Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: 11.6.2016

M 100 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM11.29
  
 SB
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC11.56
  
 
Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)KIF11.89
  
 PB
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta14.14
  
 PB
Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas14.94
  
 PB
M 200 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
Sebastian Valentin BuschardtSebastian Valentin Buschardt ('97)BAC22.94
  
 SB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta30.32 w
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
Daniel JørgensenDaniel Jørgensen ('99)Odense Atletik 1:02.01
  
 PB
Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC1:06.65
  
 PB
Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 1:06.84
  
 PB
Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas1:07.71
  
 PB
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF1:09.35
  
 PB
Jakob H B AndersenJakob H B Andersen ('03)Sparta1:09.38
  
 PB
August Edvard JohansenAugust Edvard Johansen ('04)Frederiksberg IF1:10.81
  
 PB
Christian VeselinovskiChristian Veselinovski ('04)Sparta1:12.13
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
Frederik FürstenbergFrederik Fürstenberg ('93)Sparta1:56.03
  
 SB
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC1:57.42
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
Søren Bøge Edlund JøhnkSøren Bøge Edlund Jøhnk ('97)BAC4:05.07
  
 
M 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -1.9

Finale A

Finale
Vind: -1.9
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta16.10
  
 
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF18.09
  
 PB
M 400 m hæk    

Finale A

Finale
Martin Holbøl KristensenMartin Holbøl Kristensen ('92)Skive AM55.88
  
 SB
Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM1:01.40
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
Oliver DurafourOliver Durafour ('97)BAK4.12
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
Mads ChristiansenMads Christiansen ('97)Sparta59.51
  
 PB
K 80 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 12.13
  
 PB
Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 12.20
  
 SB
K 100 m    
Vind: -2.1

Finale A

Finale
Vind: -2.1
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja12.41
  
 PB
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja12.42
  
 PB
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF12.48
  
 
Idamarie OlsenIdamarie Olsen ('97)Fredensborg AK12.75
  
 SB
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta13.88
  
 PB
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta14.06
  
 SB
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta15.34
  
 PB
K 200 m    
Vind: +1.9

Finale A

Finale
Vind: +1.9
Camilla F. R. NissenCamilla F. R. Nissen ('90)Frederiksberg IF25.02
  
 PB
Idamarie OlsenIdamarie Olsen ('97)Fredensborg AK26.59 w
  
 
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta29.11
  
 PB
Kathrine Dahl LarsenKathrine Dahl Larsen ('79)Frederiksberg IF29.32 w
  
 
Ida Marie Skøt-NielsenIda Marie Skøt-Nielsen ('04)HGATM 31.62
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
Katrine Holten WintherKatrine Holten Winther ('89)KIF58.48
  
 SB
Elena Grøndahl JohansenElena Grøndahl Johansen ('01)Sparta1:00.72
  
 PB
Emilie Bøg EkholmEmilie Bøg Ekholm ('02)IK Hellas1:02.48
  
 PB
Ellen Nørding ChristensenEllen Nørding Christensen ('03)Frederiksberg IF1:03.95
  
 PB
Tine ØstergaardTine Østergaard BAC1:04.04
  
 
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik1:06.32
  
 PB
Laura RothschildLaura Rothschild ('02)KIF1:06.43
  
 PB
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)KIF1:06.67
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik1:07.04
  
 PB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta1:07.06
  
 PB
Rebekka SchaldemoseRebekka Schaldemose ('03)Sparta1:07.07
  
 PB
Maria B. BrorsenMaria B. Brorsen ('03)KIF1:08.21
  
 PB
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta1:10.13
  
 
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta1:12.04
  
 PB
Matilde AndersenMatilde Andersen ('04)Greve Atletik1:12.12
  
 PB
Henriette SkavinHenriette Skavin ('89)Sparta1:15.21
  
 PB
K 600 m    

Finale A

Finale
Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta1:56.33
  
 PB
K 1500 m    

Finale A

Finale
Louise Kjærulff TietzeLouise Kjærulff Tietze ('93)Amager AC4:53.87
  
 PB
K 300 m hæk    

Finale A

Finale
Viktoria DommerViktoria Dommer ('01)Sparta45.92
  
 PB
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DELTA48.51
  
 PB
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta48.73
  
 SB
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta51.23
  
 PB
K 400 m hæk    

Finale A

Finale
Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)Hvidovre AM1:10.08
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik1:14.47
  
 PB
K Stangspring    

Finale A

Finale
Freyja Sveinsdóttir AnderbergFreyja Sveinsdóttir Anderberg ('93)Amager AC3.32
  
 PB
Nicola MallingNicola Malling ('01)Sparta3.22
  
 PB
Maria Pico KjeldsenMaria Pico Kjeldsen Greve Atletik2.92
  
 PB
K Længdespring    

Finale A

Finale
Ellen Geckler FriborgEllen Geckler Friborg BAC5.38
0.0
  
 
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
4
Hampus Nordstedt Kjell
Hampus Nordstedt Kjell 
/ SWE42.89
  
 PB
P15 100 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1
Maja Kronkvist
Maja Kronkvist ('02)
/ SWE12.90
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
2
Emma Ekberg
Emma Ekberg ('01)
/ SWE11.39
  
 PB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2