Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: 7.5.2017

M 200 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
Hakeem AliHakeem Ali ('05)Sparta28.16
  
 PB
Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið28.47
  
 PB
Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið28.77
  
 PB
Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF29.20
  
 PB
M 300 m    

Finale A

Finale
Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta34.73
  
 PB
Andreas ScouAndreas Scou ('97)Korsør AM35.98
  
 PB
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta36.13
  
 PB
Jacob Chua ZiskaJacob Chua Ziska ('97)Hvidovre AM36.15
  
 PB
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik36.24
  
 PB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC36.76
  
 PB
Steven Kwasi-KorangSteven Kwasi-Korang ('89)Hvidovre AM36.90
  
 SB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM37.24
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
Philip Grundt HansenPhilip Grundt Hansen ('04)BAC4:55.15
  
 PB
Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið5:06.71
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
Søren PoulsenSøren Poulsen ('65)Ben Hur10:50.92
  
 SB
M Stangspring    

Finale A

Finale
Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta2.80
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta2.30
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik6.95
+0.7
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta4.25
-0.1
  
 PB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM53.32
  
 PB
K 200 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta27.63
  
 PB
Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið27.93
  
 PB
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið28.02
  
 SB
Sheila Juel PetersenSheila Juel Petersen ('03)Fredensborg AK29.60
  
 PB
Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 30.22
  
 PB
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta30.64
  
 PB
Frida Schou KristensenFrida Schou Kristensen ('04)BAC33.09
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
Stephanie SaavedraStephanie Saavedra ('89)Sparta / ESP40.50
  
 PB
Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Frederiksberg IF40.97
  
 PB
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta41.39
  
 PB
Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)Sparta41.94
  
 PB
Karin Holm SimonsenKarin Holm Simonsen ('99)Bragdið46.32
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta5:08.10
  
 PB
Nanna HelmerNanna Helmer ('05)Fremad Holbæk5:51.41
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik1.20
  
 SB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)Aarhus 19002.70
  
 SB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta5.03
+1.1
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik4.81
+0.2
  
 PB
Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið4.70
-0.7
  
 PB
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið4.51
0.0
  
 SB
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)Sparta4.48
-0.2
  
 SB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
3
Sara Lundkvist
Sara Lundkvist ('95)
/ SWE27.58
  
 PB
Celina JulinCelina Julin ('94)Sparta58.22
  
 
D15 1500 m    

Finale A

Finale
5
Albin Öberg
Albin Öberg ('04)
/ SWE4:34.85
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1
Emilia Wamsler
Emilia Wamsler ('03)
/ SWE10.04
  
 PB
P13 1500 m    

Finale A

Finale
4
Elsa Hjelm
Elsa Hjelm ('04)
/ SWE5:26.99
  
 SB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint