Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Vinterferiestævne 13.2.2020 Inde
Aarhus Atletik- og Løbeakademi

M 60 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.17
  
 PB
2Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad7.73
  
 
3Sofus Ingemann HarmsenSofus Ingemann Harmsen ('03)Aarhus 19007.74
  
 
4Win GhaniWin Ghani ('05)Aarhus 19008.29
  
 PB
Finale 2
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.90
  
 
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19007.01
  
 SB
3Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 19007.31
  
 SB
5Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 19007.36
  
 
6Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF7.39
  
 SB
Finale 3
1Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.85
  
 SB
2Steffen Udengaard KnudsenSteffen Udengaard Knudsen ('98)Aarhus 19007.08
  
 
3Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.12
  
 PB
Finale 4
1Emil SøndergaardEmil Søndergaard ('96)Aarhus 19007.28
  
 SB
2Christian HarritzChristian Harritz ('91)Aarhus 19007.35
  
 =PB
3Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF7.38
  
 SB
4Rasmus NyboRasmus Nybo ('89)Aarhus 19007.42
  
 
5Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad7.82
  
 
M Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad NH
  
 
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Daniel Wagner JørgensenDaniel Wagner Jørgensen ('93)Vejle IF6.54
  
  Prosthetic leg
2Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad5.12
  
 
3Win GhaniWin Ghani ('05)Aarhus 19004.93
  
 PB
M Trespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anton Læssøe BisgaardAnton Læssøe Bisgaard ('01)Aarhus 190013.18
  
 
K 60 m    
Inde
Inde
Finale 1
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19007.70
  
 
2Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19007.89
  
 
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF7.92
  
 PB
4Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro7.94
  
 PB
5Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja8.08
  
 
6Martha Danneskjold RasmussenMartha Danneskjold Rasmussen ('02)Aarhus 19008.14
  
 =PB
Finale 2
1Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19008.08
  
 PB
2Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad8.47
  
 PB
3Frederikke Ingemann HarmsenFrederikke Ingemann Harmsen ('05)Aarhus 19008.61
  
 PB
4Emma Giovanna VitaleEmma Giovanna Vitale ('93)Aarhus 19008.63
  
 SB
5Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19008.77
  
 PB
6Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19008.83
  
 PB
Finale 3
Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 1900 DNF
  
 
Finale 4
1Terese Salling HansenTerese Salling Hansen ('01)Aarhus 19007.85
  
 =PB
2Fredrikke Dam LarsenFredrikke Dam Larsen ('91)Randers Freja7.97
  
 SB
3Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF7.99
  
 
4Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad8.68
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde
Inde
Finale 1
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19008.47
  
 
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19009.57
  
 
K Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19001.60
  
 
2Sara FredslundSara Fredslund ('06)Aarhus 19001.41
  
 
3Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 19001.31
  
 PB
4Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19001.31
  
 
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
3Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19005.10
  
 
4Klara Lind ToustrupKlara Lind Toustrup ('03)Aarhus 19004.98
  
 PB
6Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 19004.41
  
 
7Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 19004.40
  
 PB
8Frederikke Ingemann HarmsenFrederikke Ingemann Harmsen ('05)Aarhus 19004.19
  
 SB
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 1900 / GER13.09
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF10.53
  
 PB
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190010.50
  
 PB
3Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 19009.06
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde
Inde
Finale 2
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)AK Holstebro8.76
  
 PB
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04)Aarhus 190010.14
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Maja Dahl StøttrupMaja Dahl Støttrup ('05)Aarhus 19009.60
  
 PB
2Sofie SøndergaardSofie Søndergaard ('06)Aarhus 190010.28
  
 
3Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 190011.18
  
 
4Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 190011.79
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida SøndergaardIda Søndergaard ('06)Aarhus 19007.74
  
 
2Lærke JønsonLærke Jønson ('06)Aarhus 19007.08
  
 PB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2