Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Onsdagsstævne 13.2.2020 Inde
Gigantium

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM7.34
  
 PB
2Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM7.36
  
 SB
2David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM7.72
  
 
3Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM7.67
  
 
3Mathias BøgelundMathias Bøgelund ('92)Aalborg AM8.30
  
 PB
4David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM7.81
  
 
5Mathias BøgelundMathias Bøgelund ('92)Aalborg AM8.34
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM1.75
  
 
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
  O
1.82
XXX
   
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM4.00
  
 =PB
 
3.60
  O
3.80 =SB
  O
3.90 SB
XXO
4.00 =PB
 XO
4.10
XXX
   
2Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3.50
  
 =SB
 
3.20
  O
3.30
  O
3.40
  O
3.50 =SB
  O
3.60
XXX
   
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM6.58
  
 SB
 
6.58 SB6.576.516.486.396.53  
2Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM6.43
  
 PB
 
6.18 SB6.19 SB6.34 SB6.026.196.43 PB  
3David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Aalborg AM5.38
  
 PB
 
5.08 SB4.84  –5.38 PB5.18  –  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM12.45
  
 PB
 
12.29 SB  –11.6712.1112.45 PB12.34  
2Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM11.32
  
 PB
 
  –10.8110.86 =SB11.32 PB11.08  –  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.84
  
 PB
1Line Holm JensenLine Holm Jensen Aalborg AM7.85
  
 SB
2Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM8.06
  
 
2Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM8.07
  
 
3Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM8.16
  
 SB
3Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM8.29
  
 SB
4Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM8.52
  
 PB
4Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM8.67
  
 
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM2.50
  
 
 
2.30
  O
2.40
  O
2.50
  O
2.60
XXX
    
2Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM2.50
  
 PB
 
2.30 SB
  O
2.40 =PB
  O
2.50 PB
 XO
2.60
XXX
    
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM2.20
  
 
 
2.00
  O
2.10
  O
2.20
  O
2.30
XXX
    
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2.10
  
 =PB
 
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10 =PB
XXO
2.20
XXX
   
5Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM2.00
  
 PB
 
1.50 PB
  O
1.60 PB
  O
1.70 PB
  O
1.80 PB
  O
1.90 PB
  O
2.00 PB
  O
2.10
XXX
 
6Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM1.90
  
 PB
 
1.60 PB
  O
1.70 PB
  O
1.80 PB
  O
1.90
  OX
2.00
XXX
   
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Aranya KanakalingamAranya Kanakalingam ('03)Aalborg AM5.48
  
 
 
5.43  –5.48  –5.42  –  
2Christine KlitgaardChristine Klitgaard ('04)Aalborg AM5.13
  
 PB
 
5.13 PB  –4.564.884.82  –  
3Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM5.02
  
 =PB
 
4.855.02 =PB4.984.804.974.89  
4Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM4.75
  
 PB
 
4.61 PB4.75 PB4.644.434.514.58  
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 8.07
  
 
2Jonathan Leighton ThomsenJonathan Leighton Thomsen ('05)Aalborg AM8.26
  
 
3Grzegorz RobaczykGrzegorz Robaczyk ('05)Aalborg AM8.38
  
 
4Morten GrevlundMorten Grevlund ('05)Aalborg AM8.57
  
 
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 10.00
  
 
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Grzegorz RobaczykGrzegorz Robaczyk ('05)Aalborg AM10.34
  
 PB
 
9.799.529.5510.34 PB8.729.05  
2Jonathan Leighton ThomsenJonathan Leighton Thomsen ('05)Aalborg AM9.47
  
 PB
 
8.158.409.118.47  –9.47 PB  
3Morten GrevlundMorten Grevlund ('05)Aalborg AM7.24
  
 PB
 
6.616.897.066.747.24 PB7.02  
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM9.48
  
 SB
1Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM10.15
  
 
2Astrid HvidtfeldtAstrid Hvidtfeldt ('06)Aalborg AM9.86
  
 PB
2Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)Aalborg AM10.45
  
 
3Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM10.08
  
 PB
4Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM10.32
  
 
5Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)Aalborg AM10.55
  
 
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM4.58
  
 PB
 
4.44 PB4.424.51 PB4.55 PB4.58 PB  –  
2Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM4.27
  
 
 
  –  –4.27  –3.67  –  
3Astrid HvidtfeldtAstrid Hvidtfeldt ('06)Aalborg AM3.79
  
 PB
 
3.45 PB3.79 PB3.483.503.673.58  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM10.22
  
 PB
 
10.00 SB9.939.7010.22 PB9.879.70  
2Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM7.43
  
 
 
7.147.43  –7.237.267.02  
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM7.28
  
 
 
6.586.186.767.286.877.11  
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM9.29
  
 
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM10.01
  
 
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM9.88
  
 
2Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM10.41
  
 
3Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM9.89
  
 PB
4Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM10.32
  
 
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM13.18
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM4.06
  
 =PB
 
  –3.704.06 =PB  –3.67  –  
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM3.95
  
 PB
 
3.95 PB3.703.783.503.673.58  
3Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM3.67
  
 PB
 
3.57 PB3.67 PB  –     
4Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM3.23
  
 PB
 
3.173.23 PB3.15     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM5.92
  
 PB
 
5.70 PB5.92 PB5.737.23 PB7.26 PB7.02  
2Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM5.61
  
 PB
 
5.28 PB5.61 PB5.387.28 PB6.877.11  
3Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM5.23
  
 PB
 
4.83 PB4.84 PB5.23 PB     
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3Michelle PedersenMichelle Pedersen ('09)Hjørring Atletik15.18
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM12.28
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.31
  
 PB
 
  –4.28 PB4.31 PB12.11 PB12.45 PB12.34  
2Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM3.74
  
 PB
 
3.74 PB3.693.6311.32 PB11.08  –  
3Sarah Emilie HartmannSarah Emilie Hartmann ('10)Aalborg AM9.05
  
 PB
 
3.30 PB3.54 PB3.3710.34 PB8.729.05  
4Michelle PedersenMichelle Pedersen ('09)Hjørring Atletik9.47
  
 PB
 
3.38 PB3.152.758.47 PB  –9.47 PB  
5Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)Aalborg AM7.24
  
 PB
 
3.283.36 PB3.326.74 PB7.24 PB7.02  
6Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09)Hjørring Atletik3.18
  
 PB
 
3.14 PB3.16 PB3.18 PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM9.19
  
 
 
5.928.639.19     
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM6.95
  
 PB
 
5.90 SB6.95 PB5.93     
3Michelle PedersenMichelle Pedersen ('09)Hjørring Atletik6.66
  
 PB
 
6.386.256.66 PB     
4Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM6.58
  
 
 
6.586.366.53     
5Sarah Emilie HartmannSarah Emilie Hartmann ('10)Aalborg AM6.35
  
 PB
 
6.20 PB6.35 PB5.88     
6Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09)Hjørring Atletik4.99
  
 PB
 
4.514.674.99 PB     
D11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM13.95
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM1.15
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
 
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil KongsbakEmil Kongsbak ('09)Dybvad IK 9.87
  
 PB
 
8.207.318.2810.22 PB9.879.70  
2Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM5.50
  
 PB
 
5.35 PB5.50 PB5.00     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Michelle PedersenMichelle Pedersen ('09)Hjørring Atletik10.47
  
 PB
1Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09)Hjørring Atletik10.63
  
 
2Sarah Emilie HartmannSarah Emilie Hartmann ('10)Aalborg AM10.53
  
 PB
2Sarah Emilie HartmannSarah Emilie Hartmann ('10)Aalborg AM10.68
  
 SB
3Amalie JeppesenAmalie Jeppesen ('09)Hjørring Atletik10.60
  
 
3Michelle PedersenMichelle Pedersen ('09)Hjørring Atletik10.73
  
 SB
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sarah Emilie HartmannSarah Emilie Hartmann ('10)Aalborg AM1.10
  
 PB
 
0.95 PB
 XO
1.00 PB
  O
1.05 PB
 XO
1.10 PB
XXO
1.15
XXX
   

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp