M 60 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 6.58 | =PB | ||||||||||
2 | Jermaine Brown Jermaine Brown ('91) | 91 | JAM | 6.71 | |||||||||||
3 | Marcus Reaves Marcus Reaves | USA | 6.76 | =PB | |||||||||||
4 | Desmond Aryee Desmond Aryee ('92) | 92 | GHA | 6.78 | PB | ||||||||||
5 | Myles Webb Myles Webb ('99) | 99 | USA | 6.78 | |||||||||||
6 | Emmanuel Callender Emmanuel Callender ('84) | 84 | TTO | 6.80 | SB | ||||||||||
7 | Praise Olatoke Praise Olatoke | 00 | GBR | 6.82 | =PB | ||||||||||
8 | Tyrell Edwards Tyrell Edwards ('99) | 99 | TTO | 6.82 | |||||||||||
Indledende heats | 8.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Myles Webb Myles Webb ('99) | 99 | USA | 6.75 | =PB | ||||||||||
1 | Jay Griffin Jay Griffin | USA | 6.99 | ||||||||||||
2 | Marcus Reaves Marcus Reaves | USA | 6.84 | SB | |||||||||||
2 | Paris Smith Paris Smith | USA | 7.00 | ||||||||||||
3 | David Kolář David Kolář ('97) | 97 | CZE | 6.87 | |||||||||||
4 | Austin Kratz Austin Kratz ('99) | 99 | USA | 6.87 | |||||||||||
5 | Diego Aldo Pettorossi Diego Aldo Pettorossi ('97) | 97 | ITA | 6.90 | SB | ||||||||||
6 | Chris Hill Chris Hill | USA | 6.94 | SB | |||||||||||
7 | Damonn Harrison Damonn Harrison | USA | 6.96 | PB | |||||||||||
8 | Adam Knuff Adam Knuff | USA | 6.98 | ||||||||||||
8 | Ethan Foster Ethan Foster | 00 | CAN | 7.58 | SB | ||||||||||
Indledende 2 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 6.58 | PB | ||||||||||
1 | Onal Mitchell Onal Mitchell ('99) | 99 | TTO | 6.97 | PB | ||||||||||
2 | Jermaine Brown Jermaine Brown ('91) | 91 | JAM | 6.72 | |||||||||||
3 | Tyrell Edwards Tyrell Edwards ('99) | 99 | TTO | 6.79 | PB | ||||||||||
4 | Desmond Aryee Desmond Aryee ('92) | 92 | GHA | 6.81 | |||||||||||
5 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 6.92 | |||||||||||
6 | Deshawn Ballard Deshawn Ballard ('99) | 99 | USA | 6.93 | |||||||||||
7 | Aaron Brewster Aaron Brewster ('96) | 96 | TTO | 6.95 | PB | ||||||||||
Indledende 3 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Emmanuel Callender Emmanuel Callender ('84) | 84 | TTO | 6.82 | SB | ||||||||||
1 | Elijah Lilly Elijah Lilly | USA | 6.91 | ||||||||||||
2 | Praise Olatoke Praise Olatoke | 00 | GBR | 6.84 | |||||||||||
3 | Lawrence Johnson Lawrence Johnson ('99) | 99 | USA | 6.87 | |||||||||||
3 | Guillermo Alcala Guillermo Alcala ('97) | 97 | ESP | 7.03 | |||||||||||
4 | Elijah Lilly Elijah Lilly | USA | 6.88 | SB | |||||||||||
5 | Davion Bynuam Davion Bynuam | USA | 6.90 | ||||||||||||
6 | Matthew Deroos Matthew Deroos ('98) | 98 | USA | 6.90 | SB | ||||||||||
7 | Bryan Henderson Bryan Henderson ('97) | 97 | USA | 6.91 | |||||||||||
8 | Cameron Council Cameron Council | 00 | USA | 6.93 | |||||||||||
Indledende 4 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Diego Aldo Pettorossi Diego Aldo Pettorossi ('97) | 97 | ITA | 6.80 | PB | ||||||||||
2 | David Kolář David Kolář ('97) | 97 | CZE | 6.91 | |||||||||||
3 | Courtney Thomas Courtney Thomas | USA | 6.99 | ||||||||||||
Indledende 5 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Matthew Deroos Matthew Deroos ('98) | 98 | USA | 6.87 | =PB | ||||||||||
2 | Cedric Patterson Cedric Patterson | USA | 6.97 | ||||||||||||
Indledende 6 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 6.61 | |||||||||||
2 | Imon Bell Imon Bell | 00 | USA | 6.95 | PB | ||||||||||
3 | Khance Meyers Khance Meyers ('99) | 99 | USA | 6.97 | SB | ||||||||||
Indledende 7 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Emmanuel Callender Emmanuel Callender ('84) | 84 | TTO | 6.85 | |||||||||||
2 | Lawrence Johnson Lawrence Johnson ('99) | 99 | USA | 6.90 | |||||||||||
3 | Nathan Blackwell Nathan Blackwell | USA | 6.98 | PB | |||||||||||
Indledende 8 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Damonn Harrison Damonn Harrison | USA | 6.95 | PB | |||||||||||
2 | Ja'Micah Polk Ja'Micah Polk | USA | 6.98 | SB | |||||||||||
Indledende 9 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Alejandro Goldston Alejandro Goldston | USA | 6.99 | ||||||||||||
M 200 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 20.58 | PB | ||||||||||
2 | Praise Olatoke Praise Olatoke | 00 | GBR | 21.25 | PB | ||||||||||
3 | Dwight St. Hillaire Dwight St. Hillaire ('97) | 97 | TTO | 21.32 | SB | ||||||||||
4 | Bryan Henderson Bryan Henderson ('97) | 97 | USA | 21.69 | SB | ||||||||||
11 | Jonah Vigil Jonah Vigil ('01) | 01 | USA | 21.43 | PB | ||||||||||
61 | Aaron Brewster Aaron Brewster ('96) | 96 | TTO | 22.01 | PB | ||||||||||
81 | Joseph Anderson Joseph Anderson ('99) | 99 | USA | 22.06 | PB | ||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | JoVaughn Martin JoVaughn Martin ('99) | 99 | USA | 20.87 | |||||||||||
2 | Khance Meyers Khance Meyers ('99) | 99 | USA | 21.30 | SB | ||||||||||
3 | Jermaine Brown Jermaine Brown ('91) | 91 | JAM | 21.34 | SB | ||||||||||
4 | Alizé Ford Alizé Ford ('98) | 98 | USA | 21.67 | SB | ||||||||||
Finale C 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jermie Walker Jermie Walker | 00 | USA | 21.15 | PB | ||||||||||
2 | Cameron Council Cameron Council | 00 | USA | 21.17 | PB | ||||||||||
3 | Deshawn Ballard Deshawn Ballard ('99) | 99 | USA | 21.18 | PB | ||||||||||
4 | Quinton Sansing Quinton Sansing ('99) | 99 | USA | 21.75 | SB | ||||||||||
Finale D 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Antonio Mitchell Antonio Mitchell ('98) | 98 | USA | 21.35 | PB | ||||||||||
2 | Dre'Shaun Sanders Dre'Shaun Sanders | USA | 21.40 | ||||||||||||
3 | Nathan Blackwell Nathan Blackwell | USA | 21.80 | PB | |||||||||||
Finale E 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jeremy Dodson Jeremy Dodson ('87) | 87 | SAM | 21.39 | SB | ||||||||||
2 | Cedric Patterson Cedric Patterson | USA | 21.63 | PB | |||||||||||
3 | Joshua Smith Joshua Smith ('96) | 96 | USA | 21.73 | PB | ||||||||||
4 | James Flournoy James Flournoy | 00 | USA | 21.85 | |||||||||||
Finale F 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Tyrell Edwards Tyrell Edwards ('99) | 99 | TTO | 21.44 | PB | ||||||||||
2 | Imon Bell Imon Bell | 00 | USA | 21.64 | |||||||||||
3 | Chase Wells Chase Wells | USA | 21.89 | PB | |||||||||||
4 | Emmett Seals Emmett Seals | USA | 21.99 | SB | |||||||||||
Finale G 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Emmanuel Callender Emmanuel Callender ('84) | 84 | TTO | 21.52 | PB | ||||||||||
2 | Jalen Purcell Jalen Purcell ('98) | 98 | TTO | 21.59 | |||||||||||
3 | David Kolář David Kolář ('97) | 97 | CZE | 21.77 | SB | ||||||||||
4 | Kyle De Moica Kyle De Moica | 00 | USA | 22.07 | SB | ||||||||||
Finale H 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Austin Kratz Austin Kratz ('99) | 99 | USA | 21.53 | |||||||||||
2 | Carlos Salcido Carlos Salcido | MEX | 21.57 | SB | |||||||||||
3 | Jabari Johnson Jabari Johnson | USA | 21.74 | SB | |||||||||||
Finale I 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Ismail Turner Ismail Turner ('01) | 01 | USA | 21.54 | PB | ||||||||||
2 | Davion Bynuam Davion Bynuam | USA | 21.59 | PB | |||||||||||
3 | Guillermo Alcala Guillermo Alcala ('97) | 97 | ESP | 22.05 | |||||||||||
Finale J 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Diego Aldo Pettorossi Diego Aldo Pettorossi ('97) | 97 | ITA | 21.77 | PB | ||||||||||
2 | Mark Haywood Mark Haywood | USA | 21.96 | SB | |||||||||||
M 400 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Sean Bailey Sean Bailey ('97) | 97 | JAM | 46.37 | SB | ||||||||||
2 | Champion Allison Champion Allison ('98) | 98 | USA | 46.41 | PB | ||||||||||
3 | Jonah Vigil Jonah Vigil ('01) | 01 | USA | 47.78 | PB | ||||||||||
4 | Nathaniel Bann Nathaniel Bann ('98) | 98 | JAM | 47.87 | SB | ||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jevaughn Powell Jevaughn Powell | 00 | JAM | 47.50 | PB | ||||||||||
2 | Jermie Walker Jermie Walker | 00 | USA | 47.85 | SB | ||||||||||
3 | Eric Cray Eric Cray ('88) | 88 | PHI | 48.22 | |||||||||||
Finale C 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Victor Akhalu Victor Akhalu ('03) | 03 | NGR | 47.78 | PB | ||||||||||
2 | Javed Jones Javed Jones ('99) | 99 | JAM | 48.16 | PB | ||||||||||
Finale D 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Ramone Lindo Ramone Lindo | 00 | JAM | 48.40 | PB | ||||||||||
M 600 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Max Wharton Max Wharton ('96) | 96 | GBR | 1:18.98 | PB | ||||||||||
2 | Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96) | 96 | DEN | 1:19.37 | PB | ||||||||||
4 | Zach Bornstein Zach Bornstein ('95) | 95 | CAN | 1:24.50 | |||||||||||
M 800 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Nathan Hood Nathan Hood ('98) | 98 | GRN | 1:51.71 | PB | ||||||||||
2 | Arnaud Taki Arnaud Taki ('96) | 96 | FRA | 1:52.74 | SB | ||||||||||
3 | Ivar Moinat Ivar Moinat ('97) | 97 | NED | 1:53.07 | SB | ||||||||||
4 | Godfrey Chama Godfrey Chama ('98) | 98 | ZAM | 1:54.06 | SB | ||||||||||
5 | Kenneth Talavera Kenneth Talavera ('01) | 01 | MEX | 1:54.31 | PB | ||||||||||
6 | Seth Waters Seth Waters ('99) | 99 | USA | 1:54.70 | SB | ||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Baptiste Depril-Dupre Baptiste Depril-Dupre ('98) | 98 | FRA | 1:54.21 | |||||||||||
2 | Fearghal Curtin Fearghal Curtin ('98) | 98 | IRL | 1:54.37 | PB | ||||||||||
3 | Handre Jonker Handre Jonker | 00 | RSA | 1:54.93 | PB | ||||||||||
4 | Zach Cooper Zach Cooper | USA | 1:55.61 | PB | |||||||||||
6 | Gregoire Saury Gregoire Saury ('97) | 97 | FRA | 1:56.38 | PB | ||||||||||
M 1 mile Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Carson Bix Carson Bix | USA | 4:08.17 | PB | |||||||||||
2 | Bennett Pascoe Bennett Pascoe ('98) | 98 | USA | 4:13.31 | |||||||||||
3 | Dylan Day Dylan Day ('97) | 97 | USA | 4:14.20 | PB | ||||||||||
4 | David Cardenas David Cardenas | USA | 4:14.90 | PB | |||||||||||
5 | Paddy Robb Paddy Robb ('96) | 96 | IRL | 4:16.02 | PB | ||||||||||
6 | Ross Husch Ross Husch | USA | 4:17.64 | SB | |||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jackson Lewis Jackson Lewis ('99) | 99 | USA | 4:12.53 | PB | ||||||||||
2 | Jonathan Specht Jonathan Specht | USA | 4:14.99 | PB | |||||||||||
3 | Miguel Coca Miguel Coca | USA | 4:15.90 | PB | |||||||||||
4 | Alec Choury Alec Choury | USA | 4:17.26 | PB | |||||||||||
5 | Gage Mayo Gage Mayo | USA | 4:17.79 | PB | |||||||||||
M 3000 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Titus Cheruiyot Titus Cheruiyot | KEN | 8:21.93 | PB | |||||||||||
2 | Charlie Sweeney Charlie Sweeney ('99) | 99 | USA | 8:22.15 | PB | ||||||||||
3 | Isaiah Rodarte Isaiah Rodarte | USA | 8:24.82 | PB | |||||||||||
4 | Salvador Capetillo Salvador Capetillo | USA | 8:27.16 | PB | |||||||||||
5 | Miguel Coca Miguel Coca | USA | 8:35.92 | PB | |||||||||||
6 | Isaac Benz Isaac Benz | USA | 8:37.55 | SB | |||||||||||
7 | Rodgers Korir Rodgers Korir | KEN | 8:40.86 | ||||||||||||
8 | Boaz Ronoh Boaz Ronoh | KEN | 8:42.30 | SB | |||||||||||
9 | Lucio Ramirez Lucio Ramirez | USA | 8:43.29 | SB | |||||||||||
10 | Ariel Conde Ariel Conde | USA | 8:48.20 | PB | |||||||||||
11 | Ahmed Sado Ahmed Sado | USA | 8:48.86 | PB | |||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Ryan Brown Ryan Brown | USA | 8:45.67 | SB | |||||||||||
M 60 m hæk Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 7.76 | |||||||||||
2 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 7.80 | PB | ||||||||||
3 | Fabian McCall Fabian McCall | USA | 7.87 | ||||||||||||
4 | Shakeem Smith Shakeem Smith ('97) | 97 | BAH | 7.89 | PB | ||||||||||
5 | Joseph Anderson Joseph Anderson ('99) | 99 | USA | 7.97 | |||||||||||
6 | Joshua Smith Joshua Smith ('96) | 96 | USA | 7.98 | |||||||||||
7 | Ke'von Holder Ke'von Holder | USA | 8.07 | ||||||||||||
8 | Amari James Amari James | USA | 8.23 | ||||||||||||
Indledende heats | 8.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Tai Brown Tai Brown | 00 | USA | 7.92 | |||||||||||
2 | Kyle Lumpkins Kyle Lumpkins | USA | 8.42 | PB | |||||||||||
4 | Oscar Campos Oscar Campos ('92) | 92 | VEN | 8.63 | PB | ||||||||||
Indledende 2 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Robert Dunning Robert Dunning ('97) | 97 | USA | 7.73 | PB | ||||||||||
2 | Joseph Anderson Joseph Anderson ('99) | 99 | USA | 7.97 | |||||||||||
3 | Ezekiel Vaughan Ezekiel Vaughan | USA | 8.43 | PB | |||||||||||
4 | Hayden Hampton Hayden Hampton | USA | 8.47 | SB | |||||||||||
Indledende 3 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Joshua Smith Joshua Smith ('96) | 96 | USA | 7.95 | |||||||||||
2 | Shakeem Smith Shakeem Smith ('97) | 97 | BAH | 8.03 | |||||||||||
3 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 8.39 | PB | ||||||||||
Indledende 4 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Fabian McCall Fabian McCall | USA | 7.82 | ||||||||||||
2 | Amari James Amari James | USA | 8.20 | ||||||||||||
3 | Ke'von Holder Ke'von Holder | USA | 8.20 | ||||||||||||
6 | Ethan Foster Ethan Foster | 00 | CAN | 9.66 | PB | ||||||||||
M Højdespring Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Frank Massey Frank Massey | USA | 2.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jack Scarborough Jack Scarborough | USA | 2.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Isaac Jean-Paul Isaac Jean-Paul ('93) | 93 | USA | 2.07 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Maxime Lapeyrie Maxime Lapeyrie ('96) | 96 | FRA | 2.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Audie Wyatt Audie Wyatt ('96) | 96 | USA | 5.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Raúl Giovanni Hernández Raúl Giovanni Hernández ('93) | 93 | MEX | 5.06 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kyle Pater Kyle Pater ('94) | 94 | USA | 5.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Logan Fraley Logan Fraley | USA | 4.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jorge Luna Jorge Luna ('96) | 96 | MEX | 5.51 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | José Tomás Nieto José Tomás Nieto ('01) | 01 | COL | 4.81 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tray Oates Tray Oates ('95) | 95 | USA | 5.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Dylan Bell Dylan Bell ('93) | 93 | USA | 5.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nathan Burnett Nathan Burnett | USA | 4.66 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Calen Fouts Calen Fouts | USA | 4.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nolan Ellis Nolan Ellis | USA | 5.36 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Gabriel Brown Gabriel Brown | USA | 4.66 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Austin Moeller Austin Moeller | USA | 4.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Clayton Fritsch Clayton Fritsch ('98) | 98 | USA | 5.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ryan Lipe Ryan Lipe ('98) | 98 | USA | 5.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ethan Foster Ethan Foster | 00 | CAN | 4.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Cole Riddle Cole Riddle ('99) | 99 | USA | 5.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Nate Richartz Nate Richartz ('94) | 94 | USA | 5.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Grant Sisserson Grant Sisserson ('95) | 95 | USA | 5.26 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Nathan Hiett Nathan Hiett ('94) | 94 | USA | 5.06 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Michael Fancey Michael Fancey | USA | 5.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Trivett Jones Trivett Jones | USA | 5.06 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Oscar Campos Oscar Campos ('92) | 92 | VEN | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | KeAndre Bates KeAndre Bates ('96) | 96 | USA | 7.97 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kyle Darrow Kyle Darrow ('95) | 95 | USA | 7.84 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tanner Battikha Tanner Battikha | USA | 7.48 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Justin Hall Justin Hall ('98) | 98 | USA | 7.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Carter Shell Carter Shell ('99) | 99 | USA | 7.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Corey Crawford Corey Crawford ('91) | 91 | USA | 7.33 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Ryan Chase Ryan Chase ('97) | 97 | USA | 7.32 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Eric Haddock Eric Haddock | 00 | USA | 7.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Harrison Schrage Harrison Schrage ('97) | 97 | USA | 7.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Trenten Merrill Trenten Merrill | USA | 7.16 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Matthew Deroos Matthew Deroos ('98) | 98 | USA | 7.08 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kamari Maddox Kamari Maddox | USA | 7.08 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Coleton Clifft Coleton Clifft | USA | 7.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Zachary Johnson Zachary Johnson | USA | 6.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Ethan Foster Ethan Foster | 00 | CAN | 6.27 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Oscar Campos Oscar Campos ('92) | 92 | VEN | 6.22 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Zach Bornstein Zach Bornstein ('95) | 95 | CAN | 6.19 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Chris Edwards Chris Edwards ('99) | 99 | USA | 16.04 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Oreoluwa Adegoke Oreoluwa Adegoke ('93) | 93 | USA | 15.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Zachary Johnson Zachary Johnson | USA | 15.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Aidan Quinn Aidan Quinn | 00 | GBR | 15.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Michael Wiggins Michael Wiggins ('98) | 98 | USA | 14.99 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Eric Haddock Eric Haddock | 00 | USA | 14.96 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Matthew Deroos Matthew Deroos ('98) | 98 | USA | 14.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Isaac Odugbesan Isaac Odugbesan ('98) | 98 | NGR | 18.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Santiago Basso Santiago Basso ('98) | 98 | CHI | 18.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Benjamin Coronado Benjamin Coronado | USA | 17.47 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jorden Okyere Jorden Okyere | USA | 16.76 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tyler Pickens Tyler Pickens ('98) | 98 | USA | 16.46 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Moataz Mohamed El Gohary Moataz Mohamed El Gohary | 00 | EGY | 16.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Deshon Toney Deshon Toney | USA | 15.91 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Zach Bornstein Zach Bornstein ('95) | 95 | CAN | 13.61 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Camillo Dünninger Camillo Dünninger ('99) | 99 | GER | 13.41 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Hayden Hampton Hayden Hampton | USA | 12.97 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Bobby Colantonio Bobby Colantonio ('98) | 98 | USA | 23.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Gabriel Oladipo Gabriel Oladipo ('99) | 99 | USA | 21.66 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Andrey Romanov Andrey Romanov ('94) | 94 | RUS | 20.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Karol Končoš Karol Končoš ('96) | 96 | SVK | 20.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Eron Carter Eron Carter | USA | 19.40 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | New Mexico JC New Mexico JC | USA | 3:11.25 | ||||||||||||
Victor Akhalu, Dre'Shaun Sanders, Jalen Purcell, Javed Jones | |||||||||||||||
2 | New Mexico New Mexico | USA | 3:12.35 | ||||||||||||
Ben Parmoon, Alejandro Goldston, Jay Griffin, Carlos Salcido | |||||||||||||||
3 | Alabama Alabama | USA | 3:12.66 | ||||||||||||
Stephan Holcombe, Joshua St. Clair, Matthew Weaver, Gabriel Serrano | |||||||||||||||
4 | Utep Utep | USA | 3:12.72 | ||||||||||||
James Flournoy, Sean Bailey, Jevaughn Powell | |||||||||||||||
K 60 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 7.23 | |||||||||||
2 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 7.27 | |||||||||||
3 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 7.29 | PB | ||||||||||
4 | Dajour Miles Dajour Miles ('01) | 01 | USA | 7.47 | |||||||||||
5 | Chinyere Okoro Chinyere Okoro | USA | 7.48 | ||||||||||||
6 | Persis Williams-Mensah Persis Williams-Mensah ('96) | 96 | GHA | 7.50 | |||||||||||
7 | Demisha Roswell Demisha Roswell ('98) | 98 | JAM | 7.54 | |||||||||||
Indledende heats | 8.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Chinyere Okoro Chinyere Okoro | USA | 7.46 | ||||||||||||
1 | Catherine Léger Catherine Léger | 00 | CAN | 7.59 | PB | ||||||||||
2 | Demisha Roswell Demisha Roswell ('98) | 98 | JAM | 7.46 | PB | ||||||||||
2 | Alexus Alexander Alexus Alexander ('01) | 01 | USA | 7.64 | PB | ||||||||||
3 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 7.48 | PB | ||||||||||
3 | Emerald Bowens Emerald Bowens | USA | 7.72 | ||||||||||||
4 | DeAndra Greer DeAndra Greer ('96) | 96 | USA | 7.57 | |||||||||||
5 | Catherine Léger Catherine Léger | 00 | CAN | 7.61 | |||||||||||
Indledende 2 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 7.21 | PB | ||||||||||
1 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 7.49 | |||||||||||
2 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 7.23 | PB | ||||||||||
2 | Nia Brown Nia Brown ('99) | 99 | USA | 7.71 | |||||||||||
3 | Persis Williams-Mensah Persis Williams-Mensah ('96) | 96 | GHA | 7.45 | SB | ||||||||||
4 | Jada Moore Jada Moore ('01) | 01 | USA | 7.47 | PB | ||||||||||
5 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 7.55 | |||||||||||
6 | Zainab Sanni Zainab Sanni ('95) | 95 | NGR | 7.55 | |||||||||||
7 | Kaydee Kabia Valda Kaydee Kabia Valda ('96) | 96 | CAN | 7.80 | SB | ||||||||||
Indledende 3 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 7.30 | =PB | ||||||||||
1 | Demisha Roswell Demisha Roswell ('98) | 98 | JAM | 7.46 | =PB | ||||||||||
2 | Dajour Miles Dajour Miles ('01) | 01 | USA | 7.38 | PB | ||||||||||
2 | Tianna Randle Tianna Randle | USA | 7.69 | ||||||||||||
3 | McKenzy Pierre-Webster McKenzy Pierre-Webster ('01) | 01 | CAN | 7.49 | |||||||||||
4 | Ayla Stanisclaus Ayla Stanisclaus | 00 | TTO | 7.51 | |||||||||||
4 | Hannah Gaskins Hannah Gaskins ('99) | 99 | USA | 8.13 | PB | ||||||||||
5 | Kenyla Miles Kenyla Miles ('99) | 99 | USA | 7.56 | |||||||||||
6 | Lashira Tremble Lashira Tremble | USA | 7.60 | ||||||||||||
Indledende 4 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jada Moore Jada Moore ('01) | 01 | USA | 7.61 | |||||||||||
2 | Kelliesha King Kelliesha King ('99) | 99 | JAM | 7.67 | PB | ||||||||||
Indledende 5 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 7.31 | |||||||||||
2 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 7.42 | |||||||||||
3 | Kristen Lacosse Kristen Lacosse ('98) | 98 | USA | 7.73 | PB | ||||||||||
Indledende 6 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Dajour Miles Dajour Miles ('01) | 01 | USA | 7.50 | |||||||||||
2 | Kenyla Miles Kenyla Miles ('99) | 99 | USA | 7.55 | |||||||||||
Indledende 7 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Maribel Caicedo Maribel Caicedo ('98) | 98 | ECU | 7.67 | PB | ||||||||||
2 | Angel Johnson Angel Johnson | USA | 7.73 | PB | |||||||||||
3 | Hannah Porter Hannah Porter | USA | 7.78 | =SB | |||||||||||
Indledende 8 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Tai McDonald Tai McDonald | USA | 7.78 | ||||||||||||
Indledende 10 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Tiana Ósk Whitworth Tiana Ósk Whitworth | 00 | ISL | 7.67 | |||||||||||
2 | Taylor Smith Taylor Smith | USA | 7.71 | =PB | |||||||||||
Indledende 11 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jaela Hollie Jaela Hollie | USA | 7.70 | PB | |||||||||||
K 200 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Tamara Clark Tamara Clark ('99) | 99 | USA | 22.81 | PB | ||||||||||
2 | Abby Steiner Abby Steiner ('99) | 99 | USA | 23.03 | SB | ||||||||||
3 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 23.95 | SB | ||||||||||
4 | Kaysha Love Kaysha Love ('97) | 97 | USA | 23.98 | |||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Dajour Miles Dajour Miles ('01) | 01 | USA | 23.40 | PB | ||||||||||
2 | Josephine Anokye Josephine Anokye ('92) | 92 | GHA | 23.61 | =PB | ||||||||||
3 | Chinyere Okoro Chinyere Okoro | USA | 23.83 | PB | |||||||||||
Finale C 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Alexis Holmes Alexis Holmes | 00 | USA | 23.51 | PB | ||||||||||
2 | Takyera Roberson Takyera Roberson ('98) | 98 | USA | 23.56 | SB | ||||||||||
3 | D'Jai Baker D'Jai Baker ('98) | 98 | USA | 23.68 | PB | ||||||||||
4 | Danae Dyer Danae Dyer | 00 | USA | 23.91 | PB | ||||||||||
Finale D 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Celera Barnes Celera Barnes ('98) | 98 | USA | 23.53 | PB | ||||||||||
2 | Catherine Léger Catherine Léger | 00 | CAN | 24.07 | |||||||||||
3 | Tamia Prince Tamia Prince ('98) | 98 | USA | 24.91 | PB | ||||||||||
Finale E 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Persis Williams-Mensah Persis Williams-Mensah ('96) | 96 | GHA | 24.00 | PB | ||||||||||
2 | McKenzy Pierre-Webster McKenzy Pierre-Webster ('01) | 01 | CAN | 24.14 | PB | ||||||||||
3 | Kaydee Kabia Valda Kaydee Kabia Valda ('96) | 96 | CAN | 24.50 | SB | ||||||||||
Finale F 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Ayla Stanisclaus Ayla Stanisclaus | 00 | TTO | 24.06 | PB | ||||||||||
2 | Neele Schuten Neele Schuten ('99) | 99 | GER | 24.53 | SB | ||||||||||
3 | Lashira Tremble Lashira Tremble | USA | 24.77 | PB | |||||||||||
4 | Dora Filipović Dora Filipović ('98) | 98 | CRO | 25.43 | SB | ||||||||||
Finale G 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jada Moore Jada Moore ('01) | 01 | USA | 24.18 | PB | ||||||||||
2 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 24.45 | PB | ||||||||||
Finale H 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 24.30 | PB | ||||||||||
2 | Faith Ross Faith Ross ('98) | 98 | USA | 24.40 | SB | ||||||||||
Finale I 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jessica Dixon Jessica Dixon ('99) | 99 | USA | 24.40 | PB | ||||||||||
2 | Anaya Bailey Anaya Bailey | USA | 24.67 | SB | |||||||||||
3 | Tai McDonald Tai McDonald | USA | 24.95 | SB | |||||||||||
Finale J 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Leah Belfield Leah Belfield | 00 | NZL | 24.55 | PB | ||||||||||
2 | Zani Meaders Zani Meaders | USA | 24.98 | PB | |||||||||||
Finale K 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Tiana Ósk Whitworth Tiana Ósk Whitworth | 00 | ISL | 24.61 | SB | ||||||||||
2 | Maddy Doane Maddy Doane | USA | 24.68 | PB | |||||||||||
3 | Briana Hardiman Briana Hardiman | USA | 24.88 | ||||||||||||
Finale L 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 24.69 | PB | ||||||||||
2 | Kennedy Quarles Kennedy Quarles | USA | 25.00 | ||||||||||||
Finale M 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Malia Avila Malia Avila | USA | 24.69 | PB | |||||||||||
2 | Hailey Ray Hailey Ray | USA | 24.90 | PB | |||||||||||
3 | Alexus Alexander Alexus Alexander ('01) | 01 | USA | 24.97 | PB | ||||||||||
Finale N 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Grace Konrad Grace Konrad ('99) | 99 | CAN | 24.83 | PB | ||||||||||
K 400 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Sakura Roberson Sakura Roberson | USA | 54.25 | PB | |||||||||||
2 | Amari Prude Amari Prude | USA | 56.59 | ||||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Tameka Jameson Tameka Jameson ('89) | 89 | NGR | 54.60 | SB | ||||||||||
2 | Alexis Henry Alexis Henry | USA | 55.34 | ||||||||||||
3 | Dora Filipović Dora Filipović ('98) | 98 | CRO | 58.23 | SB | ||||||||||
Finale C 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Grace Konrad Grace Konrad ('99) | 99 | CAN | 55.58 | PB | ||||||||||
2 | Alexis Surrell Alexis Surrell | 00 | USA | 55.69 | PB | ||||||||||
3 | Bailey Sharon Bailey Sharon | USA | 56.63 | SB | |||||||||||
Finale D 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Eriell Wallace Eriell Wallace | USA | 55.99 | SB | |||||||||||
2 | Daneisha Woodside Daneisha Woodside | 00 | USA | 56.48 | SB | ||||||||||
3 | Kennedy Quarles Kennedy Quarles | USA | 56.70 | SB | |||||||||||
K 600 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Avi'Tal Wilson-Perteete Avi'Tal Wilson-Perteete ('99) | 99 | USA | 1:29.37 | PB | ||||||||||
2 | Sydney Milani Sydney Milani ('99) | 99 | USA | 1:31.09 | PB | ||||||||||
3 | Mikaela Romanini Mikaela Romanini ('99) | 99 | USA | 1:31.90 | PB | ||||||||||
4 | Barnes Kristoni Barnes Kristoni | USA | 1:32.37 | PB | |||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Elisa Rovere Elisa Rovere ('96) | 96 | ITA | 1:33.11 | PB | ||||||||||
2 | Sonja Andenmatten Sonja Andenmatten ('99) | 99 | SUI | 1:33.51 | PB | ||||||||||
K 800 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Bianca Tinoco Bianca Tinoco | USA | 2:10.15 | PB | |||||||||||
2 | Yasmine Hernandez Yasmine Hernandez | USA | 2:11.41 | PB | |||||||||||
3 | Mikaela Romanini Mikaela Romanini ('99) | 99 | USA | 2:11.84 | PB | ||||||||||
4 | Karoline Daland Karoline Daland ('99) | 99 | NOR | 2:15.36 | SB | ||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Alicja Konieczek Alicja Konieczek ('94) | 94 | POL | 2:11.70 | PB | ||||||||||
2 | Hailey Streff Hailey Streff | USA | 2:12.22 | PB | |||||||||||
Finale C 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
7 | Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard | 00 | DEN | 2:20.03 | PB | ||||||||||
K 1 mile Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
2 | Pauline Meyer Pauline Meyer ('99) | 99 | GER | 4:58.73 | PB | ||||||||||
8 | Elisa Rovere Elisa Rovere ('96) | 96 | ITA | 5:08.52 | SB | ||||||||||
K 3000 m Inde | Inde | ||||||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Haleigh Hunter-Galvan Haleigh Hunter-Galvan | USA | 9:50.72 | PB | |||||||||||
2 | Brianna Robles Brianna Robles | USA | 9:57.79 | PB | |||||||||||
3 | Nicole Bouma Nicole Bouma | USA | 9:58.47 | PB | |||||||||||
4 | Mercy Rotich Mercy Rotich | KEN | 9:59.31 | ||||||||||||
5 | Abigail Taylor Abigail Taylor | 00 | IRL | 10:00.67 | SB | ||||||||||
6 | Katie Doucette Katie Doucette | USA | 10:07.59 | PB | |||||||||||
7 | Hailey Streff Hailey Streff | USA | 10:08.40 | PB | |||||||||||
8 | Corinne Hanson Corinne Hanson | USA | 10:11.04 | PB | |||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Cortney Jones Cortney Jones ('99) | 99 | USA | 8.19 | |||||||||||
2 | Michelle Harrison Michelle Harrison ('92) | 92 | CAN | 8.24 | |||||||||||
3 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 8.28 | |||||||||||
4 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 8.29 | |||||||||||
5 | Jada Hick Jada Hick | USA | 8.32 | SB | |||||||||||
6 | Jazlynn Shearer Jazlynn Shearer ('01) | 01 | USA | 8.34 | =PB | ||||||||||
Indledende heats | 8.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 8.20 | SB | ||||||||||
1 | Cortney Jones Cortney Jones ('99) | 99 | USA | 8.27 | |||||||||||
2 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 8.27 | SB | ||||||||||
2 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 8.34 | |||||||||||
3 | Cortney Jones Cortney Jones ('99) | 99 | USA | 8.33 | |||||||||||
3 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 8.35 | |||||||||||
4 | Jazlynn Shearer Jazlynn Shearer ('01) | 01 | USA | 8.36 | |||||||||||
4 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 8.42 | |||||||||||
5 | Mychal Robinson Mychal Robinson | USA | 8.49 | ||||||||||||
6 | Asia Smith Asia Smith ('99) | 99 | USA | 8.73 | PB | ||||||||||
7 | Renae Dennie Renae Dennie | USA | 8.76 | ||||||||||||
Indledende 2 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 8.29 | |||||||||||
1 | Imani Udoumana Imani Udoumana | USA | 8.72 | PB | |||||||||||
2 | Danae Dyer Danae Dyer | 00 | USA | 8.30 | |||||||||||
2 | Sara Absten Sara Absten | 00 | USA | 9.10 | =PB | ||||||||||
3 | Jada Hick Jada Hick | USA | 8.35 | SB | |||||||||||
4 | Maribel Caicedo Maribel Caicedo ('98) | 98 | ECU | 8.37 | PB | ||||||||||
5 | Owenieka Watson Owenieka Watson ('96) | 96 | JAM | 8.63 | |||||||||||
5 | Rees Young Rees Young | USA | 9.28 | PB | |||||||||||
6 | Madison Thetford Madison Thetford ('98) | 98 | USA | 8.74 | |||||||||||
Indledende 3 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Michelle Harrison Michelle Harrison ('92) | 92 | CAN | 8.29 | |||||||||||
2 | Tamia Prince Tamia Prince ('98) | 98 | USA | 8.52 | PB | ||||||||||
2 | Níki Xidóna Níki Xidóna ('98) | 98 | GRE | 8.94 | PB | ||||||||||
3 | Neele Schuten Neele Schuten ('99) | 99 | GER | 8.58 | =SB | ||||||||||
4 | Camryn Newton-Smith Camryn Newton-Smith | 00 | AUS | 8.59 | PB | ||||||||||
5 | Jeminise Parris Jeminise Parris ('97) | 97 | TTO | 8.59 | |||||||||||
6 | Kristen Lacosse Kristen Lacosse ('98) | 98 | USA | 8.70 | |||||||||||
8 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 9.08 | PB | |||||||||||
Indledende 4 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Camryn Newton-Smith Camryn Newton-Smith | 00 | AUS | 8.59 | =PB | ||||||||||
2 | Tamia Prince Tamia Prince ('98) | 98 | USA | 8.66 | |||||||||||
3 | Asia Smith Asia Smith ('99) | 99 | USA | 8.76 | |||||||||||
7 | Symone Wright-Flowers Symone Wright-Flowers | USA | 8.97 | ||||||||||||
Indledende 5 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
4 | Hannah Gaskins Hannah Gaskins ('99) | 99 | USA | 9.55 | PB | ||||||||||
K Højdespring Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Jamari Drake Jamari Drake ('98) | 98 | USA | 1.74 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Abigail Kwarteng Abigail Kwarteng ('97) | 97 | GHA | 1.74 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ada'ora Chigbo Ada'ora Chigbo ('99) | 99 | GBR | 1.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kaylee Hinton Kaylee Hinton ('97) | 97 | USA | 1.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Sara Absten Sara Absten | 00 | USA | 1.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Asia Smith Asia Smith ('99) | 99 | USA | 1.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Hannah Gaskins Hannah Gaskins ('99) | 99 | USA | 1.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Calli-Ann Abbott Calli-Ann Abbott ('98) | 98 | CAN | 1.52 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Isa Videler Isa Videler ('98) | 98 | NED | 1.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Symone Wright-Flowers Symone Wright-Flowers | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Camryn Newton-Smith Camryn Newton-Smith | 00 | AUS | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Anicka Newell Anicka Newell ('93) | 93 | CAN | 4.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Lacy Flack Lacy Flack | USA | 4.04 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bailee McCorkle Bailee McCorkle | USA | 4.34 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Camryn Thomson Camryn Thomson | USA | 3.89 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Chloe Wall Chloe Wall ('99) | 99 | USA | 4.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Haley Rayburn Haley Rayburn | USA | 3.89 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kortney Ross Kortney Ross ('92) | 92 | USA | 4.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lauren Martinez Lauren Martinez ('96) | 96 | USA | 4.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Taylor Pickett Taylor Pickett ('99) | 99 | USA | 3.89 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sydney Jaques Sydney Jaques ('98) | 98 | USA | 3.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Abigail Dickinson Abigail Dickinson ('97) | 97 | USA | 3.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Callie Hicks Callie Hicks | USA | 3.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kayla Myers Kayla Myers ('98) | 98 | USA | 3.74 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Chinne Okoronkwo Chinne Okoronkwo ('97) | 97 | USA | 4.24 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alyson Schwartz Alyson Schwartz | USA | 4.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Tommi Hintnaus Tommi Hintnaus ('99) | 99 | USA | 4.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kaitlyn Banas Kaitlyn Banas ('99) | 99 | USA | 4.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Eden Henderson Eden Henderson | USA | 3.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Alex Pevtsova Alex Pevtsova ('93) | 93 | USA | 4.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Myka Steinbeisser Myka Steinbeisser ('99) | 99 | USA | 3.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Madelyn Lundberg Madelyn Lundberg | USA | 4.04 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Isabella Grant Isabella Grant | USA | 3.74 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Stephanie Richartz Stephanie Richartz ('92) | 92 | USA | 4.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Mia Cervantes Mia Cervantes | USA | 3.74 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Sevanna Hanson Sevanna Hanson ('01) | 01 | USA | 3.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Brooke Tjerrild Brooke Tjerrild ('99) | 99 | USA | 3.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Megan Fry Megan Fry ('97) | 97 | USA | 3.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Karlee Fowler Karlee Fowler ('96) | 96 | USA | 3.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Victoria Villanueva Victoria Villanueva ('99) | 99 | VEN | 3.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Ruth Usoro Ruth Usoro ('97) | 97 | NGR | 6.35 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kylie Price Kylie Price ('93) | 93 | USA | 6.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Camryn Newton-Smith Camryn Newton-Smith | 00 | AUS | 6.01 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jonon Young Jonon Young | USA | 5.97 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ivy Walker Ivy Walker | USA | 5.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jessica Barreira Jessica Barreira ('97) | 97 | POR | 5.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Zuliat Alli Zuliat Alli | USA | 5.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Aasha Marler Aasha Marler ('92) | 92 | CAN | 5.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Jazlynn Shearer Jazlynn Shearer ('01) | 01 | USA | 5.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Níki Xidóna Níki Xidóna ('98) | 98 | GRE | 5.69 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Kristen Lacosse Kristen Lacosse ('98) | 98 | USA | 5.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Nicole Cristobal Nicole Cristobal | USA | 5.68 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Vanessa Spizewski Vanessa Spizewski | USA | 5.67 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Arabriaun Mack Arabriaun Mack | USA | 5.67 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Owenieka Watson Owenieka Watson ('96) | 96 | JAM | 5.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Chelsey Cole Chelsey Cole | 00 | USA | 5.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Katie Eidem Katie Eidem ('99) | 99 | USA | 5.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Rees Young Rees Young | USA | 5.48 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Karlea Duhon Karlea Duhon | USA | 5.41 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Miriam Zanovello Miriam Zanovello ('98) | 98 | ITA | 5.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Chantoba Bright Chantoba Bright | 00 | GUY | 12.98 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Fatim Affessi Fatim Affessi ('93) | 93 | SUI | 12.78 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Christina Warren Christina Warren ('01) | 01 | USA | 12.61 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jazlynn Shearer Jazlynn Shearer ('01) | 01 | USA | 12.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jonon Young Jonon Young | USA | 12.51 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Dascha Robinson Dascha Robinson | USA | 12.45 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alison Wilder Alison Wilder | USA | 12.40 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Chelsey Cole Chelsey Cole | 00 | USA | 12.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Chinne Okoronkwo Chinne Okoronkwo ('97) | 97 | USA | 12.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Peighton Simmons Peighton Simmons ('98) | 98 | USA | 12.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Abibat Iriafen Abibat Iriafen ('98) | 98 | USA | 12.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Brianna Johnson Brianna Johnson | USA | 12.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Diamond Black Diamond Black | USA | 12.04 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Miriam Zanovello Miriam Zanovello ('98) | 98 | ITA | 11.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Alyssa Wilson Alyssa Wilson ('99) | 99 | USA | 17.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nickolette Dunbar Nickolette Dunbar ('98) | 98 | USA | 16.55 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Zada Swoopes Zada Swoopes ('99) | 99 | USA | 15.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 15.23 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Grace Flowers Grace Flowers | USA | 14.51 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jenna McKinley Jenna McKinley | USA | 14.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Samantha Ponds Samantha Ponds | USA | 13.95 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sahjay Stevens Sahjay Stevens ('98) | 98 | JAM | 13.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Tori Palma Tori Palma | USA | 13.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Samantha Ruggles Samantha Ruggles | USA | 13.05 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Babette Vandeput Babette Vandeput ('98) | 98 | BEL | 13.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Bristol O'Connor Bristol O'Connor | USA | 13.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Ophélie De Oliveira Ophélie De Oliveira ('96) | 96 | POR | 12.68 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Camryn Newton-Smith Camryn Newton-Smith | 00 | AUS | 11.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Alyssa Wilson Alyssa Wilson ('99) | 99 | USA | 21.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 20.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Seasons Usual Seasons Usual ('99) | 99 | USA | 19.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Grace Flowers Grace Flowers | USA | 18.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Samantha Kunza Samantha Kunza ('01) | 01 | USA | 17.59 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Samantha Cordier Samantha Cordier | USA | 17.54 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Yemisi Oroyinyin Yemisi Oroyinyin | USA | 17.54 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Brianna Villanueva Brianna Villanueva | USA | 17.44 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Mathilda Björklund Mathilda Björklund ('97) | 97 | SWE | 16.96 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Ophélie De Oliveira Ophélie De Oliveira ('96) | 96 | POR | 13.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Kentucky Kentucky | USA | 3:30.64 | ||||||||||||
Megan Moss, Abby Steiner, Chloe Abbott, Alexis Holmes | |||||||||||||||
2 | Alabama Alabama | USA | 3:31.74 | ||||||||||||
Takyera Roberson, D'Jai Baker, Sydney Milani, Natassha McDonald | |||||||||||||||
3 | San Diego St. San Diego St. | USA | 3:33.81 | ||||||||||||
Jalyn Harris, Danae Dyer, Sakura Roberson, Nyjari McNeil | |||||||||||||||
M 400 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Stephan Holcombe Stephan Holcombe | USA | 47.79 | PB | |||||||||||
2 | Joshua St. Clair Joshua St. Clair ('98) | 98 | TTO | 48.05 | PB | ||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Mark Haywood Mark Haywood | USA | 48.45 | SB | |||||||||||
2 | Ben Parmoon Ben Parmoon | USA | 48.87 | ||||||||||||
Finale C 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Luke Skinner Luke Skinner | USA | 48.89 | PB | |||||||||||
K 400 m Inde 8.2. Finale A Finale | Inde 8.2. | ||||||||||||||
1 | Natassha McDonald Natassha McDonald ('97) | 97 | CAN | 52.64 | PB | ||||||||||
2 | Chloe Abbott Chloe Abbott ('98) | 98 | USA | 53.58 | SB | ||||||||||
3 | Megan Moss Megan Moss ('02) | 02 | BAH | 53.90 | PB | ||||||||||
4 | Nyjari McNeil Nyjari McNeil | 00 | USA | 54.81 | SB | ||||||||||
5 | Katie Funcheon Katie Funcheon ('97) | 97 | USA | 55.24 | SB | ||||||||||
Finale B 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Maya Brosch Maya Brosch | USA | 56.23 | PB | |||||||||||
2 | Madelin Whelpley Madelin Whelpley | USA | 56.56 | PB | |||||||||||
Finale C 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Shamaya Flanagan Shamaya Flanagan | USA | 56.99 | SB | |||||||||||
2 | Katie Eidem Katie Eidem ('99) | 99 | USA | 57.26 | PB | ||||||||||
Finale E 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Nele Heinrich Nele Heinrich ('98) | 98 | GER | 57.41 | SB | ||||||||||
Finale G 8.2. | 8.2. | ||||||||||||||
1 | Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard | 00 | DEN | 58.49 | SB |