Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingborg SWE: 7.7.2019

M 60 m    
Vind: +3.9

Finale A

Finale
Vind: +3.9
Tobias Krog Bahne KjelstrupTobias Krog Bahne Kjelstrup ('07)DEN10.19 w
  
 
M 80 m    
Vind: +2.2

Finale A

Finale
Vind: +2.2
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)DEN9.59 w
  
 
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)DEN9.68
  
 PB
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)DEN10.11 w
  
 
M 100 m    

Finale A

Finale
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE11.08
  
 
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN11.08 w
  
 
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE11.13
  
 
Indledende heats
Indledende 2
Vind: +1.9
Vind: +1.9
2
Eric Hallquist
Eric Hallquist ('96)
SWE11.44
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1
Tadesse Johansson
Tadesse Johansson ('03)
SWE52.08
  
 PB
3
Albin Lago
Albin Lago ('03)
SWE54.92
  
 PB
Kasper OlsenKasper Olsen ('91)DEN50.10
  
 
Finale B
1
Nils Ekström
Nils Ekström ('03)
SWE53.79
  
 PB
M 600 m    

Finale A

Finale
Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)DEN1:53.97
  
 
Viktor Klint BuchbjergViktor Klint Buchbjerg ('07)DEN1:57.86
  
 PB
Tobias Krog Bahne KjelstrupTobias Krog Bahne Kjelstrup ('07)DEN2:12.56
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1
Vilmer Andersson
Vilmer Andersson ('04)
SWE2:08.47
  
 PB
2
Philip Frick
Philip Frick ('04)
SWE2:10.22
  
 SB
3
Marcus Asker
Marcus Asker ('05)
SWE2:11.81
  
 PB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Adam Svensson
Adam Svensson ('03)
SWE1.86
  
 PB
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)DEN1.73
  
 SB
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)DEN1.65
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
Otto Nilsson
Otto Nilsson ('01)
SWE6.92
  
 
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN6.63 w
+2.2
  
 
Otto Nilsson
Otto Nilsson ('01)
SWE6.51
  
 
Adam B.G NielsenAdam B.G Nielsen ('05)DEN2.53
-0.4
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
Steffen MertovSteffen Mertov ('94)DEN13.29
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
André Bergenhem
André Bergenhem ('03)
SWE39.80
  
 PB
K 60 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
1
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE7.99
  
 PB
3
Sara Blomkvist
Sara Blomkvist ('06)
SWE8.29
  
 PB
Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)DEN8.91 w
  
 
Mie SühlerMie Sühler ('06)DEN9.51
  
 PB
Lotte Grevy EjstrupLotte Grevy Ejstrup ('07)DEN9.62 w
  
 
Louise C. B. JessenLouise C. B. Jessen ('07)DEN10.24 w
  
 
K 80 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
6
Emilia Mandl
Emilia Mandl ('04)
SWE10.75
  
 SB
8
Juni Palm
Juni Palm ('04)
SWE10.90
  
 SB
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)DEN10.78 w
  
 
Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)DEN10.82 w
  
 
Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)DEN10.83 w
  
 
Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)DEN10.88 w
  
 
Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)DEN10.96
  
 PB
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)DEN11.06 w
  
 
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)DEN11.07
  
 PB
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)DEN11.30 w
  
 
Carla Marie FrandsenCarla Marie Frandsen ('04)DEN11.32 w
  
 
Elisa LindhardElisa Lindhard ('04)DEN11.61 w
  
 
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)DEN11.61 w
  
 
Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)DEN11.83 w
  
 
K 100 m    
Vind: +2.0

Finale A

Finale
Vind: +2.0
Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN12.42
  
 PB
Thea HaahrThea Haahr ('91)DEN12.61
  
 
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)DEN12.65 w
  
 
Julia Berns
Julia Berns ('02)
SWE12.91 w
  
 
Selma Jönsson
Selma Jönsson ('02)
SWE12.93
  
 
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)DEN13.04
  
 
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)DEN13.71 w
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN13.86
  
 SB
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)DEN14.72 w
  
 
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +4.6
Vind: +4.6
3
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE12.66 w
  
 
Indledende 2
Vind: +2.0
Vind: +2.0
2
Julia Björkman
Julia Björkman 
SWE12.39
  
 SB
5
Annika Mattsson
Annika Mattsson ('97)
SWE13.31
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
Emilia Rydensjö
Emilia Rydensjö ('02)
SWE1:00.62
  
 =PB
Juni Rugland
Juni Rugland ('03)
SWE1:01.11
  
 PB
Thea Nilsson
Thea Nilsson ('03)
SWE1:03.52
  
 SB
Finale B
3
Orsolya Gaal
Orsolya Gaal ('82)
SWE1:05.86
  
 SB
K 800 m    

Finale A

Finale
5
Saga Jarhall
Saga Jarhall ('04)
SWE2:29.35
  
 PB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Maja Nilsson
Maja Nilsson ('03)
SWE1.51
  
 SB
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)DEN1.49
  
 
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)DEN1.41
  
 
Johanna Køncke KofodJohanna Køncke Kofod ('04)DEN1.36
  
 
Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)DEN1.36
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
6
Anna Lukic
Anna Lukic ('02)
SWE4.96 w
+3.8
  
 
7
Stephanie Ydström
Stephanie Ydström ('92)
SWE4.89 w
+2.8
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN5.75
0.0
  
 =SB
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN5.64 w
+3.2
  
 
Emelie Biarner
Emelie Biarner ('02)
SWE5.20
  
 
Mila LazarovaMila Lazarova ('98)BUL5.17 w
+3.5
  
 
Tindra Redenfors
Tindra Redenfors ('03)
SWE5.16
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)DEN5.16
+1.1
  
 
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)DEN5.14 w
+2.3
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN4.53
+1.5
  
 
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)DEN4.31 w
+2.3
  
 
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)DEN3.55
0.0
  
 SB
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Helene SalomonsenHelene Salomonsen ('07)DEN8.18
  
 PB
Louise C. B. JessenLouise C. B. Jessen ('07)DEN6.02
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)DEN11.55
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Linda Åkerman
Linda Åkerman ('71)
SWE28.36
  
 SB
Tenna Riber ThordahlTenna Riber Thordahl ('95)DEN38.51
  
 
D19 100 m    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +2.8
Vind: +2.8
1
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE10.94 w
  
 
Indledende 2
Vind: +3.2
Vind: +3.2
3
Samuel Carlsson
Samuel Carlsson ('01)
SWE11.46 w
  
 
D19 400 m    

Finale A

Finale
2
Kevin Bodén
Kevin Bodén ('02)
SWE53.31
  
 PB
3
David Cannmo
David Cannmo ('01)
SWE53.55
  
 PB
5
Biniam Habtom
Biniam Habtom ('01)
ERI55.61
  
 SB
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Elias Sahlin
Elias Sahlin ('01)
SWE6.93 w
+2.6
  
 
3
Caleb Conable
Caleb Conable ('01)
SWE6.80 w
+4.1
  
 
P19 100 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE12.27
  
 PB
2
Hannah Hansson
Hannah Hansson 
SWE12.89
  
 SB
P19 400 m    

Finale A

Finale
2
Emily Fielder
Emily Fielder 
SWE1:04.55
  
 PB
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
6
Hanna Falck
Hanna Falck ('01)
SWE5.08 w
+2.3
  
 
7
Elin Träff
Elin Träff ('01)
SWE4.83
+1.7
  
 SB
D17 100 m    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
1
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE11.31
  
 PB
2
Edvin Andersson
Edvin Andersson ('02)
SWE11.48
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +3.1
Vind: +3.1
1
Jacob Thelander
Jacob Thelander ('03)
SWE11.26 w
  
 
2
Edvin Andersson
Edvin Andersson ('02)
SWE11.29 w
  
 
Indledende 2
Vind: +2.9
Vind: +2.9
1
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE11.23 w
  
 
2
Petter Roos
Petter Roos ('01)
SWE11.23 w
  
 
2
Marcus Blixt
Marcus Blixt ('02)
SWE11.54 w
  
 
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
7
Daniel Adolfsson
Daniel Adolfsson ('02)
SWE1.71
  
 SB
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1
Teo Paganus
Teo Paganus ('03)
SWE49.92
  
 PB
4
Linus Olofsson
Linus Olofsson ('03)
SWE37.78
  
 PB
P17 100 m    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +2.5
Vind: +2.5
5
Anna Back Nilsson
Anna Back Nilsson ('02)
SWE13.24 w
  
 
Indledende 2
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1
Joy Thulin
Joy Thulin ('03)
SWE12.44 w
  
 
3
Titti Ewertzh
Titti Ewertzh ('03)
SWE12.87 w
  
 
Indledende 3
Vind: +3.0
Vind: +3.0
2
Elin Ekelund
Elin Ekelund ('02)
SWE12.67 w
  
 
3
Olivia Dittlau
Olivia Dittlau ('03)
SWE13.20 w
  
 
4
Mica Ramm-Ericson
Mica Ramm-Ericson ('03)
SWE13.23 w
  
 
Indledende 4
Vind: +3.9
Vind: +3.9
1
Selma Jönsson
Selma Jönsson ('02)
SWE12.61 w
  
 
5
Alva Sundström
Alva Sundström ('02)
SWE13.07 w
  
 
6
Tilda Lilja
Tilda Lilja ('03)
SWE13.20 w
  
 
7
Hanna Persson
Hanna Persson ('02)
SWE13.35 w
  
 
P17 400 m    
Finale B
1
Nicole Ljungström
Nicole Ljungström ('03)
SWE1:04.83
  
 PB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1
Tilda Lilja
Tilda Lilja ('03)
SWE4.86
+1.6
  
 SB
1
Hanna Persson
Hanna Persson ('02)
SWE4.85 w
+2.8
  
 
7
Ebba Engdahl
Ebba Engdahl ('02)
SWE4.97 w
+2.5
  
 
D15 80 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
3
Philip Tennhed
Philip Tennhed ('04)
SWE9.37
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +3.7
Vind: +3.7
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE9.06 w
  
 
2
Arvid Borg
Arvid Borg ('04)
SWE9.48 w
  
 
5
Olle Holmberg
Olle Holmberg ('04)
SWE10.18 w
  
 
P15 80 m    
Indledende heats
1
Matilda Åkerman
Matilda Åkerman ('04)
SWE10.44 w
  
 
3
Juni Palm
Juni Palm ('04)
SWE10.71 w
  
 
Indledende 2
Vind: +2.7
Vind: +2.7
3
Saga Jarhall
Saga Jarhall ('04)
SWE10.86 w
  
 
Indledende 3
Vind: +3.5
Vind: +3.5
1
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE10.07 w
  
 
2
Filippa Palmås
Filippa Palmås ('04)
SWE10.54 w
  
 
Indledende 4
Vind: +3.0
Vind: +3.0
1
Emilia Mandl
Emilia Mandl ('04)
SWE10.52 w
  
 
2
Nova Fogelkvist
Nova Fogelkvist ('04)
SWE10.53 w
  
 
P15 Stangspring    

Finale A

Finale
4
Linnea Rydin
Linnea Rydin ('05)
SWE2.01
  
 PB
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1
Saga Redestam
Saga Redestam ('04)
SWE26.03
  
 PB
2
Norah Lind
Norah Lind ('05)
SWE39.18
  
 PB
6
Svea Eklundh
Svea Eklundh ('05)
SWE33.72
  
 PB
D14 80 m    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +2.5
Vind: +2.5
1
William Lindqvist
William Lindqvist ('05)
SWE9.93 w
  
 
Indledende 2
Vind: +2.7
Vind: +2.7
1
Viktor Hedner
Viktor Hedner ('05)
SWE9.89 w
  
 
D14 Længdespring    

Finale A

Finale
4
William Duong
William Duong ('05)
SWE5.25
-0.5
  
 PB
P14 80 m    
Indledende heats
Indledende 1
Vind: +3.6
Vind: +3.6
1
Elenie Carlsson
Elenie Carlsson ('05)
SWE10.49 w
  
 
Indledende 2
Vind: +3.8
Vind: +3.8
2
Joanna Ek
Joanna Ek ('05)
SWE10.98 w
  
 
Indledende 3
Vind: +3.1
Vind: +3.1
1
Emma Hjelm
Emma Hjelm ('05)
SWE10.79 w
  
 
Indledende 4
Vind: +3.9
Vind: +3.9
1
Lina Ånstad
Lina Ånstad ('05)
SWE10.52 w
  
 
D13 60 m    
Vind: +4.0

Finale A

Finale
Vind: +4.0
1
Melker Jensfelt
Melker Jensfelt ('06)
SWE7.56 w
  
 
2
Samuel Jönsson
Samuel Jönsson ('06)
SWE7.77 w
  
 

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne