Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: 7.5.2016

M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.50
  
 SB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.66
  
 
Christian TrajkovskiChristian Trajkovski ('65)Hvidovre AM11.69
  
 SB
Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.92
  
 SB
Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)Sparta12.06
  
 PB
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Frederiksberg IF12.59
  
 PB
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Frederiksberg IF12.69
  
 
M 200 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC23.17
  
 SB
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Frederiksberg IF26.37
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta30.50
  
 PB
M 300 m    

Finale A

Finale
Morten Dalgaard MadsenMorten Dalgaard Madsen ('95)Skive AM35.14
  
 PB
Mathias KirkMathias Kirk ('96)Vejle IF35.63
  
 PB
Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 190036.18
  
 PB
Mikkel KlejnstrupMikkel Klejnstrup ('86)Hvidovre AM36.24
  
 SB
Mathias A. OlsenMathias A. Olsen ('91)Frederiksberg IF36.75
  
 PB
Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)Sparta37.20
  
 PB
Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)Hvidovre AM37.73
  
 PB
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC39.09
  
 SB
Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF39.35
  
 SB
M 800 m    

Finale A

Finale
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC1:56.24
  
 SB
M 3000 m    

Finale A

Finale
Richard Dion JensenRichard Dion Jensen ('85)Sparta8:44.71
  
 PB
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta15.65
  
 PB
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta15.75
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta15.83
  
 PB
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta15.97
  
 SB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF16.52
  
 PB
Adam Smitt VangesAdam Smitt Vanges ('02)Frederiksberg IF16.72
  
 SB
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Frederiksberg IF16.75
  
 PB
Aksel Øbakke LangeAksel Øbakke Lange ('02)Greve Atletik17.39
  
 PB
Aksel Øbakke LangeAksel Øbakke Lange ('02)Greve Atletik17.73
  
 SB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF18.52
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF19.00
  
 PB
Reuben HamannReuben Hamann ('02)KIF20.66
  
 PB
M 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta15.71
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)Frederiksberg IF1.64
  
 PB
Tobias LyckTobias Lyck ('02)Fredensborg AK1.05
  
 =PB
M Stangspring    

Finale A

Finale
Oliver DurafourOliver Durafour ('97)BAK4.30
  
 SB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Mads ChristiansenMads Christiansen ('97)Sparta52.50
  
 SB
K 80 m    
Vind: -2.0

Finale A

Finale
Vind: -2.0
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta11.79
  
 SB
K 100 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta12.46
  
 SB
Anne Sofie KirkegaardAnne Sofie Kirkegaard ('98)Sparta12.54
  
 SB
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.59
  
 SB
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja12.69
  
 SB
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.70
  
 
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja12.71
  
 SB
Caroline ElkjærCaroline Elkjær ('95)Randers Freja12.83
  
 SB
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta12.84
  
 SB
Caroline ElkjærCaroline Elkjær ('95)Randers Freja12.95
  
 
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta12.99
  
 SB
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið13.74
  
 PB
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið13.75
  
 PB
Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið14.41
  
 PB
K 200 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta26.33
  
 SB
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard SAK7727.51
  
 SB
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið27.87
  
 PB
Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið29.17
  
 PB
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta29.40
  
 PB
K 300 m    

Finale A

Finale
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta41.19
  
 SB
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF41.57
  
 PB
Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF42.11
  
 PB
Kathrine Dahl LarsenKathrine Dahl Larsen ('79)Frederiksberg IF47.48
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
Karoline MangorKaroline Mangor ('98)Sparta14.88
  
 PB
Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)Sparta15.28
  
 SB
K Højdespring    

Finale A

Finale
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta1.55
  
 =PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Freyja Sveinsdóttir AnderbergFreyja Sveinsdóttir Anderberg ('93)Amager AC3.30
  
 PB
Nicola MallingNicola Malling ('01)Sparta3.20
  
 PB
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik2.60
  
 SB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)Aarhus 19005.53
+0.1
  
 SB
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg BAC5.42
+0.2
  
 SB
Josephine BundgaardJosephine Bundgaard SAK774.44
+0.2
  
 PB
Elisabeth Holm SimonsenElisabeth Holm Simonsen ('01)Bragdið4.41
+0.3
  
 PB
Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)Bragdið4.02
0.0
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Sofie DahlSofie Dahl ('97)Aarhus 190035.72
  
 SB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Sofie DahlSofie Dahl ('97)Aarhus 190050.06
  
 SB
Sofie DahlSofie Dahl ('97)Aarhus 190048.19
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta32.73
  
 SB
D17 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1
Anton Olsson
Anton Olsson ('99)
/ SWE16.49
  
 PB
P15 100 m    
Indledende heats
Indledende 3
Vind: -0.6
Vind: -0.6
2
Anna Lundmark
Anna Lundmark ('01)
/ SWE13.26
  
 PB
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
4
Emilia Münchmeyer
Emilia Münchmeyer ('02)
/ SWE32.82
  
 PB

Seneste resultater

1.2KøbenhavnKuglestøds Challenge 2
28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters