Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: VDMU inde 25‐26.1.2020 Inde
Aarhus Atletik- og Løbeakademi

D19 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 7.29
  
 SB
2Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)Skive AM7.31
  
 PB
3Kilian M DavidKilian M David ('02)Aabenraa IG 7.50
  
 
4Frederik Mangor MadsenFrederik Mangor Madsen ('02)Viborg AM7.52
  
 =PB
5Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK777.53
  
 =PB
6Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK777.60
  
 SB
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1Daniel AndersenDaniel Andersen ('01)Kolding KFUM 7.39
  
 
2Frederik Mangor MadsenFrederik Mangor Madsen ('02)Viborg AM7.52
  
 PB
3Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK777.53
  
 PB
4Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19007.73
  
 PB
5Skujlt Skujlt  Aarhus Fremad8.21
  
 PB
Indledende 2
25.1.
25.1.
1Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)Skive AM7.38
  
 SB
2Kilian M DavidKilian M David ('02)Aabenraa IG 7.43
  
 SB
3Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK777.66
  
 SB
4Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM7.91
  
 PB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19008.79
  
 
2Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19009.52
  
 PB
3Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM9.54
  
 PB
D19 Højdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19001.81
  
 PB
 
1.65 SB
  O
1.70 SB
  O
1.75 SB
  O
1.78 PB
  O
1.81 PB
 XO
1.84
XXX
  
2Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 19001.75
  
 =SB
 
1.60
  O
1.70
  O
1.75 =SB
 XO
1.81
XXX
    
3Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM1.70
  
 PB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65 =SB
  O
1.70 PB
XXO
1.75
XXX
   
D19 Stangspring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 19004.25
  
 
 
4.10
  O
4.25
  O
4.35
XXX
     
2Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3.40
  
 SB
 
3.20 SB
  O
3.40 SB
  O
3.50
XXX
     
D19 Længdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK776.06
  
 
 
5.875.95  X5.926.066.02  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190011.92
  
 PB
 
11.49 PB11.1411.3211.70 PB11.6211.92 PB  
2Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)SAK7710.33
  
 PB
 
10.13 PB10.33 PB9.72  X9.219.94  
P19 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19007.85
  
 PB
2Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19008.41
  
 PB
3Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK778.43
  
 
4Signe RaahaugeSigne Raahauge ('02)Aabenraa IG 8.47
  
 PB
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19009.05
  
 PB
2Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM9.48
  
 
P19 Højdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM1.57
  
 SB
 
1.48 SB
  O
1.51 SB
 XO
1.54 SB
  O
1.57 SB
 XO
1.60
XXX
   
2Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19001.54
  
 =SB
 
1.45
  O
1.48
  O
1.51
  O
1.54 =SB
XXO
1.57
XXX
   
P19 Stangspring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2.10
  
 PB
 
1.70
  O
1.80
 XO
1.90 =SB
XXO
2.00 =PB
  4
2.10 PB
  5
   
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja1.80
  
 PB
 
1.60 PB
  O
1.70 PB
 XO
1.80 PB
XXO
     
Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK77 NH
  
 
 
1.60
  O
       
P19 Længdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19005.38
  
 =SB
 
5.065.235.38 =SB5.075.25  X  
1Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 19003.10
  
 SB
 
2.80 SB3.00 SB3.10 SB     
2Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM4.89
  
 PB
 
4.67 PB4.89 PB4.844.724.864.89 =PB  
2Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2.70
  
 SB
 
2.30 SB2.40 SB2.50 SB2.60 SB2.70 SB   
3Katrine VadKatrine Vad ('01)SAK774.67
  
 
 
  X  X4.504.674.504.46  
P19 Trespring     
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Nina LundNina Lund ('01)Vejle IF10.71
  
 SB
 
10.71 SB10.40  X10.559.63  X  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF10.29
  
 PB
 
10.29 PB10.0810.09  X  X  X  
2Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19009.93
  
 PB
 
  X9.219.02  X9.93 PB9.78  
3Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM8.91
  
 
 
7.687.908.918.427.62  X  
D17 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja7.25
  
 PB
2Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM7.39
  
 
3Ali Basim Al-TimimiAli Basim Al-Timimi ('03)Skive AM7.45
  
 
4Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19007.59
  
 =PB
5Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 19007.66
  
 
6Marius HyldborgMarius Hyldborg ('04)SAK777.90
  
 
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja7.33
  
 SB
2Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 19007.67
  
 
3Marius HyldborgMarius Hyldborg ('04)SAK777.93
  
 
4Jens-Kristian Damgaard JensenJens-Kristian Damgaard Jensen ('04)SIK808.07
  
 PB
Indledende 2
25.1.
25.1.
1Ali Basim Al-TimimiAli Basim Al-Timimi ('03)Skive AM7.40
  
 PB
2Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM7.43
  
 
3Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19007.59
  
 PB
4Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja8.80
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja9.01
  
 PB
2Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM9.16
  
 SB
3Kaspar HenriksenKaspar Henriksen ('03)Odense Atletik 9.16
  
 SB
4Jens-Kristian Damgaard JensenJens-Kristian Damgaard Jensen ('04)SIK8010.54
  
 PB
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja DQ
  
 
D17 Højdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja1.86
  
 PB
 
1.68 SB
  O
1.74 SB
  O
1.80 SB
 XO
1.83 PB
 XO
1.86 PB
 XO
1.89
XXX
  
2Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM1.77
  
 SB
 
1.65 SB
  O
1.68 SB
  O
1.71 SB
 XO
1.74 SB
  O
1.77 SB
 XO
1.80
XXX
  
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja1.74
  
 SB
 
1.71 SB
 XO
1.74 SB
 XO
1.77
XXX
     
4Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM1.65
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXO
1.68
XXX
  
5Mathias MogensenMathias Mogensen ('04)Aarhus 19001.50
  
 SB
 
1.40 SB
  O
1.45 SB
  O
1.50 SB
XXO
1.55
XXX
    
6Jens-Kristian Damgaard JensenJens-Kristian Damgaard Jensen ('04)SIK801.45
  
 PB
 
1.45 PB
  O
1.50
XXX
      
D17 Stangspring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM3.60
  
 SB
 
3.10
  O
3.20
  O
3.30
 XO
3.40
 XO
3.50 =SB
 XO
3.60 SB
  O
3.70
XXX
 
2Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja3.30
  
 =PB
 
2.90
  O
3.00
  O
3.10
  O
3.20
 XO
3.30 =PB
  O
3.40
XXX
  
D17 Længdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 5.85
  
 
 
5.645.825.785.85  X5.67  
2Kaspar HenriksenKaspar Henriksen ('03)Odense Atletik 5.78
  
 SB
 
5.66 SB5.69 SB5.485.61  X5.78 SB  
3Tobias Roed GarzaTobias Roed Garza ('04)Randers Freja5.60
  
 PB
 
5.31 PB5.49 PB5.60 PB5.485.535.59  
4Emil Binderup OvergaardEmil Binderup Overgaard ('04)Aarhus 19005.06
  
 PB
 
4.225.06 PBSB4.874.91  X5.06 =PB=SB  
5Michael Ølund LauritzenMichael Ølund Lauritzen ('04)Odense Atletik 4.89
  
 PB
 
4.81 PB4.89 PB  X4.50  X4.64  
6Rasmus Magaard MadsenRasmus Magaard Madsen ('04)Odense Atletik 4.72
  
 PB
 
4.64 PB4.72 PB4.49  –  –  –  
7Jens-Kristian Damgaard JensenJens-Kristian Damgaard Jensen ('04)SIK804.57
  
 PB
 
4.44 PB4.414.57 PB     
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja14.14
  
 
 
13.7312.9413.0714.0114.1413.78  
2Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 12.64
  
 PB
 
11.19 PB10.8812.64 PB  X12.5212.43  
3Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja10.26
  
 PB
 
10.15 PB10.0510.26 PB9.769.859.90  
4Rasmus Magaard MadsenRasmus Magaard Madsen ('04)Odense Atletik 9.87
  
 PB
 
9.00 PB9.87 PB9.759.788.828.87  
5Jens-Kristian Damgaard JensenJens-Kristian Damgaard Jensen ('04)SIK808.76
  
 PB
 
8.02 PB7.587.668.59 PB8.308.76 PB  
6Michael Ølund LauritzenMichael Ølund Lauritzen ('04)Odense Atletik 5.69
  
 PB
 
5.58 PB5.69 PB5.46  X  X  X  
P17 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM8.00
  
 SB
2Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 8.05
  
 
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.06
  
 SB
4Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM8.13
  
 
5Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja8.22
  
 
Semifinale25.1.
Semi 1
25.1.
25.1.
1Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 8.03
  
 
2Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM8.10
  
 PB
3Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja8.14
  
 
4Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19008.33
  
 
5Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF8.36
  
 
6Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM8.60
  
 
Semi 2
25.1.
25.1.
1Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM8.01
  
 SB
2Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.09
  
 
3Ida Clara Bøgelund JakobsenIda Clara Bøgelund Jakobsen ('04)Aarhus 19008.26
  
 PB
4Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19008.27
  
 
5Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM8.40
  
 
6Sissel Lentz ChristensenSissel Lentz Christensen ('03)Odense Atletik 8.56
  
 
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.08
  
 SB
2Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19008.24
  
 SB
3Ida Clara Bøgelund JakobsenIda Clara Bøgelund Jakobsen ('04)Aarhus 19008.29
  
 PB
4Maya Marie AvnshøjMaya Marie Avnshøj ('04)Odense Atletik 8.91
  
 PB
Indledende 2
25.1.
25.1.
1Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 7.97
  
 PB
2Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM8.13
  
 PB
3Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF8.30
  
 PB
4Emilie ArndtEmilie Arndt ('04)SAK778.97
  
 PB
5Olivia Vilstrup RoienOlivia Vilstrup Roien ('04)SAK779.21
  
 PB
Indledende 3
25.1.
25.1.
1Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja8.11
  
 PB
2Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19008.32
  
 SB
3Sissel Lentz ChristensenSissel Lentz Christensen ('03)Odense Atletik 8.55
  
 PB
4Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM8.57
  
 SB
5Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM9.37
  
 SB
Indledende 4
25.1.
25.1.
1Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM8.02
  
 SB
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM8.35
  
 PB
3Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 8.74
  
 PB
4Benedicte Skytte VosegaardBenedicte Skytte Vosegaard ('03)Aarhus Fremad8.97
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM9.61
  
 PB
2Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM9.67
  
 PB
3Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK779.68
  
 PB
4Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja11.30
  
 SB
P17 Højdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19001.63
  
 PB
 
1.48
  O
1.51
  O
1.54
  O
1.57
  O
1.60 =PB
  O
1.63 PB
 XO
1.66
XXX
 
2Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK771.57
  
 SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.48
 XO
1.51
  O
1.54
XXO
1.57 SB
  O
1.60
XXX
 
3Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM1.54
  
 SB
 
1.40
  O
1.45 =SB
  O
1.48 SB
  O
1.51 SB
 XO
1.54 SB
 XO
1.57
XXX
  
4Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro1.48
  
 SB
 
1.30 SB
  O
1.35 SB
 XO
1.40 SB
  O
1.45 SB
 XO
1.48 SB
 XO
1.51
XXX
  
P17 Længdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.49
  
 SB
 
5.285.49 SB  X  X5.345.42  
1Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.00
  
 SB
 
2.50 SB2.60 SB2.70 SB2.80 SB2.90 SB3.00 SB  
2Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19004.97
  
 PB
 
4.52 SB4.73 SB4.504.674.85 SB4.97 PB  
2Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK772.70
  
 
 
2.402.502.602.70    
3Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM4.95
  
 PB
 
4.67 PB4.554.95 PB4.874.95 =PB  X  
3Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM2.50
  
 
 
2.302.402.50     
4Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja4.92
  
 PB
 
4.83 PB  X4.664.83 =PB4.92 PB4.67  
5Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM4.86
  
 PB
 
4.584.574.66 SB4.634.574.86 PB  
6Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM4.61
  
 
 
4.594.474.374.584.614.29  
7Emilie ArndtEmilie Arndt ('04)SAK774.25
  
 PB
 
4.25 PB3.98  X     
8Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja4.18
  
 PB
 
4.18 PB4.034.14     
9Olivia Vilstrup RoienOlivia Vilstrup Roien ('04)SAK773.92
  
 
 
3.743.823.92     
10Kristine GrevsenKristine Grevsen ('04)Aabenraa IG 3.53
  
 SB
 
3.53 SB3.523.15     
Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik NM
  
 
 
  X  X  –     
P17 Trespring     
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM9.93
  
 SB
 
9.62 SB9.68 SB  X  X  X9.93 SB  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM12.72
  
 PB
 
11.4512.28 PB12.40 PB12.2011.7812.72 PB  
2Signe BrusgaardSigne Brusgaard ('04)Skive AM11.22
  
 
 
  X10.6610.8510.42  X11.22  
3Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM10.03
  
 SB
 
8.51 SB9.35 SB10.03 SB9.029.479.35  
4Ida Clara Bøgelund JakobsenIda Clara Bøgelund Jakobsen ('04)Aarhus 19009.91
  
 PB
 
8.75 PB9.17 PB9.22 PB9.86 PB9.91 PB8.66  
5Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM9.35
  
 
 
8.998.359.359.00  X  X  
6Caroline Mejdal SvenstrupCaroline Mejdal Svenstrup ('04)Skive AM9.12
  
 PB
 
8.759.12 PB8.468.779.05  X  
7Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM9.07
  
 
 
9.078.578.65     
8Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja8.96
  
 SB
 
  X8.96 SB8.89     
9Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro8.77
  
 PB
 
8.48 PB8.66 PB8.77 PB     
10Maya Marie AvnshøjMaya Marie Avnshøj ('04)Odense Atletik 8.42
  
 PB
 
8.42 PB8.418.39     
11Olivia Vilstrup RoienOlivia Vilstrup Roien ('04)SAK777.32
  
 
 
  X7.017.32     
D15 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro7.69
  
 PB
2Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK777.69
  
 
3Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF7.89
  
 PB
4Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja7.90
  
 PB
5Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja7.92
  
 
6Grzegorz RobaczykGrzegorz Robaczyk ('05)Aalborg AM8.11
  
 PB
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro7.73
  
 PB
2Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja7.89
  
 PB
3Grzegorz RobaczykGrzegorz Robaczyk ('05)Aalborg AM8.20
  
 PB
4Jens Jakob Bitsh HolmJens Jakob Bitsh Holm ('05)Aarhus 19008.43
  
 PB
5Win GhaniWin Ghani ('05)Aarhus 19008.55
  
 PB
Indledende 2
25.1.
25.1.
1Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja8.00
  
 
2Morten GrevlundMorten Grevlund ('05)Aalborg AM8.49
  
 PB
3Thor V. NielsenThor V. Nielsen ('06)Aarhus 19008.99
  
 PB
4Marius WintherMarius Winther ('06)Aarhus 19009.07
  
 PB
5Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro9.28
  
 PB
Indledende 3
25.1.
25.1.
1Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK777.74
  
 
2Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF8.04
  
 PB
3Jonathan Leighton ThomsenJonathan Leighton Thomsen ('05)Aalborg AM8.31
  
 PB
4Lauritz WeggerLauritz Wegger ('05)Aarhus 19008.32
  
 PB
5Mads Leonardo LyngeMads Leonardo Lynge ('06)SG Atletik8.57
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19009.00
  
 PB
2Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 9.71
  
 PB
3Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM9.80
  
 PB
4Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19009.82
  
 PB
5Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja11.06
  
 
6Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM11.26
  
 
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19009.21
  
 PB
2Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM10.04
  
 
3Anders Christian NicolaisenAnders Christian Nicolaisen ('05)Odense Atletik 11.25
  
 PB
4Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja11.88
  
 
Indledende 2
26.1.
26.1.
1Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 9.79
  
 
2Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19009.83
  
 PB
3Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja10.12
  
 PB
4Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM11.03
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1David Tony Gobina SigalaDavid Tony Gobina Sigala ('05)AK Holstebro1.86
  
 PB
 
1.61 PB
  O
1.64 PB
  O
1.70 PB
  O
1.73 PB
  O
1.76 PB
  O
1.80 PB
  O
1.83 PB
  O
1.86 PB
 XO
1.89
XXX
       
2Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja1.73
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.61 PB
  O
1.64 PB
  O
1.67 PB
XXO
1.70 PB
  O
1.73 PB
 XO
1.76
XXX
      
3Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19001.61
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55 =PB
  O
1.58 PB
  O
1.61 PB
  O
1.64
XXX
  
4Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK771.61
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.58
 XO
1.61
  O
1.64
XXX
   
5Jonathan Leighton ThomsenJonathan Leighton Thomsen ('05)Aalborg AM1.50
  
 =PB
 
1.40
XXO
1.45
  O
1.50 =PB
 XO
1.55
XXX
    
6Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM1.50
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50 PB
XXO
1.55
XXX
 
7Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja1.40
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
    
D15 Stangspring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19003.20
  
 
 
2.70
  O
2.80
  O
2.90
XXO
3.00
  O
3.10
  O
3.20
 XO
3.30
XXX
 
2Anders NyborgAnders Nyborg ('05)Randers Freja3.00
  
 
 
3.00
  O
3.10
XXX
      
3Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19003.00
  
 PB
 
2.50
  O
2.60 =PB
  O
2.70 PB
  O
2.80 PB
  O
2.90 PB
  O
3.00 PB
 XO
3.10
XXX
 
4Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja2.40
  
 PB
 
2.00 PB
 XO
2.20 PB
  O
2.30 PB
  O
2.40 PB
  O
2.50
XXX
   
5Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja2.30
  
 
 
2.20
XXO
2.30
  O
2.40
XXX
     
D15 Længdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1David Tony Gobina SigalaDavid Tony Gobina Sigala ('05)AK Holstebro5.89
  
 PB
 
5.89 PB5.735.525.525.83  –  
2Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro5.37
  
 PB
 
  X4.585.13 PB5.29 PB5.265.37 PB  
3Markus DufresneMarkus Dufresne ('06)Randers Freja5.28
  
 PB
 
5.05 PB5.09 PB5.25 PB5.105.28 PB  X  
4Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM5.04
  
 PB
 
4.714.174.624.86 PB5.04 PB4.91  
5Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 4.96
  
 
 
4.764.794.854.824.964.59  
6Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja4.63
  
 
 
4.194.544.474.634.48  X  
7Holger Singes BahrndorffHolger Singes Bahrndorff ('06)Aarhus 19004.24
  
 PB
 
4.02 PB4.02 =PB4.24 PB     
8Marius WintherMarius Winther ('06)Aarhus 19004.10
  
 PB
 
4.10 PB4.084.00     
9Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro3.90
  
 PB
 
2.22 PB  X3.90 PB     
10Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19003.79
  
 PB
 
3.69 PB2.603.79 PB     
D15 Trespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK7711.33
  
 PB
 
11.13 PB  X11.31 PB10.9511.33 PB11.08  
2Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja10.62
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro12.33
  
 PB
 
  X11.62 PB12.06 PB11.40  X12.33 PB  
2Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM11.33
  
 PB
 
9.5510.7211.0010.1211.33 PB11.29  
3Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190011.12
  
 PB
 
10.22 SB9.2110.63 SB11.08 PB10.5511.12 PB  
4Daniel K. PedersenDaniel K. Pedersen ('06)Randers Freja9.77
  
 PB
 
8.80 PB8.90 PB8.848.93 PB9.22 PB9.77 PB  
5Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM9.70
  
 PB
 
8.68 PB8.289.14 PB8.419.099.70 PB  
6Anders Christian NicolaisenAnders Christian Nicolaisen ('05)Odense Atletik 8.34
  
 PB
 
  X8.29 PB8.34 PB  –  –  –  
7Jonathan Leighton ThomsenJonathan Leighton Thomsen ('05)Aalborg AM8.33
  
 
 
7.937.488.33     
8Holger Singes BahrndorffHolger Singes Bahrndorff ('06)Aarhus 19006.81
  
 PB
 
6.81 PB6.045.78     
9Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19006.34
  
 PB
 
5.99 PB6.34 PB5.98     
10Krystof Fjord NielsenKrystof Fjord Nielsen ('06)AK Holstebro5.26
  
 PB
 
4.32 PB4.295.26 PB     
P15 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Lærke SindalLærke Sindal ('06)Randers Freja8.20
  
 
2Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK778.26
  
 PB
3Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF8.45
  
 
4Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik8.53
  
 
5Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM8.58
  
 
6Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja8.60
  
 
Semifinale25.1.
Semi 1
25.1.
25.1.
1Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK778.32
  
 
2Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik8.43
  
 =PB
3Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 19008.68
  
 
4Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik8.75
  
 
5Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM8.79
  
 
6Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja8.85
  
 
Semi 2
25.1.
25.1.
1Lærke SindalLærke Sindal ('06)Randers Freja8.19
  
 PB
2Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF8.42
  
 =SB
3Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM8.54
  
 =PB
4Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja8.56
  
 PB
5Cecilie Augustinus-JensenCecilie Augustinus-Jensen ('06)Odense Atletik 8.59
  
 SB
6Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 19008.69
  
 PB
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM8.52
  
 PB
2Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik8.73
  
 PB
3Cecilie Engel WestphallCecilie Engel Westphall ('06)SAK779.49
  
 PB
4Nicole Torra CorreaNicole Torra Correa ('05)Hjørring Atletik9.69
  
 
5Olivia Toft BerthelsenOlivia Toft Berthelsen ('06)Odense Atletik 9.72
  
 PB
Indledende 2
25.1.
25.1.
1Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK778.30
  
 PB
2Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja8.60
  
 PB
3Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19008.88
  
 PB
4Sara Smærup BrandtSara Smærup Brandt ('05)Aarhus 19009.07
  
 PB
5Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM9.35
  
 PB
Indledende 3
25.1.
25.1.
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja8.66
  
 PB
2Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 19008.73
  
 PB
3Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Hjørring Atletik9.10
  
 PB
4Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK779.11
  
 PB
5Stine JakobsenStine Jakobsen ('06)SIK8010.22
  
 PB
Indledende 4
25.1.
25.1.
1Lærke SindalLærke Sindal ('06)Randers Freja8.31
  
 PB
2Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik8.74
  
 PB
3Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja8.86
  
 PB
4Signe HolmSigne Holm ('05)Fredericia AF9.05
  
 PB
5Vivian NgoVivian Ngo ('06)Hjørring Atletik9.82
  
 
Indledende 5
25.1.
25.1.
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF8.42
  
 SB
2Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik8.43
  
 PB
3Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19008.81
  
 PB
4Lærke BaandLærke Baand ('06)SIK809.44
  
 PB
5Kajsa Wiberg BækgaardKajsa Wiberg Bækgaard ('06)Aarhus 19009.80
  
 PB
6Helene TjalveHelene Tjalve ('06)Odense Atletik 10.02
  
 PB
Indledende 6
25.1.
25.1.
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM8.54
  
 PB
2Cecilie Augustinus-JensenCecilie Augustinus-Jensen ('06)Odense Atletik 8.61
  
 SB
3Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 19008.64
  
 PB
4Sofie Duedahl GaardboeSofie Duedahl Gaardboe ('06)Odense Atletik 9.93
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.78
  
 PB
2Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik10.02
  
 PB
3Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF10.04
  
 PB
4Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 190010.08
  
 PB
5Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja10.11
  
 PB
6Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 10.45
  
 
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.90
  
 PB
2Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik10.35
  
 PB
3Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190011.37
  
 PB
Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF DNF
  
 
Indledende 2
26.1.
26.1.
1Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 190010.30
  
 PB
2Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 10.44
  
 PB
3Stine JakobsenStine Jakobsen ('06)SIK8014.65
  
 PB
Indledende 3
26.1.
26.1.
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja10.12
  
 PB
2Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF10.13
  
 PB
3Kajsa Wiberg BækgaardKajsa Wiberg Bækgaard ('06)Aarhus 190012.45
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.53
  
 PB
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47 SB
 XO
1.50 =PB
 XO
1.53 PB
XXO
1.56
XXX
 
2Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19001.50
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38 PB
 XO
1.41 PB
  O
1.44 PB
  O
1.47 PB
 XO
1.50 PB
  O
1.53
XXX
      
3Bjørk Busk-MohrBjørk Busk-Mohr ('05)Aarhus 19001.50
  
 PB
 
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
  O
1.47 PB
XXO
1.50 PB
 XO
1.53
XXX
 
4Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 1.44
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
 XO
1.35 SB
 XO
1.38 PB
  O
1.41 PB
XXO
1.44 PB
  O
1.47
XXX
5Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja1.44
  
 
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
 XO
1.47
XXX
   
6Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF1.41
  
 PB
 
1.35
 XO
1.38
 XO
1.41 PB
 XO
1.44
XXX
    
7Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK771.38
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =PB
  O
1.38 PB
  O
1.41
XXX
  
8Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.38
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
XXO
1.41
XXX
    
9Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK771.35
  
 
 
1.35
  O
1.38
XXX
      
10Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja1.35
  
 =SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35 =SB
 XO
1.38
XXX
   
11Signe KnudsenSigne Knudsen ('06)SAK771.30
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30 PB
  O
1.35
XXX
    
12Lærke BaandLærke Baand ('06)SIK801.30
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
   
13Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 19001.30
  
 PB
 
1.20 PB
 XO
1.25 PB
  O
1.30 PB
XXO
1.35
XXX
    
14Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja1.30
  
 =PB
 
1.20 SB
XXO
1.25 SB
  O
1.30 =PB
XXO
1.35
XXX
    
15Thilde Willemse JørgensenThilde Willemse Jørgensen ('05)Aalborg AM1.25
  
 =PB
 
1.25 =PB
 XO
       
P15 Længdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja4.97
  
 PB
 
  X4.97 PB  X  X4.82  X  
1Isabella ScherwinIsabella Scherwin ('06)Randers Freja2.30
  
 PB
 
1.80 PB1.90 PB2.00 PB2.10 PB2.20 PB2.30 PB  
2Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK774.88
  
 SB
 
4.74 =SB4.61  X4.694.82 SB4.88 SB  
3Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF4.76
  
 PB
 
4.584.444.70 PB4.73 PB4.594.76 PB  
4Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 19004.72
  
 PB
 
4.64 PB4.364.72 PB4.474.564.64  
5Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 19004.68
  
 PB
 
  X4.68 PB4.324.264.43  X  
6Andrea Skovgaard FeldskovAndrea Skovgaard Feldskov ('05)SG Atletik4.65
  
 PB
 
4.44 PB4.364.65 PB4.594.544.61  
7Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF4.54
  
 PB
 
4.52 PB4.54 PB4.46     
8Sophia Robbin-CokerSophia Robbin-Coker ('05)AK Holstebro4.43
  
 PB
 
4.43 PB4.284.26     
9Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja4.41
  
 PB
 
4.41 PB4.254.33     
10Mille JohansonMille Johanson ('06)Randers Freja4.36
  
 PB
 
4.36 PB4.163.66     
11Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK774.34
  
 PB
 
3.944.34 PB4.29     
12Frederikke K. MadsenFrederikke K. Madsen ('05)Randers Freja4.29
  
 
 
3.984.014.29     
13Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM4.29
  
 
 
  X4.144.29     
14Sara Smærup BrandtSara Smærup Brandt ('05)Aarhus 19004.13
  
 PB
 
4.05 PB3.724.13 PB     
15Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Hjørring Atletik4.12
  
 PB
 
4.12 PB4.05  X     
16Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM4.09
  
 
 
4.093.983.97     
17Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 19004.08
  
 PB
 
3.92 PB3.874.08 PB     
18Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik4.03
  
 PB
 
4.03 PB3.913.76     
19Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik3.99
  
 PB
 
3.99 PB3.663.70     
20Signe HolmSigne Holm ('05)Fredericia AF3.83
  
 PB
 
2.97 PB3.83 PB3.78     
21Cecilie Engel WestphallCecilie Engel Westphall ('06)SAK773.77
  
 PB
 
3.53 PB3.62 PB3.77 PB     
22Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19003.67
  
 PB
 
3.45 PB3.66 PB3.67 PB     
23Nicole Torra CorreaNicole Torra Correa ('05)Hjørring Atletik3.59
  
 PB
 
3.39 PB3.59 PB3.11     
24Sofie Duedahl GaardboeSofie Duedahl Gaardboe ('06)Odense Atletik 3.53
  
 PB
 
3.53 PB3.283.44     
25Olivia Toft BerthelsenOlivia Toft Berthelsen ('06)Odense Atletik 3.50
  
 PB
 
3.50 PB3.313.20     
26Signe KnudsenSigne Knudsen ('06)SAK773.46
  
 PB
 
3.46 PB3.36  X     
27Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja3.34
  
 PB
 
3.31 PB3.32 PB3.34 PB     
28Helene TjalveHelene Tjalve ('06)Odense Atletik 2.90
  
 PB
 
2.85 PB2.90 PB  X     
P15 Trespring     
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF10.02
  
 PB
 
9.91 PB10.02 PB9.879.61  –9.60  
2Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM9.42
  
 SB
 
9.42 SB  X9.369.379.17  X  
3Anne Sofie MichelsenAnne Sofie Michelsen ('05)Aabenraa IG 9.40
  
 PB
 
9.19 PB9.40 PB9.109.069.169.29  
4Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM9.32
  
 PB
 
8.82 SB9.32 PB9.139.149.30  X  
5Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM9.21
  
 PB
 
9.08 PB9.10 PB9.13 PB9.21 PB9.169.06  
P14 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Fiona Svane MilneFiona Svane Milne ('05)Odense Atletik 12.67
  
 PB
 
11.2411.7311.5312.67 PB  X  X  
2Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja10.79
  
 PB
 
9.78 PB10.79 PB9.478.1710.0910.67  
3Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF9.72
  
 PB
 
8.27 PB8.79 PB9.20 PB9.72 PB9.217.24  
4Camilla Urup ColstrupCamilla Urup Colstrup ('05)Haderslev IF9.59
  
 PB
 
8.618.199.288.669.329.59 PB  
5Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF8.95
  
 
 
8.437.758.088.228.958.48  
6Bjørk Busk-MohrBjørk Busk-Mohr ('05)Aarhus 19008.29
  
 PB
 
7.15 PB8.29 PB7.788.187.908.11  
7Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM8.23
  
 PB
 
8.22 PB8.198.23 PB     
8Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 19008.14
  
 PB
 
7.24 PB8.01 PB8.14 PB     
9Sophia Robbin-CokerSophia Robbin-Coker ('05)AK Holstebro8.12
  
 PB
 
7.63 PB8.12 PB8.02     
10Ellen OlesenEllen Olesen ('06)Hjørring Atletik7.98
  
 PB
 
7.45 PB7.98 PB7.83     
11Ann Louise MadsenAnn Louise Madsen ('06)Dybvad IK 7.26
  
 
 
7.196.177.26     
12Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19007.20
  
 PB
 
7.20 PB6.785.68     
13Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK777.15
  
 
 
7.127.156.78     
14Lærke BaandLærke Baand ('06)SIK807.14
  
 PB
 
6.59 PB6.327.14 PB     
15Nicole Torra CorreaNicole Torra Correa ('05)Hjørring Atletik6.83
  
 
 
6.026.836.38     
16Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik6.77
  
 PB
 
6.04 PB6.77 PB5.85     
17Signe KnudsenSigne Knudsen ('06)SAK776.53
  
 
 
6.416.446.53     
18Sara Smærup BrandtSara Smærup Brandt ('05)Aarhus 19006.13
  
 PB
 
  X6.13 PB5.92     
19Ria NylanderRia Nylander ('06)Randers Freja6.01
  
 PB
 
6.01 PB5.215.56     
20Cecilie Engel WestphallCecilie Engel Westphall ('06)SAK775.77
  
 
 
5.545.775.56     
21Vivian NgoVivian Ngo ('06)Hjørring Atletik5.32
  
 PB
 
5.06 PB5.32 PB5.02     
22Stine JakobsenStine Jakobsen ('06)SIK803.53
  
 PB
 
3.342.473.53 PB     
D13 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Emil MeierEmil Meier ('07)Skive AM8.41
  
 PB
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19008.78
  
 
3Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja8.81
  
 
4Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19008.91
  
 PB
5Sigurd Bjørn LindmanSigurd Bjørn Lindman ('07)Aarhus 19009.10
  
 PB
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1Emil MeierEmil Meier ('07)Skive AM8.49
  
 
2Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19008.95
  
 PB
3Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19009.24
  
 PB
4Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK779.64
  
 PB
5Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande9.74
  
 PB
Indledende 2
25.1.
25.1.
1Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19008.73
  
 PB
2Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja8.77
  
 PB
3Sigurd Bjørn LindmanSigurd Bjørn Lindman ('07)Aarhus 19009.14
  
 PB
4Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande9.36
  
 PB
5Simon KlixbüllSimon Klixbüll ('07)Aarhus 19009.72
  
 PB
6Anders VejlgaardAnders Vejlgaard ('07)Hvide Sande9.84
  
 PB
D13 800 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja2:35.57
  
 PB
2Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19002:45.43
  
 PB
3Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK772:49.80
  
 
4Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM3:09.88
  
 PB
5Oscar Thordahl KronborgOscar Thordahl Kronborg ('07)Aarhus 19003:19.22
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Sigurd Bjørn LindmanSigurd Bjørn Lindman ('07)Aarhus 190011.12
  
 PB
2Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande11.25
  
 PB
3Oscar Thordahl KronborgOscar Thordahl Kronborg ('07)Aarhus 190012.42
  
 PB
4Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande13.63
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Sigurd Bjørn LindmanSigurd Bjørn Lindman ('07)Aarhus 19001.45
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.33 PB
  O
1.36 PB
  O
1.39 PB
  O
1.42 PB
  O
1.45 PB
  O
1.48
XXX
2Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19001.45
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
1.33 PB
  O
1.36 PB
  O
1.39 PB
  O
1.42 PB
  O
1.45 PB
 XO
1.48
XXX
       
3Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande1.36
  
 SB
 
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.33 SB
  O
1.36 SB
  O
1.39
XXX
  
4Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19001.36
  
 PB
 
1.20 SB
  O
1.25 =PB
 XO
1.30 PB
  O
1.33 PB
  O
1.36 PB
  O
1.39
XXX
  
5Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande1.20
  
 =PB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 =PB
 XO
1.25
XXX
    
D13 Stangspring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande1.80
  
 PB
 
1.60
  O
1.80 PB
 XO
2.00
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Carl Emil BohnCarl Emil Bohn ('07)Aarhus 19004.87
  
 PB
 
4.494.444.52  X4.584.87 PB  
2Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja4.79
  
 PB
 
4.424.414.144.484.154.79 PB  
3Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19004.29
  
 PB
 
3.06 PB4.29 PB4.174.174.174.29 =PB  
4Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19004.21
  
 PB
 
3.96 PB4.21 PB3.974.054.13  X  
5Sigurd Bjørn LindmanSigurd Bjørn Lindman ('07)Aarhus 19004.14
  
 PB
 
4.13 PB3.993.893.734.14 PB4.14 =PB  
6Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM3.88
  
 =PB
 
3.443.88 =PB3.453.56  X3.52  
7Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK773.85
  
 
 
3.853.723.72     
8Simon KlixbüllSimon Klixbüll ('07)Aarhus 19003.81
  
 PB
 
3.81 PB3.81 =PB  X     
9Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande3.72
  
 
 
3.703.72  X     
10Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande3.64
  
 PB
 
3.64 PB  X3.53     
11Oscar Thordahl KronborgOscar Thordahl Kronborg ('07)Aarhus 19003.62
  
 PB
 
3.58 PB3.62 PB3.54     
12Anders VejlgaardAnders Vejlgaard ('07)Hvide Sande3.34
  
 PB
 
3.00 PB3.22 PB3.34 PB     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Mikkel Bonde BeckMikkel Bonde Beck ('07)Dybvad IK 8.88
  
 SB
 
8.70 SB7.917.818.407.708.88 SB  
2Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK778.36
  
 
 
7.568.187.768.367.957.26  
3Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande7.86
  
 PB
 
7.20 PB6.127.31 PB7.86 PB7.467.15  
4Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19007.46
  
 PB
 
6.82 SB7.46 PB7.086.946.487.38  
5Anders VejlgaardAnders Vejlgaard ('07)Hvide Sande7.39
  
 PB
 
7.11 PB6.856.677.39 PB7.077.25  
6Oscar Thordahl KronborgOscar Thordahl Kronborg ('07)Aarhus 19005.23
  
 PB
 
4.91 PB4.90  X5.02 PB5.23 PB4.30  
7Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM4.40
  
 PB
 
4.40 PB4.113.60     
P13 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 8.47
  
 
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK808.68
  
 
3Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK778.70
  
 
4Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM8.77
  
 PB
5Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja8.82
  
 
6Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 8.91
  
 
Semifinale25.1.
Semi 1
25.1.
25.1.
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 8.42
  
 PB
2Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK778.67
  
 PB
3Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 8.86
  
 PB
4Thea Søgaard NissenThea Søgaard Nissen ('07)Kolding KFUM 9.13
  
 PB
5Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK779.20
  
 PB
6Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK809.26
  
 PB
Semi 2
25.1.
25.1.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK808.68
  
 
2Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja8.80
  
 =PB
3Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM8.84
  
 PB
4Ane Katrine B. MadsenAne Katrine B. Madsen ('07)Hvide Sande9.31
  
 
5Frida Grand BjerregaardFrida Grand Bjerregaard ('07)Odense Atletik 9.32
  
 
6Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK779.33
  
 
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja8.80
  
 PB
2Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK779.23
  
 PB
3Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK779.40
  
 SB
4Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM9.51
  
 SB
5Lara Maria ReboLara Maria Rebo ('07)Aarhus 19009.75
  
 PB
6Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.01
  
 
Indledende 2
25.1.
25.1.
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 8.53
  
 PB
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 8.89
  
 PB
3Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM8.94
  
 PB
4Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK779.17
  
 PB
5Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK809.28
  
 PB
Indledende 3
25.1.
25.1.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK808.65
  
 PB
2Thea Søgaard NissenThea Søgaard Nissen ('07)Kolding KFUM 9.18
  
 PB
3Frida Grand BjerregaardFrida Grand Bjerregaard ('07)Odense Atletik 9.25
  
 PB
4Matilde Skou FrostholmMatilde Skou Frostholm ('07)Aarhus 19009.28
  
 PB
5Patricia Zadi ThomassenPatricia Zadi Thomassen ('07)Aarhus 19009.55
  
 PB
6Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja11.30
  
 PB
Indledende 4
25.1.
25.1.
1Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK778.80
  
 
2Ane Katrine B. MadsenAne Katrine B. Madsen ('07)Hvide Sande9.25
  
 PB
3Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM9.39
  
 PB
4Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande9.52
  
 PB
5Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM9.67
  
 PB
6Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK809.67
  
 PB
P13 800 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK772:53.97
  
 PB
2Patricia Zadi ThomassenPatricia Zadi Thomassen ('07)Aarhus 19002:55.24
  
 PB
3Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 3:00.12
  
 PB
4Karoline Maria KristoffersenKaroline Maria Kristoffersen ('07)Aarhus 19003:13.37
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8010.87
  
 
2Frida Grand BjerregaardFrida Grand Bjerregaard ('07)Odense Atletik 10.88
  
 
3Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 11.00
  
 
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM11.34
  
 
5Ane Katrine B. MadsenAne Katrine B. Madsen ('07)Hvide Sande11.41
  
 
6Matilde Skou FrostholmMatilde Skou Frostholm ('07)Aarhus 190011.48
  
 
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8010.82
  
 PB
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 11.08
  
 
3Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM12.59
  
 
4Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande13.47
  
 
Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK77 DNF
  
 
Indledende 2
26.1.
26.1.
1Frida Grand BjerregaardFrida Grand Bjerregaard ('07)Odense Atletik 10.90
  
 
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM11.15
  
 PB
3Matilde Skou FrostholmMatilde Skou Frostholm ('07)Aarhus 190011.26
  
 
4Ane Katrine B. MadsenAne Katrine B. Madsen ('07)Hvide Sande11.27
  
 PB
Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK80 DNF
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK775.01
  
 PB
 
4.824.694.804.915.01 PB  X  
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK804.50
  
 PB
 
4.074.084.34 PB4.274.50 PB4.41  
3Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 4.49
  
 PB
 
4.45 PB4.244.444.364.324.49 PB  
4Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM4.41
  
 PB
 
4.063.844.41 PB4.264.174.09  
5Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 4.35
  
 PB
 
4.25 PB4.194.29 PB4.35 PB4.324.33  
6Thea Søgaard NissenThea Søgaard Nissen ('07)Kolding KFUM 4.33
  
 PB
 
4.29 =PB4.284.154.33 PB4.284.26  
7Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK774.29
  
 
 
4.294.183.72     
8Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK774.22
  
 
 
4.224.124.20     
9Matilde Skou FrostholmMatilde Skou Frostholm ('07)Aarhus 19004.21
  
 PB
 
4.20 PB4.034.21 PB     
10Ane Katrine B. MadsenAne Katrine B. Madsen ('07)Hvide Sande4.14
  
 PB
 
3.89 PB4.14 PB4.08     
11Frida Grand BjerregaardFrida Grand Bjerregaard ('07)Odense Atletik 4.10
  
 PB
 
4.06 PB4.10 PB3.80     
12Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.05
  
 PB
 
  X3.994.05 PB     
13Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 4.03
  
 
 
4.033.924.02     
14Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja4.03
  
 =PB
 
3.994.03 =PB3.91     
15Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK803.92
  
 PB
 
3.92 PB3.883.82     
16Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM3.82
  
 
 
3.793.82  X     
17Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande3.80
  
 PB
 
3.77 PB3.80 PB3.55     
18Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK773.66
  
 
 
3.663.65  X     
19Karoline Maria KristoffersenKaroline Maria Kristoffersen ('07)Aarhus 19003.65
  
 PB
 
3.65 PB3.173.34     
20Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM3.48
  
 
 
3.413.373.48     
21Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 3.30
  
 PB
 
3.30 PB3.293.01     
22Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja2.95
  
 PB
 
2.91 PB2.95 PB2.91     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 11.12
  
 
 
10.9510.0211.0911.1210.3010.26  
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM9.94
  
 PB
 
7.808.578.619.049.66 PB9.94 PB  
3Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK809.72
  
 PB
 
9.388.839.659.72 PB9.329.40  
4Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK809.50
  
 
 
8.358.757.439.509.289.39  
5Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM9.21
  
 
 
8.968.808.248.898.859.21  
6Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 8.88
  
 PB
 
7.997.978.77 PB8.618.758.88 PB  
7Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande8.35
  
 
 
8.358.318.29     
8Julie Bjerre JensenJulie Bjerre Jensen ('07)SAK777.98
  
 
 
7.927.637.98     
9Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja7.90
  
 
 
6.237.167.90     
10Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK777.90
  
 
 
7.907.565.99     
11Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK777.70
  
 
 
7.587.127.70     
12Thea VadThea Vad ('07)SAK777.47
  
 
 
7.476.697.08     
13Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM7.46
  
 
 
6.607.467.37     
14Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK807.45
  
 
 
6.427.377.45     
15Nanna HjelmborgNanna Hjelmborg ('07)SAK776.68
  
 
 
6.576.366.68     
16Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM5.56
  
 
 
5.524.885.56     
17Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja4.97
  
 PB
 
  X4.97 PB4.60     
D12 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Emil EskildsenEmil Eskildsen ('08)Aarhus 19009.03
  
 PB
2Alexander DeigaardAlexander Deigaard ('08)Aarhus 190010.11
  
 PB
D12 800 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Emil EskildsenEmil Eskildsen ('08)Aarhus 19002:45.30
  
 PB
2Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF2:51.23
  
 PB
3Max MüllerMax Müller ('08)Odense Atletik 2:55.04
  
 PB
4Ludvig KofedLudvig Kofed ('08)Randers Freja3:15.93
  
 PB
D12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja12.50
  
 
2Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF12.68
  
 
3Ludvig KofedLudvig Kofed ('08)Randers Freja13.30
  
 
4Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja13.44
  
 
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Emil EskildsenEmil Eskildsen ('08)Aarhus 19004.22
  
 PB
 
4.22 PB4.22 =PB4.034.124.184.15  
2Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja4.06
  
 PB
 
3.70 PB3.71 PB3.79 PB3.88 PB4.06 PB3.92  
3Alexander DeigaardAlexander Deigaard ('08)Aarhus 19003.82
  
 PB
 
3.61 PB3.64 PB3.80 PB3.763.723.82 PB  
4David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta3.75
  
 PB
 
3.75 PB3.573.633.593.72  X  
5Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF3.72
  
 PB
 
3.71 PB  X3.653.663.663.72 PB  
6Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja3.50
  
 
 
3.493.223.14  X3.50  X  
7Max MüllerMax Müller ('08)Odense Atletik 3.37
  
 =PB
 
3.37 =PB3.263.27     
8Julius SørensenJulius Sørensen ('08)Aalborg AM3.34
  
 
 
3.343.24  –     
9Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 3.29
  
 PB
 
3.29 PB3.133.05     
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Julius SørensenJulius Sørensen ('08)Aalborg AM7.22
  
 PB
 
7.22 PB6.536.385.756.416.26  
2Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja6.49
  
 PB
 
6.49 PB6.365.886.286.475.40  
3Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF6.00
  
 PB
 
  X5.37 PB5.125.83 PB5.246.00 PB  
4Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 5.64
  
 PB
 
5.14 PB5.48 PB4.865.415.64 PB5.04  
5Max MüllerMax Müller ('08)Odense Atletik 4.79
  
 
 
4.624.794.294.334.433.61  
P12 60 m    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja8.91
  
 PB
2Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 8.94
  
 
3Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19009.09
  
 
4Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja9.12
  
 
5Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19009.35
  
 PB
6Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF9.54
  
 
Indledende heats25.1.
Indledende 1
25.1.
25.1.
1Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 8.88
  
 PB
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja9.03
  
 PB
3Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM9.67
  
 PB
4Kirstine Finne ThomsenKirstine Finne Thomsen ('08)Odense Atletik 10.06
  
 PB
Indledende 2
25.1.
25.1.
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF9.33
  
 PB
2Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK809.64
  
 PB
3Annika NicolaisenAnnika Nicolaisen ('08)Odense Atletik 10.09
  
 PB
4Nina Marie Damholt JensenNina Marie Damholt Jensen ('08)Aarhus 190010.30
  
 PB
Indledende 3
25.1.
25.1.
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja8.92
  
 PB
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.97
  
 PB
3Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19009.36
  
 PB
4Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 10.03
  
 PB
5Therese KarmisholtTherese Karmisholt ('08)Aalborg AM10.05
  
 PB
P12 800 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 2:52.14
  
 
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja2:55.19
  
 
3Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19002:56.24
  
 PB
4Kirstine Finne ThomsenKirstine Finne Thomsen ('08)Odense Atletik 3:20.72
  
 PB
P12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja11.79
  
 PB
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF12.22
  
 PB
3Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190012.52
  
 
4Anne HusumAnne Husum ('08)Randers Freja12.69
  
 
5Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190012.94
  
 
6Kirstine Finne ThomsenKirstine Finne Thomsen ('08)Odense Atletik 14.28
  
 
Indledende heats26.1.
Indledende 1
26.1.
26.1.
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja11.85
  
 PB
2Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190012.22
  
 PB
3Kirstine Finne ThomsenKirstine Finne Thomsen ('08)Odense Atletik 14.14
  
 
Indledende 2
26.1.
26.1.
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF12.43
  
 PB
2Anne HusumAnne Husum ('08)Randers Freja12.85
  
 
3Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190012.88
  
 PB
P12 Højdespring    
Inde 26.1.

Finale A

Finale
Inde 26.1.
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK801.46
  
 
 
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46
  O
1.50
XXX
1Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK801.37
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40
XXX
       
2Ane Katrine B. MadsenAne Katrine B. Madsen ('07)Hvide Sande1.37
  
 PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
1.28 =PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
 XO
1.37 PB
  O
1.40
XXX
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.34
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
 XO
1.34 PB
  O
1.37
XXX
       
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM1.34
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34 PB
XXO
1.37
XXX
 
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF1.20
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25
XXX
   
4Matilde Skou FrostholmMatilde Skou Frostholm ('07)Aarhus 19001.34
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
XXO
1.37
XXX
4Anne HusumAnne Husum ('08)Randers Freja1.15
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
XXO
1.15 PB
XXO
1.20
XXX
    
5Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande1.31
  
 PB
 
1.15 =PB
 XO
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34
XXX
  
6Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 1.20
  
 PB
 
1.10 SB
  O
1.15 =PB
XXO
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
    
7Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK801.15
  
 PB
 
1.10 =PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
     
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19004.33
  
 PB
 
4.33 PB4.094.103.904.14  X  
2Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro4.23
  
 PB
 
3.99 PB4.23 PB3.94  X4.09  X  
3Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF4.13
  
 PB
 
3.964.02 PB4.06 PB3.934.13 PB4.07  
4Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 4.01
  
 PB
 
4.01 PB3.823.843.674.01 =PB3.92  
5Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja4.00
  
 PB
 
3.85 PB3.93 PB3.764.00 PB3.863.68  
6Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK803.95
  
 PB
 
3.82 PB3.753.94 PB3.763.763.95 PB  
7Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19003.74
  
 PB
 
3.52 PB3.56 PB3.74 PB     
8Therese KarmisholtTherese Karmisholt ('08)Aalborg AM3.67
  
 PB
 
3.52 PB3.67 PB3.50     
9Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 3.53
  
 PB
 
3.53 PB3.503.46     
10Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM3.42
  
 PB
 
3.203.323.42 PB     
11Annika NicolaisenAnnika Nicolaisen ('08)Odense Atletik 3.33
  
 PB
 
3.33 PB3.33 =PB3.17     
12Nina Marie Damholt JensenNina Marie Damholt Jensen ('08)Aarhus 19003.32
  
 
 
3.163.323.31     
13Kirstine Finne ThomsenKirstine Finne Thomsen ('08)Odense Atletik 3.30
  
 
 
3.303.292.95     
14Runa Busk-MohrRuna Busk-Mohr ('08)Aarhus 19003.19
  
 PB
 
  X3.18 PB3.19 PB     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 25.1.

Finale A

Finale
Inde 25.1.
1Hannah Mercy Gobina SigalHannah Mercy Gobina Sigal ('08)AK Holstebro9.10
  
 PB
 
8.44 PB9.10 PB8.658.158.748.96  
2Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK808.21
  
 PB
 
7.367.366.797.418.21 PB7.86  
3Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 7.46
  
 PB
 
7.28 PB7.29 PB7.46 PB6.526.237.44  
4Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 19006.91
  
 PB
 
  X6.05 PB6.77 PB6.91 PB6.485.59  
5Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja6.88
  
 
 
6.825.975.875.476.885.93  
6Runa Busk-MohrRuna Busk-Mohr ('08)Aarhus 19006.31
  
 PB
 
5.94 PB5.746.31 PB5.646.185.95  
7Annika NicolaisenAnnika Nicolaisen ('08)Odense Atletik 5.95
  
 PB
 
5.09 PB5.65 PB5.95 PB     
8Therese KarmisholtTherese Karmisholt ('08)Aalborg AM5.92
  
 PB
 
5.31 PB5.84 PB5.92 PB     
9Kirstine Finne ThomsenKirstine Finne Thomsen ('08)Odense Atletik 5.18
  
 
 
5.084.945.18     
10Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM4.93
  
 
 
4.624.934.86     

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle