Anderberg ('02)
SWE25.44
  
 PB
3
Alma Svanberg
Alma Svanberg ('02)
SWE26.09
  
 PB
4
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE26.59
  
 
5
Lovisa Nilsson-Edin
Lovisa Nilsson-Edin ('02)
SWE27.31
  
 SB
Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN25.28
  
 PB
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen DEN25.34
  
 PB
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)DEN25.85
  
 SB
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN25.97
  
 PB
Finale B
2
Freja Andersdotter
Freja Andersdotter ('01)
SWE25.34
  
 PB
3
Nike Wäljegård
Nike Wäljegård ('02)
SWE27.46
  
 PB
4
Sophie Reid
Sophie Reid ('02)
SWE27.58
  
 
Finale C
1
Laura Fodor
Laura Fodor ('03)
SWE27.60
  
 PB
3
Saga Berneryd
Saga Berneryd ('99)
SWE25.19
  
 PB
4
Linnea Tebelius
Linnea Tebelius ('97)
SWE25.51
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Sandra Carlson
Sandra Carlson ('88)
SWE2:21.99
  
 PB
Finale B
4
Alexandra Simonsen
Alexandra Simonsen ('98)
SWE2:33.26
  
 SB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Julia Arvidsson
Julia Arvidsson ('98)
SWE5:15.78
  
 PB
1
Stina Johansson
Stina Johansson ('99)
SWE5:16.27
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sarah BahatSarah Bahat ('99)DEN10.12
  
 PB
Indledende heats
Indledende 3
7
Johanna Andersson
Johanna Andersson ('99)
SWE9.90
  
 PB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Beatrice Persson
Beatrice Persson ('99)
SWE9.95
  
 PB
8
Elina Rapp
Elina Rapp ('93)
SWE11.71
  
 SB
Laura TølløseLaura Tølløse ('97)DEN11.18
  
 PB
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
4
Felix Larsen Nilsson
Felix Larsen Nilsson 
SWE5.95
  
 PB
P17 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
9
Tindra Honnér
Tindra Honnér ('01)
SWE10.02
  
 SB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Felicia Svensson
Felicia Svensson ('01)
SWE10.16
  
 PB
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alva Strandberg
Alva Strandberg ('02)
SWE2.15
  
 SB
1
Tova Wickell
Tova Wickell ('02)
SWE2.05
  
 PB
2
Vanna Darrell
Vanna Darrell ('03)
SWE2.95
  
 PB
5
Linda Aiff
Linda Aiff ('03)
SWE2.55
  
 
6
Alicia Hallner
Alicia Hallner ('03)
SWE2.45
  
 SB
8
Eveline Wanhainen
Eveline Wanhainen ('02)
SWE2.45
  
 PB
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Wilja Wickert
Wilja Wickert ('02)
SWE9.78
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
7
Selma Löfman
Selma Löfman ('02)
SWE10.49
  
 PB
P14 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Clara Fallenius
Clara Fallenius ('03)
SWE5.26
  
 PB
P14 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Agnes Klaesson
Agnes Klaesson ('03)
SWE10.55
  
 PB

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten