Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ljungby SWE: 28.5.2017

M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN50.49
  
 
M Tikamp U20    

Finale A

Finale
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN6406
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Sarah BahatSarah Bahat ('99)DEN45.08
  
 
K Syvkamp    

Finale A

Finale
2
Victoria Stöckel
Victoria Stöckel ('97)
SWE4530
  
 SB
 
15,69/-1,71,6211,6728,48/-2,85,17w/+4,034,062.35,55
3
Alma Kilpeläinen
Alma Kilpeläinen ('99)
SWE4457
  
 PB
 
15,25/-2,41,5010,8227,44/-3,35,36w/+2,636,512.45,79
Sarah BahatSarah Bahat ('99)DEN4730
  
 PB
 
16,591,5912,1428,845,3745,082.29,60
Laura Wrisberg KæstelLaura Wrisberg Kæstel ('98)DEN3413
  
 PB
D17 Tikamp U18    

Finale A

Finale
1
Otto Nilsson
Otto Nilsson ('01)
SWE5448
  
 PB
2
Carl Hedin
Carl Hedin ('01)
SWE5136
  
 PB
3
Melker Torslén
Melker Torslén 
SWE4120
  
 PB
P17 Syvkamp U18    

Finale A

Finale
2
Emilia Culibrk
Emilia Culibrk 
SWE2855
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
Daniel Adolfsson
Daniel Adolfsson ('02)
SWE5.62 w
+5.1
  
 
Jacob Thelander
Jacob Thelander ('03)
SWE5.16 w
+5.1
  
 
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Daniel Kleist
Daniel Kleist ('02)
SWE10.33
  
 PB
D15     

Finale A

Finale
1
Daniel Adolfsson
Daniel Adolfsson ('02)
SWE
  
 =PB
5
Jacob Thelander
Jacob Thelander ('03)
SWE
  
 PB
6
Victor Rothausen
Victor Rothausen ('03)
SWE
  
 PB
P15     

Finale A

Finale
2
Nova Brideau
Nova Brideau ('02)
SWE2683
  
 PB
3
Malin Lundgren
Malin Lundgren ('03)
SWE2641
  
 PB
4
Ida Valentinsson
Ida Valentinsson ('02)
SWE2574
  
 PB
5
Nellie Prytz
Nellie Prytz ('03)
SWE2198
  
 PB
6
Alva Sundström
Alva Sundström ('02)
SWE2146
  
 PB
7
Selma Lundin
Selma Lundin ('02)
SWE2113
  
 PB
9
Alicia Hägglund
Alicia Hägglund ('03)
SWE2061
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m