Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Den Haag NED: NN City Pier City Half-Marathon 8.3.2020

M Halvmaraton    

Finale A

Finale
1
Dawit Wolde
Dawit Wolde ('91)
ETH59:58
  
 PB
2
Kelvin Kiptum
Kelvin Kiptum ('99)
KEN59:59
  
 SB
3
Bernard Kimani
Bernard Kimani ('93)
KEN1:00:00
  
 PB
4
Leonard Langat
Leonard Langat ('90)
KEN1:00:03
  
 SB
5
Moses Koech
Moses Koech ('97)
KEN1:00:10
  
 
6
James Rungaru
James Rungaru ('93)
KEN1:00:18
  
 SB
7
Kiprotich Peter
Kiprotich Peter ('98)
KEN1:02:15
  
 SB
8
Krystian Zalewski
Krystian Zalewski ('89)
POL1:02:41
  
 SB
9
Elijah Kirwa
Elijah Kirwa 
KEN1:02:47
  
 PB
10
Jamal Kiprono
Jamal Kiprono 
KEN1:03:07
  
 PB
11
Michel Butter
Michel Butter ('85)
NED1:03:22
  
 SB
12
Dominic Kiptarus
Dominic Kiptarus ('96)
KEN1:03:35
  
 SB
13
Stan Niesten
Stan Niesten ('96)
NED1:03:35
  
 PB
14
Paul Kirui
Paul Kirui ('80)
KEN1:04:44
  
 SB
15
Justin Mahieu
Justin Mahieu ('85)
BEL1:04:44
  
 PB
16
Reece Edwards
Reece Edwards ('90)
AUS1:04:44
  
 PB
17
Ebrahim Abdulaziz
Ebrahim Abdulaziz ('78)
NOR1:04:46
  
 PB
18
Marius Ionescu
Marius Ionescu ('84)
ROU1:04:49
  
 SB
19
Thomas Moran
Thomas Moran ('93)
IRL1:04:49
  
 PB
20
Nicolai Sake
Nicolai Sake ('96)
BEL1:05:16
  
 PB
21
Anders Grahl
Anders Grahl ('87)
SWE1:05:31
  
 PB
22
Conor Duffy
Conor Duffy ('92)
IRL1:05:33
  
 PB
23
Linus Rosdahl
Linus Rosdahl ('92)
SWE1:05:34
  
 PB
24
Michiel Vink
Michiel Vink 
NED1:05:57
  
 PB
25
Christiaan Van Beusichem
Christiaan Van Beusichem ('80)
NED1:05:58
  
 PB
26
Ronald Schröer
Ronald Schröer ('84)
NED1:06:00
  
 SB
27
Olle Ahlberg
Olle Ahlberg ('97)
SWE1:06:04
  
 PB
28
Arnar Pétursson
Arnar Pétursson ('91)
ISL1:06:12
  
 PB
29
Marco Van Etten
Marco Van Etten ('89)
NED1:06:25
  
 PB
30
Tim Bolink
Tim Bolink ('92)
NED1:06:30
  
 PB
31
Nick van der Poel
Nick van der Poel ('87)
NED1:06:35
  
 PB
32
Emmanuel Giniki
Emmanuel Giniki ('88)
TAN1:07:11
  
 SB
33
Joris Keppens
Joris Keppens ('93)
BEL1:07:22
  
 PB
34
Thomas De Bock
Thomas De Bock ('91)
BEL1:07:48
  
 SB
35
Florent Caelen
Florent Caelen ('89)
BEL1:07:50
  
 SB
36
David Scanlon
David Scanlon ('94)
IRL1:07:55
  
 PB
37
Robert Murphy
Robert Murphy 
IRL1:08:04
  
 PB
38
Sverre Solligård
Sverre Solligård ('91)
NOR1:08:07
  
 PB
39
Tommy Kinders
Tommy Kinders ('88)
BEL1:08:07
  
 PB
40
Conor McCauley
Conor McCauley ('83)
IRL1:08:09
  
 PB
41
Martin Husen
Martin Husen ('83)
GER1:08:19
  
 PB
42
Raoul Jankowski
Raoul Jankowski ('91)
GER1:08:21
  
 PB
51
Anders Bergman
Anders Bergman ('88)
SWE1:08:59
  
 PB
63Morten StillingMorten Stilling ('87)DEN1:09:42
  
 PB
70
Daniel Cullin
Daniel Cullin ('97)
SWE1:10:00
  
 PB
76
Fredrik Uhrbom
Fredrik Uhrbom ('77)
SWE1:10:30
  
 
78
Markus Vall
Markus Vall ('92)
SWE1:10:32
  
 PB
83
Peter Hall
Peter Hall ('77)
SWE1:11:22
  
 PB
89Rasmus JessingRasmus Jessing ('78)DEN1:11:38
  
 PB
98
Henrik Engström
Henrik Engström ('84)
SWE1:12:22
  
 PB
100
Hannes Bjernhagen
Hannes Bjernhagen ('94)
SWE1:12:27
  
 PB
104
Lars Drageryd
Lars Drageryd ('89)
SWE1:12:38
  
 PB
125
Christoffer Hiding
Christoffer Hiding ('85)
SWE1:13:43
  
 PB
129
Mathias Ösmark
Mathias Ösmark ('82)
SWE1:13:51
  
 SB
132Rasmus Buhl AndersenRasmus Buhl Andersen ('83)DEN1:14:05
  
 PB
146
Robert Wingren
Robert Wingren ('88)
SWE1:14:32
  
 PB
152Andreas DamAndreas Dam ('89)DEN1:14:40
  
 SB
166
Filip Ainouz
Filip Ainouz ('84)
SWE1:15:22
  
 SB
178
Hjalmar Selskog
Hjalmar Selskog 
SWE1:16:01
  
 PB
212
Daniel Arvidsson
Daniel Arvidsson ('77)
SWE1:18:01
  
 PB
255
Daniel Parheden
Daniel Parheden ('93)
SWE1:19:38
  
 SB
259
Jonas Lembke
Jonas Lembke ('80)
SWE1:19:44
  
 PB
270Mike AndersenMike Andersen ('89)DEN1:19:57
  
 PB
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
1
Joyline Chemutai
Joyline Chemutai ('94)
KEN1:09:44
  
 PB
2
Katarzyna Jankowska
Katarzyna Jankowska ('94)
POL1:11:32
  
 PB
3
Zewdnesh Ayele
Zewdnesh Ayele ('93)
ETH1:11:37
  
 =PB
4
Jill Holterman
Jill Holterman ('91)
NED1:11:41
  
 PB
5
Jacelyn Gruppen
Jacelyn Gruppen ('89)
NED1:12:39
  
 PB
6
Aleksandra Brzezińska
Aleksandra Brzezińska ('91)
POL1:13:55
  
 PB
7
Laura Manninen
Laura Manninen ('73)
FIN1:14:01
  
 PB
8
Hanna Vandenbussche
Hanna Vandenbussche ('87)
BEL1:14:05
  
 SB
9
Maja Neuenschwander
Maja Neuenschwander ('80)
SUI1:14:42
  
 SB
10
Rachel Klamer
Rachel Klamer ('90)
NED1:14:54
  
 PB
11
Michelle Pearson
Michelle Pearson ('91)
AUS1:15:43
  
 PB
12
Siren Amelia Seiler
Siren Amelia Seiler ('98)
NOR1:16:37
  
 PB
13
Nesrine Leene
Nesrine Leene ('83)
LBN1:17:09
  
 PB
14
Sara Trané
Sara Trané ('85)
SWE1:18:39
  
 PB
15
Franzi Bossow
Franzi Bossow ('87)
GER1:19:29
  
 PB
16
Eva Van Zoonen
Eva Van Zoonen ('84)
NED1:19:46
  
 PB
17
Sanne Mooldijk
Sanne Mooldijk ('98)
NED1:19:47
  
 PB
18
Frida Michold
Frida Michold ('95)
SWE1:19:51
  
 PB
26
Linnea Claesdotter
Linnea Claesdotter ('89)
SWE1:23:33
  
 PB
33
Alice Hugosson
Alice Hugosson ('94)
SWE1:24:23
  
 PB

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten