Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Greve: 30.9.2017
Vælg mænd discipliner
100 m
200 m
800 m
100 m hæk 84.0 cm
Højdespring
Længdespring
Kuglestød 7.26 kg
Diskoskast 0.75 kg
Vælg kvinder discipliner
200 m
80 m hæk 76.2 cm, 8 m
Højdespring
P12 Højdespring
M 100 m
Vind: +2.0
Finale A
Finale
Vind: +2.0
Asger Østerby
Asger Østerby ('97)
97
Greve Atletik
11.45
PB
M 200 m
Vind: +2.8
Finale A
Finale
Vind: +2.8
Anton Juhl Seitzberg
Anton Juhl Seitzberg ('03)
03
Fremad Holbæk
26.39
w
Gustav b Andersen
Gustav b Andersen ('04)
04
Amager AC
28.60
PB
Malte Bank
Malte Bank ('03)
03
Sparta
28.84
w
M 800 m
Finale A
Finale
David Romney Lauridsen
David Romney Lauridsen ('01)
01
Herlev Atletik
2:26.68
PB
M 100 m hæk 84.0 cm
Vind: 0.0
Finale A
Finale
Vind: 0.0
Dhruv Mehrotra
Dhruv Mehrotra ('03)
03
Sparta
15.64
Adam Smitt Vanges
Adam Smitt Vanges ('02)
02
Frederiksberg IF
15.73
Lukas Medina Sørensen
Lukas Medina Sørensen ('03)
03
KIF
15.74
PB
Hugo Rasmussen
Hugo Rasmussen ('03)
03
IK Hellas
15.81
PB
Dhruv Mehrotra
Dhruv Mehrotra ('03)
03
Sparta
15.93
Hugo Rasmussen
Hugo Rasmussen ('03)
03
IK Hellas
16.40
Lukas Medina Sørensen
Lukas Medina Sørensen ('03)
03
KIF
16.48
Adam Smitt Vanges
Adam Smitt Vanges ('02)
02
Frederiksberg IF
16.81
M Højdespring
Finale A
Finale
Mads Rubek Vitoft
Mads Rubek Vitoft ('03)
03
Sparta
1.70
PB
Malte Bank
Malte Bank ('03)
03
Sparta
1.40
Lucas Spuur
Lucas Spuur ('05)
05
Hvidovre AM
1.15
PB
M Længdespring
Finale A
Finale
Anton Juhl Seitzberg
Anton Juhl Seitzberg ('03)
03
Fremad Holbæk
4.16
-0.3
PB
M Kuglestød 7.26 kg
Finale A
Finale
Jeppe Emil Kristensen
Jeppe Emil Kristensen ('99)
99
DELTA
11.40
PB
M Diskoskast 0.75 kg
Finale A
Finale
Timoléon Rescan
Timoléon Rescan ('05)
05
Frederiksberg IF
19.47
PB
K 200 m
Vind: +1.0
Finale A
Finale
Vind: +1.0
Klara Skriver Loessl
Klara Skriver Loessl ('02)
02
Sparta
26.51
PB
Caroline Vammen
Caroline Vammen ('04)
04
BAK
26.81
w
Ingeborg Falck
Ingeborg Falck ('04)
04
Sparta
27.94
w
Ida Marie Skøt-Nielsen
Ida Marie Skøt-Nielsen ('04)
04
HGATM
28.78
w
Sarah Rasmussen
Sarah Rasmussen ('04)
04
HGATM
29.15
PB
Sofia Thøgersen
Sofia Thøgersen ('05)
05
Sparta
29.38
w
Eva Tsinat Krause
Eva Tsinat Krause ('04)
04
Sparta
29.67
PB
K 80 m hæk 76.2 cm, 8 m
Vind: -1.2
Finale A
Finale
Vind: -1.2
Annika Baun Haldbo
Annika Baun Haldbo ('03)
03
Sparta
12.21
K Højdespring
Finale A
Finale
Karla Schärfe
Karla Schärfe ('03)
03
Sparta
1.70
Emma Surlykke Mogensen
Emma Surlykke Mogensen ('03)
03
Hvidovre AM
1.25
PB
Natalie Vaabengaard
Natalie Vaabengaard ('02)
02
BAC
1.25
=PB
Frida Schou Kristensen
Frida Schou Kristensen ('04)
04
BAC
1.10
PB
P12 Højdespring
Finale A
Finale
1
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
05
/ SWE
1.53
PB
Head to head
×
Seneste resultater
21.4
Skanderborg
Klubstævne
20.4
Glostrup
Glostrup Games
17.4
Greve
Klubkastestævne
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive