Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: 18.1.2020 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.35
  
 PB
1Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja7.35
  
 PB
3Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM7.45
  
 
4Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)Skive AM7.48
  
 SB
5Kilian M DavidKilian M David ('02)Aabenraa IG 7.52
  
 SB
6Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM7.58
  
 
7Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad7.63
  
 PB
Finale B
1Lasse Hvid JørgensenLasse Hvid Jørgensen Skive AM7.42
  
 PB
2Jonathan Skaarup NørgaardJonathan Skaarup Nørgaard ('95)SAK777.80
  
 SB
3Lasse VosegaardLasse Vosegaard ('99)Aarhus Fremad7.88
  
 PB
4Steen HannestadSteen Hannestad ('71)Aarhus Fremad7.91
  
 SB
5August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF7.94
  
 PB
6Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 8.03
  
 PB
Finale C
1Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM8.19
  
 PB
2Esaipiriyan VaithilingamEsaipiriyan Vaithilingam HGF AM8.20
  
 PB
3Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM8.31
  
 PB
4Dhaqani Hasan AliDhaqani Hasan Ali ('06)Skive AM8.80
  
 PB
5Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM9.07
  
 PB
M 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja51.79
  
 SB
2Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM52.48
  
 
3Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 53.25
  
 =PB
4Klaus Præst JaquéKlaus Præst Jaqué ('92)Aalborg AM55.93
  
 
Finale B
1Simon FestersenSimon Festersen Aabenraa IG 58.71
  
 
2August Lund JessenAugust Lund Jessen ('03)Haderslev IF59.45
  
 PB
3Hans-Henrik DamgaardHans-Henrik Damgaard ('79)AGF Atletik1:00.75
  
 
Finale C
1Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF1:01.87
  
 PB
2Simon KristensenSimon Kristensen ('94)Skive AM1:02.78
  
 PB
3Andreas ChristensenAndreas Christensen ('06)Esbjerg AM1:13.83
  
 PB
M 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alexander Krogh JohansenAlexander Krogh Johansen ('88)AGF Atletik4:00.42
  
 PB
2Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 4:00.86
  
 SB
3Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19004:02.91
  
 PB
4Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)Aalborg AM4:03.20
  
 PB
5Theophile BigirimanaTheophile Bigirimana ('93)Aalborg AM / RWA4:10.66
  
 PB
6Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM4:15.06
  
 PB
7Martin PatwaryMartin Patwary ('97)AGF Atletik4:17.89
  
 PB
Andreas Eidorff MadsenAndreas Eidorff Madsen Viborg AM DNF
  
 
Finale B
1Mads KlinksgaardMads Klinksgaard ('79)Aalborg Øst RRC4:19.28
  
 PB
2Henrik Strange BrokHenrik Strange Brok ('89)VEXA HLM Running4:23.38
  
 PB
3Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK774:25.32
  
 PB
4Simon FestersenSimon Festersen Aabenraa IG 4:25.41
  
 PB
5Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM4:33.87
  
 PB
6Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF4:48.36
  
 PB
7Tommy HansenTommy Hansen ('67)Aalborg Øst RRC5:26.24
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM8.54
  
 
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.70
  
 =PB
 
4.40
  O
4.60 =SB
 XO
4.70 =PB
  O
4.81
XXX
    
2Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19004.30
  
 =SB
 
4.00
 XO
4.20
  O
4.30 =SB
  O
4.40
XXX
    
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM6.34
  
 SB
 
6.22 SB6.26 SB6.046.26 =SB6.206.34 SB  
2Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM6.13
  
 SB
 
5.79 SB  X6.13 SB  X  X6.09  
3Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM5.70
  
 SB
 
5.20 SB5.70 SB5.11  X  X  X  
4Jonathan Skaarup NørgaardJonathan Skaarup Nørgaard ('95)SAK775.37
  
 PB
 
4.91 PB5.27 PB5.35 PB5.21  X5.37 PB  
5Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad5.34
  
 
 
4.165.064.915.005.344.66  
6Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM4.80
  
 PB
 
  X4.64 PB4.57  X4.68 PB4.80 PB  
7Esaipiriyan VaithilingamEsaipiriyan Vaithilingam HGF AM4.79
  
 PB
 
  X  X  X4.364.79 PB4.45  
8Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 4.58
  
 
 
4.584.294.564.48  X  X  
9Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM4.27
  
 PB
 
4.27 PB4.13  –  –  –  –  
M Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM7.29
  
 PB
 
7.08 PB6.867.19 PB  X7.29 PB7.20  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM11.48
  
 SB
 
10.49 SB11.48 SB10.8910.9511.47  X  
2Lasse VosegaardLasse Vosegaard ('99)Aarhus Fremad8.24
  
 PB
 
  X7.51 PB8.24 PB7.656.397.66  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mie MikkelsenMie Mikkelsen ('01)Aabenraa IG 7.95
  
 PB
2Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19007.96
  
 SB
3Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 8.00
  
 PB
4Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja8.06
  
 =SB
5Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro8.09
  
 SB
6Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM8.16
  
 PB
Finale B
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM8.15
  
 PB
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM8.59
  
 
3Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM8.64
  
 PB
4Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM8.67
  
 SB
5Ingela BluhmIngela Bluhm ('46)HGF AM10.14
  
 SB
6Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC10.20
  
 SB
Finale C
1Inke WenzelInke Wenzel ('90)Aalborg Øst RRC8.38
  
 PB
2Sissel Lentz ChristensenSissel Lentz Christensen ('03)Odense Atletik 8.70
  
 PB
3Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM8.92
  
 SB
4Emma Færk JohannesenEmma Færk Johannesen ('04)Skive AM9.09
  
 PB
5Caroline Rom VestergaardCaroline Rom Vestergaard ('05)Aalborg Øst RRC9.85
  
 PB
K 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 1:00.21
  
 PB
2Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM1:01.33
  
 SB
3Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro1:02.76
  
 SB
4Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM1:03.01
  
 
Finale B
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM1:01.69
  
 PB
2Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1:02.86
  
 PB
3Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19001:03.27
  
 PB
4Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 1:05.13
  
 SB
Finale C
1Martha MadsenMartha Madsen ('05)Skive AM1:15.79
  
 PB
2Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC1:19.48
  
 SB
3Caroline Rom VestergaardCaroline Rom Vestergaard ('05)Aalborg Øst RRC1:21.87
  
 PB
K 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nina Marie KrarupNina Marie Krarup ('99)Aarhus 19004:56.38
  
 PB
2Karen Krogh JohansenKaren Krogh Johansen ('87)AGF Atletik5:07.21
  
 PB
3Sofie HintzSofie Hintz Aalborg Øst RRC5:11.45
  
 SB
4Maja BoeMaja Boe ('60)Aalborg Øst RRC6:00.36
  
DR60 PB
5Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM6:14.69
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM9.41
  
 PB
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie GarsetSofie Garset ('99)Aarhus 19003.00
  
 =PB
 
2.70 =SB
  O
2.80 SB
 XO
2.90 SB
  O
3.00 =PB
 XO
3.10
XXX
   
2Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2.60
  
 PB
 
2.30
  O
2.40
  O
2.50 =PB
  O
2.60 PB
  O
2.70
XXX
   
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 1900 / GER5.71
  
 SB
 
5.45 SB5.71 SB5.505.515.61  X  
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM4.62
  
 =SB
 
4.50  X  X  X4.62 =SB  X  
3Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM4.58
  
 PB
 
4.48 PB  X4.204.394.58 PB4.31  
4Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM4.34
  
 PB
 
  X4.34 PB4.234.214.34 =PB4.13  
5Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM4.33
  
 PB
 
3.99 PB3.764.14 PB4.33 PB4.144.15  
6Thea JensenThea Jensen ('05)Esbjerg AM3.49
  
 PB
 
  X  X3.42 PB3.47 PB3.49 PB3.29  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM9.38
  
 PB
 
8.99 PB8.209.38 PB8.628.848.50  
D19 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK773:56.94
  
 PB
2Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM4:02.31
  
 PB
3Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM4:11.72
  
 PB
4Frederik Mangor MadsenFrederik Mangor Madsen ('02)Viborg AM4:40.04
  
 PB
5Johan EnevoldsenJohan Enevoldsen ('01)Viborg AM4:41.83
  
 PB
D17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro4:11.90
  
 PB
2Jonathan Drechsler SigvardsenJonathan Drechsler Sigvardsen ('04)Viborg AM4:13.67
  
 PB
3Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM4:14.17
  
 PB
4Martin Skytte GlerupMartin Skytte Glerup ('03)SAK774:26.74
  
 SB
5Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF4:27.56
  
 PB
Mikkel Bjerregaard NielsenMikkel Bjerregaard Nielsen ('03)Kolding KFUM DNF
  
 
P17 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emma Kiplagat KondrupEmma Kiplagat Kondrup ('04)Kolding KFUM 4:32.53
  
DR DUR-16 PB
2Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM4:45.24
  
 PB
3Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM4:48.97
  
 PB
4Freja Riegels JakobsenFreja Riegels Jakobsen ('04)Esbjerg AM4:56.57
  
 PB
5Sophie Olivia KortnumSophie Olivia Kortnum ('04)Viborg AM4:57.01
  
 PB
6Amalie Bro PedersenAmalie Bro Pedersen ('04)Viborg AM5:04.33
  
 PB
7Hazal BayramHazal Bayram ('04)Esbjerg AM5:06.10
  
 PB
8Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM5:06.83
  
 PB
9Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 5:30.05
  
 SB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro9.04
  
 PB
2Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM9.80
  
 PB
P17 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19002.80
  
 SB
 
2.60 SB
 XO
2.70 SB
XXO
2.80 SB
XXO
2.90
XXX
    
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.96
  
 =PB
 
11.96 =PB11.4011.5911.0211.5211.36  
2Signe BrusgaardSigne Brusgaard ('04)Skive AM11.91
  
 PB
 
11.91 PB11.3011.3410.9011.5111.79  
3Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM9.54
  
 PB
 
9.50 PB9.54 PB9.278.559.299.25  
4Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM8.97
  
 
 
8.488.608.978.968.717.96  
5Caroline Mejdal SvenstrupCaroline Mejdal Svenstrup ('04)Skive AM8.76
  
 PB
 
8.08 SB8.63 PB8.508.318.298.76 PB  
D15 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 4:44.65
  
 SB
2Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM4:51.16
  
 PB
3Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM4:57.79
  
 PB
4Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM5:02.88
  
 PB
5Andreas ChristensenAndreas Christensen ('06)Esbjerg AM5:30.26
  
 PB
6Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM5:30.47
  
 PB
7Noa NielsenNoa Nielsen ('06)Viborg AM5:48.31
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19009.35
  
 PB
2Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 9.78
  
 PB
3Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM10.03
  
 PB
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19003.30
  
 PB
 
2.60 PB
  O
2.70 PB
  O
2.80 PB
  O
2.90 PB
  O
3.00 PB
  O
3.10 PB
  O
3.20 PB
  O
3.30 PB
 XO
3.40
XXX
       
2Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM2.60
  
 PB
 
2.00 PB
  O
2.10 PB
  O
2.20 PB
  O
2.30 PB
  O
2.40 PB
 XO
2.50 PB
 XO
2.60 PB
  O
2.70
XXX
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM11.07
  
 PB
 
10.57 PB10.92 PB11.07 PB10.7410.5310.38  
2Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM7.47
  
 PB
 
7.05 PB6.837.39 PB7.47 PB6.956.70  
P15 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Julie Meiner-DuedahlJulie Meiner-Duedahl ('05)Aarhus 19005:13.42
  
 PB
2Nicoline Vejen ØstergaardNicoline Vejen Østergaard ('06)Skive AM5:32.38
  
 PB
3Thilde Sigga Agger NielsenThilde Sigga Agger Nielsen ('05)Viborg AM5:35.38
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.28
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maria Nehls KaasMaria Nehls Kaas ('05)Skive AM7.77
  
 PB
 
7.197.50 PB7.77 PB7.537.157.27  
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.14
  
 
 
6.736.916.866.397.147.07  
3Thea JensenThea Jensen ('05)Esbjerg AM6.38
  
 PB
 
6.31 PB5.976.006.38 PB5.855.33  
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil MeierEmil Meier ('07)Skive AM8.45
  
 PB
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19008.87
  
 PB
3Sebastian StrøbeckSebastian Strøbeck ('08)Skive AM9.39
  
 PB
4Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM9.50
  
 PB
5Lucas Franck Anderse ChristensenLucas Franck Anderse Christensen ('07)Esbjerg AM9.61
  
 PB
6Lucas Nørby MeinsLucas Nørby Meins ('08)Stoholm Atletik10.86
  
 PB
Finale B
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik9.34
  
 PB
2Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik9.40
  
 PB
3Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik9.41
  
 PB
4Sebastian JeppesenSebastian Jeppesen ('08)Skive AM9.42
  
 PB
5Mads Bro DaugårdMads Bro Daugård ('08)HGF AM10.39
  
 PB
6Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM10.79
  
 PB
D13 400 m    
Inde
Inde
3Maya RendbyMaya Rendby ('08)HGF AM1:22.84
  
 PB
Finale 1
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik1:12.00
  
 PB
2Sebastian JeppesenSebastian Jeppesen ('08)Skive AM1:13.68
  
 PB
3Lucas Nørby MeinsLucas Nørby Meins ('08)Stoholm Atletik1:26.38
  
 PB
Finale 2
1Emil MeierEmil Meier ('07)Skive AM1:06.74
  
 PB
2Sebastian StrøbeckSebastian Strøbeck ('08)Skive AM1:14.59
  
 PB
3Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM1:20.01
  
 PB
D13 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik5:38.11
  
 PB
2Andreas HaveAndreas Have ('07)Skive AM5:45.29
  
 PB
3Lucas Nørby MeinsLucas Nørby Meins ('08)Stoholm Atletik6:23.49
  
 PB
4Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM6:33.07
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande11.50
  
 PB
2Sebastian StrøbeckSebastian Strøbeck ('08)Skive AM12.50
  
 PB
3Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik12.87
  
 PB
4Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik13.15
  
 PB
5Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik14.39
  
 PB
6Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM16.23
  
 PB
D13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande1.70
  
 =PB
 
1.50 SB
  O
1.60 SB
  O
1.70 =PB
 XO
1.80
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19004.69
  
 PB
 
4.47 PB4.69 PB4.55  X    
2Emil MeierEmil Meier ('07)Skive AM4.31
  
 PB
 
4.07 PB  X4.21 PB4.31 PB    
3Andreas HaveAndreas Have ('07)Skive AM4.09
  
 PB
 
4.00 PB4.06 PB4.09 PB4.03    
4Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik3.99
  
 PB
 
3.72 PB3.99 PB3.883.78    
5Lucas Franck Anderse ChristensenLucas Franck Anderse Christensen ('07)Esbjerg AM3.96
  
 PB
 
3.96 PB3.783.703.88    
6Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande3.93
  
 PB
 
3.91 PB3.93 PB3.633.79    
7Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik3.89
  
 PB
 
3.843.783.89 PB2.81    
8Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM3.88
  
 PB
 
3.88 PB3.583.613.67    
9Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik3.82
  
 
 
3.683.783.703.82    
10Mads Bro DaugårdMads Bro Daugård ('08)HGF AM3.12
  
 PB
 
3.12 PB3.053.12 =PB3.05    
11Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM2.96
  
 PB
 
  X2.96 PB2.942.75    
12Lucas Nørby MeinsLucas Nørby Meins ('08)Stoholm Atletik2.84
  
 
 
2.842.782.772.77    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande7.54
  
 PB
 
7.17 PB7.21 PB7.54 PB6.85    
2Mads Fog-MøllerMads Fog-Møller ('07)Stoholm Atletik7.28
  
 PB
 
7.097.26 PB7.097.28 PB    
3Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik6.17
  
 PB
 
5.69 PB6.17 PB5.976.09    
4Sebastian JeppesenSebastian Jeppesen ('08)Skive AM6.09
  
 PB
 
5.07 PB5.26 PB5.45 PB6.09 PB    
5Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Stoholm Atletik5.67
  
 PB
 
5.67 PB5.405.305.61    
6Mads Bro DaugårdMads Bro Daugård ('08)HGF AM5.08
  
 PB
 
5.08 PB5.024.854.56    
7Marcus TarpMarcus Tarp ('08)HGF AM5.00
  
 PB
 
4.43 PB4.54 PB4.67 PB5.00 PB    
8Lucas Nørby MeinsLucas Nørby Meins ('08)Stoholm Atletik4.89
  
 PB
 
4.50 PB4.58 PB4.89 PB4.29    
9Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM4.31
  
 PB
 
4.20 PB3.984.30 PB4.31 PB    
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM9.12
  
 PB
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM9.29
  
 
3Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19009.61
  
 PB
4Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM9.71
  
 PB
5Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande9.89
  
 PB
6Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM9.99
  
 PB
Finale B
1Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM9.56
  
 SB
2Agnete MortensenAgnete Mortensen ('07)Skive AM10.10
  
 PB
3Maya RendbyMaya Rendby ('08)HGF AM10.11
  
 PB
4Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM10.13
  
 PB
5Nina Marie Damholt JensenNina Marie Damholt Jensen ('08)Aarhus 190010.34
  
 PB
6Julie Lykke LolckJulie Lykke Lolck ('08)Aarhus 190012.08
  
 PB
P13 400 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 1:07.76
  
 PB
2Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM1:08.91
  
 PB
3Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19001:18.08
  
 PB
4Nina Marie Damholt JensenNina Marie Damholt Jensen ('08)Aarhus 19001:23.84
  
 PB
Finale B
1Agnete MortensenAgnete Mortensen ('07)Skive AM1:17.12
  
 PB
2Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM1:22.52
  
 PB
P13 1500 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 5:11.88
  
 PB
2Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19005:50.34
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM11.84
  
 PB
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM12.42
  
 PB
3Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande12.78
  
 PB
4Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 190013.19
  
 PB
5Nina Marie Damholt JensenNina Marie Damholt Jensen ('08)Aarhus 190014.40
  
 PB
6Julie Lykke LolckJulie Lykke Lolck ('08)Aarhus 190017.83
  
 PB
P13 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM1.90
  
 SB
 
1.60 SB
  O
1.70 SB
  O
1.80 SB
  O
1.90 SB
  O
2.00
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM4.26
  
 PB
 
4.26 PB4.124.083.84    
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.04
  
 PB
 
4.04 PB4.024.034.04 =PB    
3Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM3.92
  
 PB
 
3.90 PB3.92 PB3.793.11    
4Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM3.85
  
 
 
3.853.793.673.71    
5Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro3.81
  
 PB
 
  X3.73 PB3.81 PB3.76    
6Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande3.65
  
 PB
 
3.60 PB3.473.62 PB3.65 PB    
7Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19003.56
  
 PB
 
3.56 PB3.373.133.56 =PB    
8Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM3.55
  
 PB
 
3.55 PB3.443.363.24    
9Nina Marie Damholt JensenNina Marie Damholt Jensen ('08)Aarhus 19003.54
  
 PB
 
3.54 PB3.353.343.26    
10Agnete MortensenAgnete Mortensen ('07)Skive AM3.47
  
 PB
 
3.05 PB3.40 PB3.363.47 PB    
11Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM3.33
  
 PB
 
3.33 PB3.293.323.30    
12Maya RendbyMaya Rendby ('08)HGF AM3.29
  
 PB
 
3.29 PB2.892.893.17    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM9.44
  
 PB
 
8.679.44 PB9.058.21    
2Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande8.37
  
 PB
 
8.37 PB7.797.658.20    
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM7.96
  
 
 
7.227.967.057.57    
4Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM7.95
  
 PB
 
6.927.267.037.95 PB    
5Mia FruergaardMia Fruergaard ('09)Skive AM6.68
  
 
 
6.476.686.346.34    
6Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM5.86
  
 PB
 
5.25 PB5.43 PB5.86 PB5.55    
7Julie Lykke LolckJulie Lykke Lolck ('08)Aarhus 19004.92
  
 PB
 
4.41 PB3.974.92 PB4.90    
K65 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM10.35
  
 SB
K75 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande8.18
  
 SB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint