Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingborg SWE: 6.7.2019

M 200 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)DEN22.83
  
 
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE23.51
  
 
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)DEN24.18
  
 
Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)DEN29.05 w
  
 
Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)DEN29.96 w
  
 
Viktor Klint BuchbjergViktor Klint Buchbjerg ('07)DEN30.30 w
  
 
Tobias Krog Bahne KjelstrupTobias Krog Bahne Kjelstrup ('07)DEN34.60 w
  
 
Indledende heats
Indledende 3
Vind: -0.7
Vind: -0.7
2
Martin Jönsson
Martin Jönsson ('96)
SWE22.91
  
 SB
M 300 m    

Finale A

Finale
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)DEN40.74
  
 PB
Adam B.G NielsenAdam B.G Nielsen ('05)DEN47.66
  
 PB
Finale C
2
Elias Toth
Elias Toth ('05)
SWE41.34
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1
Michael Rosenqvist
Michael Rosenqvist ('02)
SWE4:09.55
  
 PB
1
Tadesse Johansson
Tadesse Johansson ('03)
SWE4:29.50
  
 PB
3
Marc Lövgren Karlsson
Marc Lövgren Karlsson ('74)
SWE4:11.89
  
 SB
5
Kevin Bodén
Kevin Bodén ('02)
SWE4:13.15
  
 PB
7
Morgan Åkerblom
Morgan Åkerblom ('02)
SWE4:21.44
  
 PB
8
Jean Yvan Ntirandekura
Jean Yvan Ntirandekura ('97)
SWE4:23.92
  
 PB
M 110 m hæk 91.4 cm, 8.9 m    

Finale A

Finale
Edvin Månsson
Edvin Månsson ('02)
SWE14.63
  
 
Nils Ekström
Nils Ekström ('03)
SWE15.96
  
 
M 110 m hæk 99.1 cm    

Finale A

Finale
Max Rosquist-Larsson
Max Rosquist-Larsson ('01)
SWE15.12
  
 
M 110 m hæk    

Finale A

Finale
Jacob Lenz
Jacob Lenz ('99)
SWE16.33
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
Jacob Thelander
Jacob Thelander ('03)
SWE6.54
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
3
Zaher Rostom
Zaher Rostom ('91)
SYR47.73
  
 SB
K 200 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE25.82
  
 PB
2
Helmi Hjortbäck
Helmi Hjortbäck ('05)
SWE26.22 w
  
 
4
Hanna Dahlberg
Hanna Dahlberg 
SWE26.89
  
 SB
6
Maja Jönsson
Maja Jönsson ('02)
SWE26.80 w
  
 
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)DEN26.83 w
  
 
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)DEN26.98
  
 
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)DEN27.49
  
 
Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)DEN28.09
  
 
Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)DEN28.81
  
 PB
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)DEN30.81
  
 
Helene SalomonsenHelene Salomonsen ('07)DEN31.62 w
  
 
Lotte Grevy EjstrupLotte Grevy Ejstrup ('07)DEN32.49
  
 
Indledende heats
Indledende 2
Vind: -0.4
Vind: -0.4
2
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE26.93
  
 SB
K 300 m    

Finale A

Finale
5
Hilda Lindell
Hilda Lindell ('04)
SWE42.95
  
 PB
Carla Marie FrandsenCarla Marie Frandsen ('04)DEN46.46
  
 
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)DEN48.03
  
 
Elisa LindhardElisa Lindhard ('04)DEN48.24
  
 PB
Johanna Køncke KofodJohanna Køncke Kofod ('04)DEN48.63
  
 PB
Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)DEN51.18
  
 
K 1500 m    

Finale A

Finale
2
Julia Nielsen
Julia Nielsen ('01)
SWE4:46.64
  
 PB
3
Ebba Berglin
Ebba Berglin ('01)
SWE4:49.77
  
 SB
5
Sandra Åberg
Sandra Åberg ('03)
SWE5:01.44
  
 SB
9
Alice Berg
Alice Berg ('02)
SWE5:17.83
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)DEN14.93
  
 
Mila LazarovaMila Lazarova ('98)BUL15.18
  
 
K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -2.4

Finale A

Finale
Vind: -2.4
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)DEN12.02
  
 
Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)DEN12.15
  
 
Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)DEN13.09
  
 PB
Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)DEN13.31
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)DEN1.46
  
 
Mie SühlerMie Sühler ('06)DEN1.26
  
 SB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Ingeborg FalckIngeborg Falck ('04)DEN5.28
+1.4
  
 PB
Josefine Hostrup LangkjærJosefine Hostrup Langkjær ('04)DEN4.62
+1.8
  
 
Carla Marie FrandsenCarla Marie Frandsen ('04)DEN4.49
+1.5
  
 
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)DEN4.45
-0.4
  
 
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)DEN4.28 w
+2.3
  
 
Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)DEN4.08
0.0
  
 
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)DEN4.00
0.0
  
 
Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)DEN3.67
-1.6
  
 
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)DEN3.35
-1.1
  
 
K Trespring     

Finale A

Finale
Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)DEN11.94
+1.1
  
 
Jessie IpsenJessie Ipsen ('83)DEN11.68
+2.0
  
 SB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)DEN10.39 w
+2.4
  
 
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)DEN12.39
  
 
Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)DEN11.02
  
 
Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)DEN9.27
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)DEN36.02
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)DEN34.93
  
 
Emilia Münchmeyer
Emilia Münchmeyer ('02)
SWE34.62
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Louise Busk NielsenLouise Busk Nielsen ('97)DEN32.89
  
 
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
4
Emil Hansson
Emil Hansson 
SWE1.71
  
 PB
4
Emil Hansson
Emil Hansson 
SWE1.71
  
 =PB
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
2
Enny Björk
Enny Björk ('01)
SWE38.99
  
 PB
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1
Helena Cronstedt
Helena Cronstedt ('01)
SWE35.55
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
Emil Carlsson
Emil Carlsson ('02)
SWE6.32
+1.9
  
 PB
Samuel Ekelund
Samuel Ekelund ('03)
SWE6.21
0.0
  
 PB
Birk Van De Boel
Birk Van De Boel ('03)
SWE5.66
+1.8
  
 PB
2
Samuel Ekelund
Samuel Ekelund ('03)
SWE6.39 w
+3.3
  
 
3
Emil Carlsson
Emil Carlsson ('02)
SWE6.36 w
+2.3
  
 
7
Birk Van De Boel
Birk Van De Boel ('03)
SWE5.81 w
+3.3
  
 
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
4
Linus Olofsson
Linus Olofsson ('03)
SWE11.19
  
 PB
P17 200 m    
Finale B
Vind: +2.5
Vind: +2.5
2
Ida Bäckman
Ida Bäckman ('02)
SWE27.34 w
  
 
Indledende heats
Indledende 3
Vind: -1.8
Vind: -1.8
2
Ellen Hansson
Ellen Hansson ('04)
SWE27.47
  
 PB
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Indledende heats
Indledende 2
Vind: -1.6
Vind: -1.6
6
Nellie Senbom
Nellie Senbom ('03)
SWE17.20
  
 PB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
3
Johanna Persson
Johanna Persson ('03)
SWE1.56
  
 
D15 Trespring    

Finale A

Finale
3
Melvin Pai
Melvin Pai ('04)
SWE10.98
-3.0
  
 PB
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1
Carl Ekberg
Carl Ekberg ('04)
SWE28.28
  
 PB
7
Jonathan Bruksås
Jonathan Bruksås ('04)
SWE37.59
  
 PB
8
Eliot Gustavsson
Eliot Gustavsson ('04)
SWE34.92
  
 PB
P15 300 m    
Finale B
1
Tilde Bjerager
Tilde Bjerager ('04)
SWE42.19
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Indledende heats
Indledende 2
Vind: -1.2
Vind: -1.2
3
Saga Jarhall
Saga Jarhall ('04)
SWE13.02
  
 PB
Indledende 3
Vind: -1.2
Vind: -1.2
3
Emma Kovacevic
Emma Kovacevic ('04)
SWE13.07
  
 PB
P15 Trespring     

Finale A

Finale
2
Lina Ånstad
Lina Ånstad ('05)
SWE10.52
-1.9
  
 PB
4
Matilda Åkerman
Matilda Åkerman ('04)
SWE9.75
-2.6
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
5
Emma Kovacevic
Emma Kovacevic ('04)
SWE10.78
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne