Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lyngby: 28.4.2019

M 10 km    

Finale A

Finale
Morten GreenMorten Green ('87)31:34
  
 PB
Jonas BrandsbjergJonas Brandsbjerg ('76)Blovstrød Løverne33:45
  
 SB
Jeppe SideniusJeppe Sidenius ('92)Trongårdens IF 33:52
  
 PB
Asbjørn Eller SkaarupAsbjørn Eller Skaarup ('95)Trongårdens IF 34:04
  
 SB
Alexander PrienAlexander Prien ('94)Uden klubtilhørsforhold34:16
  
 PB
Joakim SvolgaardJoakim Svolgaard ('87)Sparta34:52
  
 PB
M Halvmaraton    

Finale A

Finale
3
Johan Fagerberg
Johan Fagerberg ('87)
/ SWE1:09:53
  
 PB
Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)HRC1:07:26
  
 PB
Kasper Laumann HartlevKasper Laumann Hartlev ('91)HRC1:08:14
  
 SB
Peter Hjorth GjessingPeter Hjorth Gjessing ('87)Sparta1:11:10
  
 SB
Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta1:11:47
  
 SB
Casper Højsgaard JensenCasper Højsgaard Jensen ('85)1:12:18
  
 
David WestermannDavid Westermann ('84)TRI41:13:07
  
 PB
Thor Banke HansenThor Banke Hansen ('74)Sparta1:14:54
  
 PB
Kristian Thygesen NerstrømKristian Thygesen Nerstrøm ('83)1:15:12
  
 PB
Rasmus KrodalRasmus Krodal ('89)NBRO1:15:32
  
 SB
Yassin FinsenYassin Finsen ('78)1:15:39
  
 PB
Henrik JørgensenHenrik Jørgensen ('78)Sparta1:15:46
  
 
Allan EgebjergAllan Egebjerg ('88)1:16:51
  
 PB
K 10 km    

Finale A

Finale
Louise Lund NielsenLouise Lund Nielsen ('87)VO2RC37:14
  
 PB
Mette Willer OldenborgMette Willer Oldenborg ('70)Sparta38:07
  
 SB
Asta Lunde LarsenAsta Lunde Larsen ('03)Holte Atletik38:40
  
 PB
Mette Bendix MüllerMette Bendix Müller ('78)Herlev Atletik39:46
  
 PB
Josephine LykkeJosephine Lykke ('93)42:14
  
 PB
Tina AndersenTina Andersen ('82)43:53
  
 PB
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
Anita BuskovAnita Buskov ('77)AC Pain1:24:25
  
 
Karina SørensenKarina Sørensen ('82)Snik Atletik1:25:51
  
 
Sarah Emilie DijohnSarah Emilie Dijohn ('95)Sparta1:25:54
  
 
Anne-Sofie McPherranAnne-Sofie McPherran ('76)Køge Atletik1:26:10
  
 SB
Clara StefaniukClara Stefaniuk ('02)1:29:21
  
 PB
Majbritt SkovMajbritt Skov ('81)1:29:34
  
 PB
Bettina GuldbækBettina Guldbæk ('78)BAC1:30:48
  
 PB
Frederikke Idon-AndersenFrederikke Idon-Andersen ('95)Odense Tri1:32:01
  
 SB
Rosinete Pinto WodschowRosinete Pinto Wodschow ('80)HVRunners1:33:25
  
 PB
Maria Thye MøllerMaria Thye Møller ('86)NBRO1:33:53
  
 SB
Mirka LangeMirka Lange ('82)1:33:59
  
 PB
Rikke KavsmanRikke Kavsman ('73)1:34:28
  
 PB
Pia Chanette JensenPia Chanette Jensen ('75)Sparta1:34:43
  
 
Sofie Bendix ChristiansenSofie Bendix Christiansen ('96)1:34:45
  
 PB
Sine Lykke BordorffSine Lykke Bordorff ('90)NBRO1:36:18
  
 PB
Camilla WeinreichCamilla Weinreich ('81)1:36:29
  
 PB
Kathrine Louise Schø MollerupKathrine Louise Schø Mollerup ('81)1:36:35
  
 PB

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive