Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Sidste Chancen i Nordjyloland 28.12.2019 Inde
Gigantium

D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM7.91
  
 
2Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 8.18
  
 
3Morten GrevlundMorten Grevlund ('05)Aalborg AM8.73
  
 PB
Finale 2
1Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM7.85
  
 
2Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 8.12
  
 PB
3Morten GrevlundMorten Grevlund ('05)Aalborg AM8.85
  
 
D15 300 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM39.51
  
 PB
2Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF45.38
  
 PB
3Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja49.07
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 10.09
  
 
2Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja11.10
  
 PB
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 5.29
  
 PB
 
5.01 PB5.29 PB      
2Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja5.00
  
 PB
 
4.65 PB4.575.00 PB     
3Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM4.58
  
 
 
4.134.58      
4Emil AmslerEmil Amsler ('06)Aalborg AM4.28
  
 
 
4.444.284.11     
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anne V. JensenAnne V. Jensen ('05)Dybvad IK 9.21
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anne V. JensenAnne V. Jensen ('05)Dybvad IK 1.30
  
 PB
 
1.15 SB
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
XXO
1.30 PB
 XO
1.33
XXX
   
2Thilde Willemse JørgensenThilde Willemse Jørgensen ('05)Aalborg AM1.25
  
 =PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM9.15
  
 SB
 
8.399.15 SB     
2Anne V. JensenAnne V. Jensen ('05)Dybvad IK 8.31
  
 PB
 
8.01 PB8.31 PB8.15     
3Celia Dart PryssingCelia Dart Pryssing ('05)Aalborg AM7.66
  
 PB
 
7.33 PB7.66 PB     
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF8.32
  
 
2Emil AmslerEmil Amsler ('06)Aalborg AM9.46
  
 
Finale 2
1Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF8.17
  
 PB
2Emil AmslerEmil Amsler ('06)Aalborg AM9.41
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja1.46
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 =PB
  O
1.43 PB
 XO
1.46 PB
  O
1.49
XXX
 
2Emil AmslerEmil Amsler ('06)Aalborg AM1.40
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.43
XXX
 
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads V. JensenMads V. Jensen ('07)Dybvad IK 9.51
  
 PB
 
9.27 PB9.109.51 PB     
2William GiessingWilliam Giessing ('07)Aalborg AM6.16
  
 
 
6.165.915.27     
3Markus StyhrMarkus Styhr ('07)Aalborg AM4.82
  
 PB
 
4.46 PB4.82 PB4.35     
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja8.58
  
 
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM8.80
  
 
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF9.35
  
 
4Astrid HvidtfeldtAstrid Hvidtfeldt ('06)Aalborg AM9.97
  
 PB
Finale 2
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja8.51
  
 PB
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM8.94
  
 
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF9.29
  
 SB
4Astrid HvidtfeldtAstrid Hvidtfeldt ('06)Aalborg AM10.03
  
 PB
P13 300 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 50.09
  
 PB
2Tilde NielsenTilde Nielsen ('06)Dybvad IK 52.06
  
 PB
3Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 53.15
  
 PB
4Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8053.67
  
 PB
5Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 1:01.59
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja9.86
  
 PB
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja10.55
  
 PB
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF11.66
  
 PB
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.30
  
 PB
3Astrid HvidtfeldtAstrid Hvidtfeldt ('06)Aalborg AM13.82
  
 
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja1.48
  
 PB
 
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
 XO
1.48 PB
  O
1.51
XXX
  
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.40
  
 =PB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
  O
1.40 =PB
  O
1.45
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja5.06
  
 PB
 
4.88 PB5.06 PB5.03     
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja4.85
  
 
 
4.764.784.85     
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF4.36
  
 PB
 
4.13 PB4.36 PB4.30     
4Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM4.25
  
 
 
4.314.124.25     
5Astrid HvidtfeldtAstrid Hvidtfeldt ('06)Aalborg AM3.69
  
 
 
3.573.693.58     
6Tilde NielsenTilde Nielsen ('06)Dybvad IK 3.57
  
 PB
 
3.54 PB3.533.57 PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja13.63
  
 PB
 
11.3313.63 PB11.20     
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF11.69
  
 PB
 
10.81 PB10.88 PB11.69 PB     
3Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja9.99
  
 PB
 
9.50 PB9.99 PB      
4Tilde NielsenTilde Nielsen ('06)Dybvad IK 8.15
  
 PB
 
7.607.628.15 PB     
5Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.81
  
 
 
6.706.897.81     
6Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF7.10
  
 PB
 
7.10 PB       
D12 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja8.92
  
 
2Mads V. JensenMads V. Jensen ('07)Dybvad IK 9.57
  
 
3Markus StyhrMarkus Styhr ('07)Aalborg AM10.02
  
 
4William GiessingWilliam Giessing ('07)Aalborg AM10.02
  
 PB
5Simon KlixbüllSimon Klixbüll ('07)Aarhus 190010.17
  
 
Finale 2
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja8.93
  
 
2Mads V. JensenMads V. Jensen ('07)Dybvad IK 9.54
  
 PB
3Simon KlixbüllSimon Klixbüll ('07)Aarhus 19009.91
  
 PB
4Markus StyhrMarkus Styhr ('07)Aalborg AM9.95
  
 PB
5William GiessingWilliam Giessing ('07)Aalborg AM10.09
  
 
D12 300 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Markus StyhrMarkus Styhr ('07)Aalborg AM56.75
  
 PB
2Simon KlixbüllSimon Klixbüll ('07)Aarhus 19001:01.48
  
 PB
Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja51.18
  
 PB
William GiessingWilliam Giessing ('07)Aalborg AM56.71
  
 PB
D12 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM1.15
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
XXO
1.20 PB
XXO
  
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM1.15
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
XXO
1.20 PB
 XO
  
3William GiessingWilliam Giessing ('07)Aalborg AM1.15
  
 PB
 
0.90 SB
  O
0.95 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.20 PB
  O
  
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja4.28
  
 
 
4.264.284.13     
2Mads V. JensenMads V. Jensen ('07)Dybvad IK 4.09
  
 PB
 
3.92 PB4.07 PB4.09 PB     
3Simon KlixbüllSimon Klixbüll ('07)Aarhus 19003.61
  
 PB
 
3.60 PB3.61 PB3.44     
4Markus StyhrMarkus Styhr ('07)Aalborg AM3.44
  
 PB
 
3.46 PB3.433.44     
5William GiessingWilliam Giessing ('07)Aalborg AM3.35
  
 PB
 
3.39 PB3.353.10     
P12 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK808.98
  
 
2Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM9.48
  
 
3Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 9.68
  
 SB
4Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK809.87
  
 
5Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8010.35
  
 
6Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 10.90
  
 
Finale 2
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK809.06
  
 
2Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM9.42
  
 
3Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 9.82
  
 SB
4Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8010.01
  
 
5Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8010.29
  
 
6Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 10.78
  
 PB
P12 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8011.94
  
 
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM12.00
  
 PB
3Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8013.87
  
 
4Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8013.88
  
 
P12 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK801.48
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.48 PB
XXO
1.51 PB
  O
 
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM1.20
  
 
 
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
     
3Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK801.10
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10 =PB
 XO
1.15
XXX
    
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK803.76
  
 
 
3.983.763.49     
2Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM3.97
  
 
 
3.953.97      
3Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 3.95
  
 
 
3.873.923.95     
4Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK803.67
  
 
 
3.743.653.67     
5Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK803.35
  
 PB
 
3.22 PB3.123.35 PB     
6Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 3.19
  
 PB
 
2.95 PB2.96 PB3.19 PB     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 9.98
  
 
 
9.98       
2Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK809.30
  
 
 
9.209.029.30     
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM9.23
  
 PB
 
9.23 PB8.857.68     
4Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK808.96
  
 
 
8.808.968.86     
5Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 8.00
  
 PB
 
7.448.00 PB7.94     
6Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK807.00
  
 
 
7.137.006.10     
7Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM6.86
  
 PB
 
5.986.77 PB6.86 PB     
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas LaursenAndreas Laursen ('08)Viborg AM9.24
  
 
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM9.90
  
 
2Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM9.34
  
 
2Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 10.40
  
 PB
3Julius SørensenJulius Sørensen ('08)Aalborg AM10.06
  
 PB
3Lucas JønsholtLucas Jønsholt ('08)Viborg AM10.74
  
 
4Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM11.36
  
 PB
4Peter LyngbergPeter Lyngberg ('08)Aalborg AM11.60
  
 
5Albert LaursenAlbert Laursen ('08)HGF AM13.04
  
 PB
Finale 2
1Andreas LaursenAndreas Laursen ('08)Viborg AM9.30
  
 
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM9.99
  
 
2Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM9.38
  
 
2Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 10.38
  
 PB
3Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM10.86
  
 PB
3Lucas JønsholtLucas Jønsholt ('08)Viborg AM11.06
  
 
4Peter LyngbergPeter Lyngberg ('08)Aalborg AM11.62
  
 
D11 300 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK8051.21
  
 PB
2Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM51.45
  
 PB
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8058.54
  
 PB
4Villads Zach LarssonVillads Zach Larsson ('09)Fredericia AF1:00.15
  
 PB
5Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM1:00.71
  
 PB
D11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 13.03
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM4.06
  
 PB
 
3.654.06 PB      
2Andreas LaursenAndreas Laursen ('08)Viborg AM3.89
  
 PB
 
3.87 PB3.89 PB      
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM3.58
  
 
 
3.663.393.58     
4Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 3.47
  
 PB
 
3.45 PB3.47 PB3.38     
5Julius SørensenJulius Sørensen ('08)Aalborg AM3.33
  
 
 
3.323.333.29     
6Lucas JønsholtLucas Jønsholt ('08)Viborg AM2.88
  
 
 
2.882.81      
7Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM2.82
  
 PB
 
2.82 PB2.80      
8Peter LyngbergPeter Lyngberg ('08)Aalborg AM2.76
  
 
 
2.352.76      
9Albert LaursenAlbert Laursen ('08)HGF AM2.25
  
 PB
 
2.23 PB2.25 PB      
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 9.33
  
 PB
 
8.509.10 PB9.33 PB     
2Julius SørensenJulius Sørensen ('08)Aalborg AM8.46
  
 
 
8.188.458.46     
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM7.20
  
 
 
7.20       
4Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM6.55
  
 PB
 
6.83 PB6.556.46     
5Lucas JønsholtLucas Jønsholt ('08)Viborg AM6.81
  
 PB
 
5.165.426.81 PB     
6Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM6.46
  
 PB
 
5.24 PB6.18 PB6.46 PB     
7Andreas LaursenAndreas Laursen ('08)Viborg AM6.25
  
 PB
 
5.686.25 PB6.01     
8Albert LaursenAlbert Laursen ('08)HGF AM5.78
  
 PB
 
5.97 PB5.785.43     
9Peter LyngbergPeter Lyngberg ('08)Aalborg AM5.50
  
 
 
5.655.505.38     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.90
  
 
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja9.42
  
 PB
3Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM9.42
  
 
4Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM9.79
  
 PB
5Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM10.13
  
 
6Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM10.23
  
 
Finale 2
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.15
  
 
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja9.33
  
 PB
3Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM9.47
  
 
4Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM9.80
  
 
5Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM10.15
  
 
6Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM10.59
  
 
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.23
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.23
  O
1.26
XXX
   
2Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK801.23
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.23
 XO
1.26
XXX
  
3Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja1.20
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.23
XXX
  
4Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXO
1.23
XXX
   
5Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM1.20
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
 XO
1.20 =PB
XXO
1.23
XXX
  
6Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM1.15
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
   
7Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.06
  
 
 
4.104.063.90     
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM3.71
  
 
 
3.683.713.53     
3Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja3.55
  
 
 
3.463.433.55     
4Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK803.48
  
 
 
3.533.363.48     
5Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM3.39
  
 PB
 
3.52 PB3.393.20     
6Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM3.39
  
 
 
2.973.393.17     
7Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM3.27
  
 
 
3.363.133.27     
8Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM3.36
  
 
 
2.753.363.27     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja8.05
  
 
 
8.517.888.05     
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.09
  
 
 
8.028.097.53     
3Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK807.62
  
 PB
 
7.516.267.62 PB     
4Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM6.41
  
 
 
6.346.386.41     
5Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM6.26
  
 
 
5.405.856.26     
6Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM6.06
  
 
 
5.856.065.84     
7Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM5.35
  
 PB
 
4.824.905.35 PB     
8Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM4.53
  
 PB
 
4.444.53 PB4.53 =PB     
D10 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK809.37
  
 
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.89
  
 
3Nicklas Østergaard TrangeledNicklas Østergaard Trangeled ('09)SIK8010.25
  
 
4Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8011.39
  
 PB
Finale 2
1Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK809.49
  
 
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8010.05
  
 
3Nicklas Østergaard TrangeledNicklas Østergaard Trangeled ('09)SIK8010.24
  
 
4Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8011.99
  
 
D10 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8013.37
  
 
2Villads Zach LarssonVillads Zach Larsson ('09)Fredericia AF14.97
  
 PB
3Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8015.20
  
 
Finale 2
1Nicklas Østergaard TrangeledNicklas Østergaard Trangeled ('09)SIK8012.62
  
 PB
2Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK8012.64
  
 
D10 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.28
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.18 PB
  O
1.21 PB
  O
1.24 PB
  O
1.26 PB
XXO
1.28
XXX
      
2Nicklas Østergaard TrangeledNicklas Østergaard Trangeled ('09)SIK801.21
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.18 PB
XXO
1.21 PB
  O
 
3Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801.10
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
   
4Villads Zach LarssonVillads Zach Larsson ('09)Fredericia AF0.95
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
XXO
1.00
XXX
     
D10 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK803.61
  
 
 
3.633.553.61     
2Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK803.44
  
 
 
3.223.44      
3Villads Zach LarssonVillads Zach Larsson ('09)Fredericia AF3.28
  
 PB
 
2.85 PB3.28 PB2.43     
4Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK803.14
  
 PB
 
3.14 PB       
Nicklas Østergaard TrangeledNicklas Østergaard Trangeled ('09)SIK80 NM
  
 
D10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK808.25
  
 
 
7.298.258.23     
2Emil KongsbakEmil Kongsbak ('09)Dybvad IK 7.95
  
 
 
7.497.957.77     
3Nicklas Østergaard TrangeledNicklas Østergaard Trangeled ('09)SIK807.26
  
 
 
6.407.127.26     
4Villads Zach LarssonVillads Zach Larsson ('09)Fredericia AF6.03
  
 PB
 
6.03 PB5.97      
5Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK806.00
  
 =PB
 
5.675.646.00 =PB     
P10 300 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM51.84
  
 PB
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja56.27
  
 PB
3Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM58.45
  
 PB
4Victoria ElmbækVictoria Elmbæk ('09)Viborg AM1:01.12
  
 PB
P10 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM13.25
  
 
Alberte Kjær Heesgaard
Alberte Kjær Heesgaard ('11)
HGF AM DNF
  
 
D9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM10.37
  
 PB
2Tristan KupetzTristan Kupetz ('10)SIK8010.40
  
 PB
Finale 2
1Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM10.77
  
 
2Tristan KupetzTristan Kupetz ('10)SIK8010.92
  
 
D9 300 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM55.44
  
 PB
2
Victor Juul Giessing
Victor Juul Giessing ('11)
Aalborg AM59.45
  
 PB
3Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM1:00.23
  
 PB
4
Oliver Sort
Oliver Sort ('12)
SIK801:05.30
  
 PB
5Tristan KupetzTristan Kupetz ('10)SIK801:08.39
  
 PB
6
Sebastian Hove Markussen
Sebastian Hove Markussen ('11)
Aalborg AM1:12.54
  
 PB
D9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tristan KupetzTristan Kupetz ('10)SIK800.90
  
 PB
 
0.76 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
   
2
Sebastian Hove Markussen
Sebastian Hove Markussen ('11)
Aalborg AM0.80
  
 PB
 
0.76 PB
  O
0.80 PB
  O
0.85
XXX
     
3
Oliver Sort
Oliver Sort ('12)
SIK800.76
  
 PB
 
0.76 PB
  O
0.80
  X
      
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM3.15
  
 
 
3.003.013.15     
2Tristan KupetzTristan Kupetz ('10)SIK803.07
  
 PB
 
3.07 PB2.97      
3
Victor Juul Giessing
Victor Juul Giessing ('11)
Aalborg AM3.04
  
 
 
2.933.04      
4
Oliver Sort
Oliver Sort ('12)
SIK802.94
  
 PB
 
2.95 PB2.942.79     
5Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM2.74
  
 
 
2.702.672.74     
6
Sebastian Hove Markussen
Sebastian Hove Markussen ('11)
Aalborg AM2.34
  
 
 
2.322.34      
7
Asger Gadensgaard
Asger Gadensgaard ('14)
SIK801.72
  
 PB
 
1.03 PB1.19 PB1.72 PB     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tristan KupetzTristan Kupetz ('10)SIK806.00
  
 PB
 
6.00 PB5.61      
2
Victor Juul Giessing
Victor Juul Giessing ('11)
Aalborg AM5.75
  
 PB
 
5.46 PB5.75 PB5.15     
3
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM5.17
  
 
 
4.944.815.17     
4Lauge Risom NielsenLauge Risom Nielsen ('10)Viborg AM4.34
  
 
 
3.954.344.03     
5
Sebastian Hove Markussen
Sebastian Hove Markussen ('11)
Aalborg AM3.44
  
 
 
3.563.44      
6
Oliver Sort
Oliver Sort ('12)
SIK803.42
  
 PB
 
3.15 PB3.42 PB      
P9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maja ChristensenMaja Christensen ('10)Aalborg AM10.21
  
 PB
2Sarah H. AndersenSarah H. Andersen ('10)Aalborg AM10.50
  
 PB
3Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM10.92
  
 PB
4Selma Aaen LarsenSelma Aaen Larsen ('10)Aalborg AM11.29
  
 PB
Finale 2
1Maja ChristensenMaja Christensen ('10)Aalborg AM10.35
  
 
2Sarah H. AndersenSarah H. Andersen ('10)Aalborg AM10.45
  
 PB
3Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM11.09
  
 
4Selma Aaen LarsenSelma Aaen Larsen ('10)Aalborg AM11.30
  
 
P9 300 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sarah H. AndersenSarah H. Andersen ('10)Aalborg AM1:04.67
  
 PB
2Maja ChristensenMaja Christensen ('10)Aalborg AM1:05.55
  
 PB
3
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM1:08.14
  
 PB
4Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM1:08.23
  
 PB
5
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK801:08.43
  
 PB
Selma Aaen LarsenSelma Aaen Larsen ('10)Aalborg AM DNF
  
 
P9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sarah H. AndersenSarah H. Andersen ('10)Aalborg AM1.05
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
     
2
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 0.95
  
 PB
 
0.75
  O
0.76 PB
  O
0.80 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00
XXX
  
3Selma Aaen LarsenSelma Aaen Larsen ('10)Aalborg AM0.95
  
 PB
 
0.75
  O
0.76 PB
  O
0.80 PB
  O
0.90 PB
 XO
0.95 PB
 XO
1.00
XXX
  
4
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK800.90
  
 PB
 
0.75
  O
0.76 PB
  O
0.80 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95
XXX
   
5
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM0.80
  
 PB
 
0.75
  X
0.80 PB
  O
      
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sarah H. AndersenSarah H. Andersen ('10)Aalborg AM3.05
  
 PB
 
2.99 PB2.953.05 PB     
2
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 2.79
  
 PB
 
2.44 PB2.78 PB2.79 PB     
3Maja ChristensenMaja Christensen ('10)Aalborg AM2.79
  
 PB
 
2.69 PB2.79 PB2.53     
4
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK802.75
  
 PB
 
2.52 PB2.75 PB2.73     
5Selma Aaen LarsenSelma Aaen Larsen ('10)Aalborg AM2.44
  
 PB
 
2.73 PB2.44      
6Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM2.67
  
 
 
2.512.552.67     
7
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM2.42
  
 PB
 
2.49 PB2.422.39     
8
Alberte Kjær Heesgaard
Alberte Kjær Heesgaard ('11)
HGF AM2.10
  
 PB
 
0.99 PB2.10 PB2.03     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sarah H. AndersenSarah H. Andersen ('10)Aalborg AM5.39
  
 PB
 
5.33 PB5.245.39 PB     
2
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 5.17
  
 
 
5.203.825.17     
3
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK805.16
  
 PB
 
5.16 PB5.16 =PB4.80     
4Maja ChristensenMaja Christensen ('10)Aalborg AM4.58
  
 PB
 
3.93 PB3.534.58 PB     
5Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM4.57
  
 PB
 
4.27 PB4.50 PB4.57 PB     
6Selma Aaen LarsenSelma Aaen Larsen ('10)Aalborg AM4.29
  
 PB
 
4.29 PB4.25      
7
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM3.45
  
 PB
 
2.76 PB3.45 PB3.25     
8
Alberte Kjær Heesgaard
Alberte Kjær Heesgaard ('11)
HGF AM2.40
  
 PB
 
2.19 PB1.972.40 PB     
D8 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM10.15
  
 PB
2
Victor Juul Giessing
Victor Juul Giessing ('11)
Aalborg AM10.39
  
 PB
3
Oliver Sort
Oliver Sort ('12)
SIK8010.91
  
 PB
4
Sebastian Hove Markussen
Sebastian Hove Markussen ('11)
Aalborg AM12.73
  
 PB
5
Asger Gadensgaard
Asger Gadensgaard ('14)
SIK8014.54
  
 PB
Finale 2
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM10.09
  
 PB
2
Victor Juul Giessing
Victor Juul Giessing ('11)
Aalborg AM10.20
  
 PB
3
Oliver Sort
Oliver Sort ('12)
SIK8010.87
  
 PB
4
Sebastian Hove Markussen
Sebastian Hove Markussen ('11)
Aalborg AM12.28
  
 PB
P8 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK8010.88
  
 PB
2
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM11.52
  
 PB
3
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 11.54
  
 PB
4
Alberte Kjær Heesgaard
Alberte Kjær Heesgaard ('11)
HGF AM12.25
  
 PB
Finale 2
1
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK8010.87
  
 PB
2
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 11.29
  
 PB
3
Kate Klitgaard-Romero
Kate Klitgaard-Romero ('12)
HGF AM11.62
  
 
4
Alberte Kjær Heesgaard
Alberte Kjær Heesgaard ('11)
HGF AM12.33
  
 

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior