Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Østmesterskaber inde 18‐19.1.2020 Inde-Oversize bane
Ballerup SuperArena

K Trespring     
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 9.73
  
 PB
 
9.54 PB9.349.73 PB9.429.579.50  
2Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 9.56
  
 
 
9.259.179.56  X9.449.46  
3Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC9.45
  
 PB
 
9.259.169.419.309.42 =PB9.45 PB  
4Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC9.41
  
 
 
  X9.329.418.849.279.15  
D19 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta7.21
  
 PB
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik7.24
  
 PB
3Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta7.34
  
 PB
4Malte HansenMalte Hansen ('02)Roar Atletik7.67
  
 PB
5Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk7.84
  
 =PB
6Affou AdlouniAffou Adlouni ('02)Hvidovre AM7.88
  
 PB
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta8.60
  
 PB
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta8.73
  
 PB
3Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF8.89
  
 
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta8.94
  
 PB
5Jason OvergaardJason Overgaard ('01)Fremad Holbæk10.05
  
 
D19 Højdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta1.80
  
 SB
 
1.74 SB
  O
1.80 SB
  O
1.86
XXX
     
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik1.71
  
 PB
 
1.50 SB
  O
1.55 SB
  O
1.60 SB
  O
1.65 SB
  O
1.68 =PB
  O
1.71 PB
  O
1.74
XXX
 
D19 Stangspring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta4.00
  
 SB
 
3.50 SB
  O
3.60 SB
XXO
3.70 SB
  O
3.90 SB
  O
4.00 SB
XXO
4.20
XXX
  
2Jonathan ThulstrupJonathan Thulstrup ('01)Sparta3.60
  
 SB
 
3.50 SB
  O
3.60 SB
 XO
3.70
XXX
     
3Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF2.80
  
 
 
2.50
  O
2.65
XXO
2.80
  O
2.95
XXX
    
D19 Længdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Bertram CostaBertram Costa ('02)Sparta6.38
  
 SB
 
4.66 SB6.12 SB6.19 SB  X6.38 SB  X  
2Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik6.24
  
 SB
 
  X  X4.02 SB5.60 SB6.24 SB  X  
3Magnus ElstedMagnus Elsted ('01)Sparta5.80
  
 PB
 
5.80 PB5.775.575.67  X5.75  
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC14.38
  
 PB
 
13.67 =PB13.97 PB  X13.8514.38 PB14.29  
2Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta14.10
  
 PB
 
13.20 PB13.62 PB13.81 PB13.99 PB  X14.10 PB  
3Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik13.31
  
 PB
 
11.89 PB12.90 PB12.3613.31 PB  X12.37  
4Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta13.12
  
 PB
 
  X11.74 PB12.57 PB13.12 PB11.9712.82  
D19 1000 m kapgang    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Asbjørn BirkelundAsbjørn Birkelund ('02)KIF4:42.45
  
  Oversized track
P19 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Caroline Benfeldt SørensenCaroline Benfeldt Sørensen ('02)Frederiksberg IF7.82
  
 SB
2Emilie FlorinEmilie Florin ('01)Helsingør IF8.02
  
 PB
3Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta8.20
  
 PB
4Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC8.30
  
 
4Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta8.30
  
 PB
Ingefred AnkerstjerneIngefred Ankerstjerne ('02)Fremad Holbæk DNF
  
 
P19 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta9.48
  
 SB
P19 Højdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Sara OlsenSara Olsen ('01)Sparta1.51
  
 SB
P19 Stangspring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK3.00
  
 SB
P19 Længdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.13
  
 SB
 
  X4.71 SB5.13 SB4.924.94  X  
2Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta4.86
  
 SB
 
4.86 SB  X4.62  X  X  X  
P19 Trespring     
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Natalie VaabengaardNatalie Vaabengaard ('02)BAC10.09
  
 =PB
 
9.749.7010.09 =PB9.679.72  X  
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta11.58
  
 SB
 
11.39 SB11.0011.58 SB11.49  X11.49  
2Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta11.12
  
 SB
 
9.57 SB11.12 SB10.7910.26  X10.37  
3Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta10.41
  
 PB
 
  X  X10.41 PB  X8.989.23  
4Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK10.04
  
 PB
 
9.75 PB  X9.95 PB9.7610.02 PB10.04 PB  
5Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK9.18
  
 PB
 
  X8.54 PB9.18 PB8.649.02  X  
D17 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.10
  
 PB
2Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta7.29
  
 
3Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)BAK7.34
  
 
4Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta7.48
  
 PB
5Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF7.53
  
 
6Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta7.57
  
 PB
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta DQ
  
 
Indledende heats18.1.
Indledende 1
18.1.
18.1.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.11
  
 PB
2Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)Sparta7.26
  
 PB
3Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF7.51
  
 PB
4Luis F. MailletLuis F. Maillet ('04)Sparta7.52
  
 PB
5Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC7.76
  
 PB
6Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM7.90
  
 PB
7Viktor BokmandViktor Bokmand ('04)Trongårdens IF 7.91
  
 PB
Indledende 2
18.1.
18.1.
1Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta7.35
  
 PB
2Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)BAK7.44
  
 
3Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta7.58
  
 PB
4Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF7.67
  
 PB
5Carl Bruce AaboCarl Bruce Aabo ('04)HGATM 7.84
  
 PB
6Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas7.86
  
 
7Christian MersebachChristian Mersebach ('04)Gentofte IK8.03
  
 PB
8Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK8.55
  
 
D17 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
19.1.
19.1.
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas25.29
  
  Oversized track
2Christian MersebachChristian Mersebach ('04)Gentofte IK27.01
  
  Oversized track
D17 800 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas2:07.09
  
  Oversized track
2Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 2:09.35
  
  Oversized track
3Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC2:10.60
  
  Oversized track
4Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas2:12.05
  
  Oversized track
5Jonathan Højgaard ClausenJonathan Højgaard Clausen ('04)Sparta2:12.14
  
  Oversized track
6Mads Hjorth HansenMads Hjorth Hansen ('04)Gentofte IK2:26.83
  
  Oversized track
7Cilius JørgensenCilius Jørgensen ('04)Gentofte IK2:28.90
  
  Oversized track
Zacharias Albert GustafsenZacharias Albert Gustafsen ('04)Helsingør IF DNF
  
  Oversized track
D17 1500 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas4:22.99
  
  Oversized track
2Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC4:25.13
  
  Oversized track
3Martin Nedergaard ThomsenMartin Nedergaard Thomsen ('04)Sparta4:42.10
  
  Oversized track
D17 3000 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC10:02.28
  
  Oversized track
2Martin Nedergaard ThomsenMartin Nedergaard Thomsen ('04)Sparta10:19.65
  
  Oversized track
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta8.36
  
 PB
2Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC9.17
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Wilhelm KoppWilhelm Kopp ('03)Sparta1.82
  
 SB
 
1.74 SB
  O
1.77 SB
  O
1.82 SB
  O
1.86
XXX
    
2Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM1.71
  
 
 
1.65
 XO
1.68
 XO
1.71
 XO
1.74
XXX
    
D17 Stangspring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC3.50
  
 =PB
 
3.25
 XO
3.40
  O
3.50 =PB
  O
3.60
XXX
    
D17 Længdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta6.58
  
 PB
 
6.266.32 SB6.33 SB6.58 PB6.52  X  
2Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta6.41
  
 PB
 
  X5.966.31 PB4.386.41 PB  X  
3Magnus Askov-HansenMagnus Askov-Hansen ('03)Frederiksberg IF6.11
  
 PB
 
5.92 PB6.01 PB  X5.976.11 PB  X  
4Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas6.01
  
 SB
 
5.55 SB  X5.99 SB5.36  X6.01 SB  
5Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas5.33
  
 PB
 
  X  X5.33 PB  X  X  X  
6Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM5.30
  
 PB
 
  X5.30 PB3.12  X3.80  X  
7Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK4.60
  
 
 
4.524.084.364.604.574.47  
D17 Trespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas11.18
  
 SB
 
10.22 SB11.18 SB10.3010.36  X10.75  
2Simon-Ronaldo Baun L GonzalesSimon-Ronaldo Baun L Gonzales ('04)BAK9.02
  
 
 
  X  X8.438.899.02  X  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta11.74
  
 PB
 
9.0011.74 PB11.58  X10.8910.77  
2Mikkel David MarklundMikkel David Marklund ('04)BAK11.03
  
 PB
 
8.35 PB11.03 PB9.8110.179.908.99  
3Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas10.93
  
 PB
 
9.77 SB10.93 PB  X  X9.6110.56  
4David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF8.01
  
 PB
 
8.01 PB5.686.60  X  X  X  
P17 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta7.92
  
 =PB
2Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta8.04
  
 
3Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 8.21
  
 PB
4Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK8.24
  
 
5Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.37
  
 
6Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM8.44
  
 =PB
7Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC8.54
  
 PB
8Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK8.56
  
 
Indledende heats19.1.
Indledende 1
19.1.
19.1.
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta8.03
  
 PB
2Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK8.14
  
 
3Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK8.50
  
 SB
4Laura Kirstine MortensenLaura Kirstine Mortensen ('04)Helsingør IF8.72
  
 
5Aude Tra-BiAude Tra-Bi ('03)BAK8.74
  
 PB
6Sofie Tamborg KaracanSofie Tamborg Karacan ('03)Frederiksberg IF9.04
  
 PB
Indledende 2
19.1.
19.1.
1Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta7.93
  
 SB
2Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 8.26
  
 =PB
3Annika VintherAnnika Vinther ('04)Helsingør IF8.29
  
 
4Stine Engberg MikkelsenStine Engberg Mikkelsen ('04)Hvidovre AM8.44
  
 PB
5Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC8.64
  
 
P17 200 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC28.04
  
  Oversized track
2Ida PalboIda Palbo ('03)FIF Hillerød30.01
  
  Oversized track
3Alma Rath AndersenAlma Rath Andersen ('04)Køge Atletik30.80
  
  Oversized track
P17 800 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta2:27.86
  
  Oversized track
2Esther KirkebyEsther Kirkeby ('04)KIF2:28.01
  
  Oversized track
3Ida PalboIda Palbo ('03)FIF Hillerød2:39.46
  
  Oversized track
P17 1500 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Elisabeth Møller RønnstadElisabeth Møller Rønnstad ('04)Sparta5:19.48
  
  Oversized track
2Esther KirkebyEsther Kirkeby ('04)KIF5:22.92
  
  Oversized track
3Sarah GladSarah Glad ('03)Sparta5:31.20
  
  Oversized track
P17 3000 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Emma FokdalEmma Fokdal ('04)Gentofte IK12:44.13
  
  Oversized track
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Annika Baun HaldboAnnika Baun Haldbo ('03)Sparta8.76
  
 PB
2Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta8.94
  
 PB
3Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta9.37
  
 
4Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF9.78
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta1.73
  
 SB
 
1.57
  O
1.58
  O
1.60
  O
1.65 SB
  O
1.68 SB
  O
1.70 SB
XXO
1.73 SB
  O
1.76
XXX
2Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK1.57
  
 
 
1.51
  O
1.54
XXO
1.57
XXO
1.58
XXX
    
3Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik1.54
  
 PB
 
1.51 PB
  O
1.54 PB
 XO
1.57
XXX
     
4Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta1.45
  
 
 
1.40
  O
1.45
 XO
1.51
XXX
     
5Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 1.40
  
 
 
1.40
  O
1.45
XXX
      
P17 Stangspring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta2.80
  
 PB
 
2.40 SB
  O
2.50 SB
  O
2.60 SB
  O
2.70 =PB
XXO
2.80 PB
  O
2.90
XXX
  
2Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF2.70
  
 PB
 
2.40
  O
2.50
  O
2.60 =PB
  O
2.70 PB
  O
2.80
XXX
   
3Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA2.50
  
 SB
 
2.30 SB
 XO
2.40 SB
  O
2.50 SB
 XO
2.60
XXX
    
P17 Længdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta5.47
  
 PB
 
5.075.215.37 PB  X5.47 PB  X  
2Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta5.44
  
 
 
  X  X5.444.15  X  X  
3Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA5.36
  
 
 
  X  X  X5.36  X  X  
4Nanna GrubertNanna Grubert ('04)BAK5.08
  
 SB
 
  X3.495.06 SB5.005.08 SB4.99  
5Signe Xin Von RosenSigne Xin Von Rosen ('04)BAC4.54
  
 PB
 
4.54 PB4.374.204.334.16  X  
6Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 4.44
  
 
 
4.444.414.444.314.414.33  
7Emilie Mossin NørregaardEmilie Mossin Nørregaard ('03)Sparta4.20
  
 SB
 
4.20 SB4.20 =SB4.053.874.054.06  
8Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta3.56
  
 
 
  X  X3.56  X  X  X  
P17 Trespring     
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF11.32
  
 
 
10.7611.329.9111.2511.27  X  
2Smilla Hytholm Alex PetersenSmilla Hytholm Alex Petersen ('04)Holte Atletik10.79
  
 PB
 
  X10.79 PB10.7210.7010.4310.54  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia12.72
  
 SB
 
11.72 SB11.76 SB11.6011.85 SB12.72 SB12.55  
D15 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik7.54
  
 PB
2Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK7.56
  
 
3Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik7.64
  
 PB
4Hakeem AliHakeem Ali ('05)Sparta7.70
  
 
5Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta7.77
  
 =PB
6Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik7.78
  
 
7Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK7.79
  
 
8Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk7.83
  
 PB
Indledende heats18.1.
Indledende 1
18.1.
18.1.
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK7.53
  
 
2Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik7.67
  
 
3Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta7.91
  
 PB
4Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta8.28
  
 PB
5Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)BAC8.36
  
 PB
6Christian Thomas NymannChristian Thomas Nymann ('05)Frederiksberg IF8.45
  
 
7Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF8.58
  
 
Indledende 2
18.1.
18.1.
1Hakeem AliHakeem Ali ('05)Sparta7.68
  
 
2Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik7.75
  
 
3Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk7.89
  
 
4Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC8.18
  
 PB
5Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta8.51
  
 =PB
6Wadah MuhannedWadah Muhanned ('06)BAK9.10
  
 PB
Indledende 3
18.1.
18.1.
1Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik7.69
  
 PB
2Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta7.77
  
 PB
3Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK7.80
  
 
4Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK8.37
  
 PB
5Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta8.77
  
 
D15 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
19.1.
19.1.
1Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta25.39
  
  Oversized track
2Rumle Flindt-EgebakRumle Flindt-Egebak ('06)BAC26.97
  
  Oversized track
Victor ColdbergVictor Coldberg ('06)BAK DNF
  
  Oversized track
Finale 2
19.1.
19.1.
1Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 28.53
  
  Oversized track
2Wadah MuhannedWadah Muhanned ('06)BAK30.78
  
  Oversized track
Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF DNF
  
  Oversized track
Finale 3
19.1.
19.1.
1Vitus RosenkrandsVitus Rosenkrands ('05)Sparta26.33
  
  Oversized track
2Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta27.85
  
  Oversized track
3Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta28.81
  
  Oversized track
Finale 4
19.1.
19.1.
1Hakeem AliHakeem Ali ('05)Sparta24.37
  
  Oversized track
2Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik24.42
  
  Oversized track
3Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik35.30
  
  Oversized track
D15 800 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik2:11.93
  
  Oversized track
2Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)Fremad Holbæk2:14.75
  
  Oversized track
3Wadah MuhannedWadah Muhanned ('06)BAK2:31.10
  
  Oversized track
4Gustav Bodekær ThomsenGustav Bodekær Thomsen ('05)Fremad Holbæk2:32.10
  
  Oversized track
Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta DNF
  
  Oversized track
D15 1500 m    
Inde
Inde
Finale 1
19.1.
19.1.
1Simon Worsøe ClausenSimon Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM4:30.74
  
  Oversized track
2Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)Fremad Holbæk4:33.97
  
  Oversized track
3Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)Sparta4:38.75
  
  Oversized track
4Gustav HeroldGustav Herold ('05)Sparta4:42.11
  
  Oversized track
5William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta4:44.60
  
  Oversized track
Finale 2
19.1.
19.1.
6Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta4:47.67
  
  Oversized track
7Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF4:48.63
  
  Oversized track
8Andrei-Stefan UrseaAndrei-Stefan Ursea ('05)Hvidovre AM5:08.10
  
  Oversized track
9Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC5:31.89
  
  Oversized track
Gustav Bodekær ThomsenGustav Bodekær Thomsen ('05)Fremad Holbæk DNF
  
  Oversized track
D15 3000 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Christopher StrandgaardChristopher Strandgaard ('06)Sparta10:11.61
  
  Oversized track
2William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta10:21.15
  
  Oversized track
3Carl da Cunha LassenCarl da Cunha Lassen ('05)Hvidovre AM10:39.07
  
  Oversized track
4Storm Foged SabroeStorm Foged Sabroe ('06)Frederiksberg IF10:39.12
  
  Oversized track
5Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne11:02.74
  
  Oversized track
6Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 11:33.72
  
  Oversized track
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik8.58
  
  Oversized track
2Gustav Stetkaer BohrGustav Stetkaer Bohr ('05)Holte Atletik9.03
  
  Oversized track
3Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK9.10
  
  Oversized track
4Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF10.12
  
  Oversized track
5Joel Frederik von d'AhéJoel Frederik von d'Ahé ('06)Sparta10.25
  
  Oversized track
6Bertram Wolff LarsenBertram Wolff Larsen ('06)Helsingør IF10.37
  
  Oversized track
7Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta10.91
  
  Oversized track
8Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta12.79
  
  Oversized track
D15 Højdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK1.58
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.75
XXX
    
2Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta1.55
  
 =SB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55 =SB
XXO
1.58
XXX
  
3Christian Thomas NymannChristian Thomas Nymann ('05)Frederiksberg IF1.50
  
 =PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50 =PB
XXO
1.55
XXX
   
4Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta1.40
  
 PB
 
1.25 PB
 XO
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
 XO
1.45
XXX
   
5Daniel Røddik LundDaniel Røddik Lund ('06)Amager AC1.35
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30 =SB
 XO
1.35 =PB
 XO
1.40
XXX
    
D15 Længdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Mathias HøjenMathias Højen ('05)BAK6.24
  
 PB
 
5.636.11 PB6.24 PB5.856.033.78  
2Hakeem AliHakeem Ali ('05)Sparta5.65
  
 
 
5.655.415.50  X5.295.47  
3Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik5.53
  
 PB
 
5.14 PB  X5.105.14 =PB5.045.53 PB  
4Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik5.50
  
 PB
 
4.855.32 PB5.49 PB5.50 PB5.425.39  
5Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta5.39
  
 
 
5.245.095.335.275.39  X  
6Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK5.02
  
 
 
3.704.914.965.024.884.98  
7Eli RiegeEli Riege ('06)Sparta5.02
  
 PB
 
  X5.02 PB4.91  X4.442.53  
8Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik4.93
  
 
 
3.404.92  X  X4.694.93  
9Christian Thomas NymannChristian Thomas Nymann ('05)Frederiksberg IF4.83
  
 PB
 
4.75 PB3.514.83 PB     
10Tobias Lykke NørgaardTobias Lykke Nørgaard ('06)Sparta4.65
  
 PB
 
4.65 PB  X4.56     
11Mads Vielsøe-NielsenMads Vielsøe-Nielsen ('05)HGATM 4.56
  
 SB
 
4.49 SB  X4.56 SB     
12Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC4.54
  
 PB
 
  X4.54 PB  X     
13Villads Fredsted AndersenVillads Fredsted Andersen ('06)Frederiksberg IF4.28
  
 PB
 
  X4.28 PB  X     
14Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta4.16
  
 
 
4.143.054.16     
D15 Trespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM8.01
  
 
 
4.787.397.927.948.017.85  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik13.71
  
 PB
 
12.99 PB12.2013.71 PB11.5913.1611.87  
2Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik11.57
  
 PB
 
10.61 PB10.67 PB11.57 PB10.3010.8810.43  
3Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik11.55
  
 
 
11.5511.3010.7910.4611.2011.25  
4Anyel WeisAnyel Weis ('06)Sparta10.72
  
 PB
 
10.62 PB10.0910.72 PB10.0910.17  X  
5Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC10.13
  
 
 
9.879.4510.139.339.819.83  
6Hakeem AliHakeem Ali ('05)Sparta10.03
  
 
 
10.039.279.639.349.699.27  
7Valdemar KoppValdemar Kopp ('06)Sparta9.65
  
 PB
 
9.65 PB9.218.938.719.359.55  
8Mathias Riber SchmidtMathias Riber Schmidt ('06)Køge Atletik9.20
  
 PB
 
8.94 PB9.20 PB8.21     
9Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK9.11
  
 PB
 
7.93 PB8.70 PB9.01 PB8.739.07 PB9.11 PB  
10Carl-Emil JensenCarl-Emil Jensen ('06)Herlev Atletik8.88
  
 
 
8.886.867.55     
11Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM8.58
  
 
 
8.288.588.27     
12Christian Thomas NymannChristian Thomas Nymann ('05)Frederiksberg IF7.99
  
 PB
 
6.51 SB7.94 PB7.99 PB     
13Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC7.79
  
 PB
 
7.48 PB7.79 PB6.52     
14Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM6.83
  
 PB
 
  X6.83 PB      
15Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta5.65
  
 PB
 
5.46 SB5.65 PB5.30     
D15 1000 m kapgang    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Johan Emil NygårdJohan Emil Nygård ('06)KIF6:10.03
  
  Oversized track
P15 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK7.94
  
 
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF7.95
  
 PB
3Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik8.10
  
 =SB
4Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik8.14
  
 PB
5Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.27
  
 =SB
6Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta8.45
  
 
7Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik8.53
  
 
Helena ReijnenHelena Reijnen ('05)Sparta DNF
  
 
Semifinale18.1.
Semi 1
18.1.
18.1.
1Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik8.10
  
 SB
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.27
  
 =SB
3Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta8.36
  
 
4Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik8.53
  
 
5Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK8.57
  
 
7Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC8.57
  
 
7Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)Frederiksberg IF8.68
  
 PB
8Maria BuchMaria Buch ('05)KIF8.69
  
 
Semi 2
18.1.
18.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK7.88
  
 
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF8.07
  
 PB
3Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik8.16
  
 PB
4Helena ReijnenHelena Reijnen ('05)Sparta8.39
  
 
5Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta8.56
  
 
6Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK8.57
  
 
6Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta8.57
  
 
Indledende heats18.1.
Indledende 1
18.1.
18.1.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF8.14
  
 =PB
2Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik8.42
  
 PB
3Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta8.48
  
 
4Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik9.06
  
 PB
4Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC9.06
  
 SB
6Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC9.45
  
 PB
7Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta9.59
  
 
Indledende 2
18.1.
18.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK8.23
  
 
2Helena ReijnenHelena Reijnen ('05)Sparta8.35
  
 
3Maria BuchMaria Buch ('05)KIF8.50
  
 PB
4Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta8.71
  
 PB
5Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF8.99
  
 
6Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød9.18
  
 =PB
7Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC9.27
  
 PB
Indledende 3
18.1.
18.1.
1Asta Exner JensenAsta Exner Jensen ('05)Holte Atletik8.13
  
 SB
2Nora Grønnegaard FischerNora Grønnegaard Fischer ('05)Holte Atletik8.18
  
 PB
3Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK8.55
  
 SB
4Ella Aurora Magelund RasmussenElla Aurora Magelund Rasmussen ('05)Frederiksberg IF9.00
  
 PB
5Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta9.14
  
 PB
6Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik9.18
  
 PB
7Sara Fransisco MouridsenSara Fransisco Mouridsen ('06)BAC9.24
  
 PB
8Naja LildholdtNaja Lildholdt ('06)Amager AC9.68
  
 SB
Indledende 4
18.1.
18.1.
Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK8.55
  
 PB
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas8.27
  
 SB
2Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta8.55
  
 
4Frederikke JensenFrederikke Jensen ('06)HGATM 8.85
  
 PB
5Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 8.87
  
 PB
6Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF8.91
  
 
7Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik8.94
  
 PB
Indledende 5
18.1.
18.1.
1Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta8.30
  
 
2Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC8.38
  
 
3Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)Frederiksberg IF8.70
  
 PB
4Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF9.10
  
 SB
5Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik9.19
  
 
6Marie Friis HoubakMarie Friis Houbak ('06)Sparta9.25
  
 
7Cornelia Hav SteenCornelia Hav Steen ('05)Holte Atletik9.28
  
 
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC DNF
  
 
P15 200 m    
Inde
Inde
Finale 1
19.1.
19.1.
1Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)Frederiksberg IF29.88
  
  Oversized track
2Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC31.94
  
  Oversized track
Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC DNF
  
  Oversized track
Finale 2
19.1.
19.1.
1Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF30.39
  
  Oversized track
2Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik32.40
  
  Oversized track
Finale 3
19.1.
19.1.
1Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 29.26
  
  Oversized track
2Luna Haugaard ChristensenLuna Haugaard Christensen ('05)BAK30.02
  
  Oversized track
Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA DNF
  
  Oversized track
Finale 4
19.1.
19.1.
1Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød29.61
  
  Oversized track
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik29.99
  
  Oversized track
3Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC31.32
  
  Oversized track
Finale 5
19.1.
19.1.
1Ella Aurora Magelund RasmussenElla Aurora Magelund Rasmussen ('05)Frederiksberg IF29.64
  
  Oversized track
2Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik31.70
  
  Oversized track
3Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta32.43
  
  Oversized track
Finale 6
19.1.
19.1.
1Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta29.50
  
  Oversized track
2Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta29.55
  
  Oversized track
3Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF29.94
  
  Oversized track
Finale 7
19.1.
19.1.
1Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta27.54
  
  Oversized track
2Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik28.26
  
  Oversized track
3Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta29.45
  
  Oversized track
Finale 8
19.1.
19.1.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF26.47
  
  Oversized track
Helena ReijnenHelena Reijnen ('05)Sparta DNF
  
  Oversized track
Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas DNF
  
  Oversized track
P15 800 m    
Inde
Inde
Finale 1
18.1.
18.1.
1Saga BergholmSaga Bergholm ('05)Sparta2:40.24
  
  Oversized track
2Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik2:42.05
  
  Oversized track
3Ella Aurora Magelund RasmussenElla Aurora Magelund Rasmussen ('05)Frederiksberg IF2:43.30
  
  Oversized track
4Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC2:45.63
  
  Oversized track
5Laura Halberg NomeLaura Halberg Nome ('06)BAC2:49.72
  
  Oversized track
6Alberte Halberg BredgaardAlberte Halberg Bredgaard ('06)Helsingør IF2:57.56
  
  Oversized track
Finale 2
18.1.
18.1.
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF2:30.85
  
  Oversized track
2Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC2:34.28
  
  Oversized track
3Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC2:37.46
  
  Oversized track
4Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK2:39.49
  
  Oversized track
5Luna Haugaard ChristensenLuna Haugaard Christensen ('05)BAK2:41.33
  
  Oversized track
6Annika Holther OlesenAnnika Holther Olesen ('05)BAK2:41.56
  
  Oversized track
7Ida KiilIda Kiil ('05)Gentofte IK2:43.03
  
  Oversized track
P15 1500 m    
Inde
Inde
Finale 1
19.1.
19.1.
1Laura Maria ThomsenLaura Maria Thomsen ('06)Frederiksberg IF5:25.92
  
  Oversized track
2Saga BergholmSaga Bergholm ('05)Sparta5:29.05
  
  Oversized track
3Frida RevallFrida Revall ('06)Greve Atletik5:31.95
  
  Oversized track
4Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF5:53.05
  
  Oversized track
Marie Friis HoubakMarie Friis Houbak ('06)Sparta DNF
  
  Oversized track
Finale 2
19.1.
19.1.
1Sofia ThøgersenSofia Thøgersen ('05)Sparta4:35.88
  
  Oversized track
2Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF5:23.49
  
  Oversized track
3Annika Holther OlesenAnnika Holther Olesen ('05)BAK5:23.53
  
  Oversized track
5Anna Bjaaland AndersenAnna Bjaaland Andersen ('06)Amager AC5:26.77
  
  Oversized track
6Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK5:29.31
  
  Oversized track
P15 3000 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Laura Maria ThomsenLaura Maria Thomsen ('06)Frederiksberg IF11:47.50
  
  Oversized track
2Alma Juhl HorsgaardAlma Juhl Horsgaard ('05)KIF11:48.07
  
  Oversized track
3Madeleine A. A. RasmussenMadeleine A. A. Rasmussen ('05)Sparta11:51.44
  
  Oversized track
4Kirstine Ingeborg Th CarstensKirstine Ingeborg Th Carstens ('06)Frederiksberg IF12:42.93
  
  Oversized track
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK9.21
  
 
2Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta9.91
  
 
3Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta9.96
  
 
4Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta10.31
  
 
5Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC10.67
  
 
6Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta11.19
  
 
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF DNF
  
 
Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC DNF
  
 
Indledende heats19.1.
Indledende 1
19.1.
19.1.
1Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta9.92
  
 
2Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta9.97
  
 
3Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC10.76
  
 
4Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 10.81
  
 
5Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta11.10
  
 
6Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF11.16
  
 
Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC DNF
  
 
Indledende 2
19.1.
19.1.
1Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK9.31
  
 
2Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta10.39
  
 
3Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC10.52
  
 
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta10.77
  
 
5Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA11.34
  
 
6Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik11.43
  
  Oversized track
7Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC12.30
  
 
P15 Højdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.59
  
 PB
 
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56 PB
  O
1.59 PB
  O
1.62
XXX
 
2Isabel Josefina B. FarupIsabel Josefina B. Farup ('05)Holte Atletik1.56
  
 PB
 
1.44 SB
  O
1.47 SB
  O
1.50 =PB
  O
1.53 PB
  O
1.56 PB
XXO
1.59
XXX
  
3Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF1.53
  
 
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50
  O
1.53
  O
1.56
XXX
 
4Maria BuchMaria Buch ('05)KIF1.53
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
  O
1.47 PB
  O
1.50 PB
  O
1.53 PB
XXO
1.56
XXX
     
4Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta1.53
  
 PB
 
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.53 PB
XXO
1.56
XXX
  
6Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød1.47
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.38
  O
1.41
  O
1.44
 XO
1.47 PB
 XO
1.50
XXX
       
7Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta1.44
  
 PB
 
1.35
  O
1.38
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
XXO
1.47 PB
XXO
1.50
XXX
  
8Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik1.35
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30 PB
XXO
1.35 PB
XXO
1.38
XXX
 
9Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK1.30
  
 
 
1.30
  O
1.38
XXX
      
9Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
11Mathilde Mønsted LarsenMathilde Mønsted Larsen ('05)Frederiksberg IF1.30
  
 
 
1.25
 XO
1.30
  O
1.35
XXX
     
12Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia1.25
  
 SB
 
1.10 SB
  O
1.15 SB
 XO
1.20 SB
  O
1.25 SB
  O
    
13Naja LildholdtNaja Lildholdt ('06)Amager AC1.15
  
 
 
1.15
  O
1.20
XXX
      
P15 Stangspring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC2.80
  
 PB
 
2.60 SB
 XO
2.70 =PB
  O
2.80 PB
  O
2.90
XXX
    
2Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK2.60
  
 
 
2.60
  O
2.70
XXX
      
3Laura-Jo Buchard HansenLaura-Jo Buchard Hansen ('05)Amager AC2.30
  
 
 
2.30
  O
2.40
XXX
      
4Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC2.20
  
 PB
 
1.70
  O
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10 PB
  O
2.20 PB
  O
2.30
XXX
 
P15 Længdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.15
  
 PB
 
4.553.914.805.05 PB5.035.15 PB  
2Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta4.91
  
 SB
 
4.84 SB4.784.84 =SB  X4.88 SB4.91 SB  
3Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta4.87
  
 PB
 
4.73 PB4.604.87 PB4.80  X4.84  
4Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta4.83
  
 PB
 
4.204.72 PB4.83 PB4.79  X  X  
5Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF4.74
  
 
 
  X  X4.604.744.214.42  
6Filippa RougFilippa Roug ('05)BAK4.73
  
 PB
 
  X  X4.73 PB  X  X4.73 =PB  
7Bolette NimskovBolette Nimskov ('05)Sparta4.69
  
 PB
 
  X4.61 PB4.504.67 PB4.69 PB  X  
8Stine Baandrup TindbækStine Baandrup Tindbæk ('05)BAK4.69
  
 PB
 
4.43 SB4.47 SB4.69 PB4.64  X  X  
9Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta4.56
  
 
 
4.204.504.56     
10Solvej MøllerSolvej Møller ('05)Greve Atletik4.55
  
 PB
 
  X4.39 PB4.55 PB     
11Alvilde LawaetzAlvilde Lawaetz ('05)DELTA4.49
  
 PB
 
4.47 PB4.304.49 PB     
12Lydia Kure FriisLydia Kure Friis ('06)Frederiksberg IF4.43
  
 PB
 
4.43 PB  X      
13Laura Diaz FriisLaura Diaz Friis ('06)Sparta4.37
  
 PB
 
4.31 PB4.37 PB      
14Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC4.27
  
 
 
4.21  X4.27     
15Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC4.23
  
 PB
 
4.23 PB4.034.12     
16Signe Juhl LaursenSigne Juhl Laursen ('05)Sparta4.10
  
 
 
  X4.104.04     
17Anna PedersenAnna Pedersen ('05)Sparta4.05
  
 PB
 
  X4.05 PB  X     
18Frederikke JensenFrederikke Jensen ('06)HGATM 3.81
  
 PB
 
3.81 PB  X3.57     
19Sophia BosackSophia Bosack ('06)BAC3.75
  
 PB
 
  X3.75 PB  X     
20Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik3.70
  
 PB
 
  X3.70 PB3.53     
21Mathilde SteenbergMathilde Steenberg ('06)Greve Atletik3.70
  
 PB
 
3.30 PB3.70 PB3.21     
Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF NM
  
 
 
  X  X  X     
Vilma Bahne JessenVilma Bahne Jessen ('05)Frederiksberg IF NM
  
 
 
  X  X  X     
Marie Friis HoubakMarie Friis Houbak ('06)Sparta NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 10.51
  
 PB
 
9.8910.219.3110.51 PB10.099.79  
2Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta10.42
  
 PB
 
9.82 SB9.7810.07 SB9.8610.42 PB9.79  
3Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC10.19
  
 PB
 
9.529.309.429.0410.05 PB10.19 PB  
4Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 10.17
  
 
 
10.178.919.069.799.969.49  
5Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta9.82
  
 
 
8.939.279.829.709.779.76  
6Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas9.56
  
 PB
 
8.959.18 PB9.129.129.56 PB9.17  
7Julie RasmussenJulie Rasmussen ('06)Holte Atletik9.20
  
 PB
 
8.14 =PB8.80 PB9.19 PB9.20 PB8.958.78  
8Sara Engsig-KarupSara Engsig-Karup ('06)BAC9.01
  
 PB
 
8.62 PB9.01 PB9.01 =PB8.988.638.82  
9Pil NedergaardPil Nedergaard ('06)Sparta9.01
  
 PB
 
8.37 PB8.66 PB9.01 PB     
10Nynne Gaarde HøgsbroNynne Gaarde Høgsbro ('06)Frederiksberg IF8.93
  
 PB
 
8.93 PB8.538.74     
11Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)Helsingør IF8.86
  
 SB
 
8.86 SB  X  X     
12Elisabeth Røddik ElsnerElisabeth Røddik Elsner ('06)KIF8.73
  
 PB
 
8.73 PB8.678.44     
13Aurora Suarez Alvarez ThostrupAurora Suarez Alvarez Thostrup ('06)Sparta8.68
  
 
 
8.687.748.03     
14Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia8.37
  
 PB
 
  X8.37 PB7.76     
15Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC8.30
  
 PB
 
8.30 PB6.797.72     
16Rosa PoulsenRosa Poulsen ('06)FIF Hillerød7.76
  
 PB
 
7.467.66 PB7.76 PB     
17Esther Alice RavnEsther Alice Ravn ('06)Frederiksberg IF7.76
  
 
 
7.067.307.76     
18Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF7.72
  
 PB
 
7.72 PB7.617.70     
19Marie AgergaardMarie Agergaard ('05)Helsingør IF7.44
  
 SB
 
7.44 SB7.39  X     
20Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM7.36
  
 
 
7.367.016.48     
21Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC7.25
  
 PB
 
7.25 PB7.216.50     
22Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik7.21
  
 PB
 
6.756.287.21 PB     
23Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC7.06
  
 
 
7.066.786.72     
24Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM6.84
  
 
 
6.846.555.59     
25Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik6.79
  
 PB
 
6.79 PB5.686.08     
26Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM6.61
  
 
 
6.255.786.61     
27Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik6.57
  
 PB
 
6.57 PB6.375.38     
P15 1000 m kapgang    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF6:33.93
  
  Oversized track
D13 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK8.21
  
 
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC8.37
  
 PB
3August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK8.42
  
 PB
4Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta8.60
  
 
5Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta8.79
  
 
6Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik8.81
  
 
7Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF8.83
  
 
8Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK8.89
  
 
Indledende heats18.1.
Indledende 1
18.1.
18.1.
1Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK8.12
  
 PB
2Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC8.45
  
 PB
3Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik8.69
  
 PB
4August Juhl HorsgaardAugust Juhl Horsgaard ('07)KIF8.84
  
 SB
5Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC8.91
  
 PB
6Anton PalmkvistAnton Palmkvist ('07)BAK9.20
  
 PB
Jeppe Stetkær BohrJeppe Stetkær Bohr ('07)Holte Atletik DNF
  
 
Indledende 2
18.1.
18.1.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK8.44
  
 PB
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta8.51
  
 
3Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta8.60
  
 
4Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF8.76
  
 PB
5Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK8.82
  
 PB
6Jonathan HolmJonathan Holm ('07)Trongårdens IF 9.09
  
 PB
7Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik9.21
  
 PB
8Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik9.57
  
 PB
D13 600 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Anders SilleborgAnders Silleborg ('07)Sparta1:46.07
  
  Oversized track
2Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK1:47.92
  
  Oversized track
3William Kragholm NørsøllerWilliam Kragholm Nørsøller ('07)Blovstrød Løverne1:48.12
  
  Oversized track
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1:53.05
  
  Oversized track
5Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik2:04.41
  
  Oversized track
Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC DNF
  
  Oversized track
D13 1000 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Anders SilleborgAnders Silleborg ('07)Sparta3:09.03
  
  Oversized track
2Theodor Reedtz LundsgaardTheodor Reedtz Lundsgaard ('07)Gentofte IK3:11.64
  
  Oversized track
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta3:13.25
  
  Oversized track
4William Kragholm NørsøllerWilliam Kragholm Nørsøller ('07)Blovstrød Løverne3:13.27
  
  Oversized track
5Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas3:39.72
  
  Oversized track
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK9.99
  
 
2Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta10.17
  
 
3Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK11.56
  
 
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta11.65
  
 
D13 Højdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK1.46
  
 PB
 
1.38
 XO
1.41
 XO
1.43
  O
1.46 PB
XXO
1.50
XXX
   
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik1.38
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
 XO
1.38 PB
  O
1.41
XXX
  
3Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik1.30
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
  
4Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.30
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
   
5Mikkel Gry-JensenMikkel Gry-Jensen ('07)Frederiksberg IF1.30
  
 =PB
 
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
 XO
1.30 =PB
XXO
1.35
XXX
   
6Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1.25
  
 SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =SB
 XO
1.25 SB
XXO
1.30
XXX
   
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta5.01
  
 PB
 
4.91 PB4.92 PB4.854.835.01 PB4.94  
2Kevin JensenKevin Jensen ('07)KIF4.87
  
 PB
 
4.80 PB4.82 PB4.764.814.784.87 PB  
3Tobias JørgensenTobias Jørgensen ('07)Gentofte IK4.84
  
 PB
 
4.634.82 PB4.584.644.84 PB4.71  
4Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik4.47
  
 PB
 
4.22 PB4.034.133.914.47 PB4.47 =PB  
5Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta4.43
  
 
 
  X4.354.432.114.303.56  
6Anton PalmkvistAnton Palmkvist ('07)BAK4.39
  
 PB
 
3.62 PB  X4.39 PB4.314.21  X  
7Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC4.26
  
 
 
4.264.074.174.164.034.22  
8Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta4.24
  
 SB
 
4.24 SB3.324.054.034.21  X  
9Aksel Birk StjernstrømAksel Birk Stjernstrøm ('07)Sparta4.14
  
 PB
 
4.06 PB4.10 PB4.14 PB     
10Philip Busch-MadsenPhilip Busch-Madsen ('07)BAK4.10
  
 
 
  X4.10  X     
11Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik4.03
  
 PB
 
3.96 PB4.03 PB3.95     
12Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)KIF3.96
  
 
 
3.963.743.90     
13Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik3.83
  
 PB
 
3.53  X3.83 PB     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK11.07
  
 PB
 
10.039.7810.88 PB10.479.7011.07 PB  
2Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta10.45
  
 PB
 
9.93 PB  X  X9.749.8710.45 PB  
3Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik9.57
  
 
 
8.698.498.778.539.579.48  
4Kevin JensenKevin Jensen ('07)KIF7.73
  
 
 
7.707.737.717.577.307.42  
P13 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.52
  
 
2Asta GarderAsta Garder ('07)KIF8.54
  
 
3Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta8.57
  
 
4Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC8.61
  
 =PB
5Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK8.85
  
 
6Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK8.95
  
 
7Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF8.99
  
 
8Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK9.14
  
 
Semifinale18.1.
Semi 1
18.1.
18.1.
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta8.48
  
 
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC8.61
  
 PB
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF8.93
  
 
4Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK8.95
  
 PB
5Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF9.71
  
 
6Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik10.44
  
 
Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK DNF
  
 
Olivia Dahl LunøeOlivia Dahl Lunøe ('07)Sparta DNF
  
 
Semi 2
18.1.
18.1.
1Asta GarderAsta Garder ('07)KIF8.46
  
 
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.49
  
 PB
3Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK8.83
  
 
4Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK8.84
  
 
5Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF9.01
  
 
6Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC9.34
  
 
7Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK9.43
  
 PB
8Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.52
  
 
Indledende heats18.1.
Indledende 1
18.1.
18.1.
1Asta GarderAsta Garder ('07)KIF8.60
  
 
2Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK8.79
  
 PB
3Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK8.80
  
 
4Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC9.29
  
 PB
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.51
  
 
Selma Munk PlumSelma Munk Plum ('07)Frederiksberg IF DNF
  
 
Indledende 2
18.1.
18.1.
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta8.63
  
 
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC8.76
  
 
3Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK8.96
  
 PB
4Olivia Dahl LunøeOlivia Dahl Lunøe ('07)Sparta9.40
  
 PB
5Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF9.41
  
 
6Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK9.54
  
 =PB
7Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC10.73
  
 
Indledende 3
18.1.
18.1.
1Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta8.41
  
 PB
2Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK8.60
  
 
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF8.94
  
 
4Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF8.97
  
 PB
5Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik9.91
  
 PB
6Naia HansenNaia Hansen ('07)Amager AC9.92
  
 PB
P13 600 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF1:55.92
  
  Oversized track
1Anna Toft BoesenAnna Toft Boesen ('07)BAK3:19.84
  
  Oversized track
2Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF1:56.64
  
  Oversized track
2Sophie HolckSophie Holck ('07)HGATM 3:24.62
  
  Oversized track
3Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF1:57.64
  
  Oversized track
3Annabella Rose SchmidtAnnabella Rose Schmidt ('07)BAK3:50.54
  
  Oversized track
4Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC4:03.45
  
  Oversized track
5Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)FIF Hillerød4:14.10
  
  Oversized track
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK10.81
  
 
2Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta10.90
  
 
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF11.75
  
 
4Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC12.05
  
 
5Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF12.38
  
 
6Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)FIF Hillerød13.51
  
  Oversized track
7Josephine PreusJosephine Preus ('07)HGATM 17.05
  
 
P13 Højdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.47
  
 PB
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.42
  O
1.47 PB
  O
1.50
XXX
2Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF1.34
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37
XXX
3Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik1.31
  
 PB
 
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
 XO
1.34
XXX
       
4Naia HansenNaia Hansen ('07)Amager AC1.28
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28 PB
XXO
1.31
XXX
  
5Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK1.20
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
     
6Olivia Dahl LunøeOlivia Dahl Lunøe ('07)Sparta1.20
  
 PB
 
1.15 PB
  O
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
     
P13 Stangspring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.50
  
 PB
 
2.20
  O
2.30
  O
2.40
XXO
2.50 PB
XXO
2.60
XXX
   
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta4.83
  
 PB
 
4.80 PB4.83 PB4.724.624.554.68  
2Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.79
  
 PB
 
4.64 PB4.564.77 PB4.724.674.79 PB  
3Filippa B ClemmensenFilippa B Clemmensen ('07)Gentofte IK4.49
  
 
 
4.134.204.174.064.414.49  
4Frederikke LundbergFrederikke Lundberg ('07)BAK4.42
  
 PB
 
4.264.304.174.304.41 PB4.42 PB  
5Sarah Jansteen EskesenSarah Jansteen Eskesen ('07)BAK4.40
  
 SB
 
4.27 SB4.40 SB4.20  X  X  X  
6Asta Marie Holck HansenAsta Marie Holck Hansen ('07)Frederiksberg IF4.31
  
 PB
 
4.13  X3.994.044.144.31 PB  
7Sophie HolckSophie Holck ('07)HGATM 4.24
  
 PB
 
4.05 PB3.324.024.18 PB3.924.24 PB  
8Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC4.21
  
 
 
4.214.004.194.012.61  X  
9Mille ElmerMille Elmer ('07)KIF3.99
  
 PB
 
3.95 PB2.813.99 PB     
10Louise BisgaardLouise Bisgaard ('07)BAK3.94
  
 
 
3.943.813.70     
11Olivia Dahl LunøeOlivia Dahl Lunøe ('07)Sparta3.88
  
 PB
 
3.69 PB3.88 PB3.83     
12Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC3.85
  
 
 
  X3.85  X     
13Mille Holck LarsenMille Holck Larsen ('07)BAK3.76
  
 PB
 
3.76 PB3.623.46     
14Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik3.36
  
 PB
 
3.36 PB3.343.29     
15Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC3.36
  
 SB
 
3.36 SB3.12  X     
16Alma Elisabeth KühnellAlma Elisabeth Kühnell ('07)FIF Hillerød3.24
  
 PB
 
3.18 PB3.24 PB3.24 =PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta6.56
  
 
 
10.9312.3612.3811.586.5611.61  
2Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta9.93
  
 
 
9.379.938.979.069.9310.46  
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)KIF9.25
  
 PB
 
9.25 PB9.04  X8.758.968.96  
4Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF7.98
  
 PB
 
7.86  X7.037.98 PB7.697.73  
5Naia HansenNaia Hansen ('07)Amager AC7.56
  
 PB
 
7.55 PB7.457.206.777.417.56 PB  
6Olivia Dahl LunøeOlivia Dahl Lunøe ('07)Sparta7.29
  
 PB
 
7.29 PB7.106.42  X6.486.95  
7Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC6.52
  
 PB
 
6.52 PB6.416.165.715.896.19  
8Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik5.80
  
 PB
 
5.68 SB5.79 PB5.555.545.215.80 PB  
9Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC5.65
  
 
 
5.655.555.38     
P13 1000 m kapgang    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC7:16.49
  
  Oversized track
2Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC8:03.40
  
  Oversized track
D12 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta8.79
  
 PB
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta8.97
  
 
3Jonatan HorsholtJonatan Horsholt ('08)Frederiksberg IF9.00
  
 PB
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta9.01
  
 
5Eskild JørgensenEskild Jørgensen ('08)Gentofte IK9.29
  
 
6Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik9.32
  
 
7Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta9.49
  
 
Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK DNF
  
 
Indledende heats18.1.
Indledende 1
18.1.
18.1.
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta8.92
  
 PB
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik9.13
  
 PB
3Eskild JørgensenEskild Jørgensen ('08)Gentofte IK9.26
  
 
4Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta9.47
  
 PB
5Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF9.53
  
 PB
6Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas10.26
  
 PB
Indledende 2
18.1.
18.1.
1Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta8.87
  
 PB
2Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK9.16
  
 PB
3William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta9.48
  
 
4Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Atletik9.58
  
 PB
5Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF10.41
  
 
Indledende 3
18.1.
18.1.
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta8.91
  
 PB
2Jonatan HorsholtJonatan Horsholt ('08)Frederiksberg IF9.05
  
 PB
3William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta9.58
  
 
4Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta9.97
  
 
5David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta10.15
  
 
6Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik10.27
  
 
D12 600 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta1:50.50
  
  Oversized track
2Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM1:55.96
  
  Oversized track
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1:57.30
  
  Oversized track
4Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF1:57.86
  
  Oversized track
5Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik2:08.17
  
  Oversized track
6Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF2:08.30
  
  Oversized track
7Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Atletik2:09.49
  
  Oversized track
8Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik2:31.15
  
  Oversized track
Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas DNF
  
  Oversized track
D12 1000 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta3:11.63
  
  Oversized track
2William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta3:35.07
  
  Oversized track
3Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF3:37.81
  
  Oversized track
4David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta3:41.63
  
  Oversized track
5Emil Kundal HansenEmil Kundal Hansen ('08)BAC3:42.69
  
  Oversized track
6Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF3:49.99
  
  Oversized track
7Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF3:58.17
  
  Oversized track
D12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM11.14
  
 
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta11.20
  
 
3Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta11.68
  
 
4Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas11.75
  
 
5Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta12.16
  
 
6Jonatan HorsholtJonatan Horsholt ('08)Frederiksberg IF12.62
  
 
7Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta13.16
  
 
Markus Martin PetersenMarkus Martin Petersen ('08)FIF Hillerød DNF
  
 
Indledende heats19.1.
Indledende 1
19.1.
19.1.
1Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta11.91
  
 
2Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas11.98
  
 
3Jonatan HorsholtJonatan Horsholt ('08)Frederiksberg IF12.53
  
 
4Markus Martin PetersenMarkus Martin Petersen ('08)FIF Hillerød13.39
  
 
5Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF13.47
  
 
6Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Atletik13.53
  
 
Indledende 2
19.1.
19.1.
1Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM11.12
  
 
2Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta11.25
  
 
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta12.47
  
 
4Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta13.20
  
 
5Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF13.74
  
 
6Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik13.91
  
 
D12 Højdespring    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1.39
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
  O
1.37 PB
  O
1.39 PB
  O
1.41
XXX
       
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.30
  
 PB
 
1.10
 XO
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
1.30
XXX
   
3Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Atletik1.25
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
  O
1.30
XXX
   
4Jonatan HorsholtJonatan Horsholt ('08)Frederiksberg IF1.25
  
 
 
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXX
   
5William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta1.20
  
 =PB
 
1.10
 XO
1.15
 XO
1.20 =PB
XXO
1.25
XXX
    
6Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta1.15
  
 =PB
 
1.10 SB
  O
1.15 =PB
  O
1.20
XXX
     
6Emil Kundal HansenEmil Kundal Hansen ('08)BAC1.15
  
 SB
 
1.15 SB
  O
1.20
XXX
      
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta4.72
  
 PB
 
4.484.49  X  X  X4.72 PB  
2Jonatan HorsholtJonatan Horsholt ('08)Frederiksberg IF4.48
  
 PB
 
4.48 PB4.364.344.304.314.44  
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta4.42
  
 PB
 
4.41 PB4.254.384.36  X4.42 PB  
4Eskild JørgensenEskild Jørgensen ('08)Gentofte IK4.16
  
 PB
 
4.05 =PB4.043.984.10 PB4.044.16 PB  
5Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta4.11
  
 PB
 
4.09 PB4.11 PB4.004.074.093.99  
6Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK4.03
  
 PB
 
3.91 PB3.803.98 PB4.03 PB3.723.69  
7Jeppe BirkJeppe Birk ('08)Hvidovre AM4.03
  
 
 
4.03  X3.783.553.493.80  
8William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta4.00
  
 PB
 
4.00 PB3.784.00 =PB3.913.933.81  
9William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta3.96
  
 PB
 
3.863.873.96 PB     
10Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta3.84
  
 PB
 
3.84 PB3.773.67     
11Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik3.78
  
 PB
 
3.75 PB3.78 PB3.76     
12Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF3.68
  
 PB
 
3.68 PB  X3.60     
13Markus Martin PetersenMarkus Martin Petersen ('08)FIF Hillerød3.53
  
 PB
 
3.53 PB  X3.51     
14Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik3.44
  
 PB
 
3.42 PB3.233.44 PB     
15David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta3.42
  
 
 
3.423.383.38     
16Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Atletik3.41
  
 PB
 
3.41 PB2.973.38     
17Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas3.28
  
 
 
3.283.183.11     
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Birk KrygerBirk Kryger ('08)HGATM 7.77
  
 
 
7.616.42  X  X7.157.77  
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta7.73
  
 =PB
 
7.017.057.307.73 =PB6.877.54  
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta7.55
  
 PB
 
7.30 PB7.52 PB7.327.55 PB7.497.55 =PB  
4Hjalte-Johannes KronborgHjalte-Johannes Kronborg ('08)KIF7.17
  
 PB
 
6.89 PB6.237.12 PB7.17 PB6.916.40  
5Otto W. D. JørgensenOtto W. D. Jørgensen ('08)BAK6.78
  
 PB
 
6.49 PB6.155.995.776.156.78 PB  
6Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas6.52
  
 PB
 
5.96 PB6.52 PB6.486.246.115.87  
7Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta5.69
  
 
 
5.485.305.60  X5.465.69  
8Markus Martin PetersenMarkus Martin Petersen ('08)FIF Hillerød5.61
  
 PB
 
5.16 PB4.974.975.005.61 PB5.39  
9Mikkel DrageMikkel Drage ('08)Greve Atletik5.15
  
 PB
 
5.12 PB5.15 PB4.75     
10Eskild JørgensenEskild Jørgensen ('08)Gentofte IK5.10
  
 
 
4.785.104.77     
11Liam SimonsenLiam Simonsen ('08)Frederiksberg IF4.70
  
 PB
 
4.31 PB4.70 PB4.51     
P12 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK8.99
  
 PB
2Emma KingEmma King ('08)KIF9.18
  
 
2Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF9.18
  
 PB
4Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta9.20
  
 
5Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 9.31
  
 PB
6Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta9.33
  
 
7Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta9.38
  
 
8Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik9.40
  
 PB
Indledende heats18.1.
Indledende 1
18.1.
18.1.
1Emma KingEmma King ('08)KIF9.15
  
 =PB
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik9.43
  
 PB
3Filippa RedestamFilippa Redestam ('08)Helsingør IF9.45
  
 
4Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF9.47
  
 PB
5Emilia Villum MarkerEmilia Villum Marker ('08)Sparta10.32
  
 
6Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC10.40
  
 PB
Indledende 2
18.1.
18.1.
1Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK9.07
  
 
2Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF9.24
  
 
3Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 9.36
  
 PB
4Line SvareLine Svare ('08)Amager AC9.74
  
 PB
5Smilla Wilsborg SlatanachSmilla Wilsborg Slatanach ('08)FIF Hillerød9.82
  
 SB
6Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF10.12
  
 PB
7Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK10.20
  
 
Indledende 3
18.1.
18.1.
1Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta9.22
  
 
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta9.24
  
 
3Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta9.34
  
 
4Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 9.45
  
 PB
5Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF9.49
  
 PB
6Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF9.56
  
 PB
7Maja Bayer-FaberMaja Bayer-Faber ('08)Herlev Atletik10.49
  
 
P12 600 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik1:49.45
  
  Oversized track
2Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF1:50.37
  
  Oversized track
3Johanne Marie LilleøreJohanne Marie Lilleøre ('08)Amager AC2:10.71
  
  Oversized track
4Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC2:16.63
  
  Oversized track
Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF DNF
  
  Oversized track
Finale B
18.1.
18.1.
1Emilie HolmEmilie Holm ('08)Sparta2:10.71
  
  Oversized track
2Isabella PetersenIsabella Petersen ('08)Frederiksberg IF2:15.00
  
  Oversized track
3Emilia Villum MarkerEmilia Villum Marker ('08)Sparta2:15.99
  
  Oversized track
4Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC2:25.99
  
  Oversized track
Maja Bayer-FaberMaja Bayer-Faber ('08)Herlev Atletik DNF
  
  Oversized track
P12 1000 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik3:18.13
  
  Oversized track
2Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF3:21.59
  
  Oversized track
3Johanne Marie LilleøreJohanne Marie Lilleøre ('08)Amager AC3:46.43
  
  Oversized track
Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF DNF
  
  Oversized track
P12 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK11.41
  
 
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta11.52
  
 
3Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK12.57
  
 PB
4Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik12.87
  
 
5Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 12.97
  
 PB
6Maja Bayer-FaberMaja Bayer-Faber ('08)Herlev Atletik13.01
  
 
7Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 13.06
  
 
8Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 14.20
  
 
Indledende heats19.1.
Indledende 1
19.1.
19.1.
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta11.59
  
 
2Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik12.89
  
 
3Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 13.33
  
 
4Maja Kirstine Eybye PetersenMaja Kirstine Eybye Petersen ('08)BAK14.18
  
 PB
5Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF14.25
  
 
6Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC14.47
  
 PB
Indledende 2
19.1.
19.1.
1Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK11.17
  
 PB
2Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK12.69
  
 PB
3Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 12.91
  
 PB
4Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 13.29
  
 PB
5Maja Bayer-FaberMaja Bayer-Faber ('08)Herlev Atletik13.38
  
 
P12 Højdespring    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.46
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
 XO
1.37
  O
1.40 =PB
  O
1.43 PB
  O
1.46 PB
XXO
1.48
XXX
      
2Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta1.43
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40 =PB
XXO
1.43 PB
  O
1.46
XXX
      
3Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.40
  
 
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
 XO
1.40
  O
1.43
XXX
 
4Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta1.28
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.28 PB
 XO
1.31
XXX
  
5Line SvareLine Svare ('08)Amager AC1.28
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
 XO
1.25 =PB
 XO
1.28 PB
 XO
1.31
XXX
   
6Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.20 =PB
  O
1.25 PB
 XO
1.28
XXX
  
7Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik1.20
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =PB
XXO
1.20 PB
 XO
1.25
XXX
  
8Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC1.20
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
XXO
1.25
XXX
   
9Maja Bayer-FaberMaja Bayer-Faber ('08)Herlev Atletik1.15
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20
XXX
    
10Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta1.10
  
 
 
1.10
 XO
1.15
XXX
      
11Maja Kirstine Eybye PetersenMaja Kirstine Eybye Petersen ('08)BAK1.10
  
 
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
 XO
1.15
XXX
    
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.50
  
 PB
 
4.46 PB4.46 =PB0.404.254.50 PB  X  
2Amalie HesthavenAmalie Hesthaven ('08)Gentofte IK4.42
  
 PB
 
4.39 PB4.244.194.284.264.42 PB  
3Queen RiegeQueen Riege ('08)Sparta4.28
  
 PB
 
4.27 PB4.184.28 PB4.234.104.02  
4Filippa Tvistholm JørgensenFilippa Tvistholm Jørgensen ('08)Greve Atletik4.18
  
 PB
 
3.84 PB3.96 PB4.03 PB3.864.10 PB4.18 PB  
5Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta3.93
  
 PB
 
3.88 PB3.723.92 PB3.873.93 PB   
6Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik3.87
  
 PB
 
3.61 PB3.542.803.66 PB3.87 PB3.65  
7Karla Danger NielsenKarla Danger Nielsen ('08)KIF3.77
  
 PB
 
3.54 PB3.70 PB3.473.71 PB3.77 PB3.60  
8Johanne Marie LilleøreJohanne Marie Lilleøre ('08)Amager AC3.60
  
 PB
 
3.44 PB3.51 PB3.57 PB3.353.453.60 PB  
9Carla Sehrt ArnøCarla Sehrt Arnø ('08)Gentofte IK3.51
  
 PB
 
3.41 PB3.51 PB3.39     
10Maja Bayer-FaberMaja Bayer-Faber ('08)Herlev Atletik3.44
  
 PB
 
  X3.44 PB3.36     
11Smilla Wilsborg SlatanachSmilla Wilsborg Slatanach ('08)FIF Hillerød3.43
  
 PB
 
  X3.24 SB3.43 PB     
12Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 3.34
  
 
 
3.34  X3.09     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 9.91
  
 
 
10.4010.289.919.159.019.77  
2Emma KingEmma King ('08)KIF8.63
  
 PB
 
7.887.958.63 PB7.648.027.64  
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF8.29
  
 PB
 
6.187.297.027.93 PB8.29 PB7.63  
4Line SvareLine Svare ('08)Amager AC8.05
  
 PB
 
7.868.05 PB7.146.777.167.10  
5Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC7.56
  
 PB
 
6.677.41 PB6.866.997.53 PB7.56 PB  
6Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta6.98
  
 PB
 
6.62 PB6.98 PB6.156.716.956.48  
7Liv Amelia NygårdLiv Amelia Nygård ('08)KIF6.68
  
 
 
6.39  X  X5.516.68  X  
P12 1000 m kapgang    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Olga Nørgaard RathjeOlga Nørgaard Rathje ('08)KIF7:12.06
  
  Oversized track
D11 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC9.15
  
 PB
2Joel HjortJoel Hjort ('09)BAK10.33
  
 PB
3Josh HjortJosh Hjort ('09)BAK10.50
  
 PB
4Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK10.63
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC3.87
  
 
 
3.823.873.85     
2Joel HjortJoel Hjort ('09)BAK3.35
  
 PB
 
3.35 PB3.253.20     
3Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK3.31
  
 PB
 
3.22 PB3.143.31 PB     
4Josh HjortJosh Hjort ('09)BAK3.15
  
 PB
 
3.15 PB3.022.59     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC6.16
  
 
 
6.085.796.16     
2Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK5.63
  
 PB
 
5.13 PB5.22 PB5.63 PB     
3Joel HjortJoel Hjort ('09)BAK5.31
  
 
 
4.975.035.31     
4Josh HjortJosh Hjort ('09)BAK5.22
  
 PB
 
4.685.22 PB4.97     
P11 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik10.05
  
 
2Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF10.63
  
 
3Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK10.99
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF3.48
  
 PB
 
3.48 PB3.433.40     
2Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik3.34
  
 
 
3.02  X3.34     
3Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK3.00
  
 PB
 
2.37 PB2.76 PB3.00 PB     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik5.21
  
 PB
 
5.21 PB4.324.61     
2Anna Søttrup DinesenAnna Søttrup Dinesen ('09)BAK4.82
  
 
 
4.414.714.82     
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF4.76
  
 
 
4.364.694.76     
D10 60 m    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF9.19
  
 PB
2Martin SjørslevMartin Sjørslev ('10)IK Hellas10.31
  
 PB
3Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas10.32
  
 
4Frederik FrimorFrederik Frimor ('10)BAK10.57
  
 PB
5Carstens CarlCarstens Carl ('10)Frederiksberg IF10.89
  
 
6Jonathan Vejgaard AndersenJonathan Vejgaard Andersen ('10)BAK11.92
  
 PB
7Philip Engelsen KristensenPhilip Engelsen Kristensen ('10)BAK12.00
  
 PB
D10 Længdespring 1 m zone    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF4.33
  
 
 
4.334.304.00     
2Carstens CarlCarstens Carl ('10)Frederiksberg IF3.23
  
 PB
 
2.78 PB3.23 PB3.13     
3Frederik FrimorFrederik Frimor ('10)BAK3.19
  
 PB
 
3.19 PB2.782.84     
4Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas3.09
  
 
 
3.093.032.93     
5Martin SjørslevMartin Sjørslev ('10)IK Hellas3.07
  
 
 
2.813.072.16     
6Jonathan Vejgaard AndersenJonathan Vejgaard Andersen ('10)BAK2.86
  
 PB
 
2.86 PB2.692.43     
7Philip Engelsen KristensenPhilip Engelsen Kristensen ('10)BAK2.76
  
 PB
 
2.76 PB2.371.70     
D10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 19.1.

Finale A

Finale
Inde 19.1.
1Carstens CarlCarstens Carl ('10)Frederiksberg IF6.73
  
 
 
6.616.736.57     
2Martin SjørslevMartin Sjørslev ('10)IK Hellas5.44
  
 
 
  X4.635.44     
3Philip Engelsen KristensenPhilip Engelsen Kristensen ('10)BAK4.97
  
 PB
 
4.97 PB4.684.17     
4Jonathan Vejgaard AndersenJonathan Vejgaard Andersen ('10)BAK4.72
  
 PB
 
4.32 PB4.72 PB4.27     
5Albert RedestamAlbert Redestam ('10)Helsingør IF4.68
  
 
 
4.63  X4.68     
6Frederik FrimorFrederik Frimor ('10)BAK4.63
  
 PB
 
  X4.45 PB4.63 PB     
7Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas4.09
  
 
 
3.743.964.09     
P10 60 m    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF10.46
  
 
2Jolie HjortJolie Hjort ('10)BAK10.82
  
 PB
P10 Længdespring 1 m zone    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF3.31
  
 PB
 
3.22 PB3.183.31 PB     
2Jolie HjortJolie Hjort ('10)BAK3.20
  
 PB
 
3.07 PB3.063.20 PB     
P10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 18.1.

Finale A

Finale
Inde 18.1.
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF5.46
  
 PB
 
5.105.20 PB5.46 PB     
2Jolie HjortJolie Hjort ('10)BAK4.88
  
 
 
4.264.814.88     

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne