Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Hvidovre Indoor 1 8.12.2019 Inde
Hvidovre Stadion

M 50 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk6.71
  
 PB
Finale 2
1Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk6.72
  
 
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM15.26
  
 PB
 
14.83 PB15.12 PB15.26 PB15.1015.12  X  
2Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM13.05
  
 PB
 
13.02 PB12.83  X12.5413.05 PB  X  
D19 50 m hæk 99.1 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk8.87
  
 PB
D17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC3.50
  
 PB
 
3.20 SB
 XO
3.40 PB
XXO
3.50 PB
  O
3.60
XXX
    
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC11.66
  
 PB
 
11.41 PB10.90  X10.9810.4011.66 PB  
P17 50 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC7.17
  
 PB
2Ingefred AnkerstjerneIngefred Ankerstjerne ('02)Fremad Holbæk7.61
  
 PB
Finale 2
1Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC7.27
  
 
2Ingefred AnkerstjerneIngefred Ankerstjerne ('02)Fremad Holbæk7.76
  
 
P17 50 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ingefred AnkerstjerneIngefred Ankerstjerne ('02)Fremad Holbæk10.37
  
 PB
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.66
  
 SB
 
5.44 SB  X  X5.66 SB  X  X  
P17 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC10.09
  
 PB
 
10.09 PB9.919.429.29  X  X  
D15 50 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM6.73
  
 PB
2Julius Claville SørensenJulius Claville Sørensen ('04)IK Hellas7.23
  
 PB
3Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM7.40
  
 PB
4Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM8.23
  
 PB
Finale 2
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM6.87
  
 
2Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM7.59
  
 
3Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM8.48
  
 
D15 50 m hæk 84 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 10.14
  
 PB
2Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM11.31
  
 SB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.75
  
 PB
 
1.60 SB
  O
1.67 PB
 XO
1.74 PB
XXO
1.75 PB
XXO
    
2Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas1.55
  
 PB
 
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
 XO
1.55 PB
 XO
1.60
XXX
   
3Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM1.15
  
 PB
 
1.10 SB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
     
4Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 1.10
  
 SB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15
XXX
    
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
David RoggeDavid Rogge ('06)Hvidovre AM NH
  
 
 
1.50
XXX
       
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Hussein AliHussein Ali ('04)Amager AC3.44
  
 PB
 
3.27 PB3.042.983.44 PB  X2.98  
D15 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 8.28
  
 PB
 
8.19 PB7.947.95  X8.28 PB8.05  
2Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM7.91
  
 PB
 
7.91 PB  X  X  X7.67  X  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viktor BokmandViktor Bokmand ('04)Trongårdens IF 10.59
  
 PB
 
9.15 PB10.46 PB10.59 PB10.339.2910.00  
2Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas10.26
  
 PB
 
9.24 PB9.38 PB8.9210.26 PB9.859.93  
3Julius Claville SørensenJulius Claville Sørensen ('04)IK Hellas9.34
  
 PB
 
8.84 PB6.988.229.34 PB  X  X  
4Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM9.00
  
 PB
 
7.51 SB9.00 PB8.648.658.20  X  
5Gustav Bodekær ThomsenGustav Bodekær Thomsen ('05)Fremad Holbæk6.04
  
 PB
 
  X5.74 PB5.99 PB6.04 PB5.395.97  
6Hussein AliHussein Ali ('04)Amager AC5.99
  
 PB
 
5.41 PB5.55 PB5.525.99 PB5.825.59  
P15 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 7.03
  
 PB
1Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 7.09
  
 
2Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC7.35
  
 SB
2Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC7.41
  
 
3Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA7.48
  
 PB
3Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA7.54
  
 PB
4Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 7.49
  
 SB
4Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 7.68
  
 SB
P15 50 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 9.41
  
 PB
2Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA10.17
  
 PB
3Liva Maja Hede RasmussenLiva Maja Hede Rasmussen ('05)Trongårdens IF 10.49
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.55
  
 PB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
 XO
1.50 PB
  O
1.55 PB
  O
1.58
XXX
   
2Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 1.45
  
 SB
 
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.45 SB
XXO
1.50
XXX
    
3Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 1.40
  
 PB
 
1.30 SB
XXO
1.35 PB
 XO
1.40 PB
  O
1.45
XXX
    
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura-Jo Buchard HansenLaura-Jo Buchard Hansen ('05)Amager AC2.50
  
 PB
 
2.30 SB
  O
2.40 SB
  O
2.50 PB
 XO
2.60
XXX
    
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.30
  
 PB
 
2.10 PB
  O
2.20 PB
  O
2.30 PB
  O
2.40
XXX
    
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 4.66
  
 PB
 
4.56 PB4.444.62 PB4.63 PB4.534.66 PB  
2Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC4.43
  
 PB
 
4.39 PB  X  X4.37  X4.43 PB  
3Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA4.37
  
 PB
 
4.25 SB4.194.164.37 PB4.363.82  
4Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM3.33
  
 PB
 
3.09 SB3.033.033.11 SB3.33 PB3.20  
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC9.42
  
 PB
 
8.97 PB9.26 PB9.42 PB7.479.039.08  
2Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 9.36
  
 PB
 
8.91 PB8.739.06 PB8.889.10 PB9.36 PB  
3Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC9.29
  
 PB
 
9.21 PB9.117.749.069.199.29 PB  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 10.39
  
 PB
 
9.72 PB10.08 PB10.36 PB9.4410.39 PB9.10  
2Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 10.32
  
 PB
 
9.69 SB9.86 SB10.32 PB10.2710.13  X  
3Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC9.97
  
 PB
 
9.97 PB9.308.939.289.929.05  
4Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM7.74
  
 PB
 
6.87 PB6.276.347.11 PB7.047.74 PB  
5Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 7.46
  
 PB
 
7.17 PB6.616.876.687.46 PB6.86  
D13 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk6.93
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC7.15
  
 PB
3Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 7.19
  
 PB
4Kevin JensenKevin Jensen ('07)KIF7.38
  
 
5Mathias GeertsenMathias Geertsen ('06)Fremad Holbæk7.68
  
 
6Jonathan HolmJonathan Holm ('07)Trongårdens IF 7.76
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Mathias GeertsenMathias Geertsen ('06)Fremad Holbæk7.62
  
 PB
2Jonathan HolmJonathan Holm ('07)Trongårdens IF 7.74
  
 PB
3Magnus NergaardMagnus Nergaard ('08)Fremad Holbæk7.75
  
 PB
Indledende 2
1Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk6.94
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC7.22
  
 PB
3Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 7.23
  
 PB
4Kevin JensenKevin Jensen ('07)KIF7.36
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1David RoggeDavid Rogge ('06)Hvidovre AM1.45
  
 PB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
XXO
1.40 SB
 XO
1.45 PB
 XO
1.46
XXX
   
2Kevin JensenKevin Jensen ('07)KIF1.40
  
 SB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
 XO
1.40 SB
XXO
1.45
XXX
 
3Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC1.35
  
 PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
 XO
1.25 SB
  O
1.30 SB
 XO
1.35 PB
XXX
   
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC4.86
  
 PB
 
4.70 PB4.75 PB4.79 PB4.86 PB    
2Kevin JensenKevin Jensen ('07)KIF4.79
  
 PB
 
4.61 PB4.434.79 PB4.60    
3Magnus NergaardMagnus Nergaard ('08)Fremad Holbæk4.53
  
 PB
 
4.53 PB4.153.984.24    
4Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 4.38
  
 PB
 
4.04 PB4.24 PB4.38 PB4.23    
5Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk4.26
  
 PB
 
3.29 PB4.26 PB4.17  X    
6Mathias GeertsenMathias Geertsen ('06)Fremad Holbæk4.16
  
 PB
 
  X4.16 PB4.143.58    
7Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC4.16
  
 PB
 
4.13 PB4.16 PB3.973.72    
8Laurits Læbo Rehhoff ThomsenLaurits Læbo Rehhoff Thomsen ('06)Hvidovre AM4.14
  
 PB
 
3.83 PB4.14 PB2.78  X    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 8.89
  
 PB
 
7.97 PB8.20 PB8.89 PB8.54    
2Kevin JensenKevin Jensen ('07)KIF8.46
  
 PB
 
8.46 PB8.147.998.33    
3Mathias GeertsenMathias Geertsen ('06)Fremad Holbæk7.51
  
 PB
 
7.43 PB5.786.907.51 PB    
4Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC7.15
  
 PB
 
5.59 SB6.25 SB7.15 PB6.77    
5Laurits Læbo Rehhoff ThomsenLaurits Læbo Rehhoff Thomsen ('06)Hvidovre AM7.05
  
 PB
 
6.69 PB6.65  X7.05 PB    
D13 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Magnus NergaardMagnus Nergaard ('08)Fremad Holbæk21.08
  
 PB
 
  X  X21.08 PB15.91    
2Mathias GeertsenMathias Geertsen ('06)Fremad Holbæk18.73
  
 PB
 
16.31 PB18.00 PB18.72 PB18.73 PB    
P13 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas7.35
  
 
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC7.40
  
 PB
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF7.79
  
 
4Viola Draabe BruunsgaardViola Draabe Bruunsgaard ('06)Hvidovre AM7.82
  
 PB
5Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC7.89
  
 
6Alma HjulmandAlma Hjulmand ('06)IK Hellas8.01
  
 
Finale B
Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik8.10
  
 PB
7Tiana JallohTiana Jalloh ('06)Trongårdens IF 8.04
  
 
8Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik8.10
  
 
10Amalie Hejlesen JensenAmalie Hejlesen Jensen ('07)Trongårdens IF 8.21
  
 
11Cecilia NielsenCecilia Nielsen ('07)IK Hellas8.25
  
 
12Petra SchmidtPetra Schmidt ('06)Trongårdens IF 8.26
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC7.45
  
 PB
2Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik7.96
  
 PB
3Thora Juul AaboeThora Juul Aaboe ('07)Trongårdens IF 8.26
  
 PB
4Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC8.74
  
 SB
4Cecilie ZamorskiCecilie Zamorski ('06)Trongårdens IF 8.74
  
 PB
Indledende 2
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas7.22
  
 SB
2Viola Draabe BruunsgaardViola Draabe Bruunsgaard ('06)Hvidovre AM7.87
  
 PB
3Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik8.13
  
 PB
4Amalie Hejlesen JensenAmalie Hejlesen Jensen ('07)Trongårdens IF 8.17
  
 PB
5Cecilia NielsenCecilia Nielsen ('07)IK Hellas8.19
  
 PB
Indledende 3
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF7.78
  
 PB
1Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC7.78
  
 PB
3Naia HansenNaia Hansen ('07)Amager AC8.20
  
 PB
4Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM8.76
  
 PB
Indledende 4
1Alma HjulmandAlma Hjulmand ('06)IK Hellas7.95
  
 PB
2Tiana JallohTiana Jalloh ('06)Trongårdens IF 7.96
  
 PB
3Petra SchmidtPetra Schmidt ('06)Trongårdens IF 8.16
  
 PB
4Hanna HorchHanna Horch ('05)Trongårdens IF 8.48
  
 PB
5Emilie JægerEmilie Jæger ('06)IK Hellas9.02
  
 PB
P13 50 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC8.97
  
 PB
2Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM9.28
  
 
3Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC9.69
  
 
4Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC10.13
  
 PB
5Alma HjulmandAlma Hjulmand ('06)IK Hellas10.19
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC9.14
  
 PB
2Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM9.21
  
 PB
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF10.33
  
 PB
4Hanna HorchHanna Horch ('05)Trongårdens IF 12.96
  
 SB
Indledende 2
1Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC9.49
  
 PB
2Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC10.24
  
 PB
3Alma HjulmandAlma Hjulmand ('06)IK Hellas10.65
  
 PB
4Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik11.91
  
 PB
Amalie Hejlesen JensenAmalie Hejlesen Jensen ('07)Trongårdens IF DNF
  
 
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM1.30
  
 PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
   
1Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1.30
  
 SB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35
XXX
    
Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC NH
  
 
 
1.15
XXX
       
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas4.93
  
 PB
 
4.72 PB4.88 PB4.844.93 PB    
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC4.83
  
 PB
 
4.73 PB4.83 PB4.794.65    
3Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC4.32
  
 PB
 
4.28 PB4.254.32 PB4.04    
4Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM4.19
  
 PB
 
4.03 PB4.19 PB4.114.19 =PB    
5Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC4.18
  
 PB
 
4.18 PB4.044.094.04    
6Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC4.11
  
 SB
 
3.93 SB4.11 SB4.024.11 =SB    
7Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC4.09
  
 SB
 
3.91 SB4.09 SB3.894.04    
8Tiana JallohTiana Jalloh ('06)Trongårdens IF 4.08
  
 PB
 
4.08 PB3.863.883.70    
9Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik3.93
  
 PB
 
3.93 PB  X3.883.69    
10Petra SchmidtPetra Schmidt ('06)Trongårdens IF 3.77
  
 PB
 
3.62 PB3.77 PB3.623.73    
11Alma HjulmandAlma Hjulmand ('06)IK Hellas3.57
  
 PB
 
3.48 PB3.57 PB3.493.51    
12Cecilia NielsenCecilia Nielsen ('07)IK Hellas3.53
  
 PB
 
  X3.28 PB3.53 PB3.33    
13Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik3.44
  
 PB
 
3.41 PB3.43 PB3.44 PB3.29    
14Naia HansenNaia Hansen ('07)Amager AC3.42
  
 PB
 
3.42 PB3.223.023.38    
15Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM3.23
  
 PB
 
3.14 PB3.23 PB3.013.03    
16Hanna HorchHanna Horch ('05)Trongårdens IF 3.22
  
 PB
 
3.22 PB2.383.013.21    
17Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC3.12
  
 SB
 
3.12 SB3.063.12 =SB2.94    
18Cecilie ZamorskiCecilie Zamorski ('06)Trongårdens IF 2.93
  
 PB
 
2.58 PB2.542.562.93 PB    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas11.30
  
 PB
 
10.58 PB10.91 PB11.17 PB11.30 PB    
2Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC9.42
  
 PB
 
9.73 PB10.21 PB9.4210.09    
3Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC8.99
  
 PB
 
8.99 PB8.978.258.59    
4Tiana JallohTiana Jalloh ('06)Trongårdens IF 8.72
  
 PB
 
8.72 PB8.478.198.31    
5Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM8.69
  
 PB
 
8.15 SB8.59 PB8.69 PB7.76    
6Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM8.13
  
 PB
 
7.57 SB6.867.85 PB8.13 PB    
7Hanna HorchHanna Horch ('05)Trongårdens IF 7.72
  
 PB
 
7.47 PB7.70 PB6.857.72 PB    
8Naia HansenNaia Hansen ('07)Amager AC7.09
  
 PB
 
5.43 PB6.95 PB7.00 PB7.09 PB    
9Cecilie ZamorskiCecilie Zamorski ('06)Trongårdens IF 7.04
  
 PB
 
6.33 PB7.04 PB7.04 =PB7.04 =PB    
10Cecilia NielsenCecilia Nielsen ('07)IK Hellas6.97
  
 PB
 
6.97 PB  X4.926.85    
11Emilie JægerEmilie Jæger ('06)IK Hellas6.80
  
 PB
 
6.39 PB6.80 PB6.546.65    
12Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC6.62
  
 SB
 
5.70 SB6.62 SB5.796.26    
13Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik6.55
  
 PB
 
6.26 PB5.896.55 PB5.82    
14Alma HjulmandAlma Hjulmand ('06)IK Hellas6.35
  
 PB
 
  X6.35 PB  X6.09    
15Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC6.18
  
 PB
 
6.18 PB5.675.634.82    
P13 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas21.19
  
 PB
 
19.26 PB  X17.4021.19 PB    
2Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC17.87
  
 PB
 
14.42 PB14.3517.87 PB17.39    
3Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC15.98
  
 PB
 
15.98 PB13.9210.8812.90    
4Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM15.94
  
 PB
 
  X15.94 PB  X12.18    
5Emilie JægerEmilie Jæger ('06)IK Hellas15.87
  
 PB
 
15.87 PB14.54  X14.72    
6Hanna HorchHanna Horch ('05)Trongårdens IF 15.48
  
 PB
 
  X14.86 PB14.1115.48 PB    
7Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM15.31
  
 PB
 
  X15.31 PB  X  X    
8Cecilie ZamorskiCecilie Zamorski ('06)Trongårdens IF 9.88
  
 PB
 
6.26 PB12.93 PB9.889.50    
9Tiana JallohTiana Jalloh ('06)Trongårdens IF 12.05
  
 PB
 
11.67 PB11.0012.05 PB10.80    
D11 50 m hæk 68.6 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM9.19
  
 PB
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta9.28
  
 PB
3Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas9.87
  
 PB
4Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Hvidovre AM10.38
  
 PB
5Emil BirchEmil Birch ('09)Hvidovre AM11.91
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.20
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
      
2Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15
XXX
    
3Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Hvidovre AM1.05
  
 
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
 
4Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas1.05
  
 PB
 
0.95 PB
 XO
1.00 PB
 XO
1.05 PB
  O
1.10
XXX
    
5Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik1.05
  
 PB
 
0.95 =PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
XXO
1.10
XXX
    
6Emil BirchEmil Birch ('09)Hvidovre AM0.85
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta4.44
  
 PB
 
4.42 PB4.44 PB4.374.44 =PB    
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 4.26
  
 PB
 
3.99 PB4.15 PB3.804.26 PB    
3Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM4.20
  
 PB
 
4.20 PB3.884.003.82    
4Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas3.77
  
 PB
 
3.76 PB3.77 PB3.663.70    
5Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Hvidovre AM3.67
  
 PB
 
3.33 PB3.41 PB3.67 PB3.59    
6Frederik Blak-LunddahlFrederik Blak-Lunddahl ('09)Trongårdens IF 3.67
  
 PB
 
3.67 PB  X3.273.55    
7Emil BirchEmil Birch ('09)Hvidovre AM3.55
  
 PB
 
3.55 PB3.203.273.10    
8Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas3.48
  
 PB
 
3.48 PB3.403.473.30    
9Frederik HardingFrederik Harding ('08)IK Hellas3.45
  
 PB
 
2.79 SB3.45 PB3.443.18    
10Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik3.40
  
 PB
 
3.34 PB3.40 PB3.143.40 =PB    
11Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik3.29
  
 PB
 
3.26 PB3.29 PB3.143.16    
12Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC3.26
  
 PB
 
  X3.07 SB3.26 PB2.58    
13Andreas Pagaard SandAndreas Pagaard Sand ('08)Trongårdens IF 3.15
  
 PB
 
3.15 PB  X2.94  X    
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta9.83
  
 PB
 
8.94 SB9.20 SB9.83 PB9.70    
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 9.25
  
 PB
 
  X8.86 PB8.669.25 PB    
3Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas7.85
  
 PB
 
7.19 PB7.85 PB3.507.72    
4Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM7.69
  
 PB
 
7.55 PB6.577.69 PB7.17    
5Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas7.28
  
 PB
 
6.95 PB6.687.28 PB6.42    
6Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC7.26
  
 PB
 
6.68 PB7.26 PB6.976.78    
7Frederik HardingFrederik Harding ('08)IK Hellas6.41
  
 PB
 
6.03 PB  X6.38 PB6.41 PB    
8Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik6.19
  
 PB
 
4.64 SB6.14 PB6.19 PB5.26    
9Andreas Pagaard SandAndreas Pagaard Sand ('08)Trongårdens IF 5.76
  
 PB
 
5.36 PB5.76 PB  X4.89    
10Emil BirchEmil Birch ('09)Hvidovre AM5.47
  
 PB
 
4.62 PB4.81 PB5.01 PB5.47 PB    
11Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Hvidovre AM5.37
  
 PB
 
5.37 PB5.325.194.45    
D11 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 20.58
  
 PB
 
  X18.01 PB  X20.58 PB    
1Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM7.60
  
 PB
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta19.86
  
 PB
 
14.95 PB17.72 PB  X19.86 PB    
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta7.63
  
 SB
3Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM19.54
  
 PB
 
19.54 PB19.0617.7117.55    
3Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 7.64
  
 PB
4Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik19.07
  
 
 
15.8115.7019.0716.43    
4Frederik Blak-LunddahlFrederik Blak-Lunddahl ('09)Trongårdens IF 7.85
  
 
5Frederik HardingFrederik Harding ('08)IK Hellas17.43
  
 PB
 
17.43 PB16.6215.0714.54    
5Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas8.27
  
 PB
6Emil BirchEmil Birch ('09)Hvidovre AM16.26
  
 PB
 
15.31 PB16.26 PB13.5314.99    
7Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Hvidovre AM7.61
  
 PB
 
  X7.61 PB16.16 PB10.83    
8Frederik Blak-LunddahlFrederik Blak-Lunddahl ('09)Trongårdens IF 5.46
  
 PB
 
13.91 PB  X13.205.46    
Finale B
6Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC8.24
  
 
7Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas8.50
  
 
8Andreas Pagaard SandAndreas Pagaard Sand ('08)Trongårdens IF 8.78
  
 PB
9Frederik HardingFrederik Harding ('08)IK Hellas8.93
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM7.69
  
 
2Frederik Blak-LunddahlFrederik Blak-Lunddahl ('09)Trongårdens IF 7.85
  
 
3Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas8.11
  
 
4Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC8.41
  
 PB
5Andreas Pagaard SandAndreas Pagaard Sand ('08)Trongårdens IF 8.59
  
 PB
Indledende 2
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta7.67
  
 
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 7.72
  
 
3Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas8.56
  
 PB
4Frederik HardingFrederik Harding ('08)IK Hellas8.87
  
 
P11 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik7.63
  
 PB
2Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 8.07
  
 PB
3Line SvareLine Svare ('08)Amager AC8.24
  
 PB
4Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas8.27
  
 PB
5Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 8.29
  
 PB
6Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik8.36
  
 PB
Finale B
7Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 8.45
  
 
8Sarah ClavilleSarah Claville ('09)IK Hellas8.78
  
 
9Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF8.80
  
 PB
10Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik9.23
  
 
11Karen Sander FotlandKaren Sander Fotland ('09)Trongårdens IF 9.25
  
 PB
12Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC9.48
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik7.73
  
 
2Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik9.06
  
 PB
3Karen Sander FotlandKaren Sander Fotland ('09)Trongårdens IF 9.28
  
 PB
4Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik9.38
  
 PB
5Sille OlsenSille Olsen ('09)DELTA9.53
  
 PB
Indledende 2
1Line SvareLine Svare ('08)Amager AC8.25
  
 
1Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 8.25
  
 PB
3Sarah ClavilleSarah Claville ('09)IK Hellas8.64
  
 PB
4Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC9.26
  
 PB
Indledende 3
1Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 8.02
  
 PB
2Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas8.11
  
 PB
3Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik8.35
  
 PB
4Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 8.37
  
 PB
5Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF8.96
  
 PB
P11 50 m hæk 68.6 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 10.18
  
 PB
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik10.31
  
 PB
3Aya MouchkirAya Mouchkir ('08)Amager AC10.41
  
 PB
4Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA11.26
  
 PB
5Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF11.77
  
 PB
6Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 12.67
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 10.62
  
 
2Aya MouchkirAya Mouchkir ('08)Amager AC10.99
  
 
3Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF11.62
  
 PB
4Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik11.99
  
 PB
Indledende 2
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik10.65
  
 
2Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA11.22
  
 PB
3Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 11.28
  
 PB
4Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC11.64
  
 PB
5Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC12.13
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.40
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.40 PB
  O
1.42
  X
   
2Line SvareLine Svare ('08)Amager AC1.25
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
    
3Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA1.20
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
    
4Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 1.20
  
 PB
 
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
 
5Aya MouchkirAya Mouchkir ('08)Amager AC1.15
  
 PB
 
1.10 PB
XXO
1.15 PB
  O
1.20
XXX
     
6Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.15
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 =PB
 XO
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
    
7Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC1.10
  
 =PB
 
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 =PB
  O
1.15
XXX
   
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik4.15
  
 PB
 
3.91 PB3.884.07 PB4.15 PB    
2Aya MouchkirAya Mouchkir ('08)Amager AC3.85
  
 PB
 
3.54 PB3.85 PB3.653.71    
3Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 3.78
  
 PB
 
3.72 PB3.78 PB  X3.72    
4Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 3.65
  
 PB
 
3.65 PB3.413.453.60    
5Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas3.63
  
 PB
 
3.52 PB3.53 PB3.63 PB3.46    
6Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 3.45
  
 PB
 
3.38 PB3.44 PB3.45 PB3.33    
7Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM3.25
  
 PB
 
3.19 PB3.153.25 PB3.16    
8Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik3.23
  
 PB
 
3.15 PB3.23 PB3.063.13    
9Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik3.19
  
 PB
 
3.19 PB2.913.053.14    
10Karen Sander FotlandKaren Sander Fotland ('09)Trongårdens IF 3.02
  
 PB
 
2.98 PB2.733.00 PB3.02 PB    
11Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC2.90
  
 PB
 
  X2.82 PB  X2.90 PB    
12Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik2.72
  
 PB
 
2.72 PB2.592.442.68    
13Sille OlsenSille Olsen ('09)DELTA2.72
  
 PB
 
2.72 PB2.492.47  X    
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 9.37
  
 PB
 
7.25 PB8.93 PB  X9.37 PB    
2Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA8.36
  
 PB
 
7.73 PB8.36 PB7.927.32    
3Line SvareLine Svare ('08)Amager AC7.81
  
 PB
 
7.12 PB7.56 PB7.437.81 PB    
4Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC6.26
  
 PB
 
5.73 PB5.92 PB2.816.26 PB    
5Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 5.70
  
 PB
 
  X5.68 PB5.70 PB  X    
6Karen Sander FotlandKaren Sander Fotland ('09)Trongårdens IF 5.50
  
 PB
 
5.50 PB5.414.925.25    
7Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 5.25
  
 PB
 
5.15 PB5.015.25 PB4.84    
8Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik4.98
  
 PB
 
4.85 PB4.794.114.98 PB    
9Sarah ClavilleSarah Claville ('09)IK Hellas4.84
  
 PB
 
  X  X4.84 PB4.75    
P11 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 19.39
  
 PB
 
18.56 PB  X19.31 PB19.39 PB    
2Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 16.14
  
 PB
 
15.24 PB  X15.63 PB16.14 PB    
3Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC15.88
  
 PB
 
13.18 PB13.0615.71 PB15.88 PB    
4Sille OlsenSille Olsen ('09)DELTA13.90
  
 PB
 
  X13.39 PB11.7513.90 PB    
5Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik11.86
  
 PB
 
10.39 PB11.29 PB11.86 PB10.10    
D9 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC8.27
  
 PB
2Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas8.54
  
 PB
3
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas8.74
  
 PB
4
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas8.79
  
 PB
5
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC8.98
  
 PB
6
Aidan Kitchen
Aidan Kitchen ('11)
IK Hellas9.12
  
 PB
Finale B
7
Zach Ørtoft-Pedersen
Zach Ørtoft-Pedersen ('11)
Amager AC9.18
  
 
8
Charli Michelsen
Charli Michelsen ('12)
Amager AC9.19
  
 PB
9
August Nergaard
August Nergaard ('11)
Fremad Holbæk9.32
  
 
10
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk9.87
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC8.32
  
 
2Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas8.56
  
 
3
Tobias R. Andersen
Tobias R. Andersen ('11)
Greve Atletik9.60
  
 PB
4
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.65
  
 PB
Indledende 2
1
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas8.89
  
 
2
August Nergaard
August Nergaard ('11)
Fremad Holbæk9.12
  
 PB
3
Charli Michelsen
Charli Michelsen ('12)
Amager AC9.28
  
 PB
4
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk9.86
  
 PB
5Frederik Raldorf OldrupFrederik Raldorf Oldrup ('10)IK Hellas10.42
  
 PB
Indledende 3
1
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas8.84
  
 
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC8.88
  
 PB
3
Aidan Kitchen
Aidan Kitchen ('11)
IK Hellas8.96
  
 PB
4
Zach Ørtoft-Pedersen
Zach Ørtoft-Pedersen ('11)
Amager AC9.09
  
 PB
D9 50 m hæk 68.6 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas10.75
  
 PB
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC11.11
  
 PB
3
Aidan Kitchen
Aidan Kitchen ('11)
IK Hellas11.15
  
 PB
4Martin SjørslevMartin Sjørslev ('10)IK Hellas11.36
  
 PB
5
Zach Ørtoft-Pedersen
Zach Ørtoft-Pedersen ('11)
Amager AC13.55
  
 PB
D9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
   
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.00
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95 PB
XXO
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
   
3
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas0.95
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00
XXX
    
4
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk0.90
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
    
Charli Michelsen
Charli Michelsen ('12)
Amager AC NH
  
 
 
0.80
XXX
       
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC3.52
  
 
 
3.453.423.433.52    
2
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas3.31
  
 
 
2.883.203.313.26    
3
Aidan Kitchen
Aidan Kitchen ('11)
IK Hellas3.25
  
 PB
 
2.83 PB3.07 PB3.25 PB3.01    
4Martin SjørslevMartin Sjørslev ('10)IK Hellas3.23
  
 PB
 
2.85 PB2.86 PB2.223.23 PB    
5
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC3.21
  
 PB
 
3.18 PB3.143.21 PB3.20    
6Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas3.20
  
 PB
 
3.14 PB3.20 PB3.163.19    
7
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas3.06
  
 
 
2.643.062.952.83    
8
Zach Ørtoft-Pedersen
Zach Ørtoft-Pedersen ('11)
Amager AC2.95
  
 PB
 
2.95 PB2.732.452.60    
9
August Nergaard
August Nergaard ('11)
Fremad Holbæk2.89
  
 PB
 
2.22 PB2.61 PB2.80 PB2.89 PB    
10
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC2.79
  
 PB
 
2.79 PB2.302.552.55    
11
Tobias R. Andersen
Tobias R. Andersen ('11)
Greve Atletik2.45
  
 PB
 
2.34 PB2.45 PB2.412.14    
12Frederik Raldorf OldrupFrederik Raldorf Oldrup ('10)IK Hellas2.11
  
 PB
 
1.88 PB2.02 PB2.08 PB2.11 PB    
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC6.97
  
 PB
 
5.69 PB  X6.73 PB6.97 PB    
2
Aidan Kitchen
Aidan Kitchen ('11)
IK Hellas6.10
  
 PB
 
4.66 PB5.78 PB5.686.10 PB    
3Martin SjørslevMartin Sjørslev ('10)IK Hellas5.57
  
 PB
 
  X5.57 PB  X5.42    
4
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas5.37
  
 PB
 
4.94 PB5.37 PB4.985.30    
5
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas4.85
  
 PB
 
3.86 PB4.41 PB4.58 PB4.85 PB    
6Frederik Raldorf OldrupFrederik Raldorf Oldrup ('10)IK Hellas4.67
  
 PB
 
4.34 PB4.49 PB4.62 PB4.67 PB    
7Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas4.46
  
 PB
 
3.72 PB4.42 PB4.414.46 PB    
8
August Nergaard
August Nergaard ('11)
Fremad Holbæk4.26
  
 PB
 
3.90 PB4.26 PB3.893.60    
9
Tobias R. Andersen
Tobias R. Andersen ('11)
Greve Atletik4.23
  
 PB
 
4.23 PB  X  X3.88    
10
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC4.14
  
 PB
 
3.66 PB4.14 PB  X3.15    
D9 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Martin SjørslevMartin Sjørslev ('10)IK Hellas17.87
  
 PB
 
  X17.82 PB17.87 PB13.11    
2
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk16.95
  
 PB
 
15.34 PB16.95 PB  X15.17    
3
Aidan Kitchen
Aidan Kitchen ('11)
IK Hellas9.98
  
 PB
 
14.98 PB12.0011.639.98    
4Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC12.69
  
 PB
 
10.03 PB12.69 PB10.8711.11    
5Frederik Raldorf OldrupFrederik Raldorf Oldrup ('10)IK Hellas7.77
  
 PB
 
10.26 PB12.02 PB7.7710.60    
6
Charli Michelsen
Charli Michelsen ('12)
Amager AC7.55
  
 PB
 
7.55 PB5.306.073.72    
P9 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Juliet HodgeJuliet Hodge ('10)CIS Sports Club / GBR8.30
  
 PB
1Juliet HodgeJuliet Hodge ('10)CIS Sports Club / GBR11.80
  
 
2Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk8.99
  
 PB
2Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC11.97
  
 PB
3Sienna RosenquistSienna Rosenquist ('10)Hvidovre AM9.27
  
 PB
3Alva Wagner ToftdahlAlva Wagner Toftdahl ('10)Amager AC12.56
  
 PB
4Liva HelmerLiva Helmer ('10)Fremad Holbæk9.43
  
 PB
5Frederikke TimmermannFrederikke Timmermann ('10)Hvidovre AM9.56
  
 PB
P9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alva Wagner ToftdahlAlva Wagner Toftdahl ('10)Amager AC1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
    
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Juliet HodgeJuliet Hodge ('10)CIS Sports Club / GBR3.53
  
 PB
 
3.47 PB3.403.53 PB3.39    
2Alva Wagner ToftdahlAlva Wagner Toftdahl ('10)Amager AC3.29
  
 PB
 
3.08 PB3.11 PB3.24 PB3.29 PB    
3Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC3.14
  
 PB
 
2.83 SB3.12 PB2.833.14 PB    
4Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk2.81
  
 PB
 
2.69 PB2.81 PB2.622.75    
5Liva HelmerLiva Helmer ('10)Fremad Holbæk2.55
  
 PB
 
2.40 PB2.55 PB2.422.54    
6Sienna RosenquistSienna Rosenquist ('10)Hvidovre AM2.37
  
 PB
 
  X2.37 PB2.132.25    
7
Ellinor Svane
Ellinor Svane ('12)
Amager AC2.33
  
 PB
 
2.13 PB2.33 PB2.171.94    
8Frederikke TimmermannFrederikke Timmermann ('10)Hvidovre AM2.13
  
 PB
 
  X2.13 PB1.741.69    
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk3.93
  
 PB
 
3.93 PB3.563.053.27    
2Frederikke TimmermannFrederikke Timmermann ('10)Hvidovre AM3.62
  
 PB
 
3.37 PB3.083.61 PB3.62 PB    
3
Ellinor Svane
Ellinor Svane ('12)
Amager AC3.35
  
 PB
 
2.93 PB2.76  X3.35 PB    
P9 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk9.24
  
 PB
 
10.15 PB9.034.339.24    
2Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC9.57
  
 PB
 
9.47 PB8.429.57 PB8.74    
M50 55 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC8.07
  
 PB
Finale 2
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC8.06
  
 PB
M50 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michael Skifter AndersenMichael Skifter Andersen ('69)DELTA11.84
  
 SB
 
11.41 SB11.56 SB  X11.4311.74 SB11.84 SB  
M55 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC1.30
  
 SB
 
1.25
   o
1.30 SB
  O
1.35
XXX
     
M55 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC10.77
  
 SB
 
9.38 SB10.01 SB10.60 SB10.3610.62 SB10.77 SB  
M55 Vægtkast 11.34 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC10.80
  
 PB
 
10.57 PB  X10.4210.80 PB10.59  X  
M70 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød1.05
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10
XXX
      
M70 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød3.24
  
 PB
 
3.16 PB3.20 PB3.183.24 PB  X  X  
M70 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød6.57
  
 PB
 
6.52 PB  X6.57 PB  –  –  –  
M70 Vægtkast 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Flemming AanæsFlemming Aanæs ('47)FIF Hillerød9.96
  
 PB
 
9.08 PB10.09 PB  X9.9610.46 PB9.87  

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint