Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sæby: Nålestævne 1.3.2020 Inde

P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)SIK809.21
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jens-Kristian Damgaard JensenJens-Kristian Damgaard Jensen ('04)SIK801.45
  
 =PB
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Jelmer ScholtenJelmer Scholten ('04)Aalborg AM9.15
  
 
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Isabella Rengnér FischerIsabella Rengnér Fischer ('04)SIK808.01
  
 
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lærke BaandLærke Baand ('06)SIK801.30
  
 =PB
2Tilde NielsenTilde Nielsen ('06)Dybvad IK 1.25
  
 PB
3Stine JakobsenStine Jakobsen ('06)SIK801.05
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ann Louise MadsenAnn Louise Madsen ('06)Dybvad IK 7.66
  
 
2Lærke BaandLærke Baand ('06)SIK806.86
  
 
3Tilde NielsenTilde Nielsen ('06)Dybvad IK 5.91
  
 
4Stine JakobsenStine Jakobsen ('06)SIK803.36
  
 
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads V. JensenMads V. Jensen ('07)Dybvad IK 9.06
  
 
2David HelfensteinDavid Helfenstein ('07)Dybvad IK 7.28
  
 =PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK801.48
  
 
2Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK801.40
  
 =PB
3Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 1.15
  
 PB
4Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK801.10
  
 
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 11.59
  
 
2Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK809.66
  
 
3Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK809.58
  
 =PB
4Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 8.46
  
 
5Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK808.05
  
 PB
D12 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM1.20
  
 PB
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lukas Dragø SchiørringLukas Dragø Schiørring ('08)Aalborg AM5.26
  
 
P12 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK801.30
  
 
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK807.82
  
 
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.29
  
 PB
2Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK801.20
  
 PB
3Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801.15
  
 =PB
4Nicklas Østergaard TrangeledNicklas Østergaard Trangeled ('09)SIK801.10
  
 
5Bertram Ulfkjær ØstergaardBertram Ulfkjær Østergaard ('09)SIK800.95
  
 PB
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil KongsbakEmil Kongsbak ('09)Dybvad IK 8.72
  
 
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK808.41
  
 
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK807.81
  
 =PB
4Simon Hjørnet NielsenSimon Hjørnet Nielsen ('09)Aalborg AM7.05
  
 =PB
5Nicklas Østergaard TrangeledNicklas Østergaard Trangeled ('09)SIK806.89
  
 
6Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK806.07
  
 =PB
7Bertram Ulfkjær ØstergaardBertram Ulfkjær Østergaard ('09)SIK805.31
  
 =PB
8Mathias JørgensenMathias Jørgensen ('09)SIK803.49
  
 
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM1.15
  
 
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM5.40
  
 
2Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM4.98
  
 
D10 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tristan KupetzTristan Kupetz ('10)SIK801.05
  
 PB
2Magnus ChristensenMagnus Christensen ('10)SIK801.00
  
 =PB
3Hjalte KjærHjalte Kjær ('10)SIK800.85
  
 
D10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tristan KupetzTristan Kupetz ('10)SIK805.81
  
 
2Magnus ChristensenMagnus Christensen ('10)SIK805.38
  
 
3Mikkel KupetzMikkel Kupetz ('10)SIK803.93
  
 =PB
P10 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Claudia NodariClaudia Nodari ('10)Dybvad IK 1.10
  
 =PB
2Signe ChristensenSigne Christensen ('10)SIK801.00
  
 =PB
3Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK800.95
  
 PB
4Sarah ChristiansenSarah Christiansen ('10)SIK800.90
  
 PB
5Laura NielsenLaura Nielsen ('10)SIK800.85
  
 
6Alberte NielsenAlberte Nielsen ('10)SIK800.80
  
 
P10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Claudia NodariClaudia Nodari ('10)Dybvad IK 5.28
  
 
2Signe ChristensenSigne Christensen ('10)SIK804.71
  
 =PB
3Elinor HaaseElinor Haase ('10)Aalborg AM4.61
  
 =PB
4Laura NielsenLaura Nielsen ('10)SIK804.33
  
 
5Sarah ChristiansenSarah Christiansen ('10)SIK803.44
  
 
6Alberte NielsenAlberte Nielsen ('10)SIK803.28
  
 
7Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK803.24
  
 
D9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM1.05
  
 PB
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM5.12
  
 
P9 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 1.10
  
 PB
2
Caroline Bidstrup
Caroline Bidstrup ('11)
Dybvad IK 1.10
  
 PB
3
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK801.10
  
 PB
4
Luna Marie Andersen
Luna Marie Andersen ('11)
SIK800.90
  
 PB
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Thea Nielsen
Thea Nielsen ('11)
Dybvad IK 5.16
  
 
2
Naja Gadensgaard
Naja Gadensgaard ('11)
SIK804.95
  
 
3
Caroline Bidstrup
Caroline Bidstrup ('11)
Dybvad IK 4.75
  
 
4
Luna Marie Andersen
Luna Marie Andersen ('11)
SIK803.45
  
 PB
D8 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Oliver Sort
Oliver Sort ('12)
SIK800.80
  
 PB
P8 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Stella Ouwehand
Stella Ouwehand ('12)
SIK802.09
  
 =PB
D7 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonas V. Arvidson
Jonas V. Arvidson ('14)
SIK800.65
  
 PB
2
Philip Bang Jensen
Philip Bang Jensen ('15)
SIK800.55
  
 PB
D7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Oliver Sort
Oliver Sort ('12)
SIK803.85
  
 PB
1
Jonas V. Arvidson
Jonas V. Arvidson ('14)
SIK802.40
  
 PB
2
Philip Bang Jensen
Philip Bang Jensen ('15)
SIK802.29
  
 PB
2
William Rasmussen
William Rasmussen ('12)
SIK801.83
  
 =PB
P7 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK800.55
  
 PB
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alberte Landvad Larsen
Alberte Landvad Larsen ('14)
SIK802.01
  
 =PB
2
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK801.99
  
 PB

Seneste resultater

6.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8HelsingørSommer spring og kast
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne