Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Julestævne 27.12.2019 Inde
Ballerup Super Arena

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dlovan BakerDlovan Baker BAK7.48
  
 PB
Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC DNF
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF1.98
  
 PB
2Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC1.30
  
 =SB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK11.91
  
 SB
 
11.91 SB  X  X  X  X11.68  
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK9.19
  
 SB
K 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK9.45
  
 PB
Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC11.97
  
 PB
Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik13.49
  
 PB
Josephine PreusJosephine Preus ('07)HGATM 14.36
  
 PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3.60
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK9.89
  
 
Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK9.14
  
 
D19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk7.84
  
 PB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk10.43
  
 PB
D19 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik3.20
  
 SB
 
2.85 SB
2.85
3.00 SB
XXO
3.10 SB
3.1O
3.20 SB
3.2O
3.30 SB
3.3O
   
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)BAK11.19
  
 PB
 
  X10.15 PB10.57 PB  X11.19 PB  X  
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF7.80
  
 PB
2Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA7.84
  
 
D17 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas1:34.78
  
  Oversized track
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA14.69
  
 SB
 
14.25 SB  X14.34 SB13.89  X14.69 SB  
P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC8.28
  
 PB
P17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK2.60
  
 SB
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)BAK7.53
  
 
2Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK7.64
  
 PB
3Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK7.77
  
 PB
4Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK8.52
  
 PB
D15 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK1:42.77
  
  Oversized track
2Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK1:43.09
  
  Oversized track
D15 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas2:51.09
  
  Oversized track
2Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC2:59.39
  
  Oversized track
3Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 3:31.09
  
  Oversized track
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK9.45
  
  Oversized track
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK1.65
  
 PB
2Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK1.30
  
 PB
3Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 1.05
  
 
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK2.50
  
 
 
2.00
 XO
2.15
2.15
2.30
2.3O
2.40
2.4O
2.50
2.5O
2.60
2.6O
  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik12.23
  
 SB
 
12.01 SB  X12.21 SB12.0510.1512.23 SB  
2Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik11.87
  
 PB
 
10.99 PB11.49 PB11.4610.8011.51 PB11.87 PB  
3Daniel LarsenDaniel Larsen ('05)DELTA10.09
  
 PB
 
9.63 PB10.09 PB9.69  X9.449.63  
4Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK9.40
  
 PB
 
9.40 PB8.768.98     
5Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas8.27
  
 
 
8.277.77  X     
P15 60 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK8.10
  
 PB
2Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 8.29
  
 SB
3Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK8.57
  
 SB
4Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 8.89
  
 PB
5Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK9.43
  
 SB
Finale 2
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK8.21
  
 SB
2Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 8.63
  
 PB
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK8.67
  
 SB
4Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK8.69
  
 SB
5Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 9.11
  
 PB
P15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 29.61
  
  Oversized track
2Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 29.83
  
  Oversized track
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde
Inde
Finale 1
2Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK9.58
  
 
3Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 11.20
  
 
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK1.60
  
 PB
2Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 1.45
  
 =SB
3Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.40
  
 
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK2.60
  
 SB
Silje Oddsen LarsenSilje Oddsen Larsen ('04)BAK NH
  
 
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 9.70
  
 
 
  X9.70  X     
2Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK9.29
  
 SB
 
9.29 SB8.909.02     
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK8.28
  
 SB
 
7.44 SB8.12 SB8.28 SB     
D13 60 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik7.72
  
 PB
2Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik8.37
  
 PB
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK8.49
  
 PB
4Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik9.03
  
 PB
Finale 2
1Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk7.87
  
 PB
2Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 8.36
  
 PB
3Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK8.59
  
 PB
4Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA8.78
  
 PB
D13 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas36.84
  
  Oversized track
Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC DNF
  
  Oversized track
Finale 2
1Hayden HodgeHayden Hodge ('06)CIS Sports Club28.85
  
  Oversized track
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA29.51
  
  Oversized track
3Johan Dion SørensenJohan Dion Sørensen ('07)31.58
  
  Oversized track
Finale 3
1Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK30.11
  
  Oversized track
2Wadah MuhannedWadah Muhanned ('06)BAK30.75
  
  Oversized track
D13 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF1:44.54
  
  Oversized track
2Hayden HodgeHayden Hodge ('06)CIS Sports Club1:52.52
  
  Oversized track
3Wadah MuhannedWadah Muhanned ('06)BAK1:54.50
  
  Oversized track
4Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK1:54.51
  
  Oversized track
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK12.29
  
 
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik1.30
  
 PB
2Gabriel AndersenGabriel Andersen ('07)DELTA1.20
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik12.38
  
 PB
 
12.38 PB10.5112.32     
2Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik12.12
  
 PB
 
  X  X12.12 PB     
3Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK10.03
  
 PB
 
8.55 SB8.87 SB10.03 PB     
4Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF9.88
  
 PB
 
9.88 PB9.189.85     
5August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK9.88
  
 PB
 
9.65 PB9.649.88 PB     
6Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik9.85
  
 PB
 
9.85 PB9.449.50     
7Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK8.85
  
 PB
 
8.85 PB7.568.76     
8Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 7.62
  
 
 
7.62  X7.50     
P13 60 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK8.57
  
 PB
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC8.76
  
 PB
3Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK9.54
  
 PB
4Josephine PreusJosephine Preus ('07)HGATM 10.15
  
 PB
Finale 2
1Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK9.19
  
 PB
2Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC9.28
  
 SB
3Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC9.57
  
 SB
4Mathilde BursøeMathilde Bursøe ('07)BAK10.38
  
 PB
Finale 3
1Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK8.82
  
 PB
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik8.97
  
 PB
3Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC9.45
  
 SB
4Dina Dina RamadaniDina Dina Ramadani ('07)BAK11.12
  
 PB
P13 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC30.90
  
  Oversized track
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik31.25
  
  Oversized track
3Josephine PreusJosephine Preus ('07)HGATM 39.96
  
  Oversized track
Finale 2
1Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik30.62
  
  Oversized track
2Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK34.87
  
  Oversized track
3Mathilde BursøeMathilde Bursøe ('07)BAK37.88
  
  Oversized track
Finale 3
1Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK30.72
  
  Oversized track
2Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik31.83
  
  Oversized track
P13 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luna Haugaard ChristensenLuna Haugaard Christensen ('05)BAK1:48.44
  
  Oversized track
2Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK1:54.54
  
  Oversized track
3Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik1:55.54
  
  Oversized track
4Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1:59.42
  
  Oversized track
5Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik2:00.31
  
  Oversized track
6Annabella Rose SchmidtAnnabella Rose Schmidt ('07)BAK2:02.65
  
  Oversized track
7Alberte Halberg BredgaardAlberte Halberg Bredgaard ('06)Helsingør IF2:02.69
  
  Oversized track
P13 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC3:32.25
  
  Oversized track
2Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF3:47.08
  
  Oversized track
3Emilie JægerEmilie Jæger ('06)IK Hellas3:52.60
  
  Oversized track
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC11.49
  
 
2Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC11.64
  
 
4Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF12.62
  
 
Finale 2
1Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC12.85
  
 
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.45
  
 PB
1Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.45
  
 PB
3Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1.30
  
 =SB
4Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK1.15
  
 PB
5Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK1.15
  
 PB
6Olivia JakobiOlivia Jakobi ('06)IK Hellas1.10
  
 PB
P13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.30
  
 =PB
2Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC1.85
  
 PB
3Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC1.85
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta9.44
  
 SB
 
13.01 SB9.4412.85     
2Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC10.83
  
 PB
 
10.83 PB10.6810.10     
3Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC9.11
  
 
 
10.0610.019.11     
4Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC9.18
  
 PB
 
8.679.18 PB8.97     
5Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik7.84
  
 PB
 
6.90 PB7.84 PB6.94     
6Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF7.44
  
 PB
 
  X7.21 PB7.44 PB     
7Emilie JægerEmilie Jæger ('06)IK Hellas7.32
  
 PB
 
7.32 PB7.096.30     
8Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik6.42
  
 
 
5.786.425.14     
9Olivia JakobiOlivia Jakobi ('06)IK Hellas5.66
  
 PB
 
5.66 PB4.805.61     
10Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC5.44
  
 
 
5.445.384.00     
11Dina Dina RamadaniDina Dina Ramadani ('07)BAK5.42
  
 PB
 
5.07 PB5.42 PB5.36     
D11 60 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK9.25
  
 PB
2Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas9.83
  
 PB
3Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Atletik10.04
  
 PB
4Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik10.45
  
 PB
5Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas10.86
  
 PB
Finale 2
1Jonatan HorsholtJonatan Horsholt ('08)Frederiksberg IF9.13
  
 PB
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF9.20
  
 PB
3Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK10.80
  
 PB
Finale 3
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 8.96
  
 PB
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta9.06
  
 PB
3Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas10.29
  
 PB
4Joel HjortJoel Hjort ('09)BAK10.46
  
 PB
D11 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 30.42
  
  Oversized track
2Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas36.43
  
  Oversized track
3Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas39.67
  
  Oversized track
Finale 2
1Jonatan HorsholtJonatan Horsholt ('08)Frederiksberg IF32.19
  
  Oversized track
2Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK34.27
  
  Oversized track
3Joel HjortJoel Hjort ('09)BAK35.80
  
  Oversized track
Finale 3
1Frederik HardingFrederik Harding ('08)IK Hellas33.92
  
  Oversized track
2Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Atletik35.48
  
  Oversized track
3Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK38.26
  
  Oversized track
Finale 4
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta30.84
  
  Oversized track
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF31.66
  
  Oversized track
Finale 5
1Magnus NergaardMagnus Nergaard ('08)Fremad Holbæk30.66
  
  Oversized track
2Sneholt-Ottesen ErikSneholt-Ottesen Erik ('08)Frederiksberg IF36.14
  
  Oversized track
D11 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver HartonOliver Harton ('08)IK Hellas2:04.16
  
  Oversized track
2Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik2:06.15
  
  Oversized track
3Joel HjortJoel Hjort ('09)BAK2:09.91
  
  Oversized track
4Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Atletik2:10.57
  
  Oversized track
5Frederik HardingFrederik Harding ('08)IK Hellas2:13.74
  
  Oversized track
6Josh HjortJosh Hjort ('09)BAK2:15.79
  
  Oversized track
7Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK2:43.36
  
  Oversized track
D11 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik3:49.79
  
  Oversized track
2Sneholt-Ottesen ErikSneholt-Ottesen Erik ('08)Frederiksberg IF3:51.56
  
  Oversized track
3Joel HjortJoel Hjort ('09)BAK3:59.75
  
  Oversized track
4Josh HjortJosh Hjort ('09)BAK4:03.22
  
  Oversized track
5Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK5:12.93
  
  Oversized track
D11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Ilias SpillerIlias Spiller ('08)BAK13.05
  
 
2Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Atletik13.20
  
 
3Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas13.77
  
 
4Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK14.30
  
 
Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas DNF
  
 
Finale 2
1Jonatan HorsholtJonatan Horsholt ('08)Frederiksberg IF11.52
  
  Oversized track
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta11.70
  
 
3Frederik FrimorFrederik Frimor ('10)BAK12.58
  
 
4Joel HjortJoel Hjort ('09)BAK13.30
  
 
5Sneholt-Ottesen ErikSneholt-Ottesen Erik ('08)Frederiksberg IF13.83
  
 
6Josh HjortJosh Hjort ('09)BAK14.57
  
 
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonatan HorsholtJonatan Horsholt ('08)Frederiksberg IF1.30
  
 PB
2August Herring JensenAugust Herring Jensen ('09)Frederiksberg IF1.25
  
 PB
3Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Atletik1.20
  
 PB
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.15
  
 
5Sneholt-Ottesen ErikSneholt-Ottesen Erik ('08)Frederiksberg IF1.10
  
 PB
6Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas1.05
  
 PB
7Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas1.05
  
 =PB
7Joel HjortJoel Hjort ('09)BAK1.05
  
 PB
9Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK0.95
  
 
9Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik0.95
  
 
Josh HjortJosh Hjort ('09)BAK NH
  
 
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta9.79
  
 
 
9.299.799.04     
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 9.26
  
 PB
 
9.26 PB8.868.38     
3Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK8.26
  
 PB
 
7.56 PB7.65 PB8.26 PB     
4Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas7.62
  
 
 
  X7.627.57     
5Ilias SpillerIlias Spiller ('08)BAK7.51
  
 PB
 
6.95 PB7.40 PB7.51 PB     
6Oliver HartonOliver Harton ('08)IK Hellas7.47
  
 PB
 
7.21 PB7.38 PB7.47 PB     
7Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik6.68
  
 PB
 
5.546.44 PB6.68 PB     
8Jeppe From GrenJeppe From Gren ('09)IK Hellas6.31
  
 PB
 
6.31 PB5.695.52     
9Frederik HardingFrederik Harding ('08)IK Hellas6.24
  
 
 
6.226.245.06     
10Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas6.08
  
 
 
5.805.786.08     
11Joel HjortJoel Hjort ('09)BAK5.59
  
 PB
 
5.59 PB4.674.88     
12Josh HjortJosh Hjort ('09)BAK5.04
  
 PB
 
5.04 PB4.734.97     
13Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK4.98
  
 PB
 
3.72 PB4.10 PB4.98 PB     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik8.91
  
 PB
2Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF9.56
  
 PB
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik9.64
  
 PB
4Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik9.72
  
 PB
5Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK10.95
  
 PB
6Maja Kirstine Eybye PetersenMaja Kirstine Eybye Petersen ('08)BAK11.34
  
 PB
P11 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik30.93
  
  Oversized track
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF32.20
  
  Oversized track
Finale 2
1Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF33.15
  
  Oversized track
2Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik37.82
  
  Oversized track
3Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK39.67
  
  Oversized track
P11 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik1:58.51
  
  Oversized track
2Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF2:07.66
  
  Oversized track
3Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC2:23.38
  
  Oversized track
4Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik2:30.70
  
  Oversized track
P11 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF3:25.46
  
  Oversized track
2Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik3:35.43
  
  Oversized track
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik12.24
  
 
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik12.53
  
 
3Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA13.56
  
 
4Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC13.73
  
 
5Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik13.91
  
 
6Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK14.96
  
 
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.30
  
 =PB
2Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA1.25
  
 PB
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.15
  
 PB
4Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC1.10
  
 =PB
5Maja Kirstine Eybye PetersenMaja Kirstine Eybye Petersen ('08)BAK1.05
  
 PB
6Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK1.05
  
 PB
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 10.14
  
 PB
 
9.1610.14 PB  X     
2Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK8.81
  
 PB
 
3.87 PB3.158.81 PB     
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF7.78
  
 PB
 
7.78 PB7.124.57     
4Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA7.77
  
 
 
7.066.387.77     
5Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik6.09
  
 PB
 
4.63 PB4.63 =PB6.09 PB     
6Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik5.33
  
 PB
 
4.475.33 PB4.53     
D9 60 m    
Inde
Inde
Finale 1
2Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF9.81
  
 SB
3
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC10.63
  
 
4
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas10.68
  
 
5
August Nergaard
August Nergaard ('11)
Fremad Holbæk10.74
  
 PB
6Carstens CarlCarstens Carl ('10)Frederiksberg IF10.80
  
 PB
Finale 2
1
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK10.33
  
 PB
2Frederik FrimorFrederik Frimor ('10)BAK10.68
  
 PB
3Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta10.71
  
 PB
4
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik11.44
  
 PB
5Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik12.25
  
 PB
6
Alvin Søndergaard
Alvin Søndergaard ('12)
BAK13.14
  
 PB
7
August Lund
August Lund ('13)
14.36
  
 PB
D9 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF31.95
  
  Oversized track
2Helk VilhelmHelk Vilhelm ('10)Frederiksberg IF34.72
  
  Oversized track
3
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas38.16
  
  Oversized track
Finale 2
1
August Nergaard
August Nergaard ('11)
Fremad Holbæk37.44
  
  Oversized track
2
Emil Saltoft-Tolborg
Emil Saltoft-Tolborg ('12)
Herlev Atletik39.87
  
  Oversized track
3Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik43.14
  
  Oversized track
Finale 3
1Carstens CarlCarstens Carl ('10)Frederiksberg IF42.90
  
  Oversized track
2
August Lund
August Lund ('13)
56.51
  
  Oversized track
Finale 4
1Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta36.13
  
  Oversized track
2Frederik FrimorFrederik Frimor ('10)BAK39.16
  
  Oversized track
3
Tobias R. Andersen
Tobias R. Andersen ('11)
Greve Atletik43.09
  
  Oversized track
D9 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK2:19.62
  
  Oversized track
2Frederik FrimorFrederik Frimor ('10)BAK2:38.47
  
  Oversized track
3
Alvin Søndergaard
Alvin Søndergaard ('12)
BAK2:48.87
  
  Oversized track
D9 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta3:46.80
  
  Oversized track
2
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas4:05.55
  
  Oversized track
3Frederik FrimorFrederik Frimor ('10)BAK4:59.99
  
  Oversized track
D9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC1.05
  
 
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.05
  
 PB
3Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik0.85
  
 PB
4
Alvin Søndergaard
Alvin Søndergaard ('12)
BAK0.75
  
 PB
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC7.11
  
 PB
 
7.11 PB6.836.57     
2Carstens CarlCarstens Carl ('10)Frederiksberg IF6.83
  
 PB
 
6.83 PB6.366.37     
3Helk VilhelmHelk Vilhelm ('10)Frederiksberg IF6.46
  
 PB
 
5.99 PB5.206.46 PB     
4Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF5.60
  
 PB
 
5.10 PB  X5.60 PB     
5
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas4.61
  
 
 
4.604.364.61     
6Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik4.40
  
 PB
 
4.40 PB4.293.29     
7
Tobias R. Andersen
Tobias R. Andersen ('11)
Greve Atletik4.37
  
 PB
 
4.164.35 PB4.37 PB     
8
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC4.29
  
 PB
 
4.20 PB4.29 PB3.96     
9Frederik FrimorFrederik Frimor ('10)BAK4.17
  
 PB
 
4.17 PB4.03  X     
10
Christopher Lillelun Winther
Christopher Lillelun Winther ('11)
BAK4.02
  
 PB
 
4.02 PB3.803.91     
P9 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Juliet HodgeJuliet Hodge ('10)CIS Sports Club / GBR9.74
  
 PB
2Jolie HjortJolie Hjort ('10)BAK10.84
  
 PB
3Karla Bredmose RasmussenKarla Bredmose Rasmussen ('10)Herlev Atletik11.06
  
 PB
4Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik11.36
  
 PB
5
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas13.03
  
 
6
Cecilie Winther
Cecilie Winther ('12)
BAK13.71
  
 PB
7
Joyce Aldama
Joyce Aldama ('12)
BAK14.49
  
 PB
P9 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Juliet HodgeJuliet Hodge ('10)CIS Sports Club / GBR34.93
  
  Oversized track
2Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik41.55
  
  Oversized track
3
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas44.02
  
  Oversized track
Finale 2
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF37.12
  
  Oversized track
2Karla Bredmose RasmussenKarla Bredmose Rasmussen ('10)Herlev Atletik39.50
  
  Oversized track
P9 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karla Kathrine Viggers FaKarla Kathrine Viggers Fa ('10)Frederiksberg IF2:07.86
  
  Oversized track
2Juliet HodgeJuliet Hodge ('10)CIS Sports Club / GBR2:09.39
  
  Oversized track
3Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik2:27.65
  
  Oversized track
4Karla Bredmose RasmussenKarla Bredmose Rasmussen ('10)Herlev Atletik2:30.12
  
  Oversized track
P9 1000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jolie HjortJolie Hjort ('10)BAK4:24.32
  
  Oversized track
2Karla Bredmose RasmussenKarla Bredmose Rasmussen ('10)Herlev Atletik4:25.68
  
  Oversized track
3Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik4:27.85
  
  Oversized track
P9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.00
  
 PB
2Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik0.95
  
 PB
3Jolie HjortJolie Hjort ('10)BAK0.85
  
 PB
4
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas0.75
  
 PB
5
Joyce Aldama
Joyce Aldama ('12)
BAK0.75
  
 PB
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Freja BankFreja Bank ('10)Herlev Atletik6.16
  
 PB
 
6.00 PB6.16 PB5.82     
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF5.19
  
 PB
 
5.19 PB4.965.00     
3Jolie HjortJolie Hjort ('10)BAK5.05
  
 PB
 
4.74 PB4.615.05 PB     
4Karla Bredmose RasmussenKarla Bredmose Rasmussen ('10)Herlev Atletik3.84
  
 PB
 
3.84 PB3.62  X     
5Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik3.44
  
 PB
 
2.93 PB2.823.44 PB     
6
Sofie From Gren
Sofie From Gren ('12)
IK Hellas3.29
  
 PB
 
3.10 PB3.29 PB3.14     
7
Cecilie Winther
Cecilie Winther ('12)
BAK2.54
  
 PB
 
2.23 PB2.54 PB2.18     
8
Joyce Aldama
Joyce Aldama ('12)
BAK1.47
  
 PB
 
1.10 PB1.47 PB1.42     
M50 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC10.48
  
 
 
9.0410.199.519.7910.4810.33  
2Stig FogStig Fog ('67)Herlev Atletik8.83
  
 SB
 
  X8.48 SB8.298.83 SB8.428.53  

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne