Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: 31.7.2017

M 400 m    

Finale A

Finale
Robin RichRobin Rich ('67)KIF52.70
  
DR50 SB
Jakob Worm BisfortJakob Worm Bisfort ('80)AGF Atletik58.63
  
 PB
Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM1:00.36
  
 
Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM1:00.76
  
 
Erling JørgensenErling Jørgensen ('58)Skive AM1:03.27
  
 
Jesper ØstergaardJesper Østergaard ('73)Aarhus 19001:04.45
  
 PB
Troels TroelsenTroels Troelsen ('45)Odense Atletik 1:07.22
  
 SB
Troels TroelsenTroels Troelsen ('45)Odense Atletik 1:07.78
  
 SB
Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF1:21.29
  
 PB
Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)Dianalund IF1:25.32
  
 SB
Søren SøgaardSøren Søgaard ('35)Lemvig LK1:39.32
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
3
Anders Toll
Anders Toll ('61)
/ SWE11:36.00
  
 SB
7
Anders Soovik
Anders Soovik ('76)
/ SWE10:25.05
  
 SB
9
Joakim Pihlstrand-Trulp
Joakim Pihlstrand-Trulp ('77)
/ SWE10:34.85
  
 PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
2
Jonas Asplund
Jonas Asplund ('73)
/ SWE4.10
  
 SB
5
Bo Jacobsson
Bo Jacobsson ('72)
/ SWE3.80
  
 SB
5
Panagiotis Avramidis
Panagiotis Avramidis ('65)
/ SWE3.50
  
 PB
Mogens SørensenMogens Sørensen ('59)Odense Atletik 3.50
  
 =SB
Kaj HammargrenKaj Hammargren ('64)Ben Hur3.00
  
 =PB
Birger FiskerBirger Fisker ('46)Amager AC2.80
  
DR70 =SB
M 5000 m kapgang    

Finale A

Finale
Peer A. JensenPeer A. Jensen ('57)Phønix30:37.73
  
 SB
Ole David JensenOle David Jensen ('43)Skagen Ok og Motion38:30.03
  
 SB
K 400 m    

Finale A

Finale
Nina Bech-AndersenNina Bech-Andersen ('69)Sparta1:07.62
  
 PB
Nina Bech-AndersenNina Bech-Andersen ('69)Sparta1:09.13
  
 PB
Pernille BorgholmPernille Borgholm ('72)Vejle IF1:10.04
  
 PB
Ann IpsenAnn Ipsen ('67)BAK1:11.07
  
 SB
Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC1:12.59
  
 SB
Gitte SørensenGitte Sørensen ('63)Aarhus 19001:17.05
  
 PB
Grethe NielsenGrethe Nielsen ('52)Aarhus 19001:22.91
  
 PB
Grethe NielsenGrethe Nielsen ('52)Aarhus 19001:24.91
  
 PB
K 2000 m forh.    

Finale A

Finale
4
Florentina Stojakovic
Florentina Stojakovic ('74)
/ SWE8:05.07
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
6
Ulrika Evjen
Ulrika Evjen ('74)
/ SWE5.03
+0.3
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
5
Pernilla Hagberg
Pernilla Hagberg ('69)
/ SWE35.77
  
 SB

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive