Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: 20.7.2019

M 100 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik10.95
  
 SB
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik11.15
  
 
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM11.41
  
 
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM11.77
  
 SB
Troels KaasTroels Kaas ('95)BAC11.78
  
 
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF11.90
  
 SB
Noa Bak-PedersenNoa Bak-Pedersen ('96)Frederiksberg IF13.11
  
 SB
M 400 m    

Finale A

Finale
2
Adrian Mehic
Adrian Mehic ('94)
/ SWE51.63
  
 SB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM51.16
  
 SB
Jonathan Kure FriisJonathan Kure Friis ('97)KIF51.82
  
 SB
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM51.82
  
 
Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 52.97
  
 PB
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM54.20
  
 SB
M 5000 m    

Finale A

Finale
6
Marcus Åberg
Marcus Åberg ('88)
/ SWE15:04.89
  
 SB
Omar HassanOmar Hassan ('90)AGF Atletik / ETH14:33.56
  
 
Emil HolmEmil Holm ('96)THS14:43.00
  
 SB
Jens Søndergaard JensenJens Søndergaard Jensen ('86)AGF Atletik14:55.12
  
 SB
Morten GreenMorten Green ('87)Sparta14:59.88
  
 PB
Joachim Weel RosboJoachim Weel Rosbo ('97)BAC14:59.93
  
 
Alex MogensenAlex Mogensen ('94)SÅN15:22.10
  
 
Mads SkaaningMads Skaaning ('95)Sparta15:29.36
  
 SB
Rasmus JessingRasmus Jessing ('78)NBRO16:23.00
  
 PB
Christian Gaaei JensenChristian Gaaei Jensen ('88)Sparta16:23.19
  
 PB
Thomas Ho PedersenThomas Ho Pedersen ('87)NBRO16:24.14
  
 PB
Anders GötzeAnders Götze ('77)Sparta16:24.53
  
 PB
René Anda NielsenRené Anda Nielsen ('83)NBRO16:33.16
  
 PB
Noah Grunnet NouriNoah Grunnet Nouri ('02)BAC17:23.67
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta57.87
  
 
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM1:02.46
  
 
M Længdespring    

Finale A

Finale
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta6.86 w
+2.2
  
 
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta6.83
+1.4
  
 SB
Nicolai Lind AndersenNicolai Lind Andersen ('98)Sparta6.64
+0.7
  
 SB
Lukas Medina SørensenLukas Medina Sørensen ('03)KIF6.37
+0.6
  
 SB
M Trespring    

Finale A

Finale
Peder P. NielsenPeder P. Nielsen ('88)Sparta15.30
+1.5
  
 
Dennis MägiDennis Mägi ('95)Sparta14.72
+1.2
  
 
Massin Ait BouziadMassin Ait Bouziad ('95)Sparta14.57
+1.3
  
 SB
Jakob MolanderJakob Molander ('83)KIF12.30
+1.5
  
 
K 100 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
Signe BoelsmandSigne Boelsmand ('91)KIF12.82
  
 
Mette B. JepsenMette B. Jepsen ('70)Hvidovre AM13.28
  
 
Asta Hubeck-GraudalAsta Hubeck-Graudal ('80)17.83
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1
Moa Hjelmer
Moa Hjelmer ('90)
/ SWE53.82
  
 
Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)KIF58.31
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Kolding KFUM 4:24.84
  
 
Ida Nymann PetersenIda Nymann Petersen ('87)5:14.33
  
 PB
Isabella Matilda JensenIsabella Matilda Jensen ('01)Sparta5:41.46
  
 
Asta Hubeck-GraudalAsta Hubeck-Graudal ('80)6:06.25
  
 PB
Finale B
1
Ellinor Aurell
Ellinor Aurell ('01)
/ SWE4:34.75
  
 SB
K 5000 m    

Finale A

Finale
Anne HolmAnne Holm ('99)THS17:34.01
  
 PB
Nanna BovéNanna Bové ('95)Sparta18:45.13
  
 PB
Nevena SimeonovaNevena Simeonova ('98)BAC18:59.10
  
 PB
Hanna LeemreizeHanna Leemreize ('85)HMRC / NED19:00.22
  
 PB
Finale B
2
Malin Strand
Malin Strand ('93)
/ SWE17:38.63
  
 SB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
Mathilde WintherMathilde Winther ('02)Blovstrød Løverne1:19.64
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta5.41 w
+2.6
  
 
Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta5.28
+1.1
  
 PB
Mathilde Zeuthen PedersenMathilde Zeuthen Pedersen ('99)KIF5.10
+0.7
  
 
Ditte SchmidtDitte Schmidt ('97)Sparta5.07
+1.7
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta4.90
+1.2
  
 

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp