Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: Indestævne II 2020 1.2.2020 Inde
SparNord Arena

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Festus AsanteFestus Asante ('94)Sparta6.94
  
 
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19007.11
  
 
3Jonas Bruun GregersenJonas Bruun Gregersen ('01)Skive AM7.33
  
 
4Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja7.40
  
 =SB
5Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.41
  
 
6Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF7.42
  
 SB
7Christian HarritzChristian Harritz ('91)Aarhus 19007.47
  
 
Finale B
1Ali Basim Al-TimimiAli Basim Al-Timimi ('03)Skive AM7.37
  
 PB
2Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK777.50
  
 PB
3Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 19007.58
  
 PB
4Frederik Neergaard SørensenFrederik Neergaard Sørensen ('96)Skive AM7.65
  
 SB
5Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK777.69
  
 
6Markus PallesenMarkus Pallesen SAK777.74
  
 SB
Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM DQ
  
 
Finale C
1Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM7.40
  
 PB
2Frederik Mangor MadsenFrederik Mangor Madsen ('02)Viborg AM7.64
  
 
3Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 19007.71
  
 
4Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM7.79
  
 PB
5Ammer AlalawiAmmer Alalawi ('02)Skive AM8.11
  
 PB
6Esaipiriyan VaithilingamEsaipiriyan Vaithilingam HGF AM8.29
  
 
M 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 190022.46
  
 SB
2Casper Spure PedersenCasper Spure Pedersen ('92)Randers Freja23.05
  
 SB
Finale 2
1Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 190024.65
  
 PB
2David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM24.68
  
 
Finale 3
1Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM24.25
  
 SB
2Christoffer GisselChristoffer Gissel ('01)SAK7724.38
  
 SB
3Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM24.95
  
 
Finale 4
1Jakob Rose HansenJakob Rose Hansen ('02)Skive AM24.09
  
 PB
2Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM24.16
  
 
3Malte Dam KorsbjergMalte Dam Korsbjerg ('03)Aarhus 190024.50
  
 PB
Finale 5
1Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK7724.37
  
 PB
2Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7725.69
  
 PB
3Esaipiriyan VaithilingamEsaipiriyan Vaithilingam HGF AM27.43
  
 
Finale 6
1Christian HarritzChristian Harritz ('91)Aarhus 190024.10
  
 PB
2Ammer AlalawiAmmer Alalawi ('02)Skive AM26.73
  
 PB
3Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF27.36
  
 PB
Finale 7
1Frederik Mangor MadsenFrederik Mangor Madsen ('02)Viborg AM24.83
  
 PB
2Andreas TissierAndreas Tissier ('04)Esbjerg AM25.25
  
 PB
M 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:58.03
  
 SB
2Samuel Emil Gobina SigalaSamuel Emil Gobina Sigala ('03)AK Holstebro2:00.64
  
 PB
3Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM2:01.60
  
 SB
4Nikolaj RichterNikolaj Richter ('02)Aalborg AM2:01.61
  
 PB
5Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK772:04.35
  
 PB
6Bertram Gitz-JohansenBertram Gitz-Johansen ('96)Aalborg AM2:07.31
  
 PB
7Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM2:08.60
  
 PB
8Lars LindbjergLars Lindbjerg ('94)Aalborg AM2:08.77
  
 PB
9Sebastian Busk MouritzenSebastian Busk Mouritzen ('02)SAK772:09.54
  
 PB
Finale B
1Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM2:09.78
  
 
2Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF2:22.24
  
 PB
3Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)AGF Atletik2:22.47
  
 
4Mathias BøgelundMathias Bøgelund ('92)Aalborg AM2:22.81
  
 SB
5Philip LethPhilip Leth AGF Atletik2:39.17
  
 PB
6Andreas ChristensenAndreas Christensen ('06)Esbjerg AM2:39.35
  
 PB
7Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM2:40.11
  
 
8Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM2:40.48
  
 
9Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM3:15.52
  
 PB
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik8:13.89
  
 PB
2Magnus DewettMagnus Dewett ('95)Herning LK8:18.74
  
 PB
3Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)Skive AM8:34.94
  
 PB
4Theophile BigirimanaTheophile Bigirimana ('93)Aalborg AM / RWA8:37.81
  
 PB
5Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM8:49.38
  
 SB
6Jakob RiisJakob Riis ('82)Aarhus 19009:02.44
  
 SB
7Jakob EdsenJakob Edsen ('93)Herning LK9:03.40
  
 PB
8Henrik Strange BrokHenrik Strange Brok ('89)VEXA HLM Running9:03.70
  
 
9Noel MonoNoel Mono ('98)Aalborg AM9:08.62
  
 SB
10Ebbe MøllerEbbe Møller ('01)AGF Atletik9:13.38
  
 SB
Finale B
1Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 19009:13.50
  
 PB
2Martin Skytte GlerupMartin Skytte Glerup ('03)SAK779:20.38
  
 PB
3Niklas Faaborg AndersenNiklas Faaborg Andersen ('02)AGF Atletik9:53.29
  
 
4Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 10:00.19
  
 PB
5Noah BrendholdtNoah Brendholdt ('04)Skive AM10:10.28
  
 
6Nicolaj Præstiin AndersenNicolaj Præstiin Andersen ('03)AGF Atletik10:39.33
  
 
7Andreas ChristensenAndreas Christensen ('06)Esbjerg AM12:45.84
  
 PB
8Malthe Højgaard DahlMalthe Højgaard Dahl ('08)Skive AM14:32.18
  
 PB
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7711.66
  
 
 
11.2611.38  X11.51  X11.66  
2Esaipiriyan VaithilingamEsaipiriyan Vaithilingam HGF AM9.53
  
 PB
 
  X9.53 PB9.238.39  X  X  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM8.01
  
 
1Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19007.88
  
 
1Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)Aarhus 19007.88
  
 SB
3Camilla MotzkusCamilla Motzkus ('97)Odense Atletik 7.94
  
 SB
4Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)Odense Atletik 7.98
  
 SB
5Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja8.01
  
 
7Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 8.03
  
 
8Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad8.33
  
 PB
Finale B
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro7.99
  
 PB
2Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF8.07
  
 
3Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM8.16
  
 =PB
4Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM8.18
  
 
5Sarah KristensenSarah Kristensen Skive AM8.28
  
 
6Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19008.31
  
 
7Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM8.57
  
 
8Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 8.79
  
 SB
Finale C
1Stine GloggengichserStine Gloggengichser ('97)SAK778.33
  
 PB
2Line Bjørn LarsenLine Bjørn Larsen ('01)AK Holstebro8.50
  
 PB
3Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM8.60
  
 
4Sissel Lentz ChristensenSissel Lentz Christensen ('03)Odense Atletik 8.66
  
 
5Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM8.76
  
 PB
6Benedicte Skytte VosegaardBenedicte Skytte Vosegaard ('03)Aarhus Fremad8.96
  
 PB
7Emma Færk JohannesenEmma Færk Johannesen ('04)Skive AM9.00
  
 PB
K 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Louise MalmqvistLouise Malmqvist ('96)Odense Atletik 25.28
  
 PB
2Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro25.77
  
 PB
3Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 190025.93
  
 PB
Finale 2
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF25.92
  
 PB
2Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM26.28
  
 PB
3Sabrina Kjær MøllerSabrina Kjær Møller ('97)Odense Atletik 28.50
  
 SB
Finale 3
1Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM26.09
  
 PB
2Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 190027.01
  
 PB
3Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja27.44
  
 
Finale 4
1Marie Qvist JensenMarie Qvist Jensen ('97)Aarhus Fremad27.55
  
 PB
2Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)Aarhus 190027.77
  
 SB
3Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM28.33
  
 SB
Finale 5
1Cecilie CarlsenCecilie Carlsen ('03)Odense Atletik 26.67
  
 PB
2Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 190027.35
  
 PB
Finale 6
1Kristine KildehøjKristine Kildehøj ('04)HGF AM28.52
  
 
2Anne Bonderup AndersenAnne Bonderup Andersen ('01)Aalborg AM28.64
  
 SB
3Benedicte Skytte VosegaardBenedicte Skytte Vosegaard ('03)Aarhus Fremad29.68
  
 
Finale 7
1Krista Amalie IsaksenKrista Amalie Isaksen ('96)Aalborg AM29.11
  
 
2Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM29.57
  
 SB
3Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM31.29
  
 SB
Finale 8
1Sissel Lentz ChristensenSissel Lentz Christensen ('03)Odense Atletik 28.63
  
 
2Emma Færk JohannesenEmma Færk Johannesen ('04)Skive AM30.19
  
 PB
3Maria ÅbomMaria Åbom ('04)Esbjerg AM34.55
  
 PB
K 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:19.18
  
 SB
2Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 2:25.89
  
 PB
3Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM2:26.09
  
 
4Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM2:27.35
  
 PB
5Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM2:31.62
  
 PB
6Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2:32.50
  
 PB
7Nicoline Vejen ØstergaardNicoline Vejen Østergaard ('06)Skive AM2:33.39
  
 PB
8Frederikke Ingemann HarmsenFrederikke Ingemann Harmsen ('05)Aarhus 19002:35.95
  
 SB
Finale B
1Thilde Sigga Agger NielsenThilde Sigga Agger Nielsen ('05)Viborg AM2:39.79
  
 PB
2Rose-Mathilde Abel LindholmRose-Mathilde Abel Lindholm ('05)Aalborg AM2:40.99
  
 PB
3Astrid HyldeborgAstrid Hyldeborg ('01)AGF Atletik2:44.70
  
 PB
4Selma RogonjaSelma Rogonja ('05)Esbjerg AM2:46.48
  
 PB
5Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)Aalborg AM3:05.24
  
 
6Maria ÅbomMaria Åbom ('04)Esbjerg AM3:12.61
  
 PB
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)Aarhus 19009:57.20
  
 PB
2Mathilde Meedom LarsenMathilde Meedom Larsen ('04)Viborg AM9:59.64
  
 
3Cecilie Friberg KlysnerCecilie Friberg Klysner ('94)Copenhagen Frontrunners10:15.05
  
 PB
4Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM10:28.90
  
 PB
5Marie Møller SchmidtMarie Møller Schmidt ('01)Viborg AM10:32.88
  
 SB
6Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 10:53.90
  
 PB
7Amalie Bro PedersenAmalie Bro Pedersen ('04)Viborg AM10:59.79
  
 PB
8Nicoline Dalum NørgaardNicoline Dalum Nørgaard ('06)Aalborg AM12:42.80
  
 PB
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line Damsgaard AndersenLine Damsgaard Andersen ('99)SAK771.65
  
 PB
 
1.55
 XO
1.58
 XO
1.65 PB
XXO
1.70
XXX
    
2Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM1.55
  
 SB
 
1.45 SB
  O
1.50 SB
  O
1.55 SB
 XO
1.58
XXX
    
3Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1.50
  
 PB
 
1.40 SB
  O
1.45 PB
 XO
1.50 PB
XXO
1.55
XXX
    
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nina LundNina Lund ('01)Vejle IF11.60
  
 PB
 
11.30 PB11.2511.0211.60 PB  X  X  
2Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM9.37
  
 PB
 
9.37 PB9.078.99  X  X  X  
3Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM9.36
  
 
 
8.879.368.849.108.919.04  
4Line Bjørn LarsenLine Bjørn Larsen ('01)AK Holstebro9.28
  
 SB
 
9.01 SB8.899.10 SB9.16 SB9.049.28 SB  
5Malene FiskerMalene Fisker ('02)Skive AM8.91
  
 PB
 
8.91 PB8.888.828.828.80  X  
6Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM8.89
  
 
 
8.898.768.848.89  X  X  
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK777.85
  
 
2Jonathan Leighton ThomsenJonathan Leighton Thomsen ('05)Aalborg AM8.05
  
 PB
3Morten GrevlundMorten Grevlund ('05)Aalborg AM8.31
  
 PB
4Linus CochranLinus Cochran ('05)SAK778.79
  
 
5Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM8.98
  
 PB
D15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7725.21
  
 
2Jonathan Leighton ThomsenJonathan Leighton Thomsen ('05)Aalborg AM26.64
  
 PB
3Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM29.25
  
 PB
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK778.37
  
 
2Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 19008.55
  
 PB
3Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM8.63
  
 
4Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM8.64
  
 
5Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM9.39
  
 
6Caroline Rom VestergaardCaroline Rom Vestergaard ('05)Aalborg Øst RRC9.72
  
 PB
P15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Cecilie Augustinus-JensenCecilie Augustinus-Jensen ('06)Odense Atletik 27.45
  
 PB
2Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK7727.60
  
 PB
3Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 190028.74
  
 PB
4Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM29.72
  
 
Finale B
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM28.81
  
 
Finale C
1Mille LodahlMille Lodahl ('06)HGF AM30.68
  
 PB
2Selma RogonjaSelma Rogonja ('05)Esbjerg AM32.89
  
 PB
3Caroline Rom VestergaardCaroline Rom Vestergaard ('05)Aalborg Øst RRC34.06
  
 PB
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil MeierEmil Meier ('07)Skive AM8.75
  
 
2Sebastian JeppesenSebastian Jeppesen ('08)Skive AM9.43
  
 
3Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM10.61
  
 PB
4Mads Bro DaugårdMads Bro Daugård ('08)HGF AM10.65
  
 
D13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil MeierEmil Meier ('07)Skive AM29.02
  
 PB
2Sebastian JeppesenSebastian Jeppesen ('08)Skive AM32.50
  
 PB
Finale B
1Malthe Højgaard DahlMalthe Højgaard Dahl ('08)Skive AM37.60
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederik Neergaard SørensenFrederik Neergaard Sørensen ('96)Skive AM1.75
  
 SB
 
1.70 SB
  O
1.75 SB
  O
      
1Sebastian JeppesenSebastian Jeppesen ('08)Skive AM1.10
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15
XXX
    
2David Tony Gobina SigalaDavid Tony Gobina Sigala ('05)AK Holstebro1.75
  
 
 
1.65
  O
1.70
  O
1.75
 XO
1.80
XXX
    
2Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM1.05
  
 
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
    
3Juan José Acevedo RodriguezJuan José Acevedo Rodriguez ('04)Skive AM1.65
  
 
 
1.40
 XO
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
 XO
1.70
XXX
 
3Mads Bro DaugårdMads Bro Daugård ('08)HGF AM1.00
  
 PB
 
0.90 PB
 XO
0.95 PB
  O
1.00
XXX
     
4Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK771.65
  
 =PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXO
1.60
XXX
   
5Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19001.60
  
 
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXO
1.55
XXX
    
6Jonathan Leighton ThomsenJonathan Leighton Thomsen ('05)Aalborg AM1.45
  
 
 
1.40
  O
1.45
XXO
1.50
XXX
     
Malthe Højgaard DahlMalthe Højgaard Dahl ('08)Skive AM NH
  
 
 
0.90
XXX
       
D13 Trespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM6.50
  
 PB
 
6.33 PB  X  X5.825.846.50 PB  
2Mads Bro DaugårdMads Bro Daugård ('08)HGF AM5.95
  
 PB
 
5.83 PB5.95 PB  X  X  –  –  
P13 60 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM8.87
  
 
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF9.40
  
 
3Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM9.65
  
 PB
4Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 9.69
  
 PB
5Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM9.99
  
 =PB
Finale 2
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 8.61
  
 
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 8.95
  
 
3Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 9.04
  
 
4Frida Grand BjerregaardFrida Grand Bjerregaard ('07)Odense Atletik 9.26
  
 
P13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 28.68
  
 PB
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 29.75
  
 PB
3Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM30.01
  
 PB
4Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF33.08
  
 
Finale 2
1Frida Grand BjerregaardFrida Grand Bjerregaard ('07)Odense Atletik 31.57
  
 PB
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM32.70
  
 PB
3Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM32.91
  
 PB
Finale 3
1Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 30.64
  
 PB
2Kirstine Finne ThomsenKirstine Finne Thomsen ('08)Odense Atletik 34.09
  
 PB
3Victoria EnglundVictoria Englund ('08)Odense Atletik 34.58
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM1.31
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
XXO
1.31
XXO
1.34
XXX
  
P13 Trespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF8.18
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint