Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Hvidovre Indoor 2 5.1.2020 Inde
Hvidovre Stadion

M 50 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Odense Atletik 6.27
  
 PB
2Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk6.63
  
 PB
3Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM6.83
  
 PB
Finale 2
1Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)Odense Atletik 6.35
  
 
2Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk6.69
  
 
3Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM6.86
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas Danker LinnemannJonas Danker Linnemann Hvidovre AM1.76
  
 PB
 
1.61 SB
  O
1.66 SB
  O
1.71 SB
  O
1.76 PB
  O
1.81
XXX
   
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 4.51
  
 SB
 
4.11 SB
  O
4.21 SB
  O
4.31 SB
  O
4.41 SB
  O
4.51 SB
XXO
4.61
XXX
  
2Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 4.21
  
 SB
 
4.01 SB
  O
4.11 SB
 XO
4.21 SB
XXO
4.31
XXX
    
3Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF4.11
  
 PB
 
3.81 SB
  O
4.01 PB
  O
4.11 PB
 XO
4.21
XXX
    
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM13.46
  
 PB
 
12.6312.9112.6313.46 PB12.00  X  
K 50 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Ingefred AnkerstjerneIngefred Ankerstjerne ('02)Fremad Holbæk7.56
  
 PB
Finale 2
1Ingefred AnkerstjerneIngefred Ankerstjerne ('02)Fremad Holbæk7.59
  
 
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK3.51
  
 
 
3.21
  O
3.31
  O
3.41
 XO
3.51
 XO
3.61
XXX
   
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk9.00
  
 PB
P19 50 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ingefred AnkerstjerneIngefred Ankerstjerne ('02)Fremad Holbæk10.16
  
 PB
D17 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA6.79
  
 PB
2Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM6.84
  
 
D17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.76
  
 PB
 
1.56
  O
1.61
  O
1.66
 XO
1.71
  O
1.76 PB
 XO
1.81
XXX
  
2Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA1.66
  
 PB
 
1.41 SB
  O
1.46 PB
  O
1.51 PB
  O
1.56 PB
  O
1.61 PB
  O
1.66 PB
XXO
1.71
XXX
 
Viktor BokmandViktor Bokmand ('04)Trongårdens IF NH
  
 
 
1.41
XXX
       
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil Daniel NielsenEmil Daniel Nielsen ('04)DELTA10.39
  
 PB
 
10.39 PB10.029.818.9710.089.85  
2Viktor BokmandViktor Bokmand ('04)Trongårdens IF 9.83
  
 PB
 
9.66 PB9.519.449.83 PB9.109.66  
P17 50 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Sissel Lentz ChristensenSissel Lentz Christensen ('03)Odense Atletik 7.32
  
 PB
2Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 7.62
  
 
3Isabella HermannIsabella Hermann ('04)Trongårdens IF 7.84
  
 PB
4Astrid RiordanAstrid Riordan ('04)Trongårdens IF 8.49
  
 PB
Finale 2
1Sissel Lentz ChristensenSissel Lentz Christensen ('03)Odense Atletik 7.34
  
 
2Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 7.61
  
 
3Isabella HermannIsabella Hermann ('04)Trongårdens IF 7.96
  
 
4Astrid RiordanAstrid Riordan ('04)Trongårdens IF 8.70
  
 
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 1.41
  
 
 
1.36
  O
1.41
  O
1.46
XXX
     
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 4.68
  
 PB
 
4.444.294.56  X4.68 PB4.55  
2Isabella HermannIsabella Hermann ('04)Trongårdens IF 3.87
  
 PB
 
3.23 PB2.993.25 PB3.66 PB3.87 PB3.61  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 6.73
  
 
 
6.686.735.366.126.446.50  
2Astrid RiordanAstrid Riordan ('04)Trongårdens IF 4.03
  
 SB
 
4.03 SB3.032.68  X3.233.48  
D15 50 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk6.74
  
 PB
2Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 7.19
  
 =PB
3Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM7.54
  
 
4Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 8.73
  
 SB
Finale 2
1Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk6.79
  
 
2Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 7.23
  
 
3Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM7.60
  
 
4Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 8.66
  
 SB
D15 50 m hæk 84 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 10.15
  
 
2Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM11.09
  
 SB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1David RoggeDavid Rogge ('06)Hvidovre AM1.41
  
 
 
1.31
 XO
1.36
  O
1.41
  O
1.46
XXX
    
2Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM1.21
  
 PB
 
1.06
  O
1.11
 XO
1.16 PB
  O
1.21
XXX
1.26
XXX
   
3Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 1.01
  
 
 
0.96
  O
1.01
  O
1.06
XXX
     
D15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmus Eybye PetersenRasmus Eybye Petersen ('05)BAK2.51
  
 
 
2.11
  O
2.31
  O
2.41
  O
2.51
 XO
2.61
XXX
   
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 4.26
  
 PB
 
4.26 PB  X4.234.13  X  X  
D15 Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 9.09
  
 PB
 
  X8.87 PB9.09 PB8.668.66  X  
2Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 8.82
  
 PB
 
8.42 PB8.57 PB8.82 PB8.668.778.61  
3Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM8.24
  
 PB
 
  X7.898.24 PB7.727.43  X  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM8.73
  
 
 
8.338.29  X8.678.738.17  
P15 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas7.17
  
 
2Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC7.49
  
 
3Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 7.60
  
 SB
4Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC7.76
  
 SB
5Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC7.90
  
 
6Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 7.93
  
 
Finale B
7Viola Draabe BruunsgaardViola Draabe Bruunsgaard ('06)Hvidovre AM7.89
  
 
8Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC7.93
  
 
9Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik7.95
  
 
10Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik8.22
  
 
11Petra SchmidtPetra Schmidt ('06)Trongårdens IF 8.24
  
 
12Talulah AxelssonTalulah Axelsson ('06)KIF8.33
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 7.74
  
 PB
2Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC7.79
  
 PB
3Talulah AxelssonTalulah Axelsson ('06)KIF8.11
  
 PB
4Petra SchmidtPetra Schmidt ('06)Trongårdens IF 8.17
  
 
5Naja LildholdtNaja Lildholdt ('06)Amager AC8.20
  
 PB
Indledende 2
1Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC7.80
  
 SB
2Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik7.88
  
 PB
3Viola Draabe BruunsgaardViola Draabe Bruunsgaard ('06)Hvidovre AM7.99
  
 
4Hanna HorchHanna Horch ('05)Trongårdens IF 8.35
  
 PB
5Tiana JallohTiana Jalloh ('06)Trongårdens IF 8.38
  
 
6Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM8.78
  
 
Indledende 3
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas7.14
  
 SB
2Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC7.49
  
 
3Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 7.67
  
 SB
4Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC7.95
  
 
5Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik8.00
  
 
P15 50 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC9.18
  
 
2Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 9.30
  
 PB
3Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC9.68
  
 
4Hanna HorchHanna Horch ('05)Trongårdens IF 11.80
  
 PB
Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM DNF
  
 
Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik DNF
  
 
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.51
  
 
 
1.46
  O
1.51
  O
1.56
XXX
     
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas1.41
  
 PB
 
1.21 PB
  O
1.26 PB
  O
1.31 PB
  O
1.36 PB
  O
1.41 PB
 XO
   
3Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1.31
  
 SB
 
1.21
  O
1.26
  O
1.31 SB
 XO
1.36
XXX
    
4Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM1.31
  
 PB
 
1.21
  O
1.26
 XO
1.31 PB
 XO
1.36
XXX
    
5Naja LildholdtNaja Lildholdt ('06)Amager AC1.16
  
 PB
 
1.16 PB
XXO
1.21
XXX
      
6Petra SchmidtPetra Schmidt ('06)Trongårdens IF 1.11
  
 PB
 
1.11 PB
  O
1.16
XXX
      
P15 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.31
  
 PB
 
2.21
  O
2.31 PB
XXO
2.41
XXX
     
2Talulah AxelssonTalulah Axelsson ('06)KIF2.21
  
 PB
 
1.81 SB
  O
1.91 PB
  O
2.01 PB
  O
2.11 PB
 XO
2.21 PB
 XO
2.31
XXX
  
3Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC2.11
  
 PB
 
1.71
  O
1.81
  O
1.91 PB
  O
2.01 PB
 XO
2.11 PB
 XO
2.21
XXX
  
4Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC2.01
  
 PB
 
1.81
  O
1.91 PB
  O
2.01 PB
XXO
2.11
XXX
    
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.01
  
 PB
 
4.53 PB4.58 PB5.01 PB4.044.634.68  
2Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 4.60
  
 
 
4.544.604.494.51  X4.57  
3Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC4.56
  
 PB
 
4.33  X4.34  X4.56 PB4.51  
4Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 4.45
  
 PB
 
4.33 PB4.36 PB4.45 PB4.264.244.25  
5Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 4.23
  
 PB
 
4.08 PB4.12 PB3.893.534.23 PB4.03  
6Caroline RinghoferCaroline Ringhofer ('06)Hvidovre AM4.14
  
 PB
 
4.11 PB4.043.95  X3.974.14 PB  
7Talulah AxelssonTalulah Axelsson ('06)KIF4.04
  
 PB
 
4.04 PB3.913.763.733.823.56  
8Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC4.01
  
 PB
 
4.01 PB  X3.953.97  X  X  
9Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik3.86
  
 PB
 
3.64 PB  X3.86 PB3.463.693.65  
10Tiana JallohTiana Jalloh ('06)Trongårdens IF 3.56
  
 PB
 
  X3.26 PB  X  X3.53 PB3.56 PB  
11Petra SchmidtPetra Schmidt ('06)Trongårdens IF 3.49
  
 PB
 
3.46 PB3.093.443.433.49 PB3.04  
12Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM3.45
  
 PB
 
  X3.45 PB  X3.263.27  X  
13Cecilie ZamorskiCecilie Zamorski ('06)Trongårdens IF 3.17
  
 PB
 
2.83 PB3.17 PB2.792.992.80  X  
14Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik3.11
  
 PB
 
3.11 PB2.96  X2.802.863.02  
15Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM2.99
  
 PB
 
2.97 PB2.99 PB2.952.93  X2.87  
P15 Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 9.60
  
 PB
 
9.29 PB9.039.069.169.60 PB9.45  
2Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 9.53
  
 PB
 
8.869.53 PB9.249.349.449.46  
3Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC9.51
  
 PB
 
9.37 PB9.219.079.309.42 PB9.51 PB  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Fiona Svane MilneFiona Svane Milne ('05)Odense Atletik 11.87
  
 SB
 
11.53 SB10.5511.87 SB11.6611.7911.81  
2Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 10.18
  
 
 
9.659.049.4210.189.149.02  
3Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC9.81
  
 
 
9.379.229.189.819.228.95  
4Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 9.75
  
 
 
8.609.659.639.759.598.56  
5Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas9.03
  
 PB
 
8.39 PB8.75 PB8.78 PB9.03 PB8.957.40  
6Ida FiskerIda Fisker ('05)Odense Atletik 8.22
  
 PB
 
7.34 SB7.96 PB8.22 PB8.068.078.02  
7Isabelle Kehler KrabbeIsabelle Kehler Krabbe ('06)Amager AC7.80
  
 PB
 
6.37 SB7.46 PB7.387.53 PB7.80 PB7.24  
8Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM7.75
  
 PB
 
7.367.597.75 PB7.667.736.60  
9Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM7.33
  
 PB
 
6.81 PB6.166.91 PB6.566.337.33 PB  
10Tiana JallohTiana Jalloh ('06)Trongårdens IF 7.25
  
 PB
 
6.04 PB6.86 PB6.94 PB7.16 PB6.797.25 PB  
11Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC7.13
  
 PB
 
6.66 SB6.88 SB6.736.197.13 PB6.86  
12Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 6.66
  
 PB
 
5.73 SB6.02 SB6.05 SB5.956.66 PB6.27  
13Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM6.65
  
 PB
 
6.65 PB6.016.276.185.974.55  
14Hanna HorchHanna Horch ('05)Trongårdens IF 6.40
  
 PB
 
6.29 PB6.30 PB5.905.586.40 PB6.39  
15Cecilie ZamorskiCecilie Zamorski ('06)Trongårdens IF 6.23
  
 PB
 
5.17 PB5.84 PB6.23 PB5.60  X6.14  
16Viola Draabe BruunsgaardViola Draabe Bruunsgaard ('06)Hvidovre AM5.87
  
 PB
 
4.33 PB5.11 PB5.44 PB5.85 PB5.565.87 PB  
17Viola JensenViola Jensen ('06)Greve Atletik5.31
  
 PB
 
4.39 PB4.76 PB4.83 PB4.89 PB5.31 PB5.12  
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM9.27
  
 PB
2Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas10.37
  
 PB
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta10.83
  
 PB
4Stefan FreeseStefan Freese ('08)Hvidovre AM11.88
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.16
  
 
 
1.16
  O
       
2Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas1.11
  
 PB
 
1.01
XXO
1.06 PB
 XO
1.11 PB
XXO
1.16
XXX
    
3Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik1.01
  
 
 
1.01
  O
1.06
XXX
      
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta4.65
  
 PB
 
4.48 PB4.344.65 PB4.53    
2Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 4.30
  
 PB
 
  X4.30 PB2.52  X    
3Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC4.28
  
 PB
 
4.16 PB4.28 PB4.12  X    
4Magnus NergaardMagnus Nergaard ('08)Fremad Holbæk4.25
  
 
 
  X4.253.974.14    
5Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM3.83
  
 
 
3.683.83  X3.75    
6Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas3.64
  
 
 
3.533.203.003.64    
7Stefan FreeseStefan Freese ('08)Hvidovre AM3.37
  
 PB
 
3.30 PB3.33 PB3.34 PB3.37 PB    
8Max MüllerMax Müller ('08)Odense Atletik 3.37
  
 PB
 
3.23 PB3.182.913.37 PB    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 7.80
  
 PB
 
7.42 PB7.317.80 PB7.39    
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta7.73
  
 PB
 
  X7.73 PB7.487.52    
3Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM7.34
  
 PB
 
  X7.34 PB7.25  X    
4Max MüllerMax Müller ('08)Odense Atletik 5.97
  
 PB
 
5.97 PB4.333.92  X    
5Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas5.45
  
 PB
 
5.10 PB4.225.45 PB5.25    
6Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik4.94
  
 PB
 
3.35 PB2.634.45 PB4.94 PB    
7Stefan FreeseStefan Freese ('08)Hvidovre AM3.87
  
 PB
 
  X3.54 PB3.373.87 PB    
Andreas Pagaard SandAndreas Pagaard Sand ('08)Trongårdens IF NM
  
 
 
  X  X  X  X    
D13 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 21.09
  
 PB
 
  X  X  X21.09 PB    
2Magnus NergaardMagnus Nergaard ('08)Fremad Holbæk19.80
  
 
 
16.7319.8014.25  X    
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta18.60
  
 
 
17.4418.6016.0410.60    
4Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM18.31
  
 
 
18.1418.3116.6616.97    
5Max MüllerMax Müller ('08)Odense Atletik 13.29
  
 PB
 
11.22 PB11.32 PB10.5213.29 PB    
P13 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC7.39
  
 PB
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik7.58
  
 PB
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF7.86
  
 
4Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 8.11
  
 PB
5Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 8.20
  
 
6Thora Juul AaboeThora Juul Aaboe ('07)Trongårdens IF 8.63
  
 
Finale B
7Amalie Hejlesen JensenAmalie Hejlesen Jensen ('07)Trongårdens IF 8.27
  
 
8Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 8.55
  
 
9Leila FaljicLeila Faljic ('08)Greve Atletik8.60
  
 PB
10Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC8.78
  
 
11Anna LøieAnna Løie ('08)Greve Atletik8.79
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC7.48
  
 
2Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik7.65
  
 
3Madeleine KitchenMadeleine Kitchen ('08)IK Hellas8.80
  
 PB
4Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC8.81
  
 
5Mathilde Friis LiechtiMathilde Friis Liechti ('08)Greve Atletik9.42
  
 PB
6Karoline Julie RasmussenKaroline Julie Rasmussen ('08)Greve Atletik9.48
  
 PB
Indledende 2
1Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 8.08
  
 
2Thora Juul AaboeThora Juul Aaboe ('07)Trongårdens IF 8.22
  
 PB
3Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 8.45
  
 
4Leila FaljicLeila Faljic ('08)Greve Atletik8.63
  
 PB
5Kirstine Finne ThomsenKirstine Finne Thomsen ('08)Odense Atletik 8.83
  
 PB
6Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC9.12
  
 PB
Indledende 3
Amalie Hejlesen JensenAmalie Hejlesen Jensen ('07)Trongårdens IF 8.31
  
 
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF7.79
  
 
2Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 8.12
  
 PB
3Anna LøieAnna Løie ('08)Greve Atletik8.31
  
 PB
5Louise NygaardLouise Nygaard ('07)Trongårdens IF 8.95
  
 PB
6Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik9.59
  
 
P13 50 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC10.63
  
 
2Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 10.87
  
 
3Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 11.07
  
 
4Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 11.79
  
 
Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF DNF
  
 
Kirstine Finne ThomsenKirstine Finne Thomsen ('08)Odense Atletik DNF
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC10.21
  
 PB
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF10.23
  
 PB
3Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 11.39
  
 PB
4Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA11.77
  
 PB
5Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC12.64
  
 PB
Indledende 2
1Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 10.45
  
 PB
2Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 11.03
  
 PB
3Kirstine Finne ThomsenKirstine Finne Thomsen ('08)Odense Atletik 11.71
  
 PB
4Leila FaljicLeila Faljic ('08)Greve Atletik11.82
  
 
5Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC12.77
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.41
  
 
 
1.21
  O
1.26
  O
1.31
  O
1.36
  O
1.41
 XO
1.46
XXX
  
2Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.41
  
 PB
 
1.26
  O
1.31
 XO
1.36
 XO
1.41 PB
XXO
1.46
XXX
   
3Naia HansenNaia Hansen ('07)Amager AC1.26
  
 PB
 
1.01 PB
  O
1.06 PB
  O
1.11 PB
  O
1.16 PB
  O
1.21 PB
  O
1.26 PB
  O
1.31
XXX
 
4Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA1.16
  
 
 
1.16
  O
1.21
XXX
      
5Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 1.11
  
 
 
1.01
  O
1.06
  O
1.11
  O
1.16
XXX
    
6Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC1.11
  
 PB
 
1.01
  O
1.06
 XO
1.11 PB
XXO
1.16
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC4.78
  
 
 
4.664.784.654.54    
2Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC4.06
  
 
 
4.06  X  X  X    
3Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik4.01
  
 
 
3.773.844.013.82    
4Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 3.65
  
 =PB
 
3.65 =PB3.563.463.49    
5Kirstine Finne ThomsenKirstine Finne Thomsen ('08)Odense Atletik 3.50
  
 PB
 
3.50 PB3.113.173.44    
6Anna LøieAnna Løie ('08)Greve Atletik3.49
  
 PB
 
3.49 PB3.423.453.38    
7Leila FaljicLeila Faljic ('08)Greve Atletik3.47
  
 PB
 
3.47 PB3.273.253.19    
8Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC3.25
  
 SB
 
3.25 SB3.243.233.11    
9Madeleine KitchenMadeleine Kitchen ('08)IK Hellas3.22
  
 PB
 
3.22 PB3.163.112.99    
10Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC3.12
  
 PB
 
3.07 PB2.803.07 =PB3.12 PB    
11Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik3.09
  
 
 
3.013.092.912.82    
12Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC3.02
  
 PB
 
2.782.843.02 PB2.67    
13Karoline Julie RasmussenKaroline Julie Rasmussen ('08)Greve Atletik2.62
  
 PB
 
2.62 PB2.542.602.57    
14Mathilde Friis LiechtiMathilde Friis Liechti ('08)Greve Atletik2.60
  
 PB
 
2.48 PB2.60 PB2.522.37    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 8.69
  
 
 
10.3010.2710.298.69    
2Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA7.74
  
 
 
6.617.747.157.72    
3Naia HansenNaia Hansen ('07)Amager AC7.45
  
 PB
 
7.43 PB5.827.45 PB7.05    
4Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC7.16
  
 PB
 
6.42 PB6.57 PB6.82 PB7.16 PB    
5Madeleine KitchenMadeleine Kitchen ('08)IK Hellas7.11
  
 PB
 
6.53 PB6.66 PB6.637.11 PB    
6Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC6.63
  
 SB
 
5.845.896.406.63 SB    
7Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 6.16
  
 PB
 
4.965.91 PB5.296.16 PB    
8Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik5.89
  
 PB
 
5.035.89 PB5.655.52    
9Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 5.89
  
 PB
 
5.54 PB5.485.58 PB5.89 PB    
10Anna LøieAnna Løie ('08)Greve Atletik5.49
  
 PB
 
5.49 PB4.895.164.85    
11Kirstine Finne ThomsenKirstine Finne Thomsen ('08)Odense Atletik 5.45
  
 PB
 
  X5.44 PB5.45 PB5.15    
12Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC5.45
  
 
 
5.455.405.035.28    
13Karoline Julie RasmussenKaroline Julie Rasmussen ('08)Greve Atletik4.70
  
 PB
 
4.70 PB4.364.49     
14Helene Rus AndersenHelene Rus Andersen ('08)Greve Atletik4.49
  
 PB
 
4.36 PB4.49 PB4.394.46    
15Mathilde Friis LiechtiMathilde Friis Liechti ('08)Greve Atletik3.45
  
 PB
 
  X3.22 PB3.45 PB3.40    
P13 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Johanne Ellesøe PetersenJohanne Ellesøe Petersen ('08)DELTA19.46
  
 PB
 
15.58 PB  X14.6219.46 PB    
2Naia HansenNaia Hansen ('07)Amager AC16.22
  
 PB
 
12.63 PB16.07 PB16.22 PB15.26    
3Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 16.16
  
 
 
15.2115.92  X16.16    
4Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC15.70
  
 
 
15.0015.5215.70     
5Madeleine KitchenMadeleine Kitchen ('08)IK Hellas15.59
  
 PB
 
12.42 PB13.27 PB13.0915.59 PB    
6Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 15.49
  
 
 
15.4912.9810.7612.83    
7Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC13.85
  
 
 
12.3213.8510.1710.10    
8Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 13.29
  
 PB
 
10.55 PB13.29 PB12.1010.43    
D11 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Magnus NergaardMagnus Nergaard ('08)Fremad Holbæk7.61
  
 PB
1Jonathan HolmJonathan Holm ('07)Trongårdens IF 7.61
  
 PB
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC7.75
  
 PB
2Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC8.32
  
 PB
3Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC7.66
  
 PB
3Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas8.35
  
 PB
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta7.68
  
 PB
4Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 8.46
  
 PB
5Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM7.72
  
 PB
5Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Hvidovre AM8.66
  
 PB
6Martin SjørslevMartin Sjørslev ('10)IK Hellas8.79
  
 PB
Finale B
6Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas8.39
  
 PB
7Stefan FreeseStefan Freese ('08)Hvidovre AM8.65
  
 PB
7Alfred Brekling BrushøjAlfred Brekling Brushøj ('10)Amager AC8.73
  
 PB
8Johs MüllerJohs Müller ('10)Odense Atletik 8.77
  
 PB
8Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik8.78
  
 
9Noah GudbjergNoah Gudbjerg ('10)Fremad Holbæk8.93
  
 
9Max MüllerMax Müller ('08)Odense Atletik 9.23
  
 
10Emil BirchEmil Birch ('09)Hvidovre AM9.08
  
 PB
11Valdemar Hejlesen JensenValdemar Hejlesen Jensen ('09)Trongårdens IF 9.36
  
 
12Elias KnakElias Knak ('09)Hvidovre AM10.18
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Jonathan HolmJonathan Holm ('07)Trongårdens IF 7.64
  
 
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 8.55
  
 
2Magnus NergaardMagnus Nergaard ('08)Fremad Holbæk7.67
  
 
2Martin SjørslevMartin Sjørslev ('10)IK Hellas8.68
  
 PB
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta7.71
  
 
3Noah GudbjergNoah Gudbjerg ('10)Fremad Holbæk8.89
  
 PB
4Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM7.73
  
 
4Alfred Brekling BrushøjAlfred Brekling Brushøj ('10)Amager AC8.90
  
 PB
5Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik8.61
  
 PB
5Johs MüllerJohs Müller ('10)Odense Atletik 8.91
  
 PB
6Valdemar Hejlesen JensenValdemar Hejlesen Jensen ('09)Trongårdens IF 9.35
  
 PB
Andreas Pagaard SandAndreas Pagaard Sand ('08)Trongårdens IF DNF
  
 
Indledende 2
1Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC7.69
  
 
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC7.70
  
 PB
2Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas8.38
  
 
2Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas8.41
  
 PB
3Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Hvidovre AM8.49
  
 PB
3Stefan FreeseStefan Freese ('08)Hvidovre AM8.76
  
 PB
4Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC8.58
  
 
4Max MüllerMax Müller ('08)Odense Atletik 9.20
  
 PB
5Emil BirchEmil Birch ('09)Hvidovre AM9.11
  
 PB
6Elias KnakElias Knak ('09)Hvidovre AM9.88
  
 PB
D11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Martin SjørslevMartin Sjørslev ('10)IK Hellas10.74
  
 PB
2Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC10.87
  
 PB
3Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC11.11
  
 PB
4Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas11.22
  
 PB
5Emil BirchEmil Birch ('09)Hvidovre AM11.36
  
 PB
6Johs MüllerJohs Müller ('10)Odense Atletik 12.42
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1Martin SjørslevMartin Sjørslev ('10)IK Hellas11.10
  
 
2Emil BirchEmil Birch ('09)Hvidovre AM11.25
  
 PB
3Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas11.54
  
 
4Johs MüllerJohs Müller ('10)Odense Atletik 12.22
  
 PB
Indledende 2
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC11.38
  
 
2Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC11.52
  
 
3Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 13.08
  
 PB
Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Hvidovre AM DNF
  
 
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Hvidovre AM1.21
  
 
 
0.91
  O
0.96
  O
1.01
  O
1.06
  O
1.11
  O
1.16
 XO
1.21
XXO
1.26
XXX
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1.11
  
 
 
0.91
  O
0.96
  O
1.01
  O
1.06
  O
1.11
  O
1.16
XXX
  
3Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik1.11
  
 PB
 
0.96
 XO
1.01
 XO
1.06
 XO
1.11 PB
XXO
1.16
XXX
   
4Alfred Brekling BrushøjAlfred Brekling Brushøj ('10)Amager AC1.01
  
 PB
 
0.81 PB
  O
0.86 PB
  O
0.91 PB
  O
0.96 PB
  O
1.01 PB
  O
1.06
XXX
  
5Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC0.96
  
 PB
 
0.81 PB
  O
0.86 PB
  O
0.91 PB
 XO
0.96 PB
  O
1.01
XXX
   
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC4.04
  
 PB
 
3.82 PB4.04 PB3.803.89    
2Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Hvidovre AM3.46
  
 
 
3.253.463.413.26    
3Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 3.44
  
 PB
 
3.27 PB3.44 PB3.43     
4Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC3.42
  
 PB
 
3.26 =PB3.42 PB3.033.05    
5Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC3.40
  
 
 
3.40  X3.263.23    
6Johs MüllerJohs Müller ('10)Odense Atletik 3.32
  
 PB
 
3.17 PB3.32 PB3.233.03    
7Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik3.31
  
 PB
 
  X3.263.203.31 PB    
8Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas3.27
  
 PB
 
  X3.27 PB3.183.25    
9Martin SjørslevMartin Sjørslev ('10)IK Hellas3.23
  
 =PB
 
3.193.23 =PB  X3.19    
10Emil BirchEmil Birch ('09)Hvidovre AM3.19
  
 
 
3.123.192.68  X    
11Alfred Brekling BrushøjAlfred Brekling Brushøj ('10)Amager AC3.15
  
 PB
 
2.94 PB3.15 PB2.923.05    
12Elias KnakElias Knak ('09)Hvidovre AM2.99
  
 PB
 
2.99 PB2.812.67  X    
13Noah GudbjergNoah Gudbjerg ('10)Fremad Holbæk2.98
  
 PB
 
2.77 PB2.672.562.98 PB    
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aksel Kragh WintherAksel Kragh Winther ('09)BAC7.40
  
 PB
 
6.287.177.40 PB7.06    
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC6.53
  
 PB
 
6.38 PB6.45 PB6.53 PB5.39    
3Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Hvidovre AM5.57
  
 PB
 
  X4.63  X5.57 PB    
4Alfred Brekling BrushøjAlfred Brekling Brushøj ('10)Amager AC5.54
  
 PB
 
  X5.54 PB5.164.83    
5Martin SjørslevMartin Sjørslev ('10)IK Hellas5.22
  
 
 
5.19  X5.005.22    
6Otto QvistOtto Qvist ('10)Amager AC5.08
  
 PB
 
4.98 PB4.944.515.08 PB    
7Johs MüllerJohs Müller ('10)Odense Atletik 4.78
  
 PB
 
  X4.57 PB4.78 PB  X    
8Emil BirchEmil Birch ('09)Hvidovre AM4.77
  
 
 
4.774.434.654.72    
9Noah GudbjergNoah Gudbjerg ('10)Fremad Holbæk4.67
  
 PB
 
4.67 PB4.66  X  X    
10Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas4.14
  
 
 
4.143.87  X4.03    
11Elias KnakElias Knak ('09)Hvidovre AM3.84
  
 PB
 
3.84 PB  X  X  X    
D11 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Hvidovre AM18.47
  
 PB
 
18.47 PB13.1713.7615.52    
2Kasper GranlundKasper Granlund ('09)Greve Atletik17.56
  
 
 
17.5613.0615.3516.91    
3Emil BirchEmil Birch ('09)Hvidovre AM16.72
  
 PB
 
13.45  X16.67 PB16.72 PB    
4Martin SjørslevMartin Sjørslev ('10)IK Hellas15.86
  
 
 
13.03  X14.7815.86    
5Johs MüllerJohs Müller ('10)Odense Atletik 15.32
  
 PB
 
15.32 PB11.6711.7510.68    
P11 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC7.78
  
 PB
2Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik8.29
  
 PB
3Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas8.31
  
 
4Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas8.49
  
 PB
5Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM8.83
  
 PB
Finale B
6Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk8.86
  
 PB
7Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik9.09
  
 
8Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC9.20
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik8.28
  
 PB
2Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM8.88
  
 
3Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk8.90
  
 PB
4Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC9.02
  
 PB
5Karen Sander FotlandKaren Sander Fotland ('09)Trongårdens IF 9.29
  
 
Indledende 2
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC7.86
  
 
2Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas8.33
  
 
3Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas8.55
  
 
4Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik8.95
  
 PB
5Sienna RosenquistSienna Rosenquist ('10)Hvidovre AM9.59
  
 
P11 50 m hæk 68.6 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik11.31
  
 PB
2Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC11.61
  
 PB
3Alva Wagner ToftdahlAlva Wagner Toftdahl ('10)Amager AC12.44
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alva Wagner ToftdahlAlva Wagner Toftdahl ('10)Amager AC1.06
  
 PB
 
0.96
O.96
1.01 PB
  O
1.06 PB
  O
1.11 PB
1.11
    
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC3.65
  
 
 
3.653.583.603.58    
2Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas3.63
  
 =PB
 
3.63 =PB3.53  X3.32    
3Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik3.37
  
 PB
 
3.37 PB  X  X2.60    
4Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas3.29
  
 
 
3.293.213.093.24    
5Karoline GatzwillerKaroline Gatzwiller ('09)Hvidovre AM3.20
  
 
 
3.173.20  X3.06    
6Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC3.02
  
 
 
3.022.802.232.68    
7Alva Wagner ToftdahlAlva Wagner Toftdahl ('10)Amager AC3.00
  
 
 
2.912.99  X3.00    
8Karen Sander FotlandKaren Sander Fotland ('09)Trongårdens IF 2.88
  
 
 
2.712.782.792.88    
9Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk2.73
  
 
 
2.732.652.652.69    
10Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09)Greve Atletik2.65
  
 
 
2.602.642.652.50    
11Benedikte JensenBenedikte Jensen ('10)Trongårdens IF 2.60
  
 PB
 
2.60 PB2.292.442.42    
12Sille OlsenSille Olsen ('09)DELTA2.50
  
 
 
2.502.392.50  X    
13Filippe RoggeFilippe Rogge ('10)Hvidovre AM2.28
  
 PB
 
2.16 SB2.28 PB2.011.86    
14Sienna RosenquistSienna Rosenquist ('10)Hvidovre AM2.21
  
 
 
2.211.952.052.09    
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas5.76
  
 PB
 
5.19 PB5.76 PB  X4.72    
2Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC5.48
  
 PB
 
5.08 PB5.25 PB4.865.48 PB    
3Karen Sander FotlandKaren Sander Fotland ('09)Trongårdens IF 5.36
  
 
 
4.825.114.335.36    
4Benedikte JensenBenedikte Jensen ('10)Trongårdens IF 4.94
  
 PB
 
4.92 PB4.334.514.94 PB    
5Sille OlsenSille Olsen ('09)DELTA4.74
  
 PB
 
4.47 PB4.68 PB4.74 PB4.74 =PB    
6Filippe RoggeFilippe Rogge ('10)Hvidovre AM4.41
  
 PB
 
3.90 PB4.11 PB3.584.41 PB    
7Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk4.40
  
 PB
 
4.20 PB4.034.40 PB3.92    
8Sienna RosenquistSienna Rosenquist ('10)Hvidovre AM3.46
  
 PB
 
  X3.00 PB2.583.46 PB    
P11 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Filippe RoggeFilippe Rogge ('10)Hvidovre AM8.93
  
 PB
 
11.76 PB8.9311.0111.70    
2Sille OlsenSille Olsen ('09)DELTA11.54
  
 
 
11.54  X10.28  X    
3Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Fremad Holbæk9.51
  
 
 
10.829.518.7210.54    
D9 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC9.51
  
 PB
1
Aidan Kitchen
Aidan Kitchen ('11)
IK Hellas11.43
  
 
2
Tobias R. Andersen
Tobias R. Andersen ('11)
Greve Atletik9.93
  
 
2
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas13.88
  
 
3
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk10.02
  
 
4
Asger Clausen
Asger Clausen ('11)
IK Hellas10.06
  
 PB
D9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC1.06
  
 PB
 
0.81 PB
  O
0.86 PB
  O
0.91 PB
  O
0.96 PB
  O
1.01 PB
XXO
1.06 PB
 XO
1.11
XXX
 
2
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas0.96
  
 PB
 
0.91
  O
0.96 PB
  O
1.01
XXX
     
3
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk0.91
  
 PB
 
0.81
  O
0.86
  O
0.91 PB
  O
0.96
XXX
    
4
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC0.81
  
 PB
 
0.81 PB
  O
0.86
XXX
      
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC3.52
  
 PB
 
  X3.41 PB3.48 PB3.52 PB    
2
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas3.46
  
 
 
3.463.163.39  X    
3
Aidan Kitchen
Aidan Kitchen ('11)
IK Hellas3.22
  
 
 
3.22  X3.223.05    
4
Milo Boye
Milo Boye ('11)
BAC3.10
  
 PB
 
3.07 PB3.10 PB2.993.09    
5
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas2.89
  
 
 
2.772.872.702.89    
6
Asger Clausen
Asger Clausen ('11)
IK Hellas2.68
  
 PB
 
2.61 PB2.60  X2.68 PB    
7
Tobias R. Andersen
Tobias R. Andersen ('11)
Greve Atletik2.28
  
 
 
1.75  X2.282.02    
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Aidan Kitchen
Aidan Kitchen ('11)
IK Hellas6.06
  
 
 
5.655.626.065.87    
2
Bjørn Jensen
Bjørn Jensen ('11)
IK Hellas5.96
  
 PB
 
5.135.46 PB5.96 PB5.88    
3
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC4.81
  
 PB
 
4.36 PB4.71 PB4.73 PB4.81 PB    
4
Viggo Lysemose Nielsen
Viggo Lysemose Nielsen ('11)
IK Hellas4.62
  
 
 
4.624.094.444.15    
5
Tobias R. Andersen
Tobias R. Andersen ('11)
Greve Atletik3.84
  
 
 
3.633.743.843.43    
6
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3.43
  
 
 
3.043.433.073.20    
7
Asger Clausen
Asger Clausen ('11)
IK Hellas2.60
  
 PB
 
2.52 PB2.60 PB2.472.59    
D9 Spydkast 400 gram    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tobias Abildgaard Kofoed
Tobias Abildgaard Kofoed ('11)
Fremad Holbæk17.04
  
 PB
 
14.5913.0112.3017.04 PB    
2
Aidan Kitchen
Aidan Kitchen ('11)
IK Hellas15.24
  
 PB
 
14.0415.24 PB12.3211.36    
3
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC9.12
  
 PB
 
12.63 PB10.199.1212.80 PB    
4
Milo Boye
Milo Boye ('11)
BAC10.48
  
 PB
 
10.48 PB  X  X10.29    
P9 50 m    
Inde
Inde
Finale 1
1
Lea Gatzwiller
Lea Gatzwiller ('11)
Hvidovre AM10.15
  
 PB
Finale 2
1
Lea Gatzwiller
Lea Gatzwiller ('11)
Hvidovre AM10.02
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lea Gatzwiller
Lea Gatzwiller ('11)
Hvidovre AM2.68
  
 PB
 
2.68 PB2.642.552.62    
M55 50 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC8.08
  
 SB
Finale 2
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC8.09
  
 
M55 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC1.32
  
 SB
 
1.26
  O
1.29
 XO
1.32 SB
  O
1.35
XXX
    
M55 Kuglestød 6.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC10.84
  
 SB
 
9.5710.559.779.9910.84 SB10.30  
M55 Vægtkast 11.34 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC9.26
  
 
 
10.719.2610.4810.2610.52  X  
M60 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød1.46
  
 SB
 
1.35 SB
  O
1.41 SB
 XO
1.46 SB
  O
1.51
XXX
    
M60 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Martin IversenMartin Iversen ('56)Hvidovre AM NH
  
 
 
2.51
XXX
       
M60 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød10.05
  
 PB
 
0.69 PB9.44 PB9.65 PB9.90 PB10.05 PB9.76  
K60 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød9.72
  
 SB
 
9.72 SB9.56  X9.409.359.07  
K60 Vægtkast 5.44 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød9.32
  
 PB
 
  X9.32 PB11.11 PB11.11 =PB10.1810.16  
M65 50 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC7.47
  
 SB
Finale 2
1Anders MathiesenAnders Mathiesen ('55)Amager AC7.64
  
 
M65 Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC NH
  
 
 
2.21
XXX
       
K70 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM8.00
  
 SB
 
7.79 SB8.00 SB7.607.767.817.93  
K70 Vægtkast 5.44 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM9.97
  
 SB
 
9.84 SB10.07 SB9.9710.41 SB10.56 SB10.49  

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint