M 60 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Trey Johnson Trey Johnson | 00 | USA | 6.77 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Ricordo Mckenzie Ricordo Mckenzie | JAM | 6.83 | ||||||||||||||||||||
3 | Adam Knuff Adam Knuff | USA | 6.85 | ||||||||||||||||||||
4 | David Kolář David Kolář ('97) | 97 | CZE | 6.88 | |||||||||||||||||||
5 | Aaron Johnson Aaron Johnson | 00 | USA | 6.90 | |||||||||||||||||||
6 | Ackeem Gordon Ackeem Gordon ('99) | 99 | JAM | 6.91 | |||||||||||||||||||
7 | Kyle De Moica Kyle De Moica | 00 | USA | 6.93 | =PB | ||||||||||||||||||
8 | Damion Marshall Damion Marshall ('97) | 97 | USA | 7.00 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Ricordo Mckenzie Ricordo Mckenzie | JAM | 6.82 | SB | |||||||||||||||||||
2 | Trey Sebben Trey Sebben | USA | 6.98 | ||||||||||||||||||||
3 | Shammawi Wellington Shammawi Wellington ('98) | 98 | JAM | 6.99 | SB | ||||||||||||||||||
Indledende 2 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Trey Johnson Trey Johnson | 00 | USA | 6.84 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Ackeem Gordon Ackeem Gordon ('99) | 99 | JAM | 6.85 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Aaron Johnson Aaron Johnson | 00 | USA | 6.90 | |||||||||||||||||||
Indledende 3 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Adam Knuff Adam Knuff | USA | 6.80 | =PB | |||||||||||||||||||
2 | David Kolář David Kolář ('97) | 97 | CZE | 6.85 | |||||||||||||||||||
3 | Kyle De Moica Kyle De Moica | 00 | USA | 6.93 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Damion Marshall Damion Marshall ('97) | 97 | USA | 6.94 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Guillermo Alcala Guillermo Alcala ('97) | 97 | ESP | 6.97 | SB | ||||||||||||||||||
M 200 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Ricordo Mckenzie Ricordo Mckenzie | JAM | 21.41 | PB | |||||||||||||||||||
2 | David Kolář David Kolář ('97) | 97 | CZE | 21.44 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Adam Knuff Adam Knuff | USA | 21.89 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Guillermo Alcala Guillermo Alcala ('97) | 97 | ESP | 22.10 | |||||||||||||||||||
Finale B 29.2. | 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Aaron Johnson Aaron Johnson | 00 | USA | 21.71 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Kyle De Moica Kyle De Moica | 00 | USA | 21.77 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Damion Marshall Damion Marshall ('97) | 97 | USA | 21.82 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Guillermo Alcala Guillermo Alcala ('97) | 97 | ESP | 21.71 | =SB | ||||||||||||||||||
2 | Damion Marshall Damion Marshall ('97) | 97 | USA | 21.93 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 2 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Ricordo Mckenzie Ricordo Mckenzie | JAM | 21.96 | ||||||||||||||||||||
Indledende 3 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Ackeem Gordon Ackeem Gordon ('99) | 99 | JAM | 22.15 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 4 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Caleb Furnell Caleb Furnell | USA | 22.15 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende 5 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | David Kolář David Kolář ('97) | 97 | CZE | 21.69 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Kyle De Moica Kyle De Moica | 00 | USA | 22.03 | =SB | ||||||||||||||||||
Indledende 6 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Aaron Johnson Aaron Johnson | 00 | USA | 21.76 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Adam Knuff Adam Knuff | USA | 22.04 | SB | |||||||||||||||||||
M 400 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Mariano Hernandez Mariano Hernandez | USA | 48.32 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Seth Dabb Seth Dabb | USA | 48.68 | PB | |||||||||||||||||||
Finale B 29.2. | 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jaquez Perry Jaquez Perry | USA | 48.97 | SB | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Seth Dabb Seth Dabb | USA | 48.86 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende 2 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Mariano Hernandez Mariano Hernandez | USA | 49.00 | PB | |||||||||||||||||||
M 800 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Max Carmona Max Carmona | USA | 1:52.30 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Josh Sanders Josh Sanders ('98) | 98 | USA | 1:54.01 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Jacob Lewis Jacob Lewis | USA | 1:54.27 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Nathan Pixler Nathan Pixler | USA | 1:54.28 | SB | |||||||||||||||||||
5 | Miguel Escamilla Miguel Escamilla | USA | 1:55.12 | PB | |||||||||||||||||||
6 | Lamek Keditukei Lamek Keditukei | USA | 1:55.18 | PB | |||||||||||||||||||
7 | Kellis Johnson Kellis Johnson | USA | 1:55.36 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Sam Coleman Sam Coleman | USA | 1:55.60 | ||||||||||||||||||||
2 | Max Carmona Max Carmona | USA | 1:55.74 | ||||||||||||||||||||
3 | Josh Sanders Josh Sanders ('98) | 98 | USA | 1:55.87 | SB | ||||||||||||||||||
Indledende 2 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jacob Lewis Jacob Lewis | USA | 1:54.32 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Nathan Pixler Nathan Pixler | USA | 1:54.55 | SB | |||||||||||||||||||
3 | Miguel Escamilla Miguel Escamilla | USA | 1:55.55 | PB | |||||||||||||||||||
M 1 mile Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Adrian Jones Adrian Jones | USA | 4:13.36 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Jacob Lewis Jacob Lewis | USA | 4:13.40 | ||||||||||||||||||||
3 | Rylan Stubbs Rylan Stubbs | USA | 4:15.95 | ||||||||||||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
7 | Omer Almog Omer Almog ('94) | 94 | ISR | 4:25.20 | |||||||||||||||||||
Indledende 2 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jacob Lewis Jacob Lewis | USA | 4:16.90 | ||||||||||||||||||||
2 | Sam Coleman Sam Coleman | USA | 4:17.72 | SB | |||||||||||||||||||
3 | Adrian Jones Adrian Jones | USA | 4:17.87 | ||||||||||||||||||||
M 3000 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Abraham Chirchir Abraham Chirchir | KEN | 8:25.95 | SB | |||||||||||||||||||
2 | Britain Reynolds Britain Reynolds | USA | 8:33.65 | ||||||||||||||||||||
3 | Talon Rodriquez Talon Rodriquez | USA | 8:35.48 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Jared Gonzalez-Perez Jared Gonzalez-Perez | USA | 8:37.19 | PB | |||||||||||||||||||
5 | Blake Bennett Blake Bennett | USA | 8:37.85 | ||||||||||||||||||||
6 | Adrian Jones Adrian Jones | USA | 8:39.93 | ||||||||||||||||||||
7 | Daniel Bausch Daniel Bausch | USA | 8:42.16 | PB | |||||||||||||||||||
8 | Walker Miller Walker Miller ('99) | 99 | USA | 8:45.10 | |||||||||||||||||||
9 | Marcos Munoz Marcos Munoz ('05) | 05 | USA | 8:46.98 | |||||||||||||||||||
10 | Kevin Lynch Kevin Lynch | USA | 8:47.69 | ||||||||||||||||||||
12 | Omer Almog Omer Almog ('94) | 94 | ISR | 8:57.96 | SB | ||||||||||||||||||
Finale B 29.2. | 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Rylan Stubbs Rylan Stubbs | USA | 8:48.22 | PB | |||||||||||||||||||
M 5000 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Abraham Chirchir Abraham Chirchir | KEN | 14:37.96 | SB | |||||||||||||||||||
M 60 m hæk Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Trey Johnson Trey Johnson | 00 | USA | 7.88 | |||||||||||||||||||
2 | Christopher Bryan Christopher Bryan | JAM | 8.16 | ||||||||||||||||||||
3 | Andre Jones Andre Jones ('98) | 98 | USA | 8.19 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Zane Farrer Zane Farrer | USA | 8.26 | ||||||||||||||||||||
5 | Grant Carpenter Grant Carpenter | USA | 8.46 | PB | |||||||||||||||||||
7 | Josh Rudder Josh Rudder | USA | 8.55 | ||||||||||||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Christopher Bryan Christopher Bryan | JAM | 8.20 | ||||||||||||||||||||
2 | Zane Farrer Zane Farrer | USA | 8.22 | ||||||||||||||||||||
3 | Josh Rudder Josh Rudder | USA | 8.45 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende 2 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Trey Johnson Trey Johnson | 00 | USA | 8.04 | |||||||||||||||||||
2 | Andre Jones Andre Jones ('98) | 98 | USA | 8.21 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Grant Carpenter Grant Carpenter | USA | 8.48 | PB | |||||||||||||||||||
M Højdespring Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Aiden Garnett Aiden Garnett | USA | 2.14 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Josh Benford Josh Benford | USA | 2.14 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Seth Krauss Seth Krauss | USA | 2.02 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Stangspring Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Isaac Manning Isaac Manning | USA | 4.76 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Aleksandris Eglitis Aleksandris Eglitis | USA | 4.76 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Alex Lawrence Alex Lawrence ('99) | 99 | USA | 4.76 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Grant Carpenter Grant Carpenter | USA | 4.76 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Austin Moeller Austin Moeller | USA | 4.76 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Daniel McJunkin Daniel McJunkin | USA | 4.61 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Jacob Deming Jacob Deming | USA | 4.61 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Josh Rudder Josh Rudder | USA | 4.31 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Karl Zuber Karl Zuber ('98) | 98 | SWE | 4.31 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Længdespring Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Christopher Bryan Christopher Bryan | JAM | 7.60 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Shammawi Wellington Shammawi Wellington ('98) | 98 | JAM | 7.13 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Austin Atencio Austin Atencio | USA | 7.12 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Aaron Johnson Aaron Johnson | 00 | USA | 7.07 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Albert Macarthur Albert Macarthur ('97) | 97 | USA | 7.07 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Kamari Maddox Kamari Maddox | USA | 7.03 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Josh Onwordi Josh Onwordi | USA | 7.00 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Grant Carpenter Grant Carpenter | USA | 6.67 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
15 | Karl Zuber Karl Zuber ('98) | 98 | SWE | 6.54 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Trespring Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Christopher Bryan Christopher Bryan | JAM | 15.98 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Albert Macarthur Albert Macarthur ('97) | 97 | USA | 15.91 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Baffour Kyem Baffour Kyem | USA | 14.87 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Paxton Henry Paxton Henry | USA | 14.66 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Dakarai Barnett Dakarai Barnett | USA | 14.66 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Orelle Bulgin Orelle Bulgin | JAM | 14.48 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Paul May Paul May | USA | 17.76 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Jorden Okyere Jorden Okyere | USA | 16.94 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Moataz Mohamed El Gohary Moataz Mohamed El Gohary | 00 | EGY | 16.79 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Michael Gonzalez Michael Gonzalez | USA | 16.50 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Syvkamp Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Grant Carpenter Grant Carpenter | USA | 5340 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Ethan Farrer Ethan Farrer | USA | 5027 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Isaac Manning Isaac Manning | USA | 4923 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Josh Rudder Josh Rudder | USA | 4660 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Karl Zuber Karl Zuber ('98) | 98 | SWE | 4495 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K 60 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Lashira Tremble Lashira Tremble | USA | 7.38 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Keosha Sanders Keosha Sanders ('98) | 98 | USA | 7.42 | =PB | ||||||||||||||||||
3 | Mariah Lesure Mariah Lesure | USA | 7.62 | ||||||||||||||||||||
4 | Idatonye Cheetham-West Idatonye Cheetham-West | USA | 7.68 | ||||||||||||||||||||
5 | Essence Brown Essence Brown | USA | 7.68 | ||||||||||||||||||||
6 | Telecia Briscoe Telecia Briscoe ('97) | 97 | JAM | 7.70 | |||||||||||||||||||
7 | Tiffany Mack Tiffany Mack | USA | 7.72 | PB | |||||||||||||||||||
8 | Mystique Brown Mystique Brown | USA | 7.79 | ||||||||||||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Essence Brown Essence Brown | USA | 7.62 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Idatonye Cheetham-West Idatonye Cheetham-West | USA | 7.67 | ||||||||||||||||||||
3 | Tiffany Mack Tiffany Mack | USA | 7.74 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende 2 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Lashira Tremble Lashira Tremble | USA | 7.44 | =PB | |||||||||||||||||||
2 | Mystique Brown Mystique Brown | USA | 7.69 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende 3 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Keosha Sanders Keosha Sanders ('98) | 98 | USA | 7.42 | =PB | ||||||||||||||||||
2 | Telecia Briscoe Telecia Briscoe ('97) | 97 | JAM | 7.66 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Naudia Dawson Naudia Dawson | USA | 7.77 | SB | |||||||||||||||||||
Indledende 4 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Mariah Lesure Mariah Lesure | USA | 7.61 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Zaire Chest Zaire Chest | USA | 7.78 | ||||||||||||||||||||
K 200 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Lashira Tremble Lashira Tremble | USA | 24.00 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Kennedy Quarles Kennedy Quarles | USA | 24.43 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Tiffany Mack Tiffany Mack | USA | 24.63 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Keosha Sanders Keosha Sanders ('98) | 98 | USA | 24.69 | PB | ||||||||||||||||||
Finale B 29.2. | 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Essence Brown Essence Brown | USA | 24.39 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Asjah Wallace Asjah Wallace | USA | 24.75 | SB | |||||||||||||||||||
3 | Mystique Brown Mystique Brown | USA | 24.80 | ||||||||||||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 4 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Kennedy Quarles Kennedy Quarles | USA | 24.63 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende 5 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
3 | Dora Filipović Dora Filipović ('98) | 98 | CRO | 26.76 | |||||||||||||||||||
Indledende 7 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Antwanique Kinsler Antwanique Kinsler | USA | 24.72 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Asjah Wallace Asjah Wallace | USA | 24.94 | SB | |||||||||||||||||||
Indledende 8 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Mystique Brown Mystique Brown | USA | 24.72 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende 9 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Lashira Tremble Lashira Tremble | USA | 24.42 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Tiffany Mack Tiffany Mack | USA | 24.80 | PB | |||||||||||||||||||
K 400 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Eriell Wallace Eriell Wallace | USA | 55.14 | SB | |||||||||||||||||||
2 | Madelin Whelpley Madelin Whelpley | USA | 55.63 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Daneisha Woodside Daneisha Woodside | 00 | USA | 56.45 | |||||||||||||||||||
Finale B 29.2. | 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Antwanique Kinsler Antwanique Kinsler | USA | 56.84 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Terice Steen Terice Steen | 00 | JAM | 56.85 | |||||||||||||||||||
3 | Larissa Dabb Larissa Dabb | USA | 56.87 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Dora Filipović Dora Filipović ('98) | 98 | CRO | 58.27 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Eriell Wallace Eriell Wallace | USA | 55.79 | SB | |||||||||||||||||||
2 | Terice Steen Terice Steen | 00 | JAM | 56.80 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Larissa Dabb Larissa Dabb | USA | 56.88 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende 2 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Madelin Whelpley Madelin Whelpley | USA | 56.62 | ||||||||||||||||||||
Indledende 3 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
2 | Dora Filipović Dora Filipović ('98) | 98 | CRO | 57.98 | SB | ||||||||||||||||||
K 800 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
2 | Kyra Keurentjes Kyra Keurentjes | 00 | NED | 2:16.40 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
6 | Olivia ThorsgaardOlivia Thorsgaard | 00 | DEN | 2:20.50 | |||||||||||||||||||
Indledende 2 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Kyra Keurentjes Kyra Keurentjes | 00 | NED | 2:13.90 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Sommer Herner Sommer Herner | 00 | USA | 2:13.98 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Leah Salazar Leah Salazar | USA | 2:15.17 | PB | |||||||||||||||||||
K 3000 m Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jessica Dominguez Jessica Dominguez | USA | 10:02.86 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Hannah Branch Hannah Branch ('99) | 99 | USA | 10:07.33 | SB | ||||||||||||||||||
3 | Elizabeth Balsan Elizabeth Balsan | USA | 10:08.80 | ||||||||||||||||||||
4 | Paige Hildebrandt Paige Hildebrandt | USA | 10:11.59 | ||||||||||||||||||||
5 | Emily Jones Emily Jones ('91) | 91 | USA | 10:12.91 | SB | ||||||||||||||||||
6 | Erika Wallace Erika Wallace | USA | 10:14.66 | PB | |||||||||||||||||||
Finale B 29.2. | 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Sommer Herner Sommer Herner | 00 | USA | 10:04.91 | PB | ||||||||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Telecia Briscoe Telecia Briscoe ('97) | 97 | JAM | 8.41 | |||||||||||||||||||
2 | Asjah Wallace Asjah Wallace | USA | 8.61 | =SB | |||||||||||||||||||
3 | Symone Wright-Flowers Symone Wright-Flowers | USA | 8.78 | ||||||||||||||||||||
6 | Níki Xidóna Níki Xidóna ('98) | 98 | GRE | 8.94 | =PB | ||||||||||||||||||
Indledende heats | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Telecia Briscoe Telecia Briscoe ('97) | 97 | JAM | 8.40 | SB | ||||||||||||||||||
3 | Níki Xidóna Níki Xidóna ('98) | 98 | GRE | 8.94 | =PB | ||||||||||||||||||
4 | Rees Young Rees Young | USA | 9.34 | ||||||||||||||||||||
Indledende 2 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Asjah Wallace Asjah Wallace | USA | 8.61 | SB | |||||||||||||||||||
4 | Uxia Pereira Uxia Pereira ('01) | 01 | ESP | 9.14 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Chesney Walker Chesney Walker ('98) | 98 | USA | 9.43 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 3 28.2. | 28.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Michelle Newblom Michelle Newblom | USA | 8.74 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Symone Wright-Flowers Symone Wright-Flowers | USA | 8.77 | PB | |||||||||||||||||||
K Højdespring Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
3 | Níki Xidóna Níki Xidóna ('98) | 98 | GRE | 1.63 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Symone Wright-Flowers Symone Wright-Flowers | USA | 1.53 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
12 | Rees Young Rees Young | USA | 1.48 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Stangspring Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Alyson Schwartz Alyson Schwartz | USA | 4.16 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Madelyn Lundberg Madelyn Lundberg | USA | 4.16 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Megan Fry Megan Fry ('97) | 97 | USA | 3.91 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Lily Standley Lily Standley | USA | 3.91 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Miranda Miller Miranda Miller | USA | 3.76 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Julianne Finch Julianne Finch | USA | 3.61 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Længdespring Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Nicole Cristobal Nicole Cristobal | USA | 5.94 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Níki Xidóna Níki Xidóna ('98) | 98 | GRE | 5.82 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Idatonye Cheetham-West Idatonye Cheetham-West | USA | 5.78 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Brooke Jenkins Brooke Jenkins | 00 | USA | 5.73 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Sams Zarrey Sams Zarrey | USA | 5.73 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Telecia Briscoe Telecia Briscoe ('97) | 97 | JAM | 5.72 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Symone Wright-Flowers Symone Wright-Flowers | USA | 5.71 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Rees Young Rees Young | USA | 5.61 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Trespring Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Dascha Robinson Dascha Robinson | USA | 12.69 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Samariae Bonds Samariae Bonds ('99) | 99 | USA | 16.14 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Lexie Hurst Lexie Hurst ('99) | 99 | USA | 15.56 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Samantha Ponds Samantha Ponds | USA | 14.51 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Savanna Reilly Savanna Reilly | USA | 13.24 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Brittany Cantu Brittany Cantu | USA | 13.17 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Rees Young Rees Young | USA | 10.77 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Samariae Bonds Samariae Bonds ('99) | 99 | USA | 19.07 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Lexie Hurst Lexie Hurst ('99) | 99 | USA | 17.76 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Juvae Williams Juvae Williams | USA | 17.22 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Femkamp Inde 29.2. Finale A Finale | Inde 29.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Níki Xidóna Níki Xidóna ('98) | 98 | GRE | 3650 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Symone Wright-Flowers Symone Wright-Flowers | USA | 3485 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Rees Young Rees Young | USA | 3462 | PB | |||||||||||||||||||
|