M 60 m Inde | Inde | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Semifinale | 11.1. | ||||||||||||||
Semi 1 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
1 | Jaylan Mitchell Jaylan Mitchell ('98) | 98 | USA | 6.66 | SB | ||||||||||
2 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 6.87 | |||||||||||
3 | Dartez Hamlin Dartez Hamlin ('97) | 97 | USA | 6.95 | |||||||||||
4 | Kainnan Ramsey Kainnan Ramsey | USA | 6.95 | ||||||||||||
5 | Isaiah McCall Isaiah McCall ('99) | 99 | USA | 6.96 | |||||||||||
6 | Zabrion Whatley Zabrion Whatley | USA | 6.98 | PB | |||||||||||
7 | Andre Jeff Andre Jeff ('99) | 99 | USA | 7.00 | |||||||||||
Semi 2 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
1 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 6.68 | |||||||||||
2 | Julanie Walker Julanie Walker ('95) | 95 | JAM | 6.74 | SB | ||||||||||
3 | Cameron Council Cameron Council | 00 | USA | 6.83 | |||||||||||
4 | Tyrese Mcphatter Tyrese Mcphatter | USA | 7.00 | ||||||||||||
Indledende heats | 10.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Chris Borzor Chris Borzor ('99) | 99 | HAI | 6.84 | SB | ||||||||||
Indledende 2 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 6.63 | PB | ||||||||||
2 | Zabrion Whatley Zabrion Whatley | USA | 7.00 | PB | |||||||||||
Indledende 3 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 6.82 | |||||||||||
2 | Tyler Johnson Tyler Johnson ('98) | 98 | USA | 6.88 | SB | ||||||||||
Indledende 4 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Kainnan Ramsey Kainnan Ramsey | USA | 6.91 | PB | |||||||||||
2 | Andre Jeff Andre Jeff ('99) | 99 | USA | 6.93 | PB | ||||||||||
Indledende 5 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Isaiah McCall Isaiah McCall ('99) | 99 | USA | 6.88 | |||||||||||
2 | Cameron Council Cameron Council | 00 | USA | 6.89 | |||||||||||
3 | Arthur Greenlee Arthur Greenlee ('97) | 97 | USA | 6.98 | |||||||||||
Indledende 6 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Julanie Walker Julanie Walker ('95) | 95 | JAM | 6.83 | SB | ||||||||||
2 | Dartez Hamlin Dartez Hamlin ('97) | 97 | USA | 6.94 | PB | ||||||||||
3 | Tyrese Mcphatter Tyrese Mcphatter | USA | 6.95 | ||||||||||||
Indledende 7 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Jaylan Mitchell Jaylan Mitchell ('98) | 98 | USA | 6.69 | SB | ||||||||||
2 | Donald McClinton Donald McClinton ('98) | 98 | USA | 7.00 | |||||||||||
5 | Damien Berthenet Damien Berthenet ('96) | 96 | FRA | 7.28 | SB | ||||||||||
M 200 m Inde 10.1. Finale A Finale | Inde 10.1. | ||||||||||||||
1 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 20.84 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Lamarco Petty Lamarco Petty | USA | 21.98 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Willington Wright Willington Wright | 00 | USA | 22.00 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 20.97 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Eric Harrison Eric Harrison ('99) | 99 | TTO | 21.20 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Tyler Johnson Tyler Johnson ('98) | 98 | USA | 21.35 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Cameron Council Cameron Council | 00 | USA | 21.32 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Elijah Young Elijah Young ('98) | 98 | USA | 21.90 | Oversized bane | ||||||||||
Finale D 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Donnie James Donnie James | 00 | USA | 21.69 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Jaquez Torian Jaquez Torian | USA | 21.78 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Marlowe Mosley Marlowe Mosley | USA | 22.12 | Oversized bane | |||||||||||
Finale E 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Champ Page Champ Page ('94) | 94 | USA | 21.73 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 21.96 | Oversized bane | ||||||||||
Finale F 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Correy Sherrod Correy Sherrod | 00 | BAH | 21.73 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Kainnan Ramsey Kainnan Ramsey | USA | 21.78 | Oversized bane | |||||||||||
Finale G 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Asa Burke Asa Burke ('98) | 98 | USA | 21.92 | Oversized bane | ||||||||||
Finale H 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Donald McClinton Donald McClinton ('98) | 98 | USA | 21.93 | Oversized bane | ||||||||||
Finale I 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Jamario Scott Jamario Scott | USA | 22.07 | Oversized bane | |||||||||||
Finale J 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Amir Metts Amir Metts | USA | 22.08 | Oversized bane | |||||||||||
Finale K 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Bryce Favors Bryce Favors | USA | 22.15 | Oversized bane | |||||||||||
M 400 m Inde 11.1. Finale A Finale | Inde 11.1. | ||||||||||||||
1 | Randolph Ross Randolph Ross ('01) | 01 | USA | 45.85 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Jaquez Torian Jaquez Torian | USA | 47.01 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Champ Page Champ Page ('94) | 94 | USA | 47.40 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Willington Wright Willington Wright | 00 | USA | 48.13 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
1 | Akeem Sirleaf Akeem Sirleaf ('97) | 97 | LBR | 48.07 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Kemarni Mighty Kemarni Mighty | USA | 48.27 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Michael Thompson Michael Thompson | USA | 48.74 | Oversized bane | |||||||||||
Finale C 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
1 | Jacob Uhl Jacob Uhl | USA | 48.79 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Correy Sherrod Correy Sherrod | 00 | BAH | 48.85 | Oversized bane | ||||||||||
M 800 m Inde 11.1. Finale A Finale | Inde 11.1. | ||||||||||||||
1 | Jacob Choge Jacob Choge ('96) | 96 | KEN | 1:50.38 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Brian Rono Brian Rono | KEN | 1:52.09 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Nick Miller Nick Miller ('99) | 99 | USA | 1:52.29 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Matthew Wigelsworth Matthew Wigelsworth ('96) | 96 | GBR | 1:53.00 | Oversized bane | ||||||||||
5 | Titus Lagat Titus Lagat | USA | 1:54.05 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
1 | Ryan Harrington Ryan Harrington | USA | 1:55.16 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Tyler Wirth Tyler Wirth | USA | 1:55.42 | Oversized bane | |||||||||||
Finale C 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
1 | Logan Baker Logan Baker | USA | 1:55.39 | Oversized bane | |||||||||||
M 1 mile Inde 11.1. Finale A Finale | Inde 11.1. | ||||||||||||||
1 | Jacob Choge Jacob Choge ('96) | 96 | KEN | 4:06.20 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Davor Aaron Bienenfeld Davor Aaron Bienenfeld ('97) | 97 | GER | 4:07.17 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Brian Rono Brian Rono | KEN | 4:10.90 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Trevor Warren Trevor Warren | USA | 4:11.03 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Barry Keane Barry Keane ('97) | 97 | IRL | 4:11.50 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Tyler Wirth Tyler Wirth | USA | 4:12.42 | Oversized bane | |||||||||||
7 | Titus Lagat Titus Lagat | USA | 4:13.91 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Simon Bedard Simon Bedard ('97) | 97 | FRA | 4:16.54 | Oversized bane | ||||||||||
9 | Regan Kimtai Regan Kimtai | KEN | 4:17.79 | Oversized bane | |||||||||||
Finale B 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
1 | Dylan Allen Dylan Allen | USA | 4:10.03 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Ethan Powell Ethan Powell ('99) | 99 | USA | 4:12.65 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Travis Hodge Travis Hodge ('98) | 98 | USA | 4:12.84 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Ezekiel Kibichii Ezekiel Kibichii | KEN | 4:14.78 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Dylan Brenneman Dylan Brenneman ('99) | 99 | USA | 4:17.48 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Max LeClair Max LeClair | USA | 4:17.52 | Oversized bane | |||||||||||
M 3000 m Inde 11.1. Finale A Finale | Inde 11.1. | ||||||||||||||
1 | Zak Kirk Zak Kirk | USA | 8:23.09 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Paul Bete Paul Bete | USA | 8:29.53 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Keeton Thornsberry Keeton Thornsberry | USA | 8:33.83 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Jackson Siddall Jackson Siddall | USA | 8:34.64 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Jack Good Jack Good | USA | 8:36.57 | Oversized bane | |||||||||||
6 | Toni Baños Toni Baños | 00 | ESP | 8:37.48 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Michael Zedan Michael Zedan | USA | 8:39.36 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Pedro Garcia Pedro Garcia ('01) | 01 | ESP | 8:39.70 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
1 | Tanner Dowdy Tanner Dowdy | USA | 8:40.57 | Oversized bane | |||||||||||
2 | James Sweeney James Sweeney | USA | 8:43.07 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Reid Masterson Reid Masterson | USA | 8:44.06 | Oversized bane | |||||||||||
4 | Shane Williams Shane Williams | USA | 8:47.45 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Brady Harless Brady Harless | USA | 8:48.64 | Oversized bane | |||||||||||
M 5000 m Inde 10.1. Finale A Finale | Inde 10.1. | ||||||||||||||
1 | Clark Otte Clark Otte | USA | 14:41.82 | Oversized bane | |||||||||||
M 60 m hæk Inde 11.1. Finale A Finale | Inde 11.1. | ||||||||||||||
1 | Cedric McGriff Cedric McGriff ('98) | 98 | USA | 7.82 | PB | ||||||||||
2 | Caleb Wilt Caleb Wilt ('97) | 97 | USA | 7.82 | =PB | ||||||||||
3 | Arthur Greenlee Arthur Greenlee ('97) | 97 | USA | 7.84 | |||||||||||
4 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 7.85 | =PB | ||||||||||
5 | Myles Marshall Myles Marshall | 00 | USA | 8.07 | PB | ||||||||||
6 | Tavonte Mott Tavonte Mott ('98) | 98 | BAH | 8.21 | |||||||||||
7 | Brandon Mclaren Brandon Mclaren ('99) | 99 | JAM | 8.35 | |||||||||||
8 | Kyle Lind Kyle Lind ('01) | 01 | USA | 8.43 | |||||||||||
Tejaswin Shankar Tejaswin Shankar ('98) | 98 | IND | DQ | ||||||||||||
Semifinale | 11.1. | ||||||||||||||
Semi 1 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
1 | Arthur Greenlee Arthur Greenlee ('97) | 97 | USA | 7.87 | |||||||||||
2 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 7.89 | SB | ||||||||||
3 | Cedric McGriff Cedric McGriff ('98) | 98 | USA | 8.10 | SB | ||||||||||
4 | Myles Marshall Myles Marshall | 00 | USA | 8.12 | PB | ||||||||||
5 | Brandon Mclaren Brandon Mclaren ('99) | 99 | JAM | 8.30 | PB | ||||||||||
6 | Terry Johnson Terry Johnson | USA | 8.43 | ||||||||||||
Semi 2 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
1 | Caleb Wilt Caleb Wilt ('97) | 97 | USA | 7.92 | |||||||||||
2 | Tavonte Mott Tavonte Mott ('98) | 98 | BAH | 8.20 | SB | ||||||||||
3 | Kyle Lind Kyle Lind ('01) | 01 | USA | 8.25 | PB | ||||||||||
4 | Tejaswin Shankar Tejaswin Shankar ('98) | 98 | IND | 8.35 | |||||||||||
5 | Drake Mitchell Drake Mitchell ('98) | 98 | USA | 8.55 | PB | ||||||||||
7 | Aaron Booth Aaron Booth ('96) | 96 | NZL | 8.66 | |||||||||||
Indledende heats | 10.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Tejaswin Shankar Tejaswin Shankar ('98) | 98 | IND | 8.34 | |||||||||||
2 | Terry Johnson Terry Johnson | USA | 8.41 | SB | |||||||||||
3 | Joseph Jardine Joseph Jardine ('99) | 99 | USA | 8.93 | PB | ||||||||||
Indledende 2 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Caleb Wilt Caleb Wilt ('97) | 97 | USA | 7.93 | |||||||||||
2 | Myles Marshall Myles Marshall | 00 | USA | 8.18 | PB | ||||||||||
3 | Cedric McGriff Cedric McGriff ('98) | 98 | USA | 8.28 | SB | ||||||||||
4 | Kyle Lind Kyle Lind ('01) | 01 | USA | 8.31 | |||||||||||
Indledende 3 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 8.02 | |||||||||||
2 | Isaiah McCall Isaiah McCall ('99) | 99 | USA | 8.08 | |||||||||||
4 | Aaron Booth Aaron Booth ('96) | 96 | NZL | 8.52 | SB | ||||||||||
Indledende 4 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Arthur Greenlee Arthur Greenlee ('97) | 97 | USA | 7.94 | |||||||||||
2 | Tavonte Mott Tavonte Mott ('98) | 98 | BAH | 8.30 | SB | ||||||||||
3 | Brandon Mclaren Brandon Mclaren ('99) | 99 | JAM | 8.41 | PB | ||||||||||
5 | Drake Mitchell Drake Mitchell ('98) | 98 | USA | 8.68 | PB | ||||||||||
M Højdespring Inde 10.1. Finale A Finale | Inde 10.1. | ||||||||||||||
1 | Trey Causey Trey Causey | 00 | USA | 2.18 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rahman Minor Rahman Minor ('98) | 98 | USA | 2.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Taylor Smith Taylor Smith ('95) | 95 | USA | 2.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jeremy Hayton Jeremy Hayton | USA | 2.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Joseph Jardine Joseph Jardine ('99) | 99 | USA | 1.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 11.1. Finale A Finale | Inde 11.1. | ||||||||||||||
1 | Matthew Peare Matthew Peare ('98) | 98 | USA | 5.40 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Austin Goolsby Austin Goolsby ('99) | 99 | USA | 5.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ben Stone Ben Stone | USA | 5.05 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nicholas Lauria Nicholas Lauria | USA | 4.75 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kyle Zeinemann Kyle Zeinemann ('99) | 99 | USA | 4.75 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lincoln Young Lincoln Young | USA | 4.75 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Brandon Brookfield Brandon Brookfield | USA | 4.60 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Luke Benkick Luke Benkick | USA | 4.60 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Damien Berthenet Damien Berthenet ('96) | 96 | FRA | 4.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Joseph Jardine Joseph Jardine ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 10.1. Finale A Finale | Inde 10.1. | ||||||||||||||
1 | R'Lazon Brumfield R'Lazon Brumfield ('98) | 98 | USA | 7.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Trey Causey Trey Causey | 00 | USA | 7.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tejaswin Shankar Tejaswin Shankar ('98) | 98 | IND | 7.17 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aaron Booth Aaron Booth ('96) | 96 | NZL | 7.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Davion Fisher Davion Fisher | USA | 7.08 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Joseph Palmer Joseph Palmer ('01) | 01 | USA | 6.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Damien Berthenet Damien Berthenet ('96) | 96 | FRA | 6.71 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Drake Mitchell Drake Mitchell ('98) | 98 | USA | 6.42 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 11.1. Finale A Finale | Inde 11.1. | ||||||||||||||
1 | Clarence Foote-Talley Clarence Foote-Talley ('01) | 01 | USA | 16.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | R'Lazon Brumfield R'Lazon Brumfield ('98) | 98 | USA | 15.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Joseph Palmer Joseph Palmer ('01) | 01 | USA | 15.29 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Andre Wright Andre Wright | USA | 15.23 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Willie Rodgers Willie Rodgers | USA | 15.20 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sheldon Noble Sheldon Noble ('01) | 01 | ANT | 14.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 11.1. Finale A Finale | Inde 11.1. | ||||||||||||||
1 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 19.55 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 18.91 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Clint Meyer Clint Meyer ('98) | 98 | USA | 18.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Liu Yang Liu Yang ('86) | 86 | CHN | 18.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Corey Claiborne Corey Claiborne ('97) | 97 | USA | 17.48 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Wu Jiaxing Wu Jiaxing ('90) | 90 | CHN | 17.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Chance Ehrnsberger Chance Ehrnsberger | USA | 17.10 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Aaron Deaton Aaron Deaton | USA | 16.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Aaron Wilkerson Aaron Wilkerson | USA | 16.51 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Sam Meece Sam Meece ('98) | 98 | USA | 16.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Joseph Jardine Joseph Jardine ('99) | 99 | USA | 10.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 10.1. Finale A Finale | Inde 10.1. | ||||||||||||||
1 | Charles Lenford Jr. Charles Lenford Jr. ('98) | 98 | USA | 19.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Garrett Doyle Garrett Doyle | 00 | USA | 19.61 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Sam Meece Sam Meece ('98) | 98 | USA | 19.32 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ricky Hurley Ricky Hurley ('97) | 97 | USA | 19.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 11.1. Finale A Finale | Inde 11.1. | ||||||||||||||
1 | N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | 3:06.06 | Oversized bane | |||||||||||
Akeem Sirleaf, Randolph Ross, Trevor Stewart, Kemarni Mighty | |||||||||||||||
2 | Ohio State Ohio State | USA | 3:08.93 | Oversized bane | |||||||||||
Donnie James, Eric Harrison, Rj Russell, Tyler Johnson | |||||||||||||||
4 | Kansas State Kansas State | USA | 3:14.38 | Oversized bane | |||||||||||
Gabriel Louw, Justin Davis, Tim Lambert, Tejaswin Shankar | |||||||||||||||
5 | Kentucky Kentucky | USA | 3:16.61 | Oversized bane | |||||||||||
Cameron Council, Dwight St. Hillaire, Simeon Richardson, Jacob Smith | |||||||||||||||
6 | Ohio State Ohio State | USA | 3:16.97 | Oversized bane | |||||||||||
Terry Johnson, Tyrese Fajardo, Evan Johnson, Cameron Cooper | |||||||||||||||
K 60 m Inde 11.1. Finale A Finale | Inde 11.1. | ||||||||||||||
1 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 7.15 | PB | ||||||||||
2 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 7.28 | |||||||||||
3 | Felicia Brown Felicia Brown ('93) | 93 | USA | 7.45 | SB | ||||||||||
4 | Kayla Foy Kayla Foy ('98) | 98 | USA | 7.47 | SB | ||||||||||
5 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 7.49 | |||||||||||
6 | Aisha Southern Aisha Southern | USA | 7.59 | PB | |||||||||||
7 | Tyjuana Eason Tyjuana Eason ('96) | 96 | USA | 7.61 | |||||||||||
8 | Kaylyn Heath Kaylyn Heath | 00 | USA | 7.63 | |||||||||||
9 | Taliyah Townsend Taliyah Townsend ('98) | 98 | USA | 7.65 | |||||||||||
Semifinale | 11.1. | ||||||||||||||
Semi 1 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
1 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 7.24 | PB | ||||||||||
2 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 7.48 | PB | ||||||||||
3 | Felicia Brown Felicia Brown ('93) | 93 | USA | 7.55 | |||||||||||
4 | Tyjuana Eason Tyjuana Eason ('96) | 96 | USA | 7.57 | SB | ||||||||||
5 | Taliyah Townsend Taliyah Townsend ('98) | 98 | USA | 7.58 | =SB | ||||||||||
6 | Kaylyn Heath Kaylyn Heath | 00 | USA | 7.59 | |||||||||||
7 | Nya Bussey Nya Bussey ('01) | 01 | USA | 7.67 | |||||||||||
8 | Quantasia Perry Quantasia Perry ('99) | 99 | USA | 7.69 | |||||||||||
9 | Morgan Lewis Morgan Lewis ('99) | 99 | USA | 7.80 | |||||||||||
Semi 2 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
1 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 7.36 | |||||||||||
2 | Kayla Foy Kayla Foy ('98) | 98 | USA | 7.55 | SB | ||||||||||
3 | Aisha Southern Aisha Southern | USA | 7.60 | PB | |||||||||||
4 | Tejyrica Robinson Tejyrica Robinson ('98) | 98 | USA | 7.63 | PB | ||||||||||
5 | Nilaja Florence Nilaja Florence | 00 | USA | 7.69 | =PB | ||||||||||
6 | Nami Wilson Nami Wilson | USA | 7.70 | ||||||||||||
Indledende heats | 10.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Taliyah Townsend Taliyah Townsend ('98) | 98 | USA | 7.58 | SB | ||||||||||
2 | Nilaja Florence Nilaja Florence | 00 | USA | 7.69 | =PB | ||||||||||
3 | Madison Meyer Madison Meyer | USA | 7.77 | PB | |||||||||||
5 | Irati Mitxelena Irati Mitxelena ('98) | 98 | ESP | 7.94 | PB | ||||||||||
Indledende 2 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Nami Wilson Nami Wilson | USA | 7.68 | =PB | |||||||||||
Indledende 3 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Felicia Brown Felicia Brown ('93) | 93 | USA | 7.47 | SB | ||||||||||
2 | Aisha Southern Aisha Southern | USA | 7.62 | PB | |||||||||||
3 | Mirlege Castor Mirlege Castor | USA | 7.69 | ||||||||||||
4 | Ida Mensah Ida Mensah ('98) | 98 | GHA | 7.75 | SB | ||||||||||
Indledende 4 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 7.32 | |||||||||||
2 | Nya Bussey Nya Bussey ('01) | 01 | USA | 7.66 | SB | ||||||||||
Indledende 5 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 7.46 | PB | ||||||||||
2 | Kaylyn Heath Kaylyn Heath | 00 | USA | 7.58 | SB | ||||||||||
3 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 7.65 | |||||||||||
4 | Tejyrica Robinson Tejyrica Robinson ('98) | 98 | USA | 7.75 | PB | ||||||||||
Indledende 6 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Cambrea Sturgis Cambrea Sturgis ('99) | 99 | USA | 7.32 | PB | ||||||||||
2 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 7.59 | SB | ||||||||||
3 | Morgan Lewis Morgan Lewis ('99) | 99 | USA | 7.70 | PB | ||||||||||
Indledende 7 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Kayla Foy Kayla Foy ('98) | 98 | USA | 7.59 | SB | ||||||||||
2 | Tyjuana Eason Tyjuana Eason ('96) | 96 | USA | 7.66 | |||||||||||
3 | Quantasia Perry Quantasia Perry ('99) | 99 | USA | 7.71 | |||||||||||
K 200 m Inde 10.1. Finale A Finale | Inde 10.1. | ||||||||||||||
1 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 23.61 | Oversized bane | ||||||||||
2 | NaAsha Robinson NaAsha Robinson ('97) | 97 | USA | 23.65 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Maggie Barrie Maggie Barrie ('96) | 96 | SLE | 23.65 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 24.38 | Oversized bane | ||||||||||
3 | Tyjuana Eason Tyjuana Eason ('96) | 96 | USA | 24.60 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Alexis Holmes Alexis Holmes | 00 | USA | 23.87 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Corey Rinella Corey Rinella | USA | 27.39 | Oversized bane | |||||||||||
Finale D 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Brianna Thomas Brianna Thomas | USA | 24.00 | PB | Oversized bane | ||||||||||
2 | Tori Ray Tori Ray ('96) | 96 | USA | 24.21 | PB | Oversized bane | |||||||||
Finale E 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Megan Moss Megan Moss ('02) | 02 | BAH | 24.09 | Oversized bane | ||||||||||
Finale F 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Alexis Williams Alexis Williams | USA | 24.54 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 24.75 | Oversized bane | ||||||||||
Finale G 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Quantasia Perry Quantasia Perry ('99) | 99 | USA | 24.74 | Oversized bane | ||||||||||
Finale H 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Jaydan Wood Jaydan Wood ('01) | 01 | USA | 24.77 | Oversized bane | ||||||||||
Finale I 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Akia Slaughter Akia Slaughter | USA | 24.97 | Oversized bane | |||||||||||
Finale K 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
2 | Madison Meyer Madison Meyer | USA | 25.52 | Oversized bane | |||||||||||
K 400 m Inde 11.1. Finale A Finale | Inde 11.1. | ||||||||||||||
1 | Alexis Holmes Alexis Holmes | 00 | USA | 52.71 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Maggie Barrie Maggie Barrie ('96) | 96 | SLE | 52.95 | Oversized bane | ||||||||||
Finale B 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
1 | Megan Moss Megan Moss ('02) | 02 | BAH | 53.67 | Oversized bane | ||||||||||
2 | Nia Lundy Nia Lundy ('99) | 99 | USA | 54.89 | Oversized bane | ||||||||||
Finale C 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
1 | Payton Russell Payton Russell ('99) | 99 | USA | 56.20 | Oversized bane | ||||||||||
Finale D 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
1 | Caisja Chandler Caisja Chandler | 00 | USA | 56.87 | Oversized bane | ||||||||||
Finale E 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
1 | Wurrie Njadoe Wurrie Njadoe ('97) | 97 | USA | 56.93 | Oversized bane | ||||||||||
Finale G 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
3 | Grenetria Shell Grenetria Shell ('97) | 97 | USA | 1:00.53 | Oversized bane | ||||||||||
K 600 m Inde 10.1. Finale A Finale | Inde 10.1. | ||||||||||||||
1 | Alexandra Ferguson Alexandra Ferguson ('99) | 99 | USA | 1:32.42 | Oversized bane | ||||||||||
Finale D 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Katie Straus Katie Straus | USA | 1:43.42 | Oversized bane | |||||||||||
Finale E 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Sydney Spears Sydney Spears | USA | 1:46.15 | Oversized bane | |||||||||||
K 800 m Inde 11.1. Finale A Finale | Inde 11.1. | ||||||||||||||
1 | Macy Heinz Macy Heinz | USA | 2:10.12 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Mary Figler Mary Figler | USA | 2:11.90 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Gia Napoleon Gia Napoleon | 00 | USA | 2:12.93 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Ashley Barr Ashley Barr | USA | 2:14.17 | Oversized bane | |||||||||||
K 1 mile Inde 11.1. Finale A Finale | Inde 11.1. | ||||||||||||||
1 | Kassidy Johnson Kassidy Johnson ('99) | 99 | USA | 4:48.00 | Oversized bane | ||||||||||
K 3000 m Inde 11.1. Finale A Finale | Inde 11.1. | ||||||||||||||
1 | Emily Borchers Emily Borchers | USA | 9:45.73 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Lainey Studebaker Lainey Studebaker | USA | 9:46.48 | Oversized bane | |||||||||||
3 | Angelina Ellis Angelina Ellis ('98) | 98 | USA | 9:48.64 | Oversized bane | ||||||||||
4 | Maddie Walker Maddie Walker | USA | 9:55.27 | Oversized bane | |||||||||||
5 | Allison Guagenti Allison Guagenti ('01) | 01 | USA | 9:59.45 | Oversized bane | ||||||||||
6 | Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96) | 96 | DEN | 10:00.22 | Oversized bane | ||||||||||
7 | Margo Hornocker Margo Hornocker | USA | 10:02.09 | Oversized bane | |||||||||||
8 | Maddie McLain Maddie McLain | USA | 10:07.13 | Oversized bane | |||||||||||
9 | Lauren Kemper Lauren Kemper | USA | 10:12.57 | Oversized bane | |||||||||||
10 | Katrina Patterson Katrina Patterson | USA | 10:13.78 | Oversized bane | |||||||||||
K 5000 m Inde 10.1. Finale A Finale | Inde 10.1. | ||||||||||||||
1 | Emily Royston Emily Royston | USA | 16:35.31 | Oversized bane | |||||||||||
2 | Violah Seromot Violah Seromot | USA | 17:20.83 | Oversized bane | |||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 11.1. Finale A Finale | Inde 11.1. | ||||||||||||||
1 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 8.07 | SB | ||||||||||
2 | Paula Salmon Paula Salmon ('99) | 99 | USA | 8.09 | PB | ||||||||||
3 | Madeleine Akobundu Madeleine Akobundu ('98) | 98 | USA | 8.10 | SB | ||||||||||
4 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 8.35 | SB | ||||||||||
5 | Kimisha Chambers Kimisha Chambers ('96) | 96 | JAM | 8.39 | |||||||||||
6 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 8.43 | |||||||||||
7 | Vitoria Alves Vitoria Alves ('98) | 98 | BRA | 8.44 | |||||||||||
8 | Lauren Taubert Lauren Taubert ('98) | 98 | USA | 8.51 | |||||||||||
Semifinale | 11.1. | ||||||||||||||
Semi 1 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
1 | Madeleine Akobundu Madeleine Akobundu ('98) | 98 | USA | 8.17 | SB | ||||||||||
2 | Kimisha Chambers Kimisha Chambers ('96) | 96 | JAM | 8.33 | PB | ||||||||||
3 | Morgan Lewis Morgan Lewis ('99) | 99 | USA | 8.37 | |||||||||||
4 | Lauren Taubert Lauren Taubert ('98) | 98 | USA | 8.49 | SB | ||||||||||
5 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 8.50 | |||||||||||
6 | Alexus Pyles Alexus Pyles ('97) | 97 | USA | 8.52 | SB | ||||||||||
7 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 8.55 | |||||||||||
8 | Angelica Lightfoot Angelica Lightfoot | USA | 8.93 | ||||||||||||
Semi 2 11.1. | 11.1. | ||||||||||||||
1 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 8.12 | SB | ||||||||||
2 | Paula Salmon Paula Salmon ('99) | 99 | USA | 8.15 | |||||||||||
3 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 8.38 | SB | ||||||||||
4 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 8.39 | SB | ||||||||||
5 | Vitoria Alves Vitoria Alves ('98) | 98 | BRA | 8.50 | |||||||||||
6 | Chantel Ray Chantel Ray ('96) | 96 | USA | 8.57 | |||||||||||
7 | Ariel Okorie Ariel Okorie ('98) | 98 | USA | 8.66 | |||||||||||
Indledende heats | 10.1. | ||||||||||||||
Indledende 1 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 8.38 | SB | ||||||||||
2 | Ariel Okorie Ariel Okorie ('98) | 98 | USA | 8.49 | SB | ||||||||||
3 | Alexus Pyles Alexus Pyles ('97) | 97 | USA | 8.76 | SB | ||||||||||
8 | Sydney Spears Sydney Spears | USA | 10.82 | ||||||||||||
Indledende 2 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Devynne Charlton Devynne Charlton ('95) | 95 | BAH | 8.44 | |||||||||||
2 | Vitoria Alves Vitoria Alves ('98) | 98 | BRA | 8.55 | |||||||||||
3 | Angelica Lightfoot Angelica Lightfoot | USA | 8.80 | ||||||||||||
5 | Grenetria Shell Grenetria Shell ('97) | 97 | USA | 9.31 | |||||||||||
7 | Lailah Elliot Lailah Elliot | USA | 9.45 | SB | |||||||||||
Indledende 3 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Paula Salmon Paula Salmon ('99) | 99 | USA | 8.11 | PB | ||||||||||
2 | Morgan Lewis Morgan Lewis ('99) | 99 | USA | 8.31 | PB | ||||||||||
3 | Madeleine Akobundu Madeleine Akobundu ('98) | 98 | USA | 8.32 | SB | ||||||||||
4 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 8.51 | SB | ||||||||||
5 | Corey Rinella Corey Rinella | USA | 9.14 | SB | |||||||||||
Indledende 4 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Jacklyn Howell Jacklyn Howell ('96) | 96 | USA | 8.45 | SB | ||||||||||
2 | Lauren Taubert Lauren Taubert ('98) | 98 | USA | 8.53 | |||||||||||
Indledende 5 10.1. | 10.1. | ||||||||||||||
1 | Kimisha Chambers Kimisha Chambers ('96) | 96 | JAM | 8.41 | PB | ||||||||||
2 | Chantel Ray Chantel Ray ('96) | 96 | USA | 8.50 | SB | ||||||||||
3 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 8.57 | SB | ||||||||||
4 | Katie Straus Katie Straus | USA | 8.98 | SB | |||||||||||
K Højdespring Inde 10.1. Finale A Finale | Inde 10.1. | ||||||||||||||
1 | Janique Burgher Janique Burgher | 00 | JAM | 1.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maddie Righter Maddie Righter ('01) | 01 | USA | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Shanae McKenzie Shanae McKenzie ('96) | 96 | JAM | 1.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Carly Hinkle Carly Hinkle | USA | 1.70 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Annika Williams Annika Williams | USA | 1.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Paula Salmon Paula Salmon ('99) | 99 | USA | 1.70 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Katie Straus Katie Straus | USA | 1.65 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Alexus Pyles Alexus Pyles ('97) | 97 | USA | 1.60 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Lailah Elliot Lailah Elliot | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 10.1. Finale A Finale | Inde 10.1. | ||||||||||||||
1 | Nicole Bagby Nicole Bagby ('99) | 99 | USA | 3.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Rachel Coghill Rachel Coghill ('98) | 98 | USA | 3.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tyra Finkeldey Tyra Finkeldey | USA | 3.70 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Riley Caudill Riley Caudill | USA | 3.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 10.1. Finale A Finale | Inde 10.1. | ||||||||||||||
1 | Madeleine Akobundu Madeleine Akobundu ('98) | 98 | USA | 5.92 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Ariel Okorie Ariel Okorie ('98) | 98 | USA | 5.89 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Akera Benton Akera Benton | USA | 5.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lauren Taubert Lauren Taubert ('98) | 98 | USA | 5.76 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Konstadína Roméou Konstadína Roméou ('97) | 97 | GRE | 5.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Madison Meyer Madison Meyer | USA | 5.61 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Angelica Lightfoot Angelica Lightfoot | USA | 5.44 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Corey Rinella Corey Rinella | USA | 5.41 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Sydney Spears Sydney Spears | USA | 5.23 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Hailey Lacy Hailey Lacy | USA | 5.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 11.1. Finale A Finale | Inde 11.1. | ||||||||||||||
1 | Irati Mitxelena Irati Mitxelena ('98) | 98 | ESP | 12.79 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Taishia Pryce Taishia Pryce ('97) | 97 | JAM | 12.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kennedy Marable Kennedy Marable ('99) | 99 | USA | 12.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Konstadína Roméou Konstadína Roméou ('97) | 97 | GRE | 12.27 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 11.1. Finale A Finale | Inde 11.1. | ||||||||||||||
1 | Adelaide Aquilla Adelaide Aquilla ('99) | 99 | USA | 16.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Malin Smith Malin Smith | 00 | USA | 15.57 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Aveun Moore Aveun Moore ('98) | 98 | USA | 15.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Mikayla Thompson Mikayla Thompson | USA | 15.40 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 15.38 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kayleigh Conlon Kayleigh Conlon ('99) | 99 | USA | 14.76 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Nicole Fautsch Nicole Fautsch ('98) | 98 | USA | 14.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Hannah Jackson Hannah Jackson ('97) | 97 | USA | 13.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jane Sensibaugh Jane Sensibaugh | USA | 13.38 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Taylor Flight Taylor Flight | USA | 13.26 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Lailah Elliot Lailah Elliot | USA | 11.26 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Alexus Pyles Alexus Pyles ('97) | 97 | USA | 10.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Corey Rinella Corey Rinella | USA | 10.79 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Jessica Mattsson Jessica Mattsson ('98) | 98 | SWE | 10.78 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 10.1. Finale A Finale | Inde 10.1. | ||||||||||||||
1 | Alexis Roberson Alexis Roberson ('98) | 98 | USA | 21.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Annette Echikunwoke Annette Echikunwoke ('96) | 96 | USA | 20.84 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ashley Petr Ashley Petr ('97) | 97 | USA | 20.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Helene Sofie Ingvaldsen Helene Sofie Ingvaldsen ('96) | 96 | NOR | 19.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Shaelyn Ward Shaelyn Ward ('97) | 97 | USA | 19.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Molly Leppelmeier Molly Leppelmeier ('98) | 98 | USA | 18.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Emily Kern Emily Kern ('99) | 99 | USA | 18.15 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Taylor Flight Taylor Flight | USA | 18.05 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Hannah Jackson Hannah Jackson ('01) | 01 | USA | 17.94 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Mikayla Thompson Mikayla Thompson | USA | 17.35 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 11.1. Finale A Finale | Inde 11.1. | ||||||||||||||
1 | Kentucky Kentucky | USA | 3:37.92 | Oversized bane | |||||||||||
Faith Ross, Masai Russell, Abby Steiner, Alexis Holmes |