Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Reykjavik ISL: 18‐19.1.2020 Inde

M 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
10Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN7.38
  
 SB
19William A. HelmsdalWilliam A. Helmsdal ('02)DEN8.07
  
 PB
Indledende ?
18.1.
18.1.
15Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim DEN7.62
  
 =PB
M 200 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
7Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN24.01
  
 SB
12Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)DEN27.01
  
 PB
M 400 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
2Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim DEN53.70
  
 PB
M 800 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
3Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim DEN2:06.95
  
 SB
Kjartan Óli Ágústsson
Kjartan Óli Ágústsson ('02)
ISL1:58.73
  
 PB
Hugi Harðarson
Hugi Harðarson ('87)
ISL2:00.25
  
 SB
M 3000 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
3Jóan Petur JoensenJóan Petur Joensen ('87)DEN12:41.72
  
 PB
4Markus HvannasteinMarkus Hvannastein ('84)DEN12:42.75
  
 PB
5Martin SivertsenMartin Sivertsen ('73)DEN14:00.88
  
 SB
6Simun Paetur FossáSimun Paetur Fossá ('79)DEN19:10.30
  
 PB
Logi Ingimarsson
Logi Ingimarsson ('90)
ISL9:49.11
  
 PB
Guðlaugur Ari Jónsson
Guðlaugur Ari Jónsson ('94)
ISL10:29.41
  
 PB
Goði Gnýr Guðjónsson
Goði Gnýr Guðjónsson ('04)
ISL10:40.27
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
Sindri Magnússon
Sindri Magnússon ('97)
ISL8.62
  
 PB
Gudmundur Heidar Guðmundsson
Gudmundur Heidar Guðmundsson ('91)
ISL8.66
  
 SB
M Højdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
Unnsteinn Reynisson
Unnsteinn Reynisson ('03)
ISL1.82
  
 PB
M Længdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
8Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN6.35
  
 PB
11William A. HelmsdalWilliam A. Helmsdal ('02)DEN5.84
  
 PB
Juan Ramón Borges Bosque
Juan Ramón Borges Bosque ('92)
ISL6.48
  
 SB
K 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
9Elisabet Holm SimonsenElisabet Holm Simonsen ('01)DEN8.28
  
 SB
K 200 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
10Elisabet Holm SimonsenElisabet Holm Simonsen ('01)DEN27.25
  
 PB
Glódís Edda Þuríðardóttir
Glódís Edda Þuríðardóttir ('03)
ISL25.78
  
 SB
Indledende ?
19.1.
19.1.
9Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN27.20
  
 PB
K 400 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN59.26
  
 SB
K 800 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
4Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)DEN2:28.30
  
 PB
Anna Karen Jónsdóttir
Anna Karen Jónsdóttir ('98)
ISL2:25.66
  
 PB
K 1500 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Rebekka Fuglø FugløRebekka Fuglø Fuglø ('93)DEN4:47.54
  
 SB
K 3000 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
Elín Karlsdóttir
Elín Karlsdóttir ('05)
ISL12:36.49
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
Fanney Rún Ólafsdóttir
Fanney Rún Ólafsdóttir ('02)
ISL10.51
  
 PB
K Højdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
4Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)DEN1.56
  
 SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
  O
1.59
XXX
  
Svanhvít Ásta Jónsdóttir
Svanhvít Ásta Jónsdóttir ('96)
ISL1.65
  
 PB
Hekla Magnúsdóttir
Hekla Magnúsdóttir ('06)
ISL1.58
  
 PB
K Længdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
9Elisabet Holm SimonsenElisabet Holm Simonsen ('01)DEN4.86
  
 SB
 
  X4.86 SB  X     
K Trespring     
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
Hildigunnur þÓrarinsdóttir
Hildigunnur þÓrarinsdóttir ('99)
ISL11.85
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
3Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)DEN10.29
  
 SB
 
10.22 SB9.7710.29 SB8.959.649.65  
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN8.65
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
3Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)DEN7.45
  
 PB
 
6.23 PB6.44 PB7.20 PB7.44 PB7.007.45 PB  
D17 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
8Miso BuhaMiso Buha ('03)DEN7.86
  
 SB
D17 Længdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
4Miso BuhaMiso Buha ('03)DEN5.65
  
 PB
D17 Trespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Miso BuhaMiso Buha ('03)DEN12.66
  
 SB
P17 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
5Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN8.65
  
 SB
11Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)DEN9.02
  
 SB
P17 200 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
4Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN29.60
  
 SB
6Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)DEN31.20
  
 SB
P17 Længdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
7Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)DEN4.26
  
 PB
 
  X  X4.18 PB4.26 PB3.974.21  
12Børka Berg JørgensenBørka Berg Jørgensen ('04)DEN4.00
  
 SB
P17 Trespring     
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
2Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN10.12
  
 SB
 
9.83 SB9.739.94 SB9.869.8210.12 SB  
9Bjørg JensenBjørg Jensen ('03)DEN8.77
  
 PB
 
8.77 PB8.008.75  X7.938.41  
D15 200 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN25.31
  
 PB
D15 400 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN54.61
  
 PB
P15 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
16Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)DEN9.07
  
 PB
27Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)DEN9.64
  
 PB
P15 200 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
8Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)DEN29.49
  
 PB
13Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)DEN30.36
  
 PB
P15 400 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)DEN1:08.87
  
 PB
P15 800 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)DEN2:36.32
  
 SB
2Kristina Verlandsdóttir HayfieldKristina Verlandsdóttir Hayfield ('05)DEN2:48.46
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
13Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)DEN3.97
  
 PB
 
3.76 PB3.463.97 PB     
P14 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
5Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('05)DEN9.02
  
 PB
P14 200 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
6Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('05)DEN30.96
  
 PB
P14 Længdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
9Jóhanna PedersenJóhanna Pedersen ('05)DEN3.91
  
 PB
 
3.91 PB3.803.873.70    
D13 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
17Christian S. AndreasenChristian S. Andreasen ('07)DEN9.97
  
 PB
D13 200 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
11Christian S. AndreasenChristian S. Andreasen ('07)DEN33.20
  
 PB
D13 600 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
13Christian S. AndreasenChristian S. Andreasen ('07)DEN2:13.84
  
 PB
D12 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
3Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)DEN9.46
  
 PB
3Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)DEN9.46
  
 PB
13Símeon B NielsenSímeon B Nielsen ('08)DEN10.65
  
 PB
D12 600 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
4Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)DEN2:03.98
  
 PB
D12 800 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN2:10.96
  
 PB
D12 Højdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
2Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)DEN1.32
  
 PB
 
1.03 PB
  O
1.10 PB
  O
1.17 PB
  O
1.22 PB
  O
1.27 PB
  O
1.32 PB
  O
1.37
XXX
 
8Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)DEN1.17
  
 PB
 
1.03 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.17 PB
 XO
1.22
XXX
    
12Símeon B NielsenSímeon B Nielsen ('08)DEN1.03
  
 PB
 
1.03 PB
XXO
1.10
XXX
      
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)DEN3.94
  
 PB
 
3.77 PB3.86 PB3.94 PB     
10Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)DEN3.22
  
 PB
 
2.91 PB3.22 PB2.00     
13Símeon B NielsenSímeon B Nielsen ('08)DEN2.63
  
 PB
 
2.63 PB  X2.51     
D12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
4Jógvan Í LonJógvan Í Lon ('08)DEN6.34
  
 PB
 
5.80 PB6.34 PB5.26     
9Óðin Jógvansson GlerfossÓðin Jógvansson Glerfoss ('08)DEN5.82
  
 PB
 
5.82 PB5.305.62     
13Símeon B NielsenSímeon B Nielsen ('08)DEN4.84
  
 PB
 
4.73 PB4.504.84 PB     
P12 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
8Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)DEN9.44
  
 PB
28Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)DEN11.10
  
 PB
P12 600 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
11Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)DEN2:12.17
  
 PB
19Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)DEN2:21.75
  
 PB
P12 Højdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
15Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)DEN1.10
  
 PB
 
1.03
XXO
1.10
 XO
      
22Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)DEN1.03
  
 PB
 
1.03 PB
  O
1.10
XXX
      
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
12Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)DEN3.42
  
 PB
 
3.29 PB3.173.42 PB     
22Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)DEN2.93
  
 PB
 
2.67 PB2.552.93 PB     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
10Natalia LydersenNatalia Lydersen ('08)DEN6.46
  
 PB
 
5.33 PB6.46 PB5.83     
22Tabita HvannasteinTabita Hvannastein ('08)DEN5.78
  
 PB
 
5.48 PB5.57 PB5.78 PB     
D11 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
15Jóhan Á Fløtti SyderbøJóhan Á Fløtti Syderbø ('09)DEN11.32
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
17Jóhan Á Fløtti SyderbøJóhan Á Fløtti Syderbø ('09)DEN2.62
  
 PB
 
2.40 PB2.48 PB2.62 PB     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
13Jóhan Á Fløtti SyderbøJóhan Á Fløtti Syderbø ('09)DEN5.67
  
 PB
 
5.67 PB5.165.58     
P11 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
16Rannvá RyanRannvá Ryan ('10)DEN10.90
  
 PB
P11 600 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
16Rannvá RyanRannvá Ryan ('10)DEN2:35.29
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
16Rannvá RyanRannvá Ryan ('10)DEN2.67
  
 PB
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
18Rannvá RyanRannvá Ryan ('10)DEN4.34
  
 PB

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive