Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: 20.8.2017

M 150 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM17.10
  
 PB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC17.12
  
 PB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM17.27 w
  
 
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC17.31 w
  
 
Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja18.45
  
 PB
M 200 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta29.16
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta2:39.25
  
 PB
Finale B
5
Jesper Bokefors
Jesper Bokefors ('94)
/ SWE1:58.50
  
 SB
7
Hamid Qambari
Hamid Qambari ('95)
/ FOR2:04.04
  
 PB
M 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta15.88
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Alexander Brorsson
Alexander Brorsson ('90)
/ SWE14.18
  
 
2
Anton Levin
Anton Levin ('92)
/ SWE14.29
  
 
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF15.06
  
 
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF15.60
  
 
Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC21.26
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta1.71
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta1.44
  
 SB
M Stangspring    

Finale A

Finale
Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19001.70
  
 =SB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta4.68
+1.4
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta49.38
  
 
M Tikamp    

Finale A

Finale
Rune DrongesenRune Drongesen ('96)Aarhus 19005464
  
 PB
 
11,79/+2,05,95/-0,39,981,7454,5218,15/+2,031,253,4041,094.52,79
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM5282
  
 PB
Martin PanduroMartin Panduro ('94)KIF4993
  
 PB
M Tikamp U20    

Finale A

Finale
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta6251
  
 
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta6023
  
 PB
M Tikamp U18    

Finale A

Finale
Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC4741
  
 PB
K 150 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja19.39
  
 PB
K 200 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
2
Linnéa Svanhall
Linnéa Svanhall ('04)
/ SWE27.40
  
 PB
Louise Bach MooreLouise Bach Moore ('01)Sparta27.36
  
 PB
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)Sparta30.56
  
 PB
Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 30.93
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
Marie Falkebo JensenMarie Falkebo Jensen ('03)Sparta2:19.83
  
 
K 1000 m    

Finale A

Finale
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta3:10.17
  
 
K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta12.22
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta12.31
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
Liva Maria LindgrenLiva Maria Lindgren ('03)Amager AC1.41
  
 =PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta5.75
-0.5
  
 
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)Sparta4.73
+1.6
  
 SB
K Syvkamp    

Finale A

Finale
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF3181
  
 PB
Laura Wrisberg KæstelLaura Wrisberg Kæstel ('98)Holte Atletik3030
  
 
K Syvkamp U18    

Finale A

Finale
Laura Nørrung PoulsenLaura Nørrung Poulsen Sparta4453
  
 PB
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta4374
  
 PB
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3974
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik3467
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint