M 60 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ismael Kone Ismael Kone | 00 | CIV | 6.74 | PB | ||||||||||
2 | Myles Anders Myles Anders | USA | 6.82 | =PB | |||||||||||
3 | Troy McKnight Troy McKnight | USA | 6.87 | =PB | |||||||||||
4 | Jabari Johnson Jabari Johnson | USA | 6.89 | ||||||||||||
5 | Terrell Jolla Terrell Jolla | USA | 6.90 | ||||||||||||
6 | Chris Hill Chris Hill | USA | 6.94 | ||||||||||||
7 | Deshawn Ballard Deshawn Ballard ('99) | 99 | USA | 6.95 | |||||||||||
8 | Seth Texada Seth Texada | USA | 6.95 | ||||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Chris Hill Chris Hill | USA | 6.84 | PB | |||||||||||
2 | Jabari Johnson Jabari Johnson | USA | 6.85 | PB | |||||||||||
3 | Troy McKnight Troy McKnight | USA | 6.87 | PB | |||||||||||
4 | Courtney Thomas Courtney Thomas | USA | 6.93 | ||||||||||||
5 | Jhavonte Perry Jhavonte Perry | USA | 6.98 | PB | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Myles Anders Myles Anders | USA | 6.87 | ||||||||||||
2 | Seth Texada Seth Texada | USA | 6.90 | ||||||||||||
3 | Chidera Agim Chidera Agim | USA | 6.91 | ||||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ismael Kone Ismael Kone | 00 | CIV | 6.78 | |||||||||||
2 | Terrell Jolla Terrell Jolla | USA | 6.88 | ||||||||||||
3 | Deshawn Ballard Deshawn Ballard ('99) | 99 | USA | 6.89 | |||||||||||
M 400 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jaylen Allen Jaylen Allen | USA | 47.31 | PB | |||||||||||
2 | Elijah Wright Elijah Wright | USA | 47.62 | PB | |||||||||||
3 | Nathan Fergusson Nathan Fergusson | 00 | BAR | 47.67 | PB | ||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jermie Walker Jermie Walker | 00 | USA | 47.55 | PB | ||||||||||
2 | Dominick Yancy Dominick Yancy ('01) | 01 | USA | 47.58 | PB | ||||||||||
3 | Kobey Hill Kobey Hill ('98) | 98 | USA | 48.64 | |||||||||||
4 | Kobe Daniels Kobe Daniels | USA | 48.88 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Dominick Yancy Dominick Yancy ('01) | 01 | USA | 48.71 | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Nathan Fergusson Nathan Fergusson | 00 | BAR | 48.65 | |||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jaylen Allen Jaylen Allen | USA | 48.41 | PB | |||||||||||
2 | Kobey Hill Kobey Hill ('98) | 98 | USA | 48.44 | PB | ||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jermie Walker Jermie Walker | 00 | USA | 48.58 | |||||||||||
2 | Xavier Rogers Xavier Rogers | 00 | USA | 49.04 | SB | ||||||||||
Indledende 5 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Elijah Wright Elijah Wright | USA | 48.24 | PB | |||||||||||
M 800 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Seth Waters Seth Waters ('99) | 99 | USA | 1:51.95 | PB | ||||||||||
2 | Eric Hawkins Eric Hawkins | USA | 1:52.04 | PB | |||||||||||
3 | Harold Murphy Harold Murphy | USA | 1:53.19 | PB | |||||||||||
4 | Victor Bocanegra Victor Bocanegra | USA | 1:54.21 | ||||||||||||
5 | Alejandro Vargas Alejandro Vargas | USA | 1:54.56 | PB | |||||||||||
6 | Colby Swecker Colby Swecker ('01) | 01 | USA | 1:54.92 | PB | ||||||||||
7 | Pedro Osorio Pedro Osorio | 00 | ESP | 1:54.99 | |||||||||||
8 | Handre Jonker Handre Jonker | 00 | RSA | 1:55.11 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Seth Waters Seth Waters ('99) | 99 | USA | 1:55.88 | |||||||||||
2 | Harold Murphy Harold Murphy | USA | 1:55.89 | ||||||||||||
7 | Gregoire Saury Gregoire Saury ('97) | 97 | FRA | 1:59.28 | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Eric Hawkins Eric Hawkins | USA | 1:55.65 | ||||||||||||
2 | Handre Jonker Handre Jonker | 00 | RSA | 1:55.98 | |||||||||||
3 | Pedro Osorio Pedro Osorio | 00 | ESP | 1:56.05 | |||||||||||
M 1 mile Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Bennett Pascoe Bennett Pascoe ('98) | 98 | USA | 4:14.61 | |||||||||||
2 | Justin Domangue Justin Domangue | USA | 4:15.69 | SB | |||||||||||
3 | Seth Waters Seth Waters ('99) | 99 | USA | 4:15.79 | |||||||||||
4 | Warno Potgieter Warno Potgieter | RSA | 4:15.81 | ||||||||||||
5 | Gregoire Saury Gregoire Saury ('97) | 97 | FRA | 4:18.07 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Gregoire Saury Gregoire Saury ('97) | 97 | FRA | 4:18.26 | |||||||||||
M 3000 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Justin Domangue Justin Domangue | USA | 8:23.79 | ||||||||||||
2 | Isaac Benz Isaac Benz | USA | 8:24.55 | PB | |||||||||||
3 | Ryan Brown Ryan Brown | USA | 8:25.40 | PB | |||||||||||
4 | Cole Klashinsky Cole Klashinsky | USA | 8:26.53 | PB | |||||||||||
5 | Michael Flanagan Michael Flanagan | USA | 8:27.74 | PB | |||||||||||
6 | Bennett Pascoe Bennett Pascoe ('98) | 98 | USA | 8:30.76 | PB | ||||||||||
7 | Ethan Mychajlonka Ethan Mychajlonka | USA | 8:33.30 | PB | |||||||||||
8 | John Carder John Carder | USA | 8:34.68 | PB | |||||||||||
9 | Johen Deleon Johen Deleon | USA | 8:37.57 | ||||||||||||
10 | Onesmus Kemboi Onesmus Kemboi | KEN | 8:40.77 | ||||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Oliver Wilson-Cook Oliver Wilson-Cook | USA | 8:37.33 | PB | |||||||||||
2 | Collin Yego Collin Yego | KEN | 8:37.93 | PB | |||||||||||
3 | Ben Cignarale Ben Cignarale | USA | 8:42.63 | PB | |||||||||||
4 | Thomas Sand NielsenThomas Sand Nielsen ('98) | 98 | DEN | 8:43.00 | |||||||||||
5 | Asa Rice Asa Rice | USA | 8:47.09 | PB | |||||||||||
M 5000 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Bennett Pascoe Bennett Pascoe ('98) | 98 | USA | 14:35.56 | |||||||||||
2 | Justin Domangue Justin Domangue | USA | 14:38.16 | PB | |||||||||||
3 | Isaac Benz Isaac Benz | USA | 14:39.89 | PB | |||||||||||
4 | Onesmus Kemboi Onesmus Kemboi | KEN | 14:40.91 | PB | |||||||||||
5 | Cole Klashinsky Cole Klashinsky | USA | 14:41.96 | PB | |||||||||||
6 | Ryan Brown Ryan Brown | USA | 14:45.01 | ||||||||||||
7 | John Carder John Carder | USA | 14:48.85 | PB | |||||||||||
10 | Thomas Sand NielsenThomas Sand Nielsen ('98) | 98 | DEN | 14:59.68 | |||||||||||
M 60 m hæk Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson ('99) | 99 | SWE | 8.02 | =PB | ||||||||||
2 | Yves Cherubin Yves Cherubin ('99) | 99 | HAI | 8.07 | |||||||||||
3 | Amari James Amari James | USA | 8.10 | =PB | |||||||||||
4 | Sam Healy Sam Healy ('96) | 96 | IRL | 8.16 | PB | ||||||||||
5 | Ian Carter Ian Carter | USA | 8.27 | ||||||||||||
6 | Treyvon Mays Treyvon Mays | USA | 8.32 | ||||||||||||
7 | Darshon Turk Darshon Turk | USA | 8.44 | ||||||||||||
8 | Chandler Mixon Chandler Mixon | USA | 8.46 | ||||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Yves Cherubin Yves Cherubin ('99) | 99 | HAI | 8.09 | |||||||||||
2 | Amari James Amari James | USA | 8.10 | PB | |||||||||||
3 | Chandler Mixon Chandler Mixon | USA | 8.14 | ||||||||||||
4 | Ian Carter Ian Carter | USA | 8.32 | ||||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson ('99) | 99 | SWE | 8.14 | |||||||||||
2 | Treyvon Mays Treyvon Mays | USA | 8.24 | =PB | |||||||||||
3 | Sam Healy Sam Healy ('96) | 96 | IRL | 8.31 | |||||||||||
4 | Darshon Turk Darshon Turk | USA | 8.37 | ||||||||||||
6 | Hayden Hampton Hayden Hampton | USA | 8.62 | ||||||||||||
Tahj Whitfield Tahj Whitfield | USA | DQ | |||||||||||||
M Højdespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Bryson Deberry Bryson Deberry | USA | 2.20 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Christian Matamoros Christian Matamoros | USA | 2.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Harry Barthelemy Harry Barthelemy | USA | 2.08 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Rylan Theyard Rylan Theyard ('99) | 99 | USA | 2.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Frank Massey Frank Massey | USA | 2.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Reggie Shallowhorn Reggie Shallowhorn | USA | 2.05 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Daniel Chase Daniel Chase | USA | 2.05 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Damon Guidry Damon Guidry ('97) | 97 | USA | 2.00 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Noah Mumme Noah Mumme | 00 | USA | 5.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chandler Mixon Chandler Mixon | USA | 5.11 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Connor Allred Connor Allred | USA | 4.91 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Grant Girtman Grant Girtman | 00 | USA | 4.81 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cole Courtois Cole Courtois ('98) | 98 | USA | 4.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Evans Finnorn Evans Finnorn ('99) | 99 | USA | 4.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Julien Olivas Julien Olivas ('96) | 96 | FRA | 4.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Nick Russell Nick Russell | USA | 4.81 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Matthew Keown Matthew Keown | USA | 4.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Randon Gray Randon Gray | USA | 4.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Ronnie Briscoe Jr. Ronnie Briscoe Jr. | USA | 7.43 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sam Healy Sam Healy ('96) | 96 | IRL | 7.40 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Carter Shell Carter Shell ('99) | 99 | USA | 7.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Obdarius Ware Obdarius Ware ('99) | 99 | USA | 7.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Courtney Thomas Courtney Thomas | USA | 7.28 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Coleton Clifft Coleton Clifft | USA | 7.23 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Eric Haddock Eric Haddock | 00 | USA | 7.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jonas Acay Jonas Acay | USA | 7.12 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Harry Barthelemy Harry Barthelemy | USA | 7.01 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Howard Grant Howard Grant | USA | 6.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Noah Chokri Noah Chokri ('01) | 01 | NED | 6.95 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Christian Ellis Christian Ellis | USA | 15.73 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Noah Herring Noah Herring | USA | 15.45 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Eric Haddock Eric Haddock | 00 | USA | 15.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Carter Shell Carter Shell ('99) | 99 | USA | 15.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | John Joseph John Joseph | 00 | USA | 15.14 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Darius Prescott Darius Prescott | USA | 15.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Harry Barthelemy Harry Barthelemy | USA | 14.95 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Rylan Theyard Rylan Theyard ('99) | 99 | USA | 14.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Noah Chokri Noah Chokri ('01) | 01 | NED | 13.12 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Rickssen Opont Rickssen Opont ('97) | 97 | HAI | 16.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Shaquillle Singuineau Shaquillle Singuineau ('96) | 96 | TTO | 16.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Dominique Williams Dominique Williams ('97) | 97 | USA | 21.34 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Eron Carter Eron Carter | USA | 19.32 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nolan Daggs Nolan Daggs | USA | 18.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Syvkamp Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Julien Olivas Julien Olivas ('96) | 96 | FRA | 5324 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chandler Mixon Chandler Mixon | USA | 5307 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lucas van Klaveren Lucas van Klaveren ('99) | 99 | NED | 5305 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Hayden Hampton Hayden Hampton | USA | 5173 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ty Graser Ty Graser | USA | 4880 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jorrdyn Dunn Jorrdyn Dunn | USA | 4717 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Brylan Shirley Brylan Shirley ('99) | 99 | USA | 4440 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 60 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Sadi Giles Sadi Giles | 00 | USA | 7.38 | PB | ||||||||||
2 | Melissa Jefferson Melissa Jefferson ('01) | 01 | USA | 7.59 | |||||||||||
3 | Rayne Duhart Rayne Duhart | USA | 7.63 | PB | |||||||||||
4 | Osereme Erewele Osereme Erewele | USA | 7.64 | ||||||||||||
5 | Maya Kelly Maya Kelly | USA | 7.67 | ||||||||||||
6 | LaBria King LaBria King ('98) | 98 | USA | 7.70 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Rayne Duhart Rayne Duhart | USA | 7.65 | PB | |||||||||||
2 | Teressia Grant-Corsey Teressia Grant-Corsey | USA | 7.70 | ||||||||||||
3 | Zykeria Williams Zykeria Williams | USA | 7.72 | PB | |||||||||||
4 | Live Haugstad Hilton Live Haugstad Hilton ('99) | 99 | NOR | 7.74 | SB | ||||||||||
5 | Simone Harper Simone Harper | 00 | USA | 7.74 | PB | ||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmine Riley Jasmine Riley ('01) | 01 | USA | 7.60 | |||||||||||
2 | Maya Kelly Maya Kelly | USA | 7.65 | PB | |||||||||||
3 | Jonae Cook Jonae Cook | USA | 7.69 | ||||||||||||
4 | Erica Stewart Erica Stewart | USA | 7.69 | PB | |||||||||||
5 | Cierra Hendrick Cierra Hendrick ('98) | 98 | USA | 7.71 | SB | ||||||||||
6 | Brandi Allen Brandi Allen | USA | 7.80 | PB | |||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Sadi Giles Sadi Giles | 00 | USA | 7.49 | |||||||||||
2 | Jaeda Hunt Jaeda Hunt ('99) | 99 | USA | 7.67 | PB | ||||||||||
3 | Jada Alston Jada Alston ('01) | 01 | USA | 7.71 | =PB | ||||||||||
4 | Taylor Smith Taylor Smith | USA | 7.71 | =PB | |||||||||||
5 | Chelsea Tate Chelsea Tate | USA | 7.78 | PB | |||||||||||
6 | Jaelyn Tucker Jaelyn Tucker | USA | 7.80 | ||||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Osereme Erewele Osereme Erewele | USA | 7.60 | ||||||||||||
2 | Alexa Valenzuela Alexa Valenzuela | USA | 7.66 | PB | |||||||||||
3 | Aris Hubbard Aris Hubbard | 00 | USA | 7.72 | |||||||||||
4 | Jordyn Braswell Jordyn Braswell | 00 | USA | 7.76 | PB | ||||||||||
5 | Samara Gibson Samara Gibson ('99) | 99 | USA | 7.80 | SB | ||||||||||
Indledende 5 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Melissa Jefferson Melissa Jefferson ('01) | 01 | USA | 7.58 | |||||||||||
2 | LaBria King LaBria King ('98) | 98 | USA | 7.65 | SB | ||||||||||
3 | Johnneisha George Johnneisha George | USA | 7.70 | ||||||||||||
4 | Kennedy London Kennedy London | 00 | USA | 7.73 | PB | ||||||||||
K 200 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Sadi Giles Sadi Giles | 00 | USA | 24.03 | PB | ||||||||||
2 | Jessica Dixon Jessica Dixon ('99) | 99 | USA | 24.27 | PB | ||||||||||
3 | Aris Hubbard Aris Hubbard | 00 | USA | 24.58 | PB | ||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Precious Ogba Precious Ogba | USA | 24.30 | SB | |||||||||||
2 | Tatiyana Terrell Tatiyana Terrell | USA | 24.66 | PB | |||||||||||
3 | Scovia Ayikoru Scovia Ayikoru ('94) | 94 | UGA | 24.77 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Vanessa Ugorji Vanessa Ugorji | USA | 24.76 | ||||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Kattiana Ealy-Pulido Kattiana Ealy-Pulido ('99) | 99 | USA | 24.87 | PB | ||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Precious Ogba Precious Ogba | USA | 24.48 | SB | |||||||||||
2 | Aaliyah Lacy Aaliyah Lacy | USA | 24.83 | PB | |||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jessica Dixon Jessica Dixon ('99) | 99 | USA | 24.43 | |||||||||||
Indledende 5 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Aris Hubbard Aris Hubbard | 00 | USA | 24.61 | PB | ||||||||||
2 | Osereme Erewele Osereme Erewele | USA | 24.92 | SB | |||||||||||
Indledende 6 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmine Riley Jasmine Riley ('01) | 01 | USA | 24.79 | |||||||||||
2 | Peighton Simmons Peighton Simmons ('98) | 98 | USA | 24.91 | PB | ||||||||||
Indledende 7 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Alexa Valenzuela Alexa Valenzuela | USA | 24.84 | ||||||||||||
Indledende 8 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Sadi Giles Sadi Giles | 00 | USA | 24.41 | |||||||||||
Indledende 10 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Scovia Ayikoru Scovia Ayikoru ('94) | 94 | UGA | 24.48 | |||||||||||
Indledende 11 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Tatiyana Terrell Tatiyana Terrell | USA | 24.75 | ||||||||||||
K 400 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jessica Dixon Jessica Dixon ('99) | 99 | USA | 55.25 | PB | ||||||||||
2 | Precious Ogba Precious Ogba | USA | 55.78 | SB | |||||||||||
3 | Hesmari Coetzee Hesmari Coetzee ('98) | 98 | RSA | 55.96 | PB | ||||||||||
4 | Scovia Ayikoru Scovia Ayikoru ('94) | 94 | UGA | 56.02 | |||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Vanessa Ugorji Vanessa Ugorji | USA | 55.61 | PB | |||||||||||
2 | Madison Kennedy Madison Kennedy ('98) | 98 | CAN | 55.64 | PB | ||||||||||
3 | Imani Flanagan Imani Flanagan | USA | 55.98 | ||||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Madison Kennedy Madison Kennedy ('98) | 98 | CAN | 56.69 | |||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Vanessa Ugorji Vanessa Ugorji | USA | 56.55 | ||||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ta'la Spates Ta'la Spates | USA | 55.87 | PB | |||||||||||
Indledende 4 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Imani Flanagan Imani Flanagan | USA | 55.72 | PB | |||||||||||
2 | Hesmari Coetzee Hesmari Coetzee ('98) | 98 | RSA | 56.59 | |||||||||||
Indledende 5 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Tatiyana Terrell Tatiyana Terrell | USA | 56.95 | ||||||||||||
Indledende 6 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Jessica Dixon Jessica Dixon ('99) | 99 | USA | 55.96 | SB | ||||||||||
2 | Precious Ogba Precious Ogba | USA | 56.24 | SB | |||||||||||
Indledende 7 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Scovia Ayikoru Scovia Ayikoru ('94) | 94 | UGA | 56.72 | |||||||||||
Indledende 9 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Fiebe Tengrootenhuysen Fiebe Tengrootenhuysen | 00 | BEL | 57.03 | |||||||||||
K 800 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Gemma Finch Gemma Finch ('97) | 97 | GBR | 2:12.23 | |||||||||||
2 | Tanner Guest Tanner Guest | USA | 2:14.75 | PB | |||||||||||
3 | Emoni Coleman Emoni Coleman ('01) | 01 | USA | 2:14.78 | |||||||||||
4 | Edita Sklenská Edita Sklenská ('99) | 99 | CZE | 2:15.47 | |||||||||||
5 | Anouk Prop Anouk Prop ('99) | 99 | NED | 2:15.79 | |||||||||||
7 | Mathilde Ruud Mathilde Ruud | 00 | NOR | 2:17.17 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Tanner Guest Tanner Guest | USA | 2:15.03 | ||||||||||||
2 | Gemma Finch Gemma Finch ('97) | 97 | GBR | 2:15.59 | |||||||||||
4 | Mathilde Ruud Mathilde Ruud | 00 | NOR | 2:16.07 | PB | ||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Anouk Prop Anouk Prop ('99) | 99 | NED | 2:16.54 | |||||||||||
3 | Edita Sklenská Edita Sklenská ('99) | 99 | CZE | 2:16.92 | |||||||||||
K 1 mile Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Pauline Meyer Pauline Meyer ('99) | 99 | GER | 5:01.16 | |||||||||||
2 | Ángela Alonso Ángela Alonso ('98) | 98 | ESP | 5:01.21 | |||||||||||
3 | Silje Lindstad Silje Lindstad ('97) | 97 | NOR | 5:02.35 | |||||||||||
4 | Emma Devis Emma Devis | 00 | FRA | 5:03.21 | |||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Ángela Alonso Ángela Alonso ('98) | 98 | ESP | 4:57.65 | SB | ||||||||||
4 | Silje Lindstad Silje Lindstad ('97) | 97 | NOR | 4:58.71 | PB | ||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Pauline Meyer Pauline Meyer ('99) | 99 | GER | 5:00.27 | |||||||||||
4 | Emma Devis Emma Devis | 00 | FRA | 5:01.12 | PB | ||||||||||
K 3000 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Esmeralda Fuentes Esmeralda Fuentes | USA | 10:11.18 | PB | |||||||||||
2 | Riley McGrath Riley McGrath | USA | 10:14.12 | PB | |||||||||||
9 | Adèle Magaud Adèle Magaud | 00 | FRA | 10:25.14 | |||||||||||
Finale B 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Leslie Romero Leslie Romero | USA | 10:14.51 | SB | |||||||||||
Finale C 25.2. | 25.2. | ||||||||||||||
1 | Lotte Meyberg Lotte Meyberg ('97) | 97 | GER | 9:42.39 | PB | ||||||||||
2 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | DEN | 9:44.40 | PB | ||||||||||
3 | Pauline Meyer Pauline Meyer ('99) | 99 | GER | 9:45.48 | PB | ||||||||||
4 | Sophie Leathers Sophie Leathers | USA | 9:57.33 | PB | |||||||||||
5 | Macki Walsh Macki Walsh | USA | 9:57.60 | PB | |||||||||||
6 | Lisha Van Onselen Lisha Van Onselen ('97) | 97 | RSA | 9:59.04 | |||||||||||
7 | Izzy Evely Izzy Evely | USA | 10:01.37 | PB | |||||||||||
8 | Merabu Nagwandala Merabu Nagwandala | UGA | 10:04.03 | ||||||||||||
9 | Elizabeth Gillette Elizabeth Gillette | USA | 10:05.01 | SB | |||||||||||
10 | Kylee Frady Kylee Frady | USA | 10:12.85 | ||||||||||||
11 | Silje Lindstad Silje Lindstad ('97) | 97 | NOR | 10:20.79 | |||||||||||
K 5000 m Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Lotte Meyberg Lotte Meyberg ('97) | 97 | GER | 16:49.36 | PB | ||||||||||
2 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | DEN | 16:50.52 | PB | ||||||||||
3 | Macki Walsh Macki Walsh | USA | 17:13.41 | PB | |||||||||||
4 | Elizabeth Gillette Elizabeth Gillette | USA | 17:21.18 | PB | |||||||||||
5 | Sophie Leathers Sophie Leathers | USA | 17:25.31 | PB | |||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde | Inde | ||||||||||||||
Indledende heats | 24.2. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Alexis Garrett Alexis Garrett ('98) | 98 | USA | 8.63 | SB | ||||||||||
2 | Kattiana Ealy-Pulido Kattiana Ealy-Pulido ('99) | 99 | USA | 8.66 | |||||||||||
3 | Ariana Ealy-Pulido Ariana Ealy-Pulido ('99) | 99 | USA | 8.71 | |||||||||||
4 | Imani Udoumana Imani Udoumana | USA | 8.80 | ||||||||||||
Indledende 2 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Javlyn Cameron Javlyn Cameron ('99) | 99 | USA | 8.57 | SB | ||||||||||
2 | Zykeria Williams Zykeria Williams | USA | 8.73 | ||||||||||||
3 | Simone Harper Simone Harper | 00 | USA | 8.73 | |||||||||||
4 | Jordyn Braswell Jordyn Braswell | 00 | USA | 8.78 | |||||||||||
7 | Erica Evans Erica Evans | USA | 9.36 | ||||||||||||
Indledende 3 24.2. | 24.2. | ||||||||||||||
1 | Paige Kimble Paige Kimble | USA | 8.63 | ||||||||||||
2 | Camryn Newton-Smith Camryn Newton-Smith | 00 | AUS | 8.67 | |||||||||||
3 | Kennedy London Kennedy London | 00 | USA | 8.71 | PB | ||||||||||
K Højdespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Katherine Stuckly Katherine Stuckly | USA | 1.75 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sydney Lane Sydney Lane | USA | 1.72 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Allie Hensley Allie Hensley | USA | 1.64 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 1.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 1.59 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Lauren Beauchamp Lauren Beauchamp ('98) | 98 | USA | 3.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tricia Pierce Tricia Pierce ('01) | 01 | USA | 3.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Callie Hicks Callie Hicks | USA | 3.80 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ina Edström Ina Edström ('01) | 01 | SWE | 3.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Stefanie Dadayeva Stefanie Dadayeva ('01) | 01 | BEL | 3.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Reagann LeLeux Reagann LeLeux ('99) | 99 | USA | 3.70 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Abigail Kelly-Salo Abigail Kelly-Salo | USA | 3.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kimberly Rushford Kimberly Rushford | USA | 3.70 | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Nada Buntic Nada Buntic | USA | 3.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Cameron Martinez Cameron Martinez | USA | 3.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Jasmine Scott-Kilgo Jasmine Scott-Kilgo | 00 | CAN | 6.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Naomi Ferdinand Naomi Ferdinand | USA | 6.06 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Peighton Simmons Peighton Simmons ('98) | 98 | USA | 5.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Alexus Shaw Alexus Shaw ('98) | 98 | USA | 5.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jaeda Hunt Jaeda Hunt ('99) | 99 | USA | 5.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Taylor Smith Taylor Smith | USA | 5.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 5.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Micaiah Dendy Micaiah Dendy ('98) | 98 | USA | 5.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Imunique Billingsley Imunique Billingsley | USA | 5.55 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 5.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Rebekka Schubert Rebekka Schubert ('98) | 98 | GER | 5.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Naomi Ferdinand Naomi Ferdinand | USA | 12.44 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alexus Shaw Alexus Shaw ('98) | 98 | USA | 12.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Micaiah Dendy Micaiah Dendy ('98) | 98 | USA | 12.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Imani Udoumana Imani Udoumana | USA | 12.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 15.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Evangelynn Harris Evangelynn Harris ('99) | 99 | USA | 15.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Grace Flowers Grace Flowers | USA | 14.86 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Angeline Smit Angeline Smit ('98) | 98 | RSA | 13.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Samara Nelson Samara Nelson | USA | 13.71 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Babette Vandeput Babette Vandeput ('98) | 98 | BEL | 13.56 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Chastery Fuamatu Chastery Fuamatu | USA | 13.38 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ebony Wolridge Ebony Wolridge | USA | 13.20 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Brianna Sam Brianna Sam | USA | 20.28 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Grace Flowers Grace Flowers | USA | 19.32 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 18.83 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Naquita Williams Naquita Williams ('98) | 98 | CAN | 18.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Femkamp Inde 25.2. Finale A Finale | Inde 25.2. | ||||||||||||||
1 | Camryn Newton-Smith Camryn Newton-Smith | 00 | AUS | 4071 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Emilie Berge Emilie Berge ('97) | 97 | NOR | 4021 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 3792 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Allie Hensley Allie Hensley | USA | 3707 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Rebekka Schubert Rebekka Schubert ('98) | 98 | GER | 3516 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jade Bontke Jade Bontke | USA | 3332 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Rocío Beatriz Chaparro Rocío Beatriz Chaparro | 00 | PAR | 3311 | PB | ||||||||||
|