Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Sidste Chancen i Aarhus 28.12.2019 Inde
Aarhus Atletik og Løbeakademi

M 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19006.12
  
 PB
2Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 6.13
  
 PB
3Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja6.42
  
 SB
4Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 6.42
  
 SB
Finale B
1Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 6.42
  
 PB
2Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja6.75
  
 SB
Finale C
1Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19006.57
  
 PB
2Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 19006.65
  
 PB
3Steen HannestadSteen Hannestad ('71)Aarhus Fremad6.86
  
 SB
4August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF6.87
  
 PB
Finale 2
1Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK776.71
  
 PB
2Marius HyldborgMarius Hyldborg ('04)SAK776.86
  
 PB
M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.94
  
 SB
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19007.18
  
 SB
2Frederik PeschardtFrederik Peschardt ('95)Aarhus 19007.15
  
 SB
2Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 7.21
  
 
3Alex Futtrup ChristiansenAlex Futtrup Christiansen ('97)Kolding KFUM 7.18
  
 SB
3Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 7.29
  
 
4Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 7.27
  
 SB
4Christian HarritzChristian Harritz ('91)Aarhus 19007.35
  
 =PB
5Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 19007.34
  
 SB
5Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja7.42
  
 
6Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM7.53
  
 SB
Finale B
1Thomas MølgaardThomas Mølgaard ('03)Randers Freja7.21
  
 SB
2Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja7.23
  
 PB
3Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 7.32
  
 SB
4Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja7.40
  
 SB
5Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 19007.51
  
 SB
Finale C
1Christian HarritzChristian Harritz ('91)Aarhus 19007.37
  
 SB
2Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 7.37
  
 PB
3Asger SartoAsger Sarto ('99)SAK777.42
  
 PB
4Lasse Møller AlmLasse Møller Alm ('91)Aarhus 19007.54
  
 SB
5Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM7.60
  
 SB
6Christian B. JensenChristian B. Jensen ('91)Randers Freja7.76
  
 SB
Finale D
1Christoffer ErritsøChristoffer Erritsø ('03)Aarhus 19007.60
  
 PB
2Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19007.63
  
 PB
3Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 19007.64
  
 PB
4Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK777.68
  
 PB
5Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM7.74
  
 SB
6Steen HannestadSteen Hannestad ('71)Aarhus Fremad7.95
  
 SB
Finale E
1Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19007.61
  
 PB
2Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 7.83
  
 PB
3Marius HyldborgMarius Hyldborg ('04)SAK777.87
  
 PB
4Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro7.90
  
 PB
5Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja7.95
  
 PB
Finale F
1Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad7.64
  
 PB
2Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM7.82
  
 PB
3August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF8.00
  
 PB
4Esaipiriyan VaithilingamEsaipiriyan Vaithilingam HGF AM8.21
  
 PB
M 60 m extra    
Inde
Inde
Finale 1
1Asger SartoAsger Sarto ('99)SAK777.46
  
 
2Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM7.57
  
 SB
3Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19007.68
  
 
4Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK777.73
  
 
5Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 19007.89
  
 
Finale 2
1Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta7.69
  
 PB
2Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM7.75
  
 
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja8.02
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marius MichalskiMarius Michalski ('02)HGF AM1.84
  
 PB
 
1.65 SB
  O
1.70 SB
  O
1.75 SB
 XO
1.80 =PB
XXO
1.84 PB
XXO
1.87
XXX
  
2Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19001.75
  
 SB
 
1.60 SB
  O
1.65 SB
 XO
1.70 SB
  O
1.75 SB
 XO
1.80
XXX
   
3Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK771.65
  
 PB
 
1.50
  O
1.55
 XO
1.60 =PB
  O
1.65 PB
 XO
1.70
XXX
   
4Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM1.65
  
 SB
 
1.55 SB
  O
1.60 SB
  O
1.65 SB
 XO
1.70
XXX
    
5Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja1.65
  
 SB
 
1.60 SB
  O
1.65 SB
  O
1.70
XXX
     
8Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19001.55
  
 PB
 
1.50 SB
  O
1.55 PB
  O
1.60
XXX
     
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.60
  
 SB
 
4.30 SB
  O
4.50 SB
 XO
4.60 SB
XXO
4.70
XXX
    
2Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19004.30
  
 SB
 
3.80 SB
  O
3.90 SB
  O
4.00 SB
  O
4.10 SB
  O
4.20 SB
 XO
4.30 SB
  O
4.40
XXX
 
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja3.90
  
 PB
 
3.50 PB
  O
3.60 PB
  O
3.70 PB
  O
3.80 PB
  O
3.90 PB
  O
4.00
XXX
  
4Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM3.80
  
 SB
 
3.50 SB
  O
3.60 SB
  O
3.70 SB
 XO
3.80
XXX
    
5Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM3.50
  
 SB
 
3.10 SB
  O
3.20 SB
  O
3.30 SB
  O
3.40 SB
 XO
3.50 SB
XXO
3.60
XXX
  
6Benjamin CoppBenjamin Copp ('04)Aarhus 19003.00
  
 PB
 
2.60 =PB
  O
2.70 PB
  O
2.80 PB
  O
2.90 PB
  O
3.00 PB
  O
3.10
XXX
  
8Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja2.90
  
 
 
2.90
  O
3.00
XXX
      
10Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19002.60
  
 PB
 
2.50 PB
 XO
2.60 PB
  O
2.70
XXX
     
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM NH
  
 
 
3.30
XXX
       
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta6.25
  
 PB
 
6.25 PB6.07      
2Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 6.21
  
 PB
 
6.21 PB6.155.906.18    
3Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja5.90
  
 PB
 
5.60 PB5.90 PB5.535.705.44   
4Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad5.65
  
 PB
 
4.855.60 PB5.65 PB4.924.225.35  
5Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK775.04
  
 PB
 
5.03 PB5.04 PB5.014.92    
6Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro5.03
  
 PB
 
5.03 PB4.934.894.844.98   
7Emil Binderup OvergaardEmil Binderup Overgaard ('04)Aarhus 19004.95
  
 PB
 
4.87 PB4.524.724.704.95 PB4.74  
8Marius HyldborgMarius Hyldborg ('04)SAK774.87
  
 PB
 
4.92 PB4.454.874.424.66   
9Esaipiriyan VaithilingamEsaipiriyan Vaithilingam HGF AM4.60
  
 PB
 
4.60 PB4.60 =PB      
K 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja6.84
  
 PB
2Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19006.86
  
 PB
3Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19007.05
  
 PB
4Emma Molte Korsgaard SchmidtEmma Molte Korsgaard Schmidt ('97)Aarhus 19007.16
  
 PB
5Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM7.37
  
 PB
Finale B
1Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF7.13
  
 PB
2Frederikke Ingemann HarmsenFrederikke Ingemann Harmsen ('05)Aarhus 19007.45
  
 PB
3Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM7.53
  
 PB
4Krista Amalie IsaksenKrista Amalie Isaksen ('96)Aalborg AM7.60
  
 PB
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Randers Freja7.58
  
 SB
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19007.59
  
 SB
3Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.88
  
 SB
4Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19008.04
  
 SB
5Ida BoelIda Boel Esbjerg AM8.06
  
 SB
6Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja8.09
  
 
Finale B
1Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM8.04
  
 SB
2Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.12
  
 SB
3Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 8.14
  
 PB
4Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19008.16
  
 SB
Finale C
1Emma Molte Korsgaard SchmidtEmma Molte Korsgaard Schmidt ('97)Aarhus 19008.36
  
 PB
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF8.45
  
 SB
3Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK778.50
  
 
4Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM8.56
  
 SB
5Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM8.78
  
 SB
6Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM8.95
  
 SB
Finale D
1Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19008.45
  
 PB
2Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM8.56
  
 PB
3Frederikke Ingemann HarmsenFrederikke Ingemann Harmsen ('05)Aarhus 19008.65
  
 PB
4Krista Amalie IsaksenKrista Amalie Isaksen ('96)Aalborg AM8.76
  
 PB
5Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja8.78
  
 PB
6Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 19008.84
  
 SB
Finale E
1Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF8.36
  
 PB
2Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro8.66
  
 PB
3Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja8.72
  
 PB
4Ida NørgaardIda Nørgaard ('04)Kolding KFUM 8.92
  
 =PB
5Stine SørensenStine Sørensen ('04)Kolding KFUM 9.02
  
 PB
6Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF9.14
  
 PB
K 60 m extra    
Inde
Inde
Finale 1
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.93
  
 SB
2Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja8.06
  
 SB
3Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM8.10
  
 
4Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.26
  
 
5Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 8.30
  
 SB
6Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19008.32
  
 
Finale 2
1Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF8.41
  
 
2Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK778.51
  
 
3Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM8.57
  
 
4Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja8.67
  
 PB
5Frederikke Ingemann HarmsenFrederikke Ingemann Harmsen ('05)Aarhus 19008.84
  
 
6Krista Amalie IsaksenKrista Amalie Isaksen ('96)Aalborg AM8.87
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19008.38
  
=DR PB
2Ida BoelIda Boel Esbjerg AM8.83
  
 SB
3Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19009.26
  
 PB
4Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19009.50
  
 SB
5Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro10.24
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
6Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)SAK771.60
  
 
 
1.50
 XO
1.55
 XO
1.60
XXO
1.65
XXX
    
7Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19001.60
  
 =PB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
 XO
1.60 =PB
 XO
1.65
XXX
  
9Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19001.50
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
XXO
1.55
XXX
    
10Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19001.50
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
XXO
1.55
XXX
    
11Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.45
  
 SB
 
1.35 SB
  O
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50
XXX
    
12Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM1.45
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50
XXX
     
13Line Bjørn LarsenLine Bjørn Larsen ('01)AK Holstebro1.40
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
XXO
1.45
XXX
   
14Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF1.35
  
 PB
 
1.25 SB
  O
1.30 SB
XXO
1.35 PB
  O
1.40
XXX
    
15Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK771.30
  
 SB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35
XXX
    
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
7Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 19003.00
  
 SB
 
2.70 SB
  O
2.80 SB
XXO
2.90 SB
 XO
3.00 SB
 XO
3.10
XXX
   
9Sofie GarsetSofie Garset ('99)Aarhus 19002.70
  
 SB
 
2.50 SB
  O
2.60 SB
  O
2.70 SB
  O
2.80
XXX
    
11Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2.50
  
 PB
 
2.20 SB
  O
2.30 SB
  O
2.40 =PB
  O
2.50 PB
  O
2.60
XXX
   
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.43
  
 SB
 
5.23 SB5.175.43 SB5.195.25   
2Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.19
  
 SB
 
5.19 SB4.954.82  –  –  –  
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19005.07
  
 SB
 
4.92 SB4.775.07 SB4.88  –  –  
4Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM4.76
  
 SB
 
4.76 SB  –  –  –  –   
5Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM4.71
  
 SB
 
4.64 SB4.71 SB4.444.67    
6Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.63
  
 PB
 
4.52 PB4.63 PB  –  –    
7Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 19004.55
  
 PB
 
4.57 PB4.244.554.404.514.51  
8Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF4.34
  
 PB
 
4.46 PB4.34  –  –    
9Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK774.45
  
 
 
4.224.263.964.454.27   
10Line KoldLine Kold ('01)AK Holstebro4.44
  
 PB
 
4.08 SB4.31 PB4.44 PB  –  –  –  
11Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja4.44
  
 PB
 
4.38 PB3.954.324.44 PB4.344.13  
12Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja4.31
  
 =PB
 
4.113.843.883.984.234.31 =PB  
13Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM4.25
  
 
 
4.074.014.054.254.194.04  
14Stine SørensenStine Sørensen ('04)Kolding KFUM 4.06
  
 SB
 
3.93 SB3.97 SB3.99 SB4.04 SB4.06 SB  –  
15Frederikke Ingemann HarmsenFrederikke Ingemann Harmsen ('05)Aarhus 19003.95
  
 SB
 
3.95 SB  –      
M22 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.53
  
 SB
2Esaipiriyan VaithilingamEsaipiriyan Vaithilingam HGF AM11.82
  
 PB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19008.77
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja8.13
  
DUR-16 PB
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja8.25
  
 PB
2Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM9.29
  
 SB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM8.89
  
 PB
2Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19009.88
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.93
  
 PB
2Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM10.01
  
 PB
3Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF10.79
  
 PB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle