Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Boston MA USA: IC4A/ECAC Indoor Track & Field Championships 6‐8.3.2020 Inde

M 60 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Garfield Napier
Garfield Napier 
USA6.81
  
 
2
Donatien Djero
Donatien Djero ('98)
CIV6.83
  
 
3
Glenmour Leonard-Osbourne
Glenmour Leonard-Osbourne 
USA6.83
  
 
4
Christian Mcfadden
Christian Mcfadden 
USA6.84
  
 
5
Josiah Thompson
Josiah Thompson 
USA6.90
  
 
6
Naukym Morton
Naukym Morton 
USA6.95
  
 
7
Ako Hislop
Ako Hislop ('99)
TTO6.96
  
 
Semifinale8.3.
Semi 1
8.3.
8.3.
1
Glenmour Leonard-Osbourne
Glenmour Leonard-Osbourne 
USA6.73
  
 PB
2
Christian Mcfadden
Christian Mcfadden 
USA6.82
  
 
3
Josiah Thompson
Josiah Thompson 
USA6.85
  
 =PB
4
Jeffrey Brown
Jeffrey Brown 
USA6.93
  
 
5
Miles Fye-Moore
Miles Fye-Moore 
USA6.96
  
 =PB
6
Martin Larue
Martin Larue 
USA6.96
  
 
7
Todd Charles
Todd Charles 
USA6.96
  
 
Semi 2
8.3.
8.3.
1
Garfield Napier
Garfield Napier 
USA6.80
  
 
2
Donatien Djero
Donatien Djero ('98)
CIV6.82
  
 
3
Naukym Morton
Naukym Morton 
USA6.82
  
 
4
Ako Hislop
Ako Hislop ('99)
TTO6.90
  
 PB
5
Mahki Herring
Mahki Herring 
USA6.94
  
 PB
6
Dametrius O'Connor
Dametrius O'Connor ('99)
USA6.95
  
 PB
7
Noah Sweeney
Noah Sweeney ('01)
USA6.99
  
 
Indledende heats8.3.
Indledende 1
8.3.
8.3.
1
Glenmour Leonard-Osbourne
Glenmour Leonard-Osbourne 
USA6.78
  
 PB
2
Donatien Djero
Donatien Djero ('98)
CIV6.89
  
 
3
Noah Sweeney
Noah Sweeney ('01)
USA6.98
  
 
6
Gerom Solis
Gerom Solis ('99)
HON7.04
  
 
Indledende 2
8.3.
8.3.
1
Jeffrey Brown
Jeffrey Brown 
USA6.92
  
 
2
Josiah Thompson
Josiah Thompson 
USA6.95
  
 
Indledende 3
8.3.
8.3.
1
Garfield Napier
Garfield Napier 
USA6.80
  
 
2
Christian Mcfadden
Christian Mcfadden 
USA6.85
  
 
6
Chislon Gordon
Chislon Gordon ('99)
JAM7.09
  
 
Indledende 4
8.3.
8.3.
1
Naukym Morton
Naukym Morton 
USA6.90
  
 
2
Ako Hislop
Ako Hislop ('99)
TTO6.92
  
 =PB
3
Myles Calhoun
Myles Calhoun ('99)
USA6.94
  
 
4
Dametrius O'Connor
Dametrius O'Connor ('99)
USA7.00
  
 
M 200 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Jan Gutierrez
Jan Gutierrez ('98)
PUR21.15
  
 
1
David Adams
David Adams 
USA21.51
  
 =PB
2
Kimorie Shearman
Kimorie Shearman ('92)
VIN21.49
  
 
2
Aaron Hackett
Aaron Hackett 
USA21.59
  
 PB
3
Jahi Hernandez
Jahi Hernandez ('99)
TTO21.58
  
 PB
3
Miles Fye-Moore
Miles Fye-Moore 
USA21.79
  
 
4
Janoi Brown
Janoi Brown 
USA21.86
  
 
4
Donatien Djero
Donatien Djero ('98)
CIV21.89
  
 
Finale B
8.3.
8.3.
1
Joseph O'Brien
Joseph O'Brien ('01)
USA21.53
  
 
2
Dametrius O'Connor
Dametrius O'Connor ('99)
USA21.55
  
 PB
3
Stefone Moore-Green
Stefone Moore-Green 
USA21.70
  
 
Indledende heats8.3.
Indledende 1
8.3.
8.3.
1
Dametrius O'Connor
Dametrius O'Connor ('99)
USA21.64
  
 
2
Mahki Herring
Mahki Herring 
USA21.66
  
 PB
3
Ashane Beckford
Ashane Beckford ('99)
JAM21.76
  
 PB
4
Deondre Little
Deondre Little 
USA22.04
  
 PB
Indledende 2
8.3.
8.3.
1
Stefone Moore-Green
Stefone Moore-Green 
USA21.62
  
 PB
2
Tailey Tofoi
Tailey Tofoi 
USA22.15
  
 PB
Indledende 3
8.3.
8.3.
1
Joseph O'Brien
Joseph O'Brien ('01)
USA21.62
  
 
2
Mange Camara
Mange Camara 
USA21.74
  
 PB
3
Gerom Solis
Gerom Solis ('99)
HON22.23
  
 
Indledende 4
8.3.
8.3.
1
Aaron Hackett
Aaron Hackett 
USA21.62
  
 PB
2
Miles Fye-Moore
Miles Fye-Moore 
USA21.66
  
 =PB
Indledende 5
8.3.
8.3.
1
David Adams
David Adams 
USA21.62
  
 
2
Jordan Poindexter
Jordan Poindexter 
USA21.99
  
 
Indledende 6
8.3.
8.3.
1
Kimorie Shearman
Kimorie Shearman ('92)
VIN21.23
  
 
2
Janoi Brown
Janoi Brown 
USA21.62
  
 PB
3
Brain Strachn
Brain Strachn 
USA22.03
  
 
Indledende 7
8.3.
8.3.
1
Jahi Hernandez
Jahi Hernandez ('99)
TTO21.60
  
 PB
2
Theo Chambers
Theo Chambers 
USA21.84
  
 
3
Devin Anderson
Devin Anderson 
USA22.06
  
 PB
Indledende 8
8.3.
8.3.
1
Sean Sinclair
Sean Sinclair 
USA21.96
  
 
2
Mayowa Osunsami
Mayowa Osunsami ('99)
GBR22.01
  
 
3
Noah Sweeney
Noah Sweeney ('01)
USA22.02
  
 PB
4
Logan Jones
Logan Jones ('96)
BAR22.05
  
 PB
Indledende 9
8.3.
8.3.
1
Glenmour Leonard-Osbourne
Glenmour Leonard-Osbourne 
USA21.84
  
 PB
2
Harmodio Cruz
Harmodio Cruz ('99)
PUR22.05
  
 
Indledende 10
8.3.
8.3.
1
Jan Gutierrez
Jan Gutierrez ('98)
PUR21.27
  
 
2
Brenan Garrett
Brenan Garrett ('97)
USA21.98
  
 
Indledende 11
8.3.
8.3.
1
Brodie Holmes
Brodie Holmes 
USA21.93
  
 
2
Chris Balthazar
Chris Balthazar 
USA22.04
  
 PB
Indledende 13
8.3.
8.3.
1
Donatien Djero
Donatien Djero ('98)
CIV21.65
  
 
2
Joshua Cadet
Joshua Cadet 
USA21.87
  
 PB
M 400 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Myles Banfield
Myles Banfield ('97)
CAN47.05
  
 SB
1
Stefone Moore-Green
Stefone Moore-Green 
USA47.77
  
 PB
2
Wellington Ventura
Wellington Ventura 
DOM47.32
  
 
2
Anthony Delasanta
Anthony Delasanta ('98)
USA48.07
  
 
3
Phillips Magre
Phillips Magre 
USA47.38
  
 PB
3
Sean Ideozu
Sean Ideozu 
USA48.09
  
 
4
Janoi Brown
Janoi Brown 
USA47.53
  
 SB
4
Nadale Buntin
Nadale Buntin 
SKN48.24
  
 
Indledende heats8.3.
Indledende 1
8.3.
8.3.
1
Stefone Moore-Green
Stefone Moore-Green 
USA48.28
  
 PB
2
Antony Misko
Antony Misko ('99)
USA48.80
  
 PB
3
Marcus Manson
Marcus Manson 
USA48.87
  
 SB
Indledende 2
8.3.
8.3.
1
Janoi Brown
Janoi Brown 
USA47.80
  
 SB
2
Eric Rosario
Eric Rosario 
USA48.31
  
 PB
Indledende 3
8.3.
8.3.
1
Sean Ideozu
Sean Ideozu 
USA48.01
  
 PB
2
Justin Moscoe
Justin Moscoe ('97)
USA48.38
  
 PB
3
Braylon Wilkerson
Braylon Wilkerson 
USA48.39
  
 
Indledende 4
8.3.
8.3.
1
Anthony Delasanta
Anthony Delasanta ('98)
USA47.74
  
 
2
Jalen Jones
Jalen Jones ('97)
USA48.84
  
 
3
Michael Welde
Michael Welde 
USA48.99
  
 PB
Indledende 5
8.3.
8.3.
1
Wellington Ventura
Wellington Ventura 
DOM47.61
  
 
2
Moffat Wanjiru
Moffat Wanjiru ('98)
KEN48.08
  
 PB
3
Theo Chambers
Theo Chambers 
USA48.61
  
 
4
Logan Jones
Logan Jones ('96)
BAR49.09
  
 SB
Indledende 6
8.3.
8.3.
1
Nadale Buntin
Nadale Buntin 
SKN47.35
  
 PB
2
Phillips Magre
Phillips Magre 
USA47.96
  
 
Indledende 7
8.3.
8.3.
1
Myles Banfield
Myles Banfield ('97)
CAN48.06
  
 
2
Justin Liechty
Justin Liechty 
USA48.85
  
 
3
Brandon Moorer
Brandon Moorer 
USA49.00
  
 PB
4
Keion Oglesby
Keion Oglesby 
USA49.00
  
 
M 500 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Sandley Elysee
Sandley Elysee 
USA1:02.29
  
 PB
1
Braylon Wilkerson
Braylon Wilkerson 
USA1:03.04
  
 PB
2
Jaelen Williams
Jaelen Williams ('98)
USA1:02.31
  
 SB
3
Conroy Ellis
Conroy Ellis 
JAM1:02.85
  
 PB
Indledende heats8.3.
Indledende 3
8.3.
8.3.
Duran Crooks
Duran Crooks 
JAM DNF
  
 
M 800 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Christopher Short
Christopher Short 
USA1:50.03
  
 PB
2
Tyler Gleen
Tyler Gleen ('99)
USA1:50.23
  
 SB
3
Joe Somerville
Joe Somerville 
USA1:50.56
  
 PB
4
Jackson Storey
Jackson Storey 
USA1:50.66
  
 
5
Richard Grudzwick
Richard Grudzwick 
USA1:50.74
  
 
6
Kasique Oliver
Kasique Oliver ('95)
VIN1:50.87
  
 
7
Matthew Payamps
Matthew Payamps ('01)
USA1:50.90
  
 
8
Max Spencer
Max Spencer 
NZL1:54.88
  
 
Indledende heats8.3.
Indledende 1
8.3.
8.3.
1
Matthew Payamps
Matthew Payamps ('01)
USA1:50.52
  
 PB
2
Joe Somerville
Joe Somerville 
USA1:50.92
  
 PB
3
Kasique Oliver
Kasique Oliver ('95)
VIN1:51.16
  
 
4
Max Spencer
Max Spencer 
NZL1:52.27
  
 PB
5
Jack Carleo
Jack Carleo 
USA1:52.41
  
 
6
Kevin Heredia
Kevin Heredia 
USA1:52.88
  
 PB
7
Nathan Coogan
Nathan Coogan ('99)
USA1:54.32
  
 
8
Sean Quinn
Sean Quinn ('05)
IRL1:54.75
  
 PB
Indledende 2
8.3.
8.3.
1
Jackson Storey
Jackson Storey 
USA1:49.04
  
 PB
2
Christopher Short
Christopher Short 
USA1:50.54
  
 PB
3
Matthew JeanPierre
Matthew JeanPierre 
USA1:53.16
  
 
4
Louis DiLaurenzio
Louis DiLaurenzio 
USA1:53.49
  
 
5
Micah Wood
Micah Wood 
USA1:54.51
  
 
6
Wauchope Duvaire
Wauchope Duvaire ('99)
JAM1:56.39
  
 
Indledende 3
8.3.
8.3.
1
Tyler Gleen
Tyler Gleen ('99)
USA1:51.46
  
 SB
2
Sam Coppola
Sam Coppola 
USA1:53.03
  
 SB
3
Jake Caswell
Jake Caswell 
USA1:53.20
  
 
4
Raul Chavez-Gutierrez
Raul Chavez-Gutierrez 
USA1:53.29
  
 PB
Indledende 4
8.3.
8.3.
1
Richard Grudzwick
Richard Grudzwick 
USA1:52.18
  
 
2
Ethan Delgado
Ethan Delgado 
USA1:52.61
  
 
3
Matthew Adams
Matthew Adams 
USA1:52.77
  
 
4
Jonathan Robertson
Jonathan Robertson 
USA1:54.38
  
 PB
5
Theo Woods
Theo Woods 
FRA1:54.70
  
 
6
Michael Szwed
Michael Szwed 
USA1:54.93
  
 
7
Josh Richard
Josh Richard 
USA1:55.58
  
 
M 1000 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Kellen Waters
Kellen Waters 
USA2:26.28
  
 
2
Nicholas Young
Nicholas Young ('01)
CAN2:26.46
  
 
3
Luke Coulter
Luke Coulter 
USA2:26.49
  
 
4
Mike Mazzei
Mike Mazzei 
USA2:27.36
  
 
5
Collin Ochs
Collin Ochs 
USA2:29.02
  
 
Indledende heats8.3.
Indledende 1
8.3.
8.3.
1
Mike Mazzei
Mike Mazzei 
USA2:25.11
  
 PB
2
Kellen Waters
Kellen Waters 
USA2:25.13
  
 PB
3
Nicholas Young
Nicholas Young ('01)
CAN2:25.54
  
 PB
4
Jason Dolan
Jason Dolan 
USA2:25.59
  
 PB
5
Francisco Beltran
Francisco Beltran 
USA2:28.54
  
 PB
Indledende 2
8.3.
8.3.
1
Tyler Marshall
Tyler Marshall 
USA2:27.67
  
 
2
Patrick Kitchen
Patrick Kitchen 
USA2:27.97
  
 
3
Tyler Rubush
Tyler Rubush 
USA2:28.27
  
 PB
4
George Steinhoff
George Steinhoff 
USA2:28.68
  
 PB
Indledende 3
8.3.
8.3.
1
Luke Coulter
Luke Coulter 
USA2:26.11
  
 
2
Collin Ochs
Collin Ochs 
USA2:26.40
  
 PB
3
Alexander Saveliev
Alexander Saveliev 
USA2:27.23
  
 
4
Ian Moore
Ian Moore 
USA2:27.58
  
 
5
Ryan Rafferty
Ryan Rafferty 
USA2:28.31
  
 
6
Nick Pacelli
Nick Pacelli 
USA2:28.51
  
 SB
M 1 mile    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Robert Becker
Robert Becker 
USA4:02.45
  
 PB
2
Allen Siegler
Allen Siegler 
USA4:02.87
  
 PB
3
Jahanzib Shahbaz
Jahanzib Shahbaz 
USA4:05.42
  
 PB
4
Eric van der Els
Eric van der Els ('98)
USA4:05.99
  
 
5
Evan Goodell
Evan Goodell 
USA4:06.88
  
 PB
6
Patrick Lynch
Patrick Lynch 
USA4:09.10
  
 PB
7
Trey Burleson
Trey Burleson 
USA4:09.62
  
 PB
8
James Hoffman
James Hoffman 
USA4:12.99
  
 
9
Nick Dahl
Nick Dahl ('98)
USA4:13.81
  
 
10
Erik Linden
Erik Linden 
USA4:16.99
  
 
Indledende heats8.3.
Indledende 1
8.3.
8.3.
1
Nick Dahl
Nick Dahl ('98)
USA4:14.08
  
 
2
Jahanzib Shahbaz
Jahanzib Shahbaz 
USA4:14.22
  
 
3
Billy Hill
Billy Hill 
USA4:14.64
  
 
4
John Rogers
John Rogers 
USA4:17.09
  
 
5
Ben Finnigan
Ben Finnigan 
USA4:17.68
  
 
Indledende 2
8.3.
8.3.
1
Evan Goodell
Evan Goodell 
USA4:09.69
  
 PB
2
James Hoffman
James Hoffman 
USA4:09.85
  
 PB
3
Zachary Michon
Zachary Michon 
USA4:10.09
  
 
4
Mustafe Dahir
Mustafe Dahir 
USA4:10.14
  
 PB
5
Aiden Smyth
Aiden Smyth 
USA4:10.91
  
 PB
6
Trausti Thór Thorsteinsson
Trausti Thór Thorsteinsson ('98)
ISL4:10.98
  
 
7
Aaron Breene
Aaron Breene 
USA4:11.03
  
 PB
8
Camden Gilmore
Camden Gilmore 
USA4:12.86
  
 
Indledende 3
8.3.
8.3.
1
Robert Becker
Robert Becker 
USA4:06.35
  
 PB
2
Eric van der Els
Eric van der Els ('98)
USA4:07.47
  
 
3
Erik Linden
Erik Linden 
USA4:08.09
  
 
4
Trey Burleson
Trey Burleson 
USA4:09.87
  
 PB
5
Cooper Leslie
Cooper Leslie 
USA4:10.04
  
 PB
6
Brendan McGill
Brendan McGill 
USA4:11.15
  
 PB
7
Luke Novak
Luke Novak 
USA4:13.27
  
 PB
Indledende 4
8.3.
8.3.
1
Allen Siegler
Allen Siegler 
USA4:10.12
  
 
2
Patrick Lynch
Patrick Lynch 
USA4:10.33
  
 PB
3
Will Laird
Will Laird 
USA4:10.48
  
 
4
Ryan Scanlon
Ryan Scanlon 
USA4:11.33
  
 PB
5
Ryan Jendzejec
Ryan Jendzejec ('99)
USA4:11.42
  
 PB
6
Chris Gish
Chris Gish 
USA4:12.08
  
 PB
7
Angus White
Angus White ('98)
NZL4:16.81
  
 SB
M 3000 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Jp Trojan
Jp Trojan 
USA8:03.93
  
 PB
1
John Benner
John Benner 
USA8:13.47
  
 PB
2
Jac Hopkins
Jac Hopkins ('97)
GBR8:05.22
  
 PB
2
Brandon Hall
Brandon Hall ('99)
USA8:19.09
  
 PB
3
Vann Moffett
Vann Moffett 
USA8:08.57
  
 PB
3
Sean Meehan
Sean Meehan 
USA8:23.81
  
 PB
4
Michael O'Leary
Michael O'Leary ('97)
USA8:10.10
  
 PB
4
Charlie Ragone
Charlie Ragone 
USA8:24.05
  
 PB
5
Sean Sullivan
Sean Sullivan 
USA8:11.90
  
 PB
5
Spencer Tsai
Spencer Tsai 
USA8:24.51
  
 PB
6
Nicolas Ochoa-Sevilla
Nicolas Ochoa-Sevilla 
USA8:13.05
  
 PB
6
Henry Saul
Henry Saul 
USA8:25.67
  
 PB
7
Chris Biondi
Chris Biondi 
USA8:13.63
  
 
7
Nick Celico
Nick Celico 
USA8:27.69
  
 PB
8
Jonathan Besselink
Jonathan Besselink ('97)
CAN8:17.16
  
 PB
8
Ramsey Little
Ramsey Little 
USA8:30.02
  
 
9
Ryan Gallagher
Ryan Gallagher ('99)
USA8:21.56
  
 
10
Jamie Dee
Jamie Dee ('97)
GBR8:23.48
  
 
11
Alexander Korczynski
Alexander Korczynski ('99)
USA8:26.67
  
 
12
Jantz Tostenson
Jantz Tostenson 
USA8:32.83
  
 
Finale B
8.3.
8.3.
1
Matt Scarpill
Matt Scarpill 
USA8:22.50
  
 PB
2
Robert Guidicipietro
Robert Guidicipietro 
USA8:22.78
  
 
3
Parker Stokes
Parker Stokes 
USA8:25.88
  
 
4
Matthew Hynes
Matthew Hynes ('88)
GBR8:25.93
  
 
5
Chance Lamberth
Chance Lamberth 
USA8:26.05
  
 
6
Neville Caulfield
Neville Caulfield 
USA8:26.80
  
 
7
Kyle Cloutier
Kyle Cloutier 
USA8:27.47
  
 
8
Alex Norstrom
Alex Norstrom 
USA8:28.05
  
 
9
Eric Zulkofske
Eric Zulkofske 
USA8:28.72
  
 
10
Eric Clay
Eric Clay 
USA8:29.02
  
 
11
Benjamin Drezek
Benjamin Drezek 
USA8:35.14
  
 
12
Harrison Smith
Harrison Smith ('99)
GBR8:37.00
  
 
13
Aidan Gillooley
Aidan Gillooley 
USA8:41.43
  
 
M 5000 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Jp Trojan
Jp Trojan 
USA13:48.91
  
 PB
1
Kevin Lapsansky
Kevin Lapsansky 
USA14:27.95
  
 PB
2
James Maniscalco
James Maniscalco 
USA13:55.80
  
 PB
2
Zach Seiger
Zach Seiger 
USA14:28.32
  
 PB
3Kristian Holm JensenKristian Holm Jensen ('97)DEN13:57.13
  
 PB
3
Nick Cipolla
Nick Cipolla 
USA14:29.42
  
 PB
4
Cameron Avery
Cameron Avery ('97)
NZL13:59.00
  
 PB
4
Christian Alberico
Christian Alberico 
USA14:29.65
  
 PB
5
Kyle Brackman
Kyle Brackman 
USA13:59.57
  
 PB
5
Brian Spolarich
Brian Spolarich 
USA14:29.77
  
 PB
6
Ed Goddard
Ed Goddard ('97)
AUS14:00.51
  
 PB
6
Alex Norstrom
Alex Norstrom 
USA14:30.03
  
 PB
7
Nicholas Raefski
Nicholas Raefski 
USA14:02.41
  
 PB
7
Ramsey Little
Ramsey Little 
USA14:30.35
  
 PB
8
Carmeron Dickson
Carmeron Dickson 
USA14:08.72
  
 PB
8
Noah Campbell
Noah Campbell 
USA14:34.09
  
 PB
9
Graham Baird
Graham Baird ('99)
CAN14:10.53
  
 PB
9
Graham Strzelecki
Graham Strzelecki 
USA14:34.13
  
 PB
10
Connor McMenamin
Connor McMenamin 
USA14:29.15
  
 PB
10
Erik McMillan
Erik McMillan 
USA14:43.78
  
 PB
11
Will Brisman
Will Brisman ('99)
USA14:30.49
  
 PB
11
Christopher Perillo
Christopher Perillo 
USA14:45.14
  
 
12
Ibrahim Kedir
Ibrahim Kedir 
CAN14:32.77
  
 
12
Christopher Rivas
Christopher Rivas 
USA14:46.97
  
 PB
13
Matthew Schaefer
Matthew Schaefer 
USA14:33.51
  
 PB
14
Steven Flanagan
Steven Flanagan ('98)
IRL15:04.72
  
 
15
Harry Powell
Harry Powell ('97)
GBR15:09.37
  
 
M 60 m hæk    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Dylan Beard
Dylan Beard ('98)
USA7.91
  
 
2
Brandon Tunson
Brandon Tunson 
USA8.03
  
 PB
3
David Adams
David Adams 
USA8.05
  
 
4
Cameron Duffield
Cameron Duffield ('01)
USA8.13
  
 
5
Dawshawn Williams
Dawshawn Williams 
USA8.18
  
 
6
Quincy Sanchez
Quincy Sanchez 
USA8.22
  
 
7
Warren Carter
Warren Carter 
USA8.27
  
 
8
Xavier Smith
Xavier Smith ('99)
USA8.43
  
 
Semifinale8.3.
Semi 1
8.3.
8.3.
1
David Adams
David Adams 
USA8.03
  
 
2
Warren Carter
Warren Carter 
USA8.11
  
 
3
Dawshawn Williams
Dawshawn Williams 
USA8.14
  
 
4
Quincy Sanchez
Quincy Sanchez 
USA8.15
  
 =PB
5
Mayowa Osunsami
Mayowa Osunsami ('99)
GBR8.17
  
 
6
Jeffrey Young
Jeffrey Young 
USA8.20
  
 
7
Jaelen Williams
Jaelen Williams ('98)
USA8.26
  
 
8
Andrew Daniluk
Andrew Daniluk 
USA8.41
  
 
Semi 2
8.3.
8.3.
1
Dylan Beard
Dylan Beard ('98)
USA7.88
  
 
2
Brandon Tunson
Brandon Tunson 
USA8.14
  
 
3
Xavier Smith
Xavier Smith ('99)
USA8.14
  
 
4
Cameron Duffield
Cameron Duffield ('01)
USA8.22
  
 
5
Edwin Alston
Edwin Alston ('97)
USA8.25
  
 
6
Justice Stewart
Justice Stewart 
USA8.40
  
 
7
Michael Monahan
Michael Monahan 
USA8.41
  
 
Indledende heats8.3.
Indledende 1
8.3.
8.3.
1
Dylan Beard
Dylan Beard ('98)
USA7.95
  
 
2
Xavier Smith
Xavier Smith ('99)
USA8.08
  
 SB
3
Dawshawn Williams
Dawshawn Williams 
USA8.37
  
 
Indledende 2
8.3.
8.3.
1
Warren Carter
Warren Carter 
USA8.02
  
 PB
2
Mayowa Osunsami
Mayowa Osunsami ('99)
GBR8.17
  
 
3
Cameron Duffield
Cameron Duffield ('01)
USA8.21
  
 
4
Jeffrey Young
Jeffrey Young 
USA8.25
  
 
5
Andrew Daniluk
Andrew Daniluk 
USA8.42
  
 
Indledende 3
8.3.
8.3.
1
David Adams
David Adams 
USA8.03
  
 
2
Edwin Alston
Edwin Alston ('97)
USA8.14
  
 
3
Quincy Sanchez
Quincy Sanchez 
USA8.17
  
 
4
Brandon Tunson
Brandon Tunson 
USA8.18
  
 
5
Michael Monahan
Michael Monahan 
USA8.40
  
 
6
Noah Langford
Noah Langford 
USA8.40
  
 
M Højdespring    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Louis Gordon
Louis Gordon 
CAY2.10
  
 
 
2.00
  O
2.05
XXO
2.10
  O
2.15
XXX
    
2
Jack Fitzgerald
Jack Fitzgerald 
USA2.10
  
 
 
1.95
  O
2.00
 XO
2.05
  O
2.10
 XO
2.15
XXX
   
3
Daniel Claxton
Daniel Claxton ('99)
USA2.10
  
 
 
2.00
  O
2.05
 XO
2.10
XXO
2.15
XXX
    
4
Kevin Mcgrath
Kevin Mcgrath 
USA2.00
  
 
 
1.95
  O
2.00
  O
2.05
XXX
     
5
Dennis Manyeah
Dennis Manyeah ('98)
USA2.00
  
 
 
1.95
  O
2.00
 XO
2.05
XXX
     
6
Jack Reichenbach
Jack Reichenbach ('98)
USA2.00
  
 
 
1.95
 XO
2.00
 XO
2.05
XXX
     
7
Eric Wicks
Eric Wicks 
USA2.00
  
 
 
1.95
XXO
2.00
XXO
2.05
XXX
     
M Stangspring    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Michael Fairbanks
Michael Fairbanks 
USA5.20
  
 PB
 
4.70
  O
4.85
  O
4.95
  O
5.05
  O
5.15 PB
 XO
5.20 PB
  O
5.43
XXX
 
2
Carter Nave
Carter Nave 
USA5.05
  
 PB
 
4.70
  O
4.85
 XO
4.95 PB
XXO
5.05 PB
  O
5.15
XXX
   
3
Travis Snyder
Travis Snyder ('01)
USA5.05
  
 
 
4.85
  O
4.95
  O
5.05
 XO
5.20
XXX
    
4
Darin Smalls
Darin Smalls 
USA4.95
  
 PB
 
4.70
  O
4.85
 XO
4.95 PB
 XO
5.05
XXX
    
5
Nicholas Marino
Nicholas Marino ('98)
USA4.85
  
 
 
4.70
  O
4.85
 XO
4.95
XXX
     
6
Tyler Hrbek
Tyler Hrbek 
USA4.85
  
 
 
4.70
  O
4.85
XXO
4.95
XXX
     
7
Devon McShane
Devon McShane 
USA4.70
  
 
 
4.70
  O
4.85
XXX
      
8
Randy Showmaker
Randy Showmaker 
USA4.70
  
 
 
4.70
 XO
4.85
XXX
      
8
Marc DeLuca
Marc DeLuca 
USA4.70
  
 
 
4.70
 XO
4.85
XXX
      
M Længdespring    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Qayyim Ali
Qayyim Ali ('99)
USA7.33
  
 =PB
 
  X7.166.967.127.027.33 =PB  
2
Otis Slayton
Otis Slayton 
USA7.05
  
 
 
  X7.056.856.93  X6.96  
3
Dorian Jackson
Dorian Jackson ('99)
USA7.01
  
 
 
  X6.997.01  X6.95  –  
15
Elias Lindsey
Elias Lindsey 
USA6.22
  
 PB
 
  X5.88 PB6.22 PB     
M Trespring    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
David Ajama
David Ajama ('01)
USA15.55
  
 
 
15.1414.7515.1114.8314.5515.55  
2
Matthew Baker
Matthew Baker 
USA15.46
  
 PB
 
  X15.14  X  X14.8915.46 PB  
3
Robert Blue
Robert Blue 
USA15.39
  
 
 
  X15.19  X15.3615.3914.68  
4
Krishna White
Krishna White 
USA15.38
  
 PB
 
14.7614.8613.6614.6715.0415.38 PB  
5
Jordan Buckmire
Jordan Buckmire 
USA15.13
  
 PB
 
14.92 SB14.99 SB15.13 PB15.0214.9514.86  
6
Jahsira Dunbar
Jahsira Dunbar 
USA15.11
  
 
 
15.1113.2214.6014.6514.67  X  
7
Avery McKenzie
Avery McKenzie 
USA15.08
  
 
 
14.9415.05  X14.6015.0115.08  
8
Omahri Sturdivant
Omahri Sturdivant ('98)
PUR14.86
  
 
 
  X  X14.85  X14.6814.86  
9
Safir Scott
Safir Scott ('99)
USA14.72
  
 
 
  X14.3714.7013.78  X14.72  
10
Mohamed Diagourga
Mohamed Diagourga 
USA14.66
  
 
 
13.9014.6614.63     
11
Darian Alston
Darian Alston 
USA14.60
  
 
 
14.3814.5314.60     
12
Michael Pichay
Michael Pichay 
USA14.52
  
 
 
  X14.52  X     
13
Nile Uzzell
Nile Uzzell 
USA14.51
  
 
 
14.51  X14.39     
20
Elias Lindsey
Elias Lindsey 
USA13.06
  
 SB
 
13.06 SB  X  X     
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Kelly Cook Jr.
Kelly Cook Jr. ('99)
USA18.20
  
 PB
 
  X16.2317.54 PB16.9418.20 PB17.52  
2
Anu Awonusi
Anu Awonusi ('97)
IRL18.18
  
 PB
 
  X16.95  X17.0018.18 PB17.28  
3
Zachary Astle
Zachary Astle 
USA17.54
  
 PB
 
17.25  X16.47  X17.54 PB17.07  
4
Connor Scott
Connor Scott 
USA17.29
  
 PB
 
16.5415.9916.92  X  X17.29 PB  
5
Todd Stueber
Todd Stueber 
USA17.26
  
 PB
 
17.05 SB16.48  X17.26 PB  X15.96  
6
Andrew Tummino
Andrew Tummino 
USA16.76
  
 
 
16.7616.0416.22  X16.63  X  
7
Benjamin Clay
Benjamin Clay 
USA16.55
  
 PB
 
15.2916.55 PB15.5716.17  X  X  
8
Matt Brady
Matt Brady 
USA16.45
  
 
 
15.29  X16.2016.45  X16.38  
9
Daniel Gilligan
Daniel Gilligan 
USA16.36
  
 
 
16.2616.3616.1616.1616.3116.29  
10
Nickolas Hyde
Nickolas Hyde 
USA16.17
  
 
 
15.6315.8816.17     
11
Troy Yearwood
Troy Yearwood 
USA16.01
  
 
 
16.01  X15.82     
12
Nicholas Edwards
Nicholas Edwards 
USA16.00
  
 
 
15.3916.00  X     
13
Adam Hunt
Adam Hunt 
USA15.96
  
 
 
14.4914.6315.96     
14
Kyle Lipscomb
Kyle Lipscomb ('01)
USA15.79
  
 
 
15.0515.7415.79     
M Vægtkast 15.89 kg    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Troy Yearwood
Troy Yearwood 
USA19.69
  
 PB
 
19.69 PB19.0918.42  X18.70  X  
2
Zachary Astle
Zachary Astle 
USA19.38
  
 
 
  X18.9817.3319.2118.2419.38  
3
Johnathan Buchanan
Johnathan Buchanan ('99)
USA18.80
  
 PB
 
16.92 PB  X17.97 PB18.80 PB  X  X  
7
Enrique Martinez
Enrique Martinez ('98)
ESA18.39
  
 PB
 
18.3517.9317.7417.7218.39 PB17.50  
M Syvkamp    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Jordan Torney
Jordan Torney 
USA5359
  
 
 
7,097,1912,101,828,354,402.50,00
2
Troy Zanger
Troy Zanger 
USA5073
  
 
 
7,466,8710,971,918,674,202.46,40
3
Alex Parasky
Alex Parasky 
USA4815
  
 =PB
 
7,306,6112,021,768,723,802.52,40
4
Nicholas Pronovost
Nicholas Pronovost 
USA4768
  
 
 
7,386,5312,551,858,713,803.03,65
5
Daniel Layton
Daniel Layton 
USA4733
  
 PB
 
7,566,1210,741,678,694,202.38,74
6
Shemar Parker
Shemar Parker 
USA4578
  
 PB
 
7,256,0410,281,798,954,103.00,07
7
Liam Landau
Liam Landau ('01)
USA4477
  
 PB
 
7,396,4610,071,739,204,603.19,11
K 60 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Crystal Johnson
Crystal Johnson 
USA7.47
  
 
2
Christina Riggins
Christina Riggins 
USA7.49
  
 PB
3
Chidinma Matthew
Chidinma Matthew 
USA7.53
  
 
4
Kaitlin Salisbury
Kaitlin Salisbury ('97)
USA7.58
  
 
5
Meredith Willis
Meredith Willis 
USA7.60
  
 
6
Shamika Burton
Shamika Burton ('99)
JAM7.61
  
 
7
Leah Anderson
Leah Anderson ('99)
JAM7.68
  
 
8
Mylan Crews
Mylan Crews 
USA7.71
  
 
Semifinale8.3.
Semi 1
8.3.
8.3.
1
Christina Riggins
Christina Riggins 
USA7.52
  
 PB
2
Crystal Johnson
Crystal Johnson 
USA7.55
  
 
3
Kaitlin Salisbury
Kaitlin Salisbury ('97)
USA7.58
  
 
4
Meredith Willis
Meredith Willis 
USA7.60
  
 
5
Jalurah Moore
Jalurah Moore 
USA7.62
  
 PB
6
Akajia Atkins
Akajia Atkins 
USA7.70
  
 =PB
7
Isis Brooks
Isis Brooks 
USA7.74
  
 
8
Jasymne Joseph
Jasymne Joseph 
USA7.76
  
 
Semi 2
8.3.
8.3.
1
Shamika Burton
Shamika Burton ('99)
JAM7.51
  
 
2
Leah Anderson
Leah Anderson ('99)
JAM7.52
  
 =PB
3
Chidinma Matthew
Chidinma Matthew 
USA7.53
  
 
4
Mylan Crews
Mylan Crews 
USA7.58
  
 =PB
5
Pitchford Mallory
Pitchford Mallory ('98)
USA7.65
  
 
6
Sydney Hawkins
Sydney Hawkins ('01)
USA7.73
  
 
7
Khailah Griffin
Khailah Griffin ('98)
USA7.74
  
 
8
Alyssa Zee
Alyssa Zee ('99)
USA7.74
  
 =PB
Indledende heats8.3.
Indledende 1
8.3.
8.3.
1
Chidinma Matthew
Chidinma Matthew 
USA7.55
  
 
2
Meredith Willis
Meredith Willis 
USA7.64
  
 
3
Jalurah Moore
Jalurah Moore 
USA7.70
  
 PB
4
Jasymne Joseph
Jasymne Joseph 
USA7.75
  
 
5
Khailah Griffin
Khailah Griffin ('98)
USA7.76
  
 
6
Jordan Haywood
Jordan Haywood ('99)
USA7.80
  
 
Indledende 2
8.3.
8.3.
1
Crystal Johnson
Crystal Johnson 
USA7.58
  
 
2
Pitchford Mallory
Pitchford Mallory ('98)
USA7.74
  
 
3
Alyssa Zee
Alyssa Zee ('99)
USA7.74
  
 PB
4
Kathryn Kelly
Kathryn Kelly 
USA7.78
  
 
6
Onasha Rogers
Onasha Rogers 
GUY7.82
  
 
Indledende 3
8.3.
8.3.
1
Leah Anderson
Leah Anderson ('99)
JAM7.62
  
 
2
Kaitlin Salisbury
Kaitlin Salisbury ('97)
USA7.67
  
 
3
Sydney Hawkins
Sydney Hawkins ('01)
USA7.74
  
 
5
Jonel Lacey
Jonel Lacey ('96)
IVB7.82
  
 
Indledende 4
8.3.
8.3.
1
Christina Riggins
Christina Riggins 
USA7.56
  
 PB
2
Mylan Crews
Mylan Crews 
USA7.58
  
 PB
3
Shamika Burton
Shamika Burton ('99)
JAM7.61
  
 
4
Akajia Atkins
Akajia Atkins 
USA7.70
  
 PB
5
Isis Brooks
Isis Brooks 
USA7.75
  
 
K 200 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Meredith Willis
Meredith Willis 
USA23.85
  
 PB
1
Kathryn Kelly
Kathryn Kelly 
USA24.22
  
 PB
2
Amanda Stead
Amanda Stead ('99)
USA24.07
  
 PB
2
Shauntae Nelson
Shauntae Nelson ('01)
USA24.34
  
 PB
3
Chidinma Matthew
Chidinma Matthew 
USA24.16
  
 SB
3
Halima Scott
Halima Scott 
USA24.82
  
 
4
Isis Brooks
Isis Brooks 
USA24.39
  
 
Finale B
8.3.
8.3.
1
Crystal Johnson
Crystal Johnson 
USA24.40
  
 SB
2
Victoria Gersch
Victoria Gersch 
USA24.43
  
 PB
3
Lindsay Witt
Lindsay Witt 
USA24.60
  
 
4
Niasia Boone
Niasia Boone ('98)
USA24.66
  
 
Indledende heats8.3.
Indledende 1
8.3.
8.3.
1
Amanda Stead
Amanda Stead ('99)
USA24.18
  
 =PB
2
Alyssa Madden
Alyssa Madden ('01)
USA24.96
  
 
3
Madeline Price
Madeline Price ('95)
CAN24.96
  
 
Indledende 2
8.3.
8.3.
1
Libby McMahon
Libby McMahon 
USA24.46
  
 PB
2
Alyssa Zee
Alyssa Zee ('99)
USA24.78
  
 PB
3
Sydney Hawkins
Sydney Hawkins ('01)
USA24.88
  
 PB
Indledende 3
8.3.
8.3.
1
Avon Samuels
Avon Samuels ('99)
GUY24.65
  
 
2
Michaela Neils
Michaela Neils ('98)
TTO24.95
  
 PB
Indledende 4
8.3.
8.3.
1
Isis Brooks
Isis Brooks 
USA24.27
  
 
2
Crystal Johnson
Crystal Johnson 
USA24.55
  
 SB
3
Christina Riggins
Christina Riggins 
USA24.95
  
 PB
Indledende 5
8.3.
8.3.
1
Kathryn Kelly
Kathryn Kelly 
USA24.29
  
 SB
2
Shauntae Nelson
Shauntae Nelson ('01)
USA24.41
  
 PB
3
Jordan Haywood
Jordan Haywood ('99)
USA24.72
  
 PB
Indledende 6
8.3.
8.3.
1
Lindsay Witt
Lindsay Witt 
USA24.59
  
 
2
Angeli Andre
Angeli Andre 
USA24.65
  
 
3
Shamika Burton
Shamika Burton ('99)
JAM25.17
  
 PB
Indledende 7
8.3.
8.3.
1
Meredith Willis
Meredith Willis 
USA24.18
  
 
2
Victoria Gersch
Victoria Gersch 
USA24.56
  
 PB
Indledende 8
8.3.
8.3.
1
Halima Scott
Halima Scott 
USA24.63
  
 
2
Niasia Boone
Niasia Boone ('98)
USA24.64
  
 PB
Indledende 9
8.3.
8.3.
1
Chidinma Matthew
Chidinma Matthew 
USA24.62
  
 
K 400 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Leah Anderson
Leah Anderson ('99)
JAM53.69
  
 
1
Angeli Andre
Angeli Andre 
USA54.83
  
 
2
Jaelan Leonard
Jaelan Leonard ('98)
USA54.47
  
 PB
2
Halima Scott
Halima Scott 
USA54.95
  
 
3
Victoria Gersch
Victoria Gersch 
USA55.40
  
 PB
3
Sashana Hinds
Sashana Hinds 
USA56.95
  
 
4
Nadja Ashley
Nadja Ashley 
USA55.94
  
 
Indledende heats8.3.
Indledende 1
8.3.
8.3.
1
Emily Cluck
Emily Cluck 
USA55.26
  
 
2
Angeli Andre
Angeli Andre 
USA55.49
  
 
Indledende 2
8.3.
8.3.
1
Halima Scott
Halima Scott 
USA56.37
  
 
2
Shanice Watkins
Shanice Watkins 
USA56.63
  
 
3
Kayla Jackson
Kayla Jackson 
USA56.78
  
 PB
Indledende 3
8.3.
8.3.
1
Asia Jinks
Asia Jinks ('99)
USA55.33
  
 
2
Alexis Knight
Alexis Knight 
USA56.57
  
 
3
Skyy Diop
Skyy Diop 
USA56.65
  
 
Indledende 4
8.3.
8.3.
1
Leah Anderson
Leah Anderson ('99)
JAM53.87
  
 
2
Khamil Evans
Khamil Evans ('01)
USA56.39
  
 PB
3
Aliyah Boshnak
Aliyah Boshnak 
USA56.62
  
 
Indledende 5
8.3.
8.3.
1
Nadja Ashley
Nadja Ashley 
USA55.59
  
 
2
Sashana Hinds
Sashana Hinds 
USA56.53
  
 
Indledende 6
8.3.
8.3.
1
Jaelan Leonard
Jaelan Leonard ('98)
USA55.30
  
 
2
Victoria Gersch
Victoria Gersch 
USA55.44
  
 PB
K 500 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Emilie Cowan
Emilie Cowan ('97)
USA1:11.68
  
 SB
1
Reanda Richards
Reanda Richards ('99)
SKN1:11.73
  
NR PB
2
Rachel Helbling
Rachel Helbling 
USA1:12.13
  
 PB
2
Anna Greentree
Anna Greentree 
CAN1:12.93
  
 PB
3
Susanna Maisto
Susanna Maisto 
USA1:13.05
  
 PB
3
Jazmyn Lewis
Jazmyn Lewis ('99)
CAN1:14.00
  
 PB
Indledende heats8.3.
Indledende 2
8.3.
8.3.
1
Jazmyn Lewis
Jazmyn Lewis ('99)
CAN1:14.81
  
 SB
Indledende 3
8.3.
8.3.
1
Reanda Richards
Reanda Richards ('99)
SKN1:12.46
  
NR PB
Indledende 5
8.3.
8.3.
1
Anna Greentree
Anna Greentree 
CAN1:14.02
  
 PB
3
Chantai Smith
Chantai Smith 
JAM1:15.50
  
 PB
K 800 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Senna Ohlsson
Senna Ohlsson 
SWE2:07.07
  
 PB
2
Maria Acosta
Maria Acosta ('98)
PUR2:07.19
  
 SB
3
Holly Manning
Holly Manning ('96)
NZL2:09.44
  
 
4
Angelia Rafter
Angelia Rafter 
USA2:09.69
  
 PB
5
Samantha Rutt
Samantha Rutt 
USA2:09.94
  
 PB
6
Ayoola Gbolade
Ayoola Gbolade 
USA2:11.34
  
 
7
Meghan Curtin
Meghan Curtin 
USA2:12.07
  
 
Indledende heats8.3.
Indledende 1
8.3.
8.3.
1
Amy Piccolo
Amy Piccolo 
USA2:10.40
  
 
2
Angelia Rafter
Angelia Rafter 
USA2:10.45
  
 PB
3
Ayoola Gbolade
Ayoola Gbolade 
USA2:10.81
  
 PB
4
Halle Atkinson
Halle Atkinson 
USA2:12.06
  
 PB
5
Kendra Smither
Kendra Smither 
USA2:12.21
  
 SB
6
Ahmetra Davies
Ahmetra Davies 
USA2:12.37
  
 PB
7
Sara Carney
Sara Carney 
USA2:12.68
  
 PB
8
Michaela Baker
Michaela Baker 
USA2:14.32
  
 PB
9
Dana Lowney
Dana Lowney 
USA2:14.95
  
 PB
Indledende 2
8.3.
8.3.
1
Maria Acosta
Maria Acosta ('98)
PUR2:08.23
  
 SB
2
Holly Manning
Holly Manning ('96)
NZL2:08.81
  
 PB
3
Meghan Curtin
Meghan Curtin 
USA2:11.14
  
 PB
4
Samantha Rutt
Samantha Rutt 
USA2:11.26
  
 PB
5
Kate McAndrew
Kate McAndrew 
USA2:12.29
  
 PB
6
Nina Baltus
Nina Baltus ('99)
NED2:12.43
  
 PB
7
Tara Lyons
Tara Lyons 
USA2:12.81
  
 PB
8
Dina John
Dina John 
USA2:13.18
  
 PB
Indledende 3
8.3.
8.3.
1
Senna Ohlsson
Senna Ohlsson 
SWE2:07.94
  
 PB
2
Marina Mackinnon
Marina Mackinnon 
USA2:11.37
  
 PB
3
Lucinda Shotts
Lucinda Shotts 
USA2:12.34
  
 PB
4
Katherine Mitchell
Katherine Mitchell 
USA2:12.40
  
 
5
Kaylah Quarshie
Kaylah Quarshie 
USA2:13.09
  
 PB
6
Monica Higgins
Monica Higgins 
USA2:13.64
  
 PB
K 1000 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Paige Duca
Paige Duca ('97)
USA2:46.61
  
 
2
Taylor Jones
Taylor Jones 
USA2:49.30
  
 PB
3
Tessa Hunt
Tessa Hunt 
NZL2:49.93
  
 PB
4
Ashley Dana
Ashley Dana 
USA2:50.98
  
 PB
5
Karly Forker
Karly Forker 
USA2:52.62
  
 PB
6
Christine Mancini
Christine Mancini 
USA2:53.48
  
 
Indledende heats8.3.
Indledende 1
8.3.
8.3.
1
Paige Duca
Paige Duca ('97)
USA2:48.49
  
 
2
Taylor Jones
Taylor Jones 
USA2:51.39
  
 PB
3
Tessa Hunt
Tessa Hunt 
NZL2:51.86
  
 PB
4
Ashley Dana
Ashley Dana 
USA2:52.73
  
 PB
6
Kylee Raftis
Kylee Raftis ('99)
CAN2:55.09
  
 
Indledende 2
8.3.
8.3.
1
Caroline O'Shea
Caroline O'Shea 
USA2:53.00
  
 
2
Karly Forker
Karly Forker 
USA2:53.04
  
 PB
3
Christine Mancini
Christine Mancini 
USA2:53.45
  
 PB
K 1 mile    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Melissa Anastasakis
Melissa Anastasakis ('98)
CAN4:48.91
  
 
2
Megan Brawner
Megan Brawner 
USA4:49.77
  
 
3
Claire Brown
Claire Brown 
USA4:49.93
  
 
4
Bridget Mitchell
Bridget Mitchell 
USA4:50.64
  
 PB
5
Danielle Jordan
Danielle Jordan 
USA4:50.80
  
 PB
Indledende heats8.3.
Indledende 1
8.3.
8.3.
1
Claire Brown
Claire Brown 
USA4:49.26
  
 PB
2
Megan Brawner
Megan Brawner 
USA4:49.55
  
 PB
3
Lily Snow
Lily Snow 
USA4:50.00
  
 PB
Indledende 2
8.3.
8.3.
1
Caroline Robelen
Caroline Robelen 
USA4:49.08
  
 PB
Indledende 3
8.3.
8.3.
1
Melissa Anastasakis
Melissa Anastasakis ('98)
CAN4:52.63
  
 
K 3000 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Mia Nahom
Mia Nahom ('99)
USA9:23.62
  
 PB
1
Scolasticah Kemei
Scolasticah Kemei 
KEN9:42.12
  
 PB
2
Isabelle Kennedy
Isabelle Kennedy 
USA9:25.15
  
 PB
2
Sunny Nagpaul
Sunny Nagpaul 
USA9:45.75
  
 PB
3
Gemma Nuttall
Gemma Nuttall 
USA9:28.56
  
 PB
3
Hannah Preeo
Hannah Preeo ('99)
AUS9:48.40
  
 PB
4
Fian Sweeney
Fian Sweeney ('98)
IRL9:29.79
  
 PB
4
Alexandra Thomas
Alexandra Thomas 
USA9:48.77
  
 PB
5
Lilly Tuck
Lilly Tuck ('01)
CAN9:29.84
  
 PB
5
Kelly Iocca
Kelly Iocca ('99)
USA9:49.13
  
 PB
6
Andria Scaglione
Andria Scaglione ('01)
USA9:33.98
  
 PB
6
Kayla Smith
Kayla Smith 
USA9:50.00
  
 SB
7
Clodagh O'Reilly
Clodagh O'Reilly ('97)
IRL9:35.97
  
 PB
7
Orla O'Connor
Orla O'Connor 
IRL9:52.98
  
 
8
Phoebe Koski
Phoebe Koski 
USA9:38.90
  
 PB
8
Allison McArdle
Allison McArdle 
USA9:54.61
  
 PB
9
Louiza Wise
Louiza Wise 
USA9:41.17
  
 PB
9
Madison Neuner
Madison Neuner 
USA10:09.95
  
 
10
Anna Oeser
Anna Oeser 
USA9:44.61
  
 
10
Susanna Weir
Susanna Weir ('99)
USA10:11.91
  
 
11
Eleanor Mancini
Eleanor Mancini 
USA9:53.41
  
 
K 5000 m    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Margaret Champagne
Margaret Champagne ('98)
USA16:48.69
  
 PB
2Maria AhmMaria Ahm ('98)DEN16:49.44
  
 
3
Caroline Mahoney
Caroline Mahoney 
USA16:59.13
  
 PB
4
Louiza Wise
Louiza Wise 
USA17:00.38
  
 PB
5
Randi Burr
Randi Burr 
USA17:00.70
  
 PB
6
Ashlyn Ramos
Ashlyn Ramos 
USA17:02.96
  
 PB
7
Hayley Collins
Hayley Collins ('99)
USA17:04.02
  
 PB
8
Peri Pavicic
Peri Pavicic 
USA17:04.31
  
 PB
9
Ericka Randazzo
Ericka Randazzo 
USA17:10.40
  
 SB
10
Olivia Paxton
Olivia Paxton 
USA17:11.30
  
 
11
Gianna Tedeschi
Gianna Tedeschi ('99)
USA17:13.24
  
 
12
Carolyn Pellegrini
Carolyn Pellegrini 
USA17:13.73
  
 PB
13
Samantha Ragenklint
Samantha Ragenklint 
USA17:14.63
  
 PB
14
Mackenzie Jones
Mackenzie Jones ('97)
USA17:14.95
  
 
15
Susanna Weir
Susanna Weir ('99)
USA17:26.09
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Asia Jinks
Asia Jinks ('99)
USA8.52
  
 
2
Pitchford Mallory
Pitchford Mallory ('98)
USA8.53
  
 
3
Autumn Smith
Autumn Smith 
USA8.59
  
 
4
Trinity Smith
Trinity Smith 
USA8.67
  
 
5
Helnsarah Penda
Helnsarah Penda 
USA8.70
  
 
6
Emmanuela Lauredent
Emmanuela Lauredent 
USA8.71
  
 
Semifinale8.3.
Semi 1
8.3.
8.3.
1
Asia Jinks
Asia Jinks ('99)
USA8.42
  
 PB
2
Pitchford Mallory
Pitchford Mallory ('98)
USA8.58
  
 
3
Trinity Smith
Trinity Smith 
USA8.61
  
 PB
4
Emmanuela Lauredent
Emmanuela Lauredent 
USA8.63
  
 PB
Semi 2
8.3.
8.3.
1
Adetoun Oluwole
Adetoun Oluwole 
USA8.55
  
 
2
Helnsarah Penda
Helnsarah Penda 
USA8.58
  
 
3
Emily Lewis
Emily Lewis 
USA8.65
  
 PB
4
Autumn Smith
Autumn Smith 
USA8.66
  
 
5
Carlita Taylor
Carlita Taylor ('99)
USA8.72
  
 
Indledende heats8.3.
Indledende 1
8.3.
8.3.
1
Autumn Smith
Autumn Smith 
USA8.66
  
 
2
Trinity Smith
Trinity Smith 
USA8.66
  
 
3
Helnsarah Penda
Helnsarah Penda 
USA8.74
  
 
Indledende 2
8.3.
8.3.
1
Pitchford Mallory
Pitchford Mallory ('98)
USA8.57
  
 
2
Asia Jinks
Asia Jinks ('99)
USA8.62
  
 
Indledende 3
8.3.
8.3.
1
Adetoun Oluwole
Adetoun Oluwole 
USA8.67
  
 
2
Carlita Taylor
Carlita Taylor ('99)
USA8.69
  
 SB
3
Emmanuela Lauredent
Emmanuela Lauredent 
USA8.75
  
 
K Højdespring    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Anna Jordahl-Henry
Anna Jordahl-Henry ('01)
USA1.73
  
 
 
1.65
  O
1.70
  O
1.73
  O
1.76
XXX
    
2
Jada Harris
Jada Harris ('98)
USA1.73
  
 
 
1.70
  O
1.73
 XO
1.76
XXX
     
3
Samantha Thompson
Samantha Thompson 
USA1.70
  
 
 
1.65
 XO
1.70
 XO
1.73
XXX
     
4
Stephanie Esogenwune
Stephanie Esogenwune 
RSA1.70
  
 =PB
 
1.65
XXO
1.70 =PB
XXO
1.73
XXX
     
5
Danielle Poublon
Danielle Poublon 
USA1.65
  
 
 
1.65
  O
1.70
XXX
      
7
Kelly Ward
Kelly Ward 
USA1.65
  
 
 
1.65
 XO
1.70
XXX
      
11
Dominique Biron
Dominique Biron 
USA1.65
  
 
 
1.65
XXO
1.70
XXX
      
Ani Boghossian-James
Ani Boghossian-James 
USA NH
  
 
 
1.65
XXX
       
K Stangspring    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Emma Chee
Emma Chee 
USA4.10
  
 PB
 
3.65
  O
3.75
  O
3.85
  O
3.95
  O
4.05 PB
 XO
4.10 PB
  O
4.15
XXX
 
2
Hayley Horvath
Hayley Horvath 
USA4.10
  
 PB
 
3.75
 XO
3.85
  O
3.95
  O
4.05
  O
4.10 PB
 XO
4.15
XXX
  
3
Taylor Weaver
Taylor Weaver 
USA3.95
  
 =SB
 
3.75
XXO
3.85
 XO
3.95 =SB
  O
4.05
XXX
    
4
Christa Moore
Christa Moore 
USA3.85
  
 
 
3.50
  O
3.65
 XO
3.75
  O
3.85
  O
3.95
XXX
   
5
Taylor Jones
Taylor Jones 
USA3.75
  
 SB
 
3.50
 XO
3.65 =SB
  O
3.75 SB
 XO
3.85
XXX
    
6
Alexandra Butz
Alexandra Butz 
USA3.65
  
 =PB
 
3.50
  O
3.65 =PB
  O
3.75
XXX
     
7
Mallory Prelewicz
Mallory Prelewicz 
USA3.65
  
 =PB
 
3.50
  O
3.65 =PB
 XO
3.75
XXX
     
8
Zoe Beard
Zoe Beard 
USA3.65
  
 =PB
 
3.50
 XO
3.65 =PB
 XO
3.75
XXX
     
9
Emily Corso
Emily Corso 
USA3.65
  
 PB
 
3.50 =PB
  O
3.65 PB
XXO
3.75
XXX
     
K Længdespring    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
EJ Onah
EJ Onah 
USA5.99
  
 
 
5.775.995.765.615.875.96  
2
Allison Smiley
Allison Smiley 
USA5.90
  
 PB
 
5.445.515.71  X5.585.90 PB  
3
Tara Zeni
Tara Zeni 
USA5.89
  
 
 
5.725.50  X5.655.815.89  
4
Lynda Brundige
Lynda Brundige 
USA5.82
  
 
 
5.795.82  –5.64  X5.63  
5
Julia Lyons
Julia Lyons 
USA5.78
  
 
 
5.784.55  X5.615.43  –  
6
Cymeria Robshaw
Cymeria Robshaw 
USA5.74
  
 PB
 
5.615.525.74 PB5.565.47  X  
7
Khailah Griffin
Khailah Griffin ('98)
USA5.73
  
 
 
5.515.735.48  X5.245.53  
8
Gianna Macones
Gianna Macones 
USA5.70
  
 
 
5.66  X  X5.46  X5.70  
9
Jacqueline Simmons
Jacqueline Simmons ('99)
USA5.68
  
 
 
5.585.565.68  X  X5.34  
10
Kayla Woods
Kayla Woods 
USA5.64
  
 
 
5.64  X5.60     
11
Meaghan Scullin
Meaghan Scullin 
USA5.63
  
 
 
5.515.505.63     
18
Olivia Bowes
Olivia Bowes 
IRL5.08
  
 
 
3.695.055.08     
Zellie Charles
Zellie Charles ('96)
DOM NM
  
 
 
  X  X  X     
K Trespring     
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Kali Hatcher
Kali Hatcher 
USA13.08
  
 PB
 
12.7112.8513.08 PB12.47  X  –  
2
Attinuke Shittu
Attinuke Shittu 
USA12.68
  
 PB
 
12.43 PB12.47 PB12.68 PB12.3812.2512.28  
3
Madeline Price
Madeline Price ('95)
CAN12.42
  
 PB
 
12.1212.1812.42 PB11.72  X  X  
4
Alexis Brender a Brandis
Alexis Brender a Brandis 
USA12.30
  
 PB
 
12.30 PB12.0411.6211.9412.0312.08  
5
Adetoun Oluwole
Adetoun Oluwole 
USA12.23
  
 
 
11.4911.7512.0812.23  –  –  
6
Adia Cavalier
Adia Cavalier 
USA12.16
  
 
 
12.16  X  X11.8712.1011.71  
7
Skyla Davidson
Skyla Davidson ('99)
USA12.15
  
 SB
 
12.11 SB  X12.00  X12.0412.15 SB  
8
Tiffany Bautista
Tiffany Bautista ('01)
DOM12.00
  
 
 
11.8711.89  X12.0011.6711.77  
10
Stephanie Esogenwune
Stephanie Esogenwune 
RSA11.84
  
 
 
11.8411.8211.79     
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Keeley Suzenski
Keeley Suzenski 
USA15.37
  
 PB
 
13.97 SB14.41 SB14.66 PB13.9114.5215.37 PB  
2
Leeyan Redwood
Leeyan Redwood 
USA14.60
  
 
 
14.34  X14.5514.60  X  X  
3
Jasmine Van Note
Jasmine Van Note 
USA14.58
  
 PB
 
13.8614.58 PB  X  X  X  X  
4
Shelby Bigsby
Shelby Bigsby 
USA14.29
  
 
 
  X14.29  X  X  X  X  
5
Shania Scott
Shania Scott 
JAM14.12
  
 
 
13.3514.12  X13.9114.11  X  
6
Lāsma Padedze
Lāsma Padedze ('98)
LAT14.12
  
 SB
 
  X14.12 SB13.6713.7013.5714.06  
7
Amarys Berry
Amarys Berry ('97)
USA14.12
  
 
 
13.5713.8013.89  X14.12  X  
8
Najeaya Singleton
Najeaya Singleton ('99)
USA14.08
  
 
 
13.28  X14.08  X  X14.04  
9
Sarah Leckman
Sarah Leckman 
USA13.94
  
 
 
13.1013.8313.8713.3913.9413.89  
10
Samantha Morillo
Samantha Morillo ('99)
DOM13.78
  
 
 
13.7813.0513.72     
11
Ayana Culhane
Ayana Culhane 
USA13.72
  
 
 
  X13.72  X     
12
Ronetta Hunter
Ronetta Hunter 
USA13.70
  
 
 
13.4013.7013.65     
13
Chloe Eressy
Chloe Eressy 
USA13.70
  
 
 
13.4813.4513.70     
14
Alexandra Preckajlo
Alexandra Preckajlo ('98)
USA13.60
  
 
 
13.6012.7712.99     
15
Michella Obijiaku
Michella Obijiaku ('97)
ITA13.56
  
 
 
  X  X13.56     
16
Taylor Parker
Taylor Parker 
USA13.27
  
 
 
  X  X13.27     
17
Kiyanna Thomas
Kiyanna Thomas 
USA13.26
  
 
 
13.1613.26  X     
18
Kristine Strazdite
Kristine Strazdite ('99)
LAT13.19
  
 
 
12.6713.1713.19     
19
Jordan Wildermuth
Jordan Wildermuth ('98)
USA13.16
  
 
 
  X13.16  X     
20
Abbie Mokwuah
Abbie Mokwuah ('98)
USA13.14
  
 
 
  X13.14  X     
K Vægtkast 9.08 kg    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Michella Obijiaku
Michella Obijiaku ('97)
ITA20.66
  
 PB
 
19.71  X  X20.4020.66 PB20.41  
2
Elisia Lancaster
Elisia Lancaster ('98)
USA19.67
  
 
 
19.6719.42  X  X  X19.33  
3
Erica Belvit
Erica Belvit ('98)
JAM19.55
  
 PB
 
  X19.0519.4019.55 PB  X18.54  
4
Ludith Campos
Ludith Campos 
DOM18.81
  
 PB
 
18.81 PB  X18.1618.3518.0818.60  
5
Mikyla Rodger
Mikyla Rodger 
USA18.54
  
 
 
17.28  X18.3618.4218.3218.54  
6
Georgia Coleman
Georgia Coleman 
USA18.20
  
 PB
 
17.27  X18.20 PB17.9817.7017.75  
7
Chibuzo Amonu
Chibuzo Amonu 
USA17.93
  
 
 
16.3917.9317.4616.25  X17.46  
8
Shiana Galette-Rowe
Shiana Galette-Rowe 
USA17.85
  
 PB
 
17.03 PB17.65 PB17.72 PB17.6717.85 PB  X  
9
Skylar Barthelmes
Skylar Barthelmes ('98)
USA17.70
  
 
 
16.2217.7017.58  X  X  X  
10
Monae Cooper
Monae Cooper ('98)
USA17.57
  
 SB
 
17.56 SB17.57 SB16.61     
11
Tiffany Hanna
Tiffany Hanna ('99)
BAH17.44
  
 
 
17.44  X  X     
12
Lynne Gbadamosi
Lynne Gbadamosi 
USA17.22
  
 
 
17.22  X16.92     
13
Nina Björkman
Nina Björkman ('98)
SWE17.13
  
 
 
16.2415.9117.13     
K Femkamp    
Inde 8.3.

Finale A

Finale
Inde 8.3.
1
Dominique Biron
Dominique Biron 
USA3734
  
 PB
 
9,161,6611,845,212.23,02
2
Kelly Ward
Kelly Ward 
USA3520
  
 PB
 
9,621,6610,065,352.26,36
3
Dejah Grant
Dejah Grant ('01)
USA3509
  
 PB
 
9,101,638,435,322.23,73
4
Bosibori Mosongo
Bosibori Mosongo 
USA3447
  
 PB
 
9,421,5710,615,272.27,95
5
Ani Boghossian-James
Ani Boghossian-James 
USA3349
  
 PB
 
9,201,608,695,212.30,82
6
Jillian Kilmer
Jillian Kilmer 
USA3302
  
 SB
 
9,521,5711,035,002.34,22

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne